Czym sie rozni bol glowy od migreny?? Maz mowi, ze przesadzam :/ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czym sie rozni bol glowy od migreny?? Maz mowi, ze przesadzam :/

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 40 ]

Temat: Czym sie rozni bol glowy od migreny?? Maz mowi, ze przesadzam :/

Bardzo czesto mam straszne bole glowy, potrafia trwac kilkanascie godzin. Czasem sa slabsze, czasem silne az tak, ze mam wrazenie, ze umre, tak mi leb pulsuje. Az mi mroczki lataja pod oczami sad A maz mowi, zebym wziela apap i sie "nie piescila"! Bol najczesniej dopada mnie wieczorem. Kiedy on akurat ma ochote sie kochac (a ma zawsze), a ja nie moe, bo umieram z bolu, on sie obraza... ale to inny problem. Mowie mu, ze to migreny, a on twierdzi, ze to migrena wybiorcza, bo gdyby zadzwonila kolezanka, juz bym wisiala na telefonie (nieprawda!). Czy ktoras z was wie, czym sie rozni migrena od bolu glowy? Moze ja n aprawde przesadzam... ale apap nie skutkuje hmm Prosze o poradki sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czym sie rozni bol glowy od migreny?? Maz mowi, ze przesadzam :/

Migrena rozni sie od zwyklego bolu glowy przede wsytzskim tym, ze zwykle tabletki przeciwbolowe nie pomagaja.
Bol taki trwa od kilka godzin nawet do kilku dni.
Poza bolem glowy wystepuja nudnosci, nadwrazliwosc na smaki, zapachy, swiatlo

o tym czy masz migrene mysle ze powie Ci lekarz jak dokladnei opiszesz to co czujesz gdy boli Cie glowa
na migrene jest wiele silnych lekow, niektore z nich dostac mozna tylko na recepte

porąbana jak łajno w tartaku

No cóż, jest chyba tysiąc pińcet dwa dziwińcet objawów migreny... Zależy jaki masz typ, czy to bardzo silna "wersja", czy nie... U mnie objawia się pulsującym bólem, światłowstrętem... Ech, przede wszystkim bólem. Czasem mam faktycznie zaburzenia widzenia, to się nazywa że migrena jest z aurą (mroczki, śnieżenie takie, zamglenie...). Na moje oko - masz classical migrenę hmm

A w ogóle to za kogo się ten Twój mąż uważa?? Sorry, ale gdyby mój mi sprzedał taki tekst ...

Ja śpiewam i tańczę, i jem pomarańcze....

4

Pierwszy atak migreny pojawił się u mnie w 30 roku życia.
Na moment przed wystąpieniem bólu pojawiają się przed oczami  rozbłyskające punkty. Potem pojawia się ostry ból umiejscowiony w oczodole. Obejmuje połowę głowy.Trwa do paru godzin. Atak kończy się drętwieniem lewej połowy ciała, uczuciem zmęczenia i rozbicia. Pomaga mi Panadol Extra lub Apap Extra jeśli przyjmę tabletki zanim  ból głowy rozhuśta się na dobre.Często bóle pojawiają się po jakiejś stresowej sytuacji. A najlepiej udaj się do neurologa . Żeby stwierdzić migrenę lekarz musi wykluczyć inne przyczyny pojawiania się u ciebie bólu głowy. Raczej nie licz na wyrozumiałość męża. Ktoś kto nie doświadcza migreny nie jest w stanie tego zrozumieć.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

5

dokładnie beatkam63 ma rację ktoś kto nie miał nigdy bóli migrenowych nie zrozumie.Mnie jak złapie a nie zdążę na czas wziąć tabletki to czuję się tak jakby mi miała głowa pęknąć i nic nie jest w stanie mi pomóc!!tez mam takie białe mroczki,potem ból z przodu czoła i tyłu głowy i to taki że każdy obrót głową powoduje że aż mi się niedobrze robi,czasami nawet wymioty sie zdarzają z bólu i na chwilkę mija ale potem boli jeszcze bardziej i mnie tak potrafi trzymać kilka dni(do 3).Porozmawiaj z mężem,pokaż mu nawet wpisy z tego forum,wejdź na stronkę opisującą przykłady bólu i objawy migreny a jeśli nadal do twojego ślubnego nie trafi-cóż pozostaje poczekać aż i jego dopadnie.

