Miejsce, do którego pragniesz wrócić - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Miejsce, do którego pragniesz wrócić

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Miejsce, do którego pragniesz wrócić

Czy masz takie miejsce na Ziemi, do którego raz jeszcze pragniesz wrócić?

Ja mam. Choć widziałam wiele naprawdę pięknych, na pewno piękniejszych, miejsc, to jest to wyspa Pag (Chorwacja), właściwie nie tyle sama wyspa, co wjazd na nią i pierwsze kilkanaście kilometrów. Wyspę ze stałym lądem łączy bardzo wysoki most. Most jest niesamowity, nawet jeśli na zdjęciach nie wygląda tak imponująco, ale przede wszystkim piękny jest z niego widok. Patrząc przed siebie widzimy niemal dziewiczą, pokrytą białymi kamieniami wyspę, a patrząc w dół prawdziwie turkusową wodę. Takiego turkusu nie widziałam w naturze nigdy wcześniej i już nigdy potem. Nasyceni tym widokiem, zanim dotrzemy do uroczego miasteczka o tej samej nazwie, mamy przed sobą jakieś 30 km pustkowia, którym wita nas wyspa. To miejsce jest dla mnie jakieś magiczne, wyjątkowe - zmieniający się, różnorodny krajobraz i coś, czego do dziś nie potrafię określić, a wydające taki dziwny dźwięk, jak tysiące cykad czy cichutkich grzechotek. Nade wszystko jednak w pamięć zapadło mi to poczucie absolutnej wolności, dokładnie jakbyśmy na całym świecie byli tylko my dwoje i nikogo więcej. Na wspomnienie tamtych chwil aż ciarki przechodzą mi po plecach.

Za około dwa tygodnie mam zamiar zrealizować to szaleństwo i przejechać niemal 1100 km, aby raz jeszcze znaleźć się w tym miejscu smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Miejsce, do którego pragniesz wrócić

Ech- mam takie miejsce.
Odkąd jestem mamą jeździmy z córką do bardziej "cywilizowanych" miejsc niż gdy mamą nie byłam,z wiadomych powodów.I nie ukrywam,że te miejsca też są piękne.
Ale marze by pojechać raz jeszcze na rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego- do Vama Veche,Mangalii czy 3-Maja.
Plaże niezbyt ludne,ludzie chodzą w kostiumach lub bez i nikt na to nie zwraca uwagi gdy brzegiem przechadza się para- ona w bikini a on nago.Knajpek na plaży bez liku, z hamakami,leżakami,na których możesz spędzić cała noc słuchając świetnej muzyki,przysypiając lub sącząc drinki lub lokalne piwko. A wszystko w rytm fal uderzających sennie o brzeg...
Jeśli masz fantazję możesz na plaży rozbić namiot i tam przenocować,posiedzieć przy ognisku.A nad ranem czyszczarka do piasku przejedzie cicho i wszystko posprząta.

I co ważne- niewielu Polaków tam dociera:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

Wiem o czym piszesz, Olinka. Byłam tam.

Lubimy z mężem wędrować po swoich śladach. Po dziesięciu latach wróciliśmy na Sycylię, w miejsce ktore kiedyś nas zachwyciło. Taka podróż sentymentalna. Wróciliśmy tam o innej porze roku, wtedy, gdy nie ma tłumu turystów. Było jeszcze piękniej.

Chciałabym wrócić do Lisbony. I wogóle do Portugalii. Jeszcze raz popatrzeć na ocean, za którym już tylko Ameryka. Jeszcze raz usiąść w knajpce na klifie. Jeszcze raz zobaczyć kamienne krzyże, ustawione przodem do oceanu.

4

Marena, ja również uwielbiam takie podróże sentymentalne. I tak dwa lata temu wróciłam już do Włoch, pojechaliśmy z mężem dokładnie śladem naszej podróży poślubnej sprzed niemal piętnastu lat, kiedy to wsiedliśmy w samochód i pognaliśmy przed siebie, zupełnie nie wiedząc gdzie wylądujemy na nocleg smile. To była chyba nasza najpiękniejsza, przede wszystkim jednak szalona, podróż.

Czy na Pagu Was również zastanowił (a może i urzekł) ten dziwny dźwięk ,,grzechotek"? Udało Wam się namierzyć co to dokładnie jest?

Gojka, świetne miejsce! Myślę, że ja bym ten namiot tam rozbiła smile.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Olinka też byłam na Pagu w Starej Novalji.Generalnie Kvarner to mój ulubiony region w Chorwacji.Zwiedziłam go do ostatniego kamyczka:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

6

Jacht w jednej z zatoczek w Turcji. W okolicach Marmaris. Zacumowalismy i przez caly dzien nie robilismy nic oprocz slodkiego wylegiwania sie na pokladzie. Niebieskosc otaczala nas zewszad przelamana lekko zlotym piaskiem pobliskiej plazy i sloncem... Ta cisza, ta pustka, te pobliskie skaly i jaskinie...Czlowiek czuje sie taki maly w obliczu tych wszystkich cudow...

