Trawa do podziwiania, nie do leżenia ;P - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KOBIECE MIEJSCA, IMPREZY, WYDARZENIA » Trawa do podziwiania, nie do leżenia ;P

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Trawa do podziwiania, nie do leżenia ;P

Robi się coraz cieplej, przyroda ospale budzi się ze snu zimowego...
chcemy coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu...
Na całym świecie, w centrach dużych miast - na terenach zielonych ludzie odpoczywają, relaksują się...
Niestety w centrum Poznaniu trawę należy tylko podziwiać, leżenie na niej jest zakazane!

W parku Mickiewicza (przed Operą), w parku Chopina (za Urzędem Miasta) czy w parku Wilsona na Łazarzu odpoczynek na murawie może zakończyć się mandatem od 20 do 500zł wink

Na szczęście relaks na trawie nie wszędzie zakończy się mandatem. Do woli można odpoczywać m.in. na Cytadeli, nad Rusałką i na Strzeszynku, tylko niestety z tych miejsc do centrum, gdzie większość ludzi pracuje i studiuje jest bardzo daleko big_smile

A jak jest w Waszych miastach?
I czy myślicie, że rzeczywiście trawnik należy tylko "podziwiać"? wink

Być jak płynąca rzeka...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Trawa do podziwiania, nie do leżenia ;P

u nas na szczescie mozna wylegiwac sie w parkach gdzie sie che- jedynym bólem sa psie kupy! co nie jest sympatyczne, w szczegolnosci teraz kiedy snieg znikł...

3

Te psie kupy to rzeczywiście zmora chyba w każdym mieście...
choć akurat w tych miejscach gdzie jest zakaz leżenia i przebywania na trawie - kup właśnie nie ma :]
Więcej u nas jej na chodnikach niż na trawie big_smile

Być jak płynąca rzeka...

4

ja mieszkam w Toruniu i jakos nie widze takich miejsc gdzie mozna sie wylegiwac na trawce:)ale te psie kupy wprawiaja mnie w obrzydzenie łee

The starry skies above me and the moral law inside me

5

W sumie ja mieszkam w Warszawie i powiem że nie ma tu miejsca do poleżenia na trawie.Jedynym parkiem który w lecie umożliwia znalezienie dla siebie kawałka trawy to park Skaryszewski reszta miejsc jest na maksa zakupowana i strach wchodzić na trawę.Kiedyś byłam z dzieckiem na spacerze w parku szczęśliwickim  zwróciłam uwagę właścicielce pieska że tą kupę mogłaby sprzątnąć po swoim psie na co usłyszałam że chyba do kieszeni sobie ją włoży i poszła.Każdy nawet owa pani z pieskiem chce kawałek zieleni dla siebie ale nie wiele jest takich co dbaja o to żeby cokolwiek z niej zostało.Parków albo nie ma,albo sa oblegane przez żuli,albo tak jest nadźgane  kup psich że odechciewa sie wszystkiego.W Warszawie największym spędem psów jest park na Polach Mokotowskich,tam razem z dziećmi w brodziku na środku kąpią sie psy,jest syf i brak miejsca na odetchnięcie świeżym powietrzem.

6

mi kiedys baba powiedziala,ze jak mi ona przeszkadza to moge sobie ja sobie sprzatnac ,a uwierzcie pies owczarek niemiecki big_smile:)

The starry skies above me and the moral law inside me

7

Nie mam nic przeciwko pieskom ale za sprzątanie po pieskach odpowiadać powinni ich właściciele. Zapewne powinny znajdować się w parkach i na placach specjalne pojemniki z workami na odchody. Widziałam takie we Włoszech, ludzie bez wstydu usuwali  kupki po swoich psach . Nikt się nie wstydził i nie rozbił min bo to jest tam naturalne. U nas w kraju wydaje się niemożliwe do wykonania a jednak widuję  w mojej mieścinie dziewczynę ,która chodzi na spacery z wielkim dogiem i od paru lat zbiera jego odchody do reklamówek( ma je zawsze ze sobą) i wyrzuca do śmieci. Zatem wszystko zależy tak naprawdę od chcenia .

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

8

Zieleń tylko wtedy jest piękna,gdy jest zadbana.Jeśli jest na to miejsce-czemu nie pochodzić,poleżeć.Ale ta w środku parku,miasta,wykrojona-to tylko ozdoba.

9

W Poznaniu na szczęście jest kilka parków, gdzie jest zabroniony wstęp czworonogów big_smile
Jest tam czyściutko i słychać tylko głośny śmiech dzieci smile
Niestety, chyba trzeba by było wprowadzić radykalne przepisy, żeby właściciele psów zaczęli się wywiązywać ze swoich obowiązków!
Zauważyłam, że coraz więcej ludzi ma psy w blokach i to jest przerażające...bo widzę jak wychodzą z nimi tylko kawałek za blok, żeby załatwiły swoje potrzeby i powrót...
ja mam psa u rodziców na wsi - mój pies ma całe podwórko dla siebie, a w domku sobie śpi, oczywiście chodzimy z nim też na długie spacery do lasu, bo on to uwielbia smile

Nie rozumiem dlaczego ludzie są tacy samolubni, kupują psa a chyba sami nie wiedzą po co hmm
tu gdzie teraz mieszkam, nawet jest blisko nad Rusałkę, gdzie są lasy, ścieżki rowerowe i piesze - a oni zamiast umożliwić psom i sobie trochę ruchu, wolą leżeć na kanapie przy telewizorze hmm
Ehhh...

Być jak płynąca rzeka...

10

ja też mieszkam w Warszawie. skwerków i parków jest dużo. miejsc do leżenia na trawie -zero. W Łazienkach jest absolutny zakaz wchodzenia (!) na trawnik nie wspominając o leżeniu, a jest to jedyne miejsce pozbawione kup. W pozostałych parkach widzę, że ludzie siadają na trawie (głównie zagraniczne wycieczki -gdy przewodnik o czymś opowiada) i zawsze się zastanawiam jak znaleźli kawałek czystego miejsca; no chyba, że nie patrzyli gdzie siadają (współczucie). ostatnio byłam w parku Ujazdowskim i niestety gniotłam tyłek na ławce, bo w trawę strach wejść. ratunku

dam radę

11

W Rzeszowie jest za to dużo miejsc do leżenia. Ale fakt - są to miejsca wydzielone; w każdym parku jakiś tam kawałek. Swoją drogą ciekawe czy można dostać mandat za leżenie na trawie w miejscu do tego nie przeznaczonym?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

12

W mojej miejscowości nie ma szans aby w parku poleżeć na trawie , po pierwsze psie kupy a po drugie ludzie pomyślą zwariowała.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KOBIECE MIEJSCA, IMPREZY, WYDARZENIA » Trawa do podziwiania, nie do leżenia ;P

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018