6

Moja mama odkad pamietam ma bole migrenowe i ja tez od niej to odziedziczylam, na szczescie nie mam az tak duzych bolow (odpukac w niemalowane).
i to jets prawda, ze nikt tego nie zrozumie, dopoki tego nie przezyje.
a jzu najgorsze jest jak ktos powie- wez sobie jakas tabletke to Ci przejdzie.. a to takie proste nie jest, jak jzu boli to ciezko pozbyc sie tego bolu, trzeba jak najwczesniej wziac jakis silny lek.

kamileczka- pogadaj z mezem, pokaz mu w internecie str o migrenie- niech poczyta i zrozumie ze migrena to nei zwykly bol glowy.
a do tego zazwyczaj migrena dotyka kobiety, mezczyzni zazwyczaj nie maja migren, wiec pewnie dlatego trudno im to zrozumiec

7

A ja radziłabym udać Ci sie do neurologa,powodów bólu glowy może być całe mnóstwo i nie zawsze musi być to migrena.
Lekarz będzie w stanie stwierdzić czy są to bóle migrenowe a na podstawie badań np EEG,KT wykluczyć czy nie dzieje się nic poważniejszego.Nie lekceważ tego,ja wiem jak potrafi boleć głowa,tylko że u mnie z zupełnie innej przyczyny,mam tętniaka ,teraz już zaklipsowanego ale mogło się to skończyć tragicznie,ponieważ wcześniejsze bóle po prostu zlekceważyłam.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

8

Atina nie strasz mnie bo ja mam okropne bóle głowy,pare lat temu miałam wypadek samochodowy-nie zrobiono mi wtedy tomografii a lekarz powiedział że mam sobie ja zrobić za jakiś czas bo jeśli cos by mialo z tego być to wyjdzie dopiero później.Czasami mam w ustach posmak krwi gdy mnie boli głowa dłużej niż 2dni,ale później mija a ja jestem ostatnia żeby iść z tym do lekarza

9

Brysiu ja Cię nie straszę ale próbuję namówić na to żebyśmy się badały i nie lekceważyły nawracających bóli głowy .Ty akurat znasz moją historię,głowa bolała mnie od czasów liceum,były to raz mocniejsze raz slabsze bóle ale towarzyszyły mi bez przerwy.Nic sobie z tego nie robiłam,pomagały mi ogólnie dostępne środki przeciwbólowe też sądzłam że to jest migrena,wpływ pogody,zmiany ciśnienia....Okazało się że jest inaczej,był to tetniak który na dodatek pękł,na szczęście udało mi się z tego wyjść,jestem żyję i mogę przestrzec inne osoby żeby nie robiły tak jak ja,tylko  próbowały ustalić skąd u nich ten ból.Najgorsze u nas jest to że lekarze nie starają się poznać przyczyny bólu,skąd on się bierze,tylko od razu wypisują środki przeciwbólowe.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

10

Atina- ciesze sie, ze to wsyztsko sie dobrze dla Ciebei skonczylo, bo to sa jednak bardzo powazne sprawy!
moja mama ma natomisat nadcisnienie tetnicze,i stad te migreny

11

Myślę,że bez sensu jest branie kilogramów painkillerów bo to tylko rozwali żołądek...a co do lekarza to zawsze wysyłam bo badania trzeba zrobić!

"...Bo liczy sie tylko tu i teraz..."

12

smile gdzięs kiedyś cztałam że badaia pokazały iż na bół głowy dobrze działa seks:)

Jak się ma klopot z ciałem i trzeba iśc do lekarza i zdiagnozować.

13

diabeł_w_mini ma rację - najgorsze, co możesz zrobić, to faszerować się apapami, panadolami itd., zwłaszcza że z tego co piszesz, masz migrenę, a nie zwykły ból głowy. Apapy to niesterydowe leki przecizapalne - jeśli za często je bierzesz, powodują wrzody (ja tak miałam, potem bujałam się miesiącami z ich leczeniem). Są specjalne leki przeciwmigrenowe, pomagające po jednej dawce, to na pewno zdrowsze niż branie na garści zwykłych przeciwbólowców. Ja biorę Imigran, działa o wiele szyciej.

Taaa, tyle że imigran kosztuje prawie stówę za dwie tabletki, to ja dziękuję za coś takiego....

kamileczka!, kup Triptagram - jest świetny i tani, właśnie na migreny, jak marianna mówiła. I pokaż mężowi tę dyskusję, może coś do niego dotrze.