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

7

Nie mam pojęcia co to za dźwięki, co się kryje przed naszymi oczami. W Pagu na wyspie Pag znalazłam kiedyś skorpiona w bucie pozostawionym na tarasie. Pewnie to jakieś zwierzęta i tylko mam nadzieję, że nie grzechotniki.

W górach w okolicy Corleone na Sycylii powietrze ma intensywny, znajomy zapach. Nie mogłam sobie przypomnieć skąd go znam. Wysiedliśmy z samochodu, a tu krzewy rozmarynu wysokie na półtora metra, rosnące wzdłuż krętej drogi. Oszałamiająco pachnące. Gdy zerwę listek rozmarynu z doniczki z supermarketu i powącham, to przed oczami mi stają tamte góry, tamta cisza, tamten upał i nieruchome powietrze.

Moje wspomnienia z podróży pełne są drobiazgów. Pamiętam ten zapach bardziej niż kolejną obejrzaną katedrę. Tak też odbiła się w mojej pamięci twarz portugalczyka z knajpki na klifie. Brodaty portugalczyk w zestawieniu z oceanem i kamiennymi krzyżami. Konkwistador.
Chcę tam pojechać jeszcze raz, żeby jeszcze raz poczuć tę atmosferę. Minęło już 15 lat od tamtej podróży, a ja pamiętam każdy szczegół.

Nie wyjeżdżamy na zorganizowane wczasy do turystycznych ośrodków. Bo one są wszędzie takie same. Takie same hotele, takie same bary. To nie dla nas. My się włóczymy bez planu gdzie będziemy spać. Gdy przychodzi wieczór, szukamy taniego hoteliku, campingu, albo gdy jesteśmy z przyczepą, zatoczki przy drodze.  Jak nam się coś spodoba, to zostajemy na trzy dni, a potem znowu w drogę. Jeździliśmy tak z dorastającymi dziećmi, a teraz sami.

8

Byłam kilka razy za granicą, w wielu ciekawych miejscach, a mimo to kiedy zadam sobie pytanie do jakiego miejsca chciałabym wrócić, przed oczami staje mi pewna polska wieś... wink Spędzałam tam wakacje (chyba 3 razy z rzędu) kiedy miałam jakieś 13-15 lat i do tej pory kiedy myślę o miejscu, w którym czułam się zwyczajnie szczęśliwa, widzę tamte pola, łąki, las, konne przejażdżki, zbieranie siana, przerzucanie zboża, wieczorne ogniska, nocną kąpiel w stawie. Oddałabym wszystko za możliwość spędzenia znów 2 beztroskich tygodni w tamtym miejscu. Jednak wiem, że teraz byłoby już zupełnie inaczej i nie chciałabym zrujnować tych wspomnień wink

Gdybym miała wymienić jakieś zagraniczne miejsce, z całą pewnością byłby to Egipt - żałuję, że byłam tam jako 6-letnie dziecko, wtedy nic nie rozumiałam i nie umiałam docenić np. zwiedzania wnętrza piramidy Cheopsa wink

9

Anemonne napisał/a:

Byłam kilka razy za granicą, w wielu ciekawych miejscach, a mimo to kiedy zadam sobie pytanie do jakiego miejsca chciałabym wrócić, przed oczami staje mi pewna polska wieś... wink Spędzałam tam wakacje (chyba 3 razy z rzędu) kiedy miałam jakieś 13-15 lat i do tej pory kiedy myślę o miejscu, w którym czułam się zwyczajnie szczęśliwa, widzę tamte pola, łąki, las, konne przejażdżki, zbieranie siana, przerzucanie zboża, wieczorne ogniska, nocną kąpiel w stawie. Oddałabym wszystko za możliwość spędzenia znów 2 beztroskich tygodni w tamtym miejscu. Jednak wiem, że teraz byłoby już zupełnie inaczej i nie chciałabym zrujnować tych wspomnień wink

Gdybym miała wymienić jakieś zagraniczne miejsce, z całą pewnością byłby to Egipt - żałuję, że byłam tam jako 6-letnie dziecko, wtedy nic nie rozumiałam i nie umiałam docenić np. zwiedzania wnętrza piramidy Cheopsa wink

Jesli tylko dasz rade to wroc do Egiptu. Jest fantastyczny.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

10

Byłam tam, wróciłam do ,,mojego" miejsca na Pagu smile. Co prawda sama wyspa Pag nie jest już tym samym miejscem, które pamiętam sprzed tych kilku lat, kiedy to postawiłam tam swoją stopę po raz pierwszy, jakby więcej tam domów i ludzi, ale miasteczko jest równie urzekające. Nie ukrywam też, że kiedy stanęłam na ,,moim" moście, spojrzałam wokół na ten cudny widok, a potem w dół na turkus wody, to serce zabiło mi mocniej i zwyczajnie wzruszyłam się - że marzenia mi się po raz kolejny spełniają i że jestem w miejscu, które stanowi dla mnie swoisty symbol - symbol zmian i nowej ja.

