Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Drogie dziewczyny!
Co zrobiłybyście znajdując w komputerze czy telefonie rozbierane zdjęcia Waszej córki/syna,kiedy jest bardzo niepełnoletnie?
Byłybyście też pewne,że to jej/jego zdjęcia,bo byłoby widać również twarz .Co wtedy?Rozmawiałybyście czy dały szlaban na komputer/telefon?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Zdecydowanie bym porozmawiała. Świat jest szalony, ludzie chorzy, dziecko jest łatwym kąskiem dla zboczeńców. Poza tym wiele dziwnych rzeczy czytałam, młode dziewczyny i chłopcy sprzedają swoję nagie zdjęcia za doładowanie konta w telefonie chociażby ...
POROZMAWIAĆ! Sam szlaban niczego nie zmieni.

3

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Ech,nie masz pewności,że dziecko samo umieściło te zdjęcia.Może ktoś z koleżanek czy kolegów zrobił to dla żartu.Na pewno warto porozmawiać skąd wzięły się to zdjecia- przecież ktoś musiał je zrobić i pewnie dziecko o tym wiedziało.Jest dużo pytań a sytuacja jest bardzo niebezpieczna....

4

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

To niezwykle powazny problem,wymaga dobrego metorycznego przygotowania sie do bardzo powaznej rozmowy z dzieckiem,spokojnie bez emocji na podlozu przyjacielskim wzbudzajacym zaufanie,byc moze jakies wyglupy ale gruntownie do sprawdzenia.

5

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Rozmowa....no a do tej pory to co było? Metoda wychowawcza polegająca na spokojnej rozmowie zaowocowała właśnie takim zdarzeniem, więc teraz to odrobinę zbyt późno na kolejne rozmowy.

Te zdjęcia nie trafiły do ciebie z przypadku. Albo ich szukałaś w komputerze, albo przeglądałaś zawartość telefonu swojego dziecka. Jesteś przewrażliwiona, albo masz podstawy do takiego (niemal skrajnego) braku zaufania.

Pierwsza sprawa - szlaban na komputer jest fikcją. Dzieciakowi i tak jest potrzebny do normalnego funkcjonowania - zbierania informacji, komunikacji itp. Najlepszym wyjściem jest utworzenie profilu o ograniczonych możliwościach (z wysoką kontrolą rodzicielską). Takie obostrzenia są bardzo upierdliwe i mocno ograniczają funkcjonowanie (ale nie uniemożliwiają). Można wymienić telefon na taki bez aparatu. A aparat cyfrowy po prostu zabrać i osobno schować kabel, osobno, kartę pamięci, osobno sam aparat.

Możesz dziecku narobić wstydu. Wydrukuj sobie te zdjęcia wsadź do koperty i daj dziecku. Niech przy tobie otworzy. Daj do zrozumienia, że ktoś ci je podesłał. Dalej już się chyba domyślasz w jakie nudy uderzać, aby zawstydzić i napędzić strachu. Zwykła rozmowa nic nie da, bo dzieciak pokiwa głową, że zrozumiał i dalej będzie robić to samo....

6

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Szlaban na komputer i telefon może być skuteczny, ale najpierw rozmowa. Przede wszystkim pytanie brzmi po co te zdjecia? Jeżeli je komuś wysyła bądź publikuje na interencie to jest to niebezpieczne. Jeżeli dziecko zrobiło je dla zabawy czy po prostu dla siebie to pół biedy, gorzej jeżeli je komuś pokazuje czy rozsyła nieznajomym poznanym w internecie... Ja bym najpierw postarała sie poszpiegować i zobaczyć co moje dziecko robi w sieci, z kim pisze smsy etc. gdyż podejrzewam, że samo się do tego nie przyzna. Następnie spróbowalabym pogadać i ostrzec.

7

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Po pierwsze: przy jakiej okazji znalazłaś te zdjęcia? Szperałaś dziecku w komputerze? Po drugie: ile lat ma dziecko? Po trzecie: nie, szlaban nie jest dobrą metodą wychowawczą. Najlepszą metodą wychowawczą jest rozmowa. I czego Ty byś chciała dziecko nauczyć zabraniając mu komputera? "Rozbieranie się jest be, więc zabiorę Ci komputer"? Nie lepiej po prostu wyjaśnić i wysłuchać co dziecko ma do powiedzenia, a dopiero potem ewentualnie karać?

8

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

a ile dziecko ma lat?  bo to duża różnica czy ma 12 czy 17 lat.

Prócz tego co zostało napisane wyżej, trzeba wyjasnić konsekwencje takich zachowań, opowiedzieć o gwałtach, porywaniu za granicę nieletnich dziewczyn do pracy w burdellach... kurcze to bardzo poważna sprawa!

9

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Porywanie do burdeli to jedno, ale był przypadek, że dziewczynę wyrzucili ze szkoły za sesję w playboyu, gdzie w moim odczuciu, erotyka tej klasy jest raczej powodem do dumy, a nie wstydu. Były również przypadki samobójstw związanych właśnie z rozprzestrzenieniem się takich zdjęć i wiele, wiele innych nieprzyjemności kiedy tego typu zdjęcia wychodziły na jaw w środowisku, w którym się normalnie żyje (rodzina, znajomi i przyjaciele, nauczyciele). Mówiąc krótko, w większości przypadków nie ma wtedy życia i kończy się przeprowadzką.

10

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?
yoghurt007 napisał/a:

Rozmowa....no a do tej pory to co było? Metoda wychowawcza polegająca na spokojnej rozmowie zaowocowała właśnie takim zdarzeniem, więc teraz to odrobinę zbyt późno na kolejne rozmowy.

Te zdjęcia nie trafiły do ciebie z przypadku. Albo ich szukałaś w komputerze, albo przeglądałaś zawartość telefonu swojego dziecka. Jesteś przewrażliwiona, albo masz podstawy do takiego (niemal skrajnego) braku zaufania.

Przedziwne interpretacje i analizy...


Dziecko ma 13 lat,nie sprawia problemów wychowawczych,fotki zostały znalezione podczas szukania zdjęć z wakacji.

11

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Meriata, rozmawiałaś z dzieckiem?

12

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?
sierpniowa napisał/a:

Meriata, rozmawiałaś z dzieckiem?

Ja nie mówiłam,że chodzi o moje dziecko i że w moim domu to się stało.Chodzi o sytuację bliskiej mi osoby,która ma z tym problem.

13

Odp: Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?
Meriata napisał/a:
sierpniowa napisał/a:

Meriata, rozmawiałaś z dzieckiem?

Ja nie mówiłam,że chodzi o moje dziecko i że w moim domu to się stało.Chodzi o sytuację bliskiej mi osoby,która ma z tym problem.

No więc jakie kroki ta bliska osoba podjęła?

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Co robić,gdy znajdzie się nagie fotki własnego dziecka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024