Ja śpiewam i tańczę, i jem pomarańcze....

15

Dziewczyny najpierw diagnoza a dopiero później leczenie.Tak na prawdę nie wiemy czym spowodowane sa te bóle głowy a najprościej jest stwierdzić że to migrena.Tak jak pisałam przyczyn bólu głowy może być całe mnóstwo a możemy podzielić je na objawowe i samoistne.Objawowe to wywolane innymi chorobami min.nadciśnieniem tętniczym,powaznymi chorobami neurologicznymi,urazami,,przyczynami laryngologicznymi czy wadami wzroku.Bóle samoistne to min.migrena czy bóle napięciowe ale to wszystko powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę a dopiero później leczenie w tym kierunku.

16

przyczyną bolu glowy moze byc tez lek, wie to z własnego doswiadczenia 4 miesiące byłam na srodkach przeciwbólowych zapisywanych przez poradnie bolu.
w miedzyczasie 10 akupunktor, 2 blokady a ból był cały czas a ja słabłam . po 3 miesiacach wylądowałam z utrata przytomnosci w szpitalu i tez nic przez 8 dni dostawałam co 8 godzin ketonal forte . wyszłam ze szpitala a głowa dalej bolala.
neurolodzy nic nie znalezli , w tomografi wszystko ok.
pomoc znalazłam u dobrego psychiatry- do leku który łagodzi migrene ( amitroptylinium  dostałam lek przeciw lekowy po 7 dniach ulga .
od 6 tygodni zazywania leku 1 raz miałam nawrót migreny .
wiem ze słowo psychiatra brzmi zle ale to tez lekarz i wazne zeby umiał dobrze wysłuchac tego co mówimy.
Zycze powodzenia.

samotna

17

atina napisał/a:

Dziewczyny najpierw diagnoza a dopiero później leczenie.Tak na prawdę nie wiemy czym spowodowane sa te bóle głowy a najprościej jest stwierdzić że to migrena.Tak jak pisałam przyczyn bólu głowy może być całe mnóstwo a możemy podzielić je na objawowe i samoistne.Objawowe to wywolane innymi chorobami min.nadciśnieniem tętniczym,powaznymi chorobami neurologicznymi,urazami,,przyczynami laryngologicznymi czy wadami wzroku.Bóle samoistne to min.migrena czy bóle napięciowe ale to wszystko powinien zbadać lekarz i postawić diagnozę a dopiero później leczenie w tym kierunku.

Tylko wybierz naprawdę dobrego lekarza( popytaj znajomych, posłuchaj opinii pacjentów). Neurolog do którego poszłam, po krótkim wywiadzie i badaniu polegającym na trafieniu palcem w czubek nosa stwierdził migrenę bez zalecania badań zaraz na pierwszej wizycie. Po latach okazało się ,że podłożem może być choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

18

Kupilam ten Triptagram w koncu, jak ktos radzil - serio pomaga, az sie nie spodziewalam... Na razie raz odegnal migrene, mam nadzieje, ze ta tendecja sie utrzyma. A, i pokazalam mezowi te dyskusje - glupio mu sie zrobilo big_smile

19

Moja córka ma ciągle migrenę barała wszystko co możliwe i nic. Wszystko na krótko. Polecę jej ten lek.

20

witam,
ja też mam problem z bólami głowy często dopadają mnie bóle które można porównać do tego jakbym miała tłok w głowie czuje się wtedy jakby mi miały bębenki w uszach popękać a w czoło jakby ktoś mi wbijał kołek czy to też może być migrena??

21

no z tego co opisujesz to klasyczna migrena, zwłaszcza to ciśnienie w głowie, ale trochę za mało objawów opisałaś. ile czasu trwają te bóle? migreny charakteryzują się tym, że ataki potrafią trwać nawet wiele godzin. czasem migrena trwa nawet trzy dni cięgiem, bez przerwy... nie można normalnie funkcjonować, o ile przy zwykłym bólu głowy można "się kręcić", to przy migrenie masz ochotę tylko leżeć w zaciemnionym pomieszczeniu i umierać... a triptagram potwierdzam, dobra rzecz.

murder on a dancefloor

22

a ja sie w piatek dowiedzialam, ze musze sie leczyc na migreny od neurologa. sek w tym ze zapisal mi lek za 90 ZLOTYCH za dwie tabletki, imigran. i co teraz? za 90 zlotych to ja jestem w stanie przezyc ponad tydzien. nie mam tyle kasy hmm lepiej cierpiec?