Ludzie są tam bardzo, bardzo życzliwi i pozytywnie nastawieni, co przejawiało się między innymi w tym, że niemal na każdym kroku ktoś zagadał, uśmiechnął się, porozmawiał, kiedy trzeba było pomógł. 

Postanowiłam tym razem naprawdę solidnie naładować akumulatory, więc wyłączyłam komórkę, zapomniałam o lapku i nieźle leniuchowałam, kursując między ciepłym morzem, a ustawionym zwykle pod parasolem leżakiem. Najmilej jednak wspominam te wszystkie wycieczki, wieczorne rajdy po knajpkach i te chwile, kiedy już po zmroku, sącząc miejscowe winko (żeby było wyjątkowo, to nawet szkło zabieraliśmy ze sobą smile), leżeliśmy sobie na plaży i gapiliśmy się w gwiazdy. Było tak ciepło, przyjemnie, radośnie, a my po prostu cieszyliśmy się sobą...

Żeby Wam pokazać jak tam pięknie, wklejam kilka zrobionych olinkową łapką big_smile fotek:

http://img441.imageshack.us/img441/2315/20120709057.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/6055/picture469y.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/9671/picture478h.jpg

Edit: Mareno, odkryłam, że ten dźwięk, którego wcześniej nie umiałam określić, a brzmiący jak tysiące cichutkich grzechotek, to... świerszcze. W każdym razie wydawany przez nie odgłos brzmi tam niesamowicie i zupełnie inaczej niż u nas. Kto był, ten wie smile.

11

Do Chorwacji chętnie bym wróciła dla tych przepysznych lodów które tam są:) A w Polsce to niezmiennie od lat Puszcza Białowieska jest takim miejscem, do którego chętnie wracam.

12

Mery, o tak! smile Lody są tam przepyszne - kremowe, bardzo wyszukane i... ogroooomne, nie to co u nas gdzie gałka jest gałką i nic ponadto.

13

Miejsce które uwielbiam to zwykłe, szare Polskie Bieszczady big_smile jestem w nich absolutnie zakochana tongue

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

14

Olinka napisał/a:

Mery, o tak! smile Lody są tam przepyszne - kremowe, bardzo wyszukane i... ogroooomne, nie to co u nas gdzie gałka jest gałką i nic ponadto.

Mnie zachwyciło to że były tak bardzo prawdziwe - czy to owocowe, czy z nutellą - na bazie prawdziwych produktów, nie chemii. I faktycznie gałki gigantyczne za 6kun. My jak byliśmy to praktycznie samymi lodami się żywiliśmy:)

15

Kilka lat temu miała sentyment do Karpacza smile Jeździliśmy tam 3-4 razy w roku!! Od 4 lat natomiast mam fioła na punkcie zwiedzania bazarów, ale zagranicą - mój ulbiony jest w Maroku!

16

Przede wszystkim mój rodzinny dom w Krakowie. To jest miejsce, do którego zawsze wracam z łezką w oku.
Poza tym polska wieś a szczególnie Kielecczyzna.

My kobiety jesteśmy aniołami lecz gdy nam się podetnie skrzydła - lecimy dalej...... NA MIOTLE big_smile

17

Olinko, Twoje zdjęcia obudziły wspomnienia. No popatrz, świerszcze, a brzmią zupełnie inaczej.
W tym roku byłam tylko na Węgrzech i już nie pojadę nigdzie jesienią. Cóż, mam wesele córki.

Ale na pewno wrócę do Chorwacji. Tam jest magicznie.

I napewno wrócę do Portugalii, marzę o tym. Ten nastrój, atmosfera końca naszego świata.....

Chciałabym jeszcze raz pojechać na Korsykę. W tamtym roku przemierzyliśmy ją w drodze na Sardynię. Wydała mi się niesamowita. Górzysta, z szerokimi krajobrazami. A gdy się patrzy z promu, spowita mgłą. Tajemnicza.

W Polsce uwielbiam Ponidzie. Okolice Pińczowa. I Podkarpacie, z powodów rodzinnych. To moje dzieciństwo, wakacje u dziadków. Te łagodne wzgórza. Na każdym wzgórzu dom otoczony drzewami. Wioski położone na wzgórzach, rozwleczone w czasie i przestrzeni. Coś pięknego.

18

gdzie chciałabym wrócić? zwiedziłam dużo miejsc i wszystko było piękne, także jednoznacznie nie można tego określić wink Polskie miejsca np. też są okey i wiem , że na penwo kiedyś do każdego wrócę, choć jeszcze dużo przede mną!

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Miejsce, do którego pragniesz wrócić

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018