ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

wiem, że były podobne wątki i czytając zrozumiełam, że 200-300 zł na prezent będzie przesadą.

w skrócie najważniejsze info:

Zostałam zaproszona przez koleżankę ze studiów (znamy się rok) na jej ślub i poprawiny  (zaproszenie z osobą tow. - ja nie mam chłopaka). W zaproszeniu było, że wolą kasę na urządzenia mieszkania.
I teraz problem, bo na ślub nie idę, po pierwsze to daleko, nie miałabym z kim, problem z transportem, no i kwestia rodziców.
Moja mama poleciła mi 200-300 zł do koperty. Mi, szczerze, kasy szkoda, bo w końcu nie idę więc tyle kasy mam dać za zaproszenie? Forumowicze utwierdzili mnie, że to przesada. Postanowiłam kupić jakiś drobiazg. Czy "kamasutra" może być? tak pół żartem pół serio? Co napisać w liściku, co powiedzieć przy wręczaniu jej (na uczelni) tego prezentu? Jestem kompletnie zielona... Ratujcie smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

ja jeszcze się nie spotkałam,żeby dawać prezent czy kasę na ślub w którym udziału się nie bierze,a tą kamasutrę możesz jej dać jak chcesz

3

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Gdyby to byla moja kolezanka kasy ani prezentu bym nie dala bo niby dlaczego jak nie idę.Zostalam zaproszona przez bliska kuzynkę i tez nie idę.Kupilam jej prezent-tort z 3ech ręczników.Ładnie to wygląda,przyozdobiony i wydaje mi sie,ze praktyczna rzecz.Zaplacilam za niego(znalazlam na necie)59zł plus 21zł sama wysyłka.Mnie sie podoba,mojej najblizszej rodzinie takze.Myslę,ze i młodym tez sie spodoba i liczę,ze przyda im się.

4

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Gdyby to nie była bliska koleżanka to nie dawałaby nic.
Jeśli bliższa to dałabym te 200 zł lub prezent za takie same pieniądze.

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

rebel- skoro nie idę to 200 zł to nie przesada?
czytałam, że czasem tyle dają za osobę jak idą (niektórzy nawet za parę).

Mi bardziej chodzi o to, że w sumie nie wiem co jej powiedzieć no i że tak z pustymi rękoma. Stąd ten pomysł z ksiązką, ale teraz to już nie wiem czy się nie wygłupię. Karteczkę z zyczeniami to bezwarunkowo, tylko czy dać tą kamasutrę czy nie?

6

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Kamasutrę? To raczej prezent na 18 nastkę lub panieński.
Albo daj coś 'normalnego' albo odpuśc sobie dawanie prezentu za 30 zł.
To już lepiej kup tą kartkę i kwiaty.

7

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę
rebel napisał/a:

Kamasutrę? To raczej prezent na 18 nastkę lub panieński.
Albo daj coś 'normalnego' albo odpuśc sobie dawanie prezentu za 30 zł.
To już lepiej kup tą kartkę i kwiaty.

a dlaczego nie kamasutrę?koleżanka dostała właśnie tą książkę jako prezent (dodatkowy)i to od ciotki,w dniu ślubu,oboje z mężem byli zadowoleni

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

wręczanie kwiatów na uczelni przed zajęciami było by nierozsądne i dziwne conajmniej. nie mam z Nią jakiś zażyłych bardzo relacji, nie wiem dokładnie gdzie mieszka i nie znam jej faceta.
eh mam czas do środy żeby podjąć decyzję

9

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

bez sensu,po co w ogóle coś dawać jak nie idziesz na ślub?ja raz do koleżanki nie szłam i nic nie dałam

10

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

aniol, skoro nawet nie wiesz gdzie ta znajoma mieszka, nie znasz wybranka, to faktycznie wnosze, ze kolezanka dalsza niz blizsza. Ja osobiscie blizszej kolezance dalabym wlasnie moze jakas ksiazke (ja bym sie z ksiazki ucieszyla, moje kolezanki maja podobne zamilowania wink ), albo wlasnie jakis niezobowiazujacy drobiazg i karteczke, dalszej po prostu zlozylabym zyczenia. Jesli nie byloby mnie na to stac, to nie dawalabym pieniedzy, szczegolnie nie idac na uroczystosc.

11

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Osobiście jeśli to dobra koleżanka to bym poszła na wesele i dała jej 200-300 zł jeśli pracujesz to 300.Jeśli to tylko lekka znajoma to jakiś prezent (co do kamasutry zorientuj się czy lubi to-jeśli tak to kup ją ale z ilustracjami (ludzi) a nie prapra  heh bo taką ja mam i wogóle nie korzystam.Mam nadzieję że dobrze się wyrażniłam,

12

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Według mnie jeśli nie idziesz na ślub, to wystarczy, że wyślesz jej ładną kartkę z gratulacjami. Jeśli jest twoją bliską przyjaciółką (a z tego co piszesz wynika, że raczej nie) to możesz dać jej drobny prezent.

Pieniądze, szczególnie w wysokości 200-300 zł w takiej sytuacji wydają mi się drobną przesadą. Takie kwoty często dają ludzie, którzy idą na ślub i wesele. Tu zasada jest prosta najwięcej daje rodzina (im bliższa tym więcej), a najmniej znajomi (im bardziej związani z młodymi tym więcej) Osoby zaproszone tylko na ślub, a nie na ślub i wesele zwykle dają tylko kwiaty, ewentualnie jakieś dobre winko.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Ilość pieniędzy którą się daje zależy od stanu majątkowego darczyńcy. Z tego co napisałaś wynika, że jeszcze się uczysz i zapewne 200-300 zł w twoim budżecie to naprawdę sporo. W takiej sytuacji nikt nie powinien wymagać od ciebie wręczania takiej kwoty nawet gdybyś szła na ten ślub.

13

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Według mnie jeśli nie idziesz to nie musisz nic dawać jako prezent smile możesz złożyć życzenia.

14

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Bon do sklepu, piękna posciel, narzuta na łóżko, obraz, albo może ich portret, filiżanki na herbatkę, dobre herbaty(kawy)
Można też zastanowić się nad jakimś smacznym alkoholem, jesli szukałabyś nieco innych smaków niż to co dostępne jest w typowych marketach, proponowałabym zajrzeć sobie do Amarone: https://amarone.pl/alkohole/smaki-azji Można tam zamówić sobie alkohole w azjatyckich klimatach. Zawze to coś zupełnie innego smile
https://amarone.pl/images/stories/virtuemart/product/resized/jinro-green-grape-soju5_0x360.jpg

15

Odp: ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Ja bym dala tylko karte z zyczeniami i tyle.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » ślub koleżanki- prezent/kasa gdy nie idę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024