...czekajac na wczoraj....

23

Ojej po przeczytaniu Waszych postów stwierdziłam, że muszę jak najszybciej zorganizować się z wizytą u lekarza. Chyba trzeba zacząć od internisty. Z tego, co pamiętam od dobrych sześciu, a nawet siedmiu lat miewam bóle głowy. Czasem łykam tabletki, czasem nie, czasem pomagają, czasem nie. Jednak ostatnio zauważyłam, że ból głowy potrafi wybudzić mnie ze snu wczesnym rankiem i utrzymywać się przez cały dzień, a nawet dwa. Apapy nie pomagają. Nawet trzy tabletki jedna po drugiej:( Mam jednak takie spostrzeżenie. Bóle rozpoczynają się, gdy dojdzie do przemęczenia organizmu, nie wyspania.  Boli zazwyczaj cała jedna połowa głowy, albo dolny tył. Ból nie pozwala mi się skoncentrować i ogólnie jakoś niedobrze mi. Czy to coś poważnego?

Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada.

24

Widzę, że na forum znajduje się całkiem spore grono osób mających bezpośredni bądź pośredni kontakt z tą chorobą - skoro tak, pozwolicie, że zadam parę pytań? smile

Przyznam się szczerze, że nie wiem, czy mam migrenę. Jestem diagnozowana od sierpnia zeszłego roku i nie otrzymałam jasnej deklaracji, co to takiego. A wszystko zaczęło się ponad rok temu, podczas pracy przy komputerze - zaczęłam mieć zaburzenia widzenia. Najpierw "zniknął" mi z pola widzenia kursor myszki, później z trudem przyszło mi odczytywanie słów (litery nie były widoczne). Problemy te dotyczyły wyłącznie prawego oka. Kiedy zakryłam lewe dłonią, miałam wrażenie, że na prawe nie widzę praktycznie wcale. Z czasem wzrok powrócił, lecz dolegliwości przeszły na prawe ramię i dłoń (odrętwienie), czułam okropny lęk, miałam problemy z wysłowieniem się, niezbyt jasno docierało do mnie, co ktoś do mnie mówił, chociaż teraz, z perspektywy czasu, pamiętam, z kim i o czym rozmawiałam. Było mi słabo, kręciło mi się w głowie. Trwało to w sumie około 20, 30 minut, może nieco dłużej. Tego samego dnia udałam się do lekarza rodzinnego - poziom cukru w normie, EKG w porządku, chociaż dano mi tabletkę na zwolnienie akcji serca, badanie krwi w porządku (jedynie zaniżony poziom potasu i podwyższony poziom OB). Dostałam skierowanie, w kolejności: rentgen kręgów szyjnych, ortopeda, neurolog. Prześwietlenie wykazało zwężenie przestrzeni pomiędzy kręgami szyjnymi (lordoza w granicach normy), ortopeda stwierdził, że "nie jest źle", a neurolog skierował mnie na Doppler tętnic szyjnych i MRI mózgowia - brak jakichkolwiek zmian. Praktycznie na tym moje badania się skończyły. Przebąknięto coś tylko o ewentualnej nerwicy lub migrenie.

Właśnie, migrenie. Dziś miałam "powtórkę z rozrywki". Podczas porannego szykowania się do pracy poczułam, że zawężyło mi się pole widzenia na prawym oku (ubytek od skroni). Później doszło otumanienie, niepokój, jakbym zaraz miała zemdleć. Położyłam się na podłodze, nogi na łóżko i powoli przeszło.

