Szekspir. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Szekspir.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Szekspir.

Uwielbiam jego twórczość. Dla niektórych jest czymś okropnym, a ja go kocham. Kocham jego sonety, Makbeta, Hamleta, Otella, Romea i Julię, Sen nocy letniej. wszystko. a jak jest z wami??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szekspir.

Jeden z przetłumaczonych sonetów (bodajże nr 51), możliwe że słyszałyście o nim w filmie "Zakochana Złośnica":

Nie cierpię Twojego głosu
i Twojej fryzury
Twojego stylu jazdy
i Twoich spojrzeń.
Nie cierpię Twoich butów
i tego, że czytasz mi w myślach.
Przez Ciebie jestem chora z nienawiści
aż muszę to wykrzyczeć!
Nie cierpię, kiedy masz rację.
Nie cierpię, kiedy kłamiesz...
Nie cierpię, gdy mnie rozśmieszasz
i kiedy płakać przez Ciebie muszę.
Nie cierpię, kiedy Cię nie ma
i kiedy do mnie nie dzwonisz.
Ale najbardziej nie cierpię tego,
że znienawidzić Cię...nie potrafię...

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

3

Też lubię Szekspira. Podczas studiów egzamin z literatury powszechnej zdawałam właśnie z twórczości Szekspira.
smile

4

A ja musiałam na 1 roku go czytać w oryginale i powiadam Wam, że mnie to zabiło wink Nie wiedziałam za jaki słownik łapać. Brrr. Może jeszcze kiedyś się przekonam.

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

5

DOstałam od przyjaciółki książke"Szyfr Szekspira"...Trzeba mieć sporą wiedzę na jego temat,żeby zrozumieć tą lekturę smile
Moim osobistym zdaniem Szekspir ma piękne utwory,niestety są dość trudne.

Penetruję swoj wewnętrzny kosmos i płaczę nad rozlanym mlekiem.

6

No racja, niestety tak się składa, że jego teksty mają czasem dwa albo trzy dna, wiele znaczeń, odniesienia, gry słów. Największy problem to było to dobrze przetłumaczyć i nie zatracić tych wielorakich znaczeń, dlatego najczęściej szekspirolodzy siedzą w oryginałach wink Niesety ja przy takim czymś wymiękam, aczkolwiek wypada znać twórczośc tego pisarza w jakimś podstawowym stopniu.

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Szekspir.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018