Po tym, dość długim wstępie, mam do Was pytanie: czy możliwa jest migrena bez silnego bólu głowy? I czy opisane przeze mnie zaburzenie pola widzenia może być spowodowane migreną?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź smile

25

kamileczka! napisał/a:

Bardzo czesto mam straszne bole glowy, potrafia trwac kilkanascie godzin. Czasem sa slabsze, czasem silne az tak, ze mam wrazenie, ze umre, tak mi leb pulsuje. Az mi mroczki lataja pod oczami sad A maz mowi, zebym wziela apap i sie "nie piescila"! Bol najczesniej dopada mnie wieczorem. Kiedy on akurat ma ochote sie kochac (a ma zawsze), a ja nie moe, bo umieram z bolu, on sie obraza... ale to inny problem. Mowie mu, ze to migreny, a on twierdzi, ze to migrena wybiorcza, bo gdyby zadzwonila kolezanka, juz bym wisiala na telefonie (nieprawda!). Czy ktoras z was wie, czym sie rozni migrena od bolu glowy? Moze ja n aprawde przesadzam... ale apap nie skutkuje hmm Prosze o poradki sad

Sporo mezczyznom wydaje się , że wykrecamy się bolem glowy od obowiązków(zwłaszcza tych nocnych) bagatelizują to chorobę bo nie wiedzą czym ona jest.To wlaśnie jest najgorsze bo zamiast Ci pomóc zmagać się z chorobą to jeszcze doprowadza do gorszych ataków. Musisz koniecznie udać się z migreną do neurologa-najlepiej weź meża ze sobą i niech lekarz mu wytłumaczy czym jest migrena bo kogo nie boli to nie zrozumie.

26

beska napisał/a:

Widzę, że na forum znajduje się całkiem spore grono osób mających bezpośredni bądź pośredni kontakt z tą chorobą - skoro tak, pozwolicie, że zadam parę pytań? smile

Przyznam się szczerze, że nie wiem, czy mam migrenę. Jestem diagnozowana od sierpnia zeszłego roku i nie otrzymałam jasnej deklaracji, co to takiego. A wszystko zaczęło się ponad rok temu, podczas pracy przy komputerze - zaczęłam mieć zaburzenia widzenia. Najpierw "zniknął" mi z pola widzenia kursor myszki, później z trudem przyszło mi odczytywanie słów (litery nie były widoczne). Problemy te dotyczyły wyłącznie prawego oka. Kiedy zakryłam lewe dłonią, miałam wrażenie, że na prawe nie widzę praktycznie wcale. Z czasem wzrok powrócił, lecz dolegliwości przeszły na prawe ramię i dłoń (odrętwienie), czułam okropny lęk, miałam problemy z wysłowieniem się, niezbyt jasno docierało do mnie, co ktoś do mnie mówił, chociaż teraz, z perspektywy czasu, pamiętam, z kim i o czym rozmawiałam. Było mi słabo, kręciło mi się w głowie. Trwało to w sumie około 20, 30 minut, może nieco dłużej. Tego samego dnia udałam się do lekarza rodzinnego - poziom cukru w normie, EKG w porządku, chociaż dano mi tabletkę na zwolnienie akcji serca, badanie krwi w porządku (jedynie zaniżony poziom potasu i podwyższony poziom OB). Dostałam skierowanie, w kolejności: rentgen kręgów szyjnych, ortopeda, neurolog. Prześwietlenie wykazało zwężenie przestrzeni pomiędzy kręgami szyjnymi (lordoza w granicach normy), ortopeda stwierdził, że "nie jest źle", a neurolog skierował mnie na Doppler tętnic szyjnych i MRI mózgowia - brak jakichkolwiek zmian. Praktycznie na tym moje badania się skończyły. Przebąknięto coś tylko o ewentualnej nerwicy lub migrenie.

Właśnie, migrenie. Dziś miałam "powtórkę z rozrywki". Podczas porannego szykowania się do pracy poczułam, że zawężyło mi się pole widzenia na prawym oku (ubytek od skroni). Później doszło otumanienie, niepokój, jakbym zaraz miała zemdleć. Położyłam się na podłodze, nogi na łóżko i powoli przeszło.

Po tym, dość długim wstępie, mam do Was pytanie: czy możliwa jest migrena bez silnego bólu głowy? I czy opisane przeze mnie zaburzenie pola widzenia może być spowodowane migreną?

Możliwe. Bywają migreny bez bolu glowy. Ataki nie są silne więc wystarczy poleżeć w zaciemnionym pomieszczeniu, ale gdyby objawy zaczęły pojawiać się coraz częściej to konieczna jest wizyta u neurologa i leczenie.

27

beska napisał/a:

Witam.
Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną.W naszym projekcie bierze udział lekarz który odpowie na ewentualne pytania.
Objawy jakie opisałaś wskazują na aurę migrenową.Ten rodzaj migreny jest rzadziej spotykany a także błędnie interpretowany przez osoby chore. W takim przypadku również należy udać się do neurologa gdyż można te objawy znacznie złagodzić leczeniem zapobiegawczym,specjalista dobierze odpowiednie dla Ciebie leki co znacznie zmniejszy częstotliwość występowania napadów.

28

e-Rzecznik napisał/a:
beska napisał/a:

Witam.
Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną.W naszym projekcie bierze udział lekarz który odpowie na ewentualne pytania.
Objawy jakie opisałaś wskazują na aurę migrenową.Ten rodzaj migreny jest rzadziej spotykany a także błędnie interpretowany przez osoby chore. W takim przypadku również należy udać się do neurologa gdyż można te objawy znacznie złagodzić leczeniem zapobiegawczym,specjalista dobierze odpowiednie dla Ciebie leki co znacznie zmniejszy częstotliwość występowania napadów.

Dziękuję za informacje.

29

e-Rzecznik napisał/a:
beska napisał/a:

Witam.

Post ma charakter reklamowy jakby nie patrzeć, a to niezgodne z regulaminem forum ;p

30

Słuchajcie: kiedy najczęściej boli Was głowa? Co Wywołuje u Was najczęściej migrenę?

31 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-12-17 20:16:33)

To zależy, mnie często boli jak za długo siedzę bez przerwy przy komputerze i na dodatek w zamkniętym pomieszczeniu. Najpierw głowa robi się ciężka, coraz cięższa, a potem zaczyna boleć i czasami dochodzi do tego jeszcze senność i znużenie.
Moja siostra z kolei jest chyba typowa meteopatką, wystarczy że się trochę pochmurzy, słońce zajdzie, ciśnienie trochę spadnie i już gotowe ;] Tu jest co nieco o meteopatii: spam

32

Ja to umieram jak się zdenerwuję.To poprostu szał......głowe to uciąć można.Jem wtedy Ibuprom Max ale i tak ciężko mi wtedy przez kilka godzin. Myślałam żeby pość z tym do lek ale...jak zwykle nie ma czasu itp.

33

Mnie często przy zatokach pękała głowa z bólu,  początkowo to nie wiedziałam czy to migrena czy zatoki. Ale jak zatkał mi się na dobre nos to wzięłam taki wyciąg z fiołka, dośc drogo za niego zapłaciłam, ale się opłacało bo choroba już nie wrócila.

34

Wyciąg z fiołka? Ma to to jakąś nazwę, czy po prostu pójść do apteki czy zielarza i o to zapytać? Mnie głowa zaczęła atakować przy okazji zmiany pracy i upałów w wakacje. Dwa, trzy razy w tygodniu dosłownie zwijam się z bólu hmm Lekarz przepisał mi różne specyfiki, staram się też po domowemu ograć bóle po lekturze na abcmigrena – dietą, ćwiczeniami relaksacyjnymi. O dziwo, nie co to wszystko pomaga smile

35

Migrena to co innego niz zatoki, ale różnią się objawami, przy zatokach zatkany jest nos, nie można swobodnie oddychać , a lek na zatoki to nasodren. Kiedyś go długo nie było w aptekach a teraz znowu się pojawił.

36

I jeszcze zawsze ból głowy przy migerenie jest w tym samym miejscu. ja migreny mam rzadko, ale jak juz mam, to rozpoznaje ją po tym, że jest nad prawym okiem...

37

ból głowy to szeroko stosowana przez kobiety metoda antykoncepcji a migrena to przypadłość arystokratycznych sfer wink

38

To prawda. Mnie jak bolała głowa to tylko przy zatokach, ale mam już długo spokój po tym sprayu. Ból był nie do wytrzymania, ale najgorszy to był chyba jednak zatkany nos smile

39

ja przy migrenie mam też nudności. Jeśli bardzo boli to warto wybrac się do lekarza, przynamniej da jakieś tabletki specjalnie na to. Mi osobiście apap a nawet dwa by na to nie pomogły.

40

janja mialam to samo bol glowy to dla mnie tylko zatoki:/ ostatnio znow zaatakowaly ale ratowalam sie sinufastem - moze sprawdzcie czy wasze bole glowy to  na pewno migrena bo czasem leczymy to co tak naprawde nam nie dolega

Posty [ 40 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czym sie rozni bol glowy od migreny?? Maz mowi, ze przesadzam :/

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018