callanetics - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » callanetics

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

1

Temat: callanetics

Czy któraś z was miała okazję ćwiczyć callanetics i wie coś o tej metodzie ? Słyszałam ,ze ta metoda bardzo fajnie działa na rozciąganie wszystkich mięśni ciała. Czy to prawda ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: callanetics

Ja mialam okazje kilka razy to cwiczyc. W ramach zajec na uczelni z wych fizycznego mielismy takie wlasnie zajecia. To bardzo spokojne cwiczenia, rozciagajace, wszytsko opiera sie na uspokojeniu swojego ciala, odpowiednim oddechu i powolnym rozciaganiu sie. i niby te cw nie sa ani meczace ani jakos nie wymagaja wiekszej sily. ale jednak "daja w kosc", na drugi dzien czulam bol miesni jak po duzym wysilku. wiec mysle, ze sa skuteczne, mimo, ze na takie nei wygladaja

porąbana jak łajno w tartaku

3

Ćwiczyłam callanetics bardzo długo, wyniki były zaskakujące oczywiście pozytywnie. Tak jak pisze ikaa na pierwszy rzut oka takie sobie, ale bardzo skuteczne. Poprawiają kondycję oraz rzeźbią sylwetkę. Wskazana jest systematyczność. Ćwiczyłam z programem Marioli Bojarskiej

4

Jak dlugo trzeba cwiczyc zeby widziec efekty?
Tzn. ile dziennie lub tygodniwo?
Ja narazie robie szostke weidera, ale jakos ciezko mi idzie, i pomyslalam wlasnie o tym rodzaju cwiczeni zeby troszke rozciagnac miesnie itd.

5

Efekt jest widoczny po dwóch tygodniach. Ja ćwiczyłam 3 razy w tygodniu godzinny program Marioli Bojarskiej.

6

Wznawiam temat wink
A co to za program Marioli Bojarskiej?
Chyba sie skusze na te cwiczenia w takim razie... smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

7

To co ja pamiętam z tych ćwiczeń to powtórki każdego ćwiczenia 100 razy

8

hej

ja tez swojego czasu cwiczylam Callanetics i bylam zadowolona, choc przy cwiczeniach na brzuch szyja mnie zawsze bolala :-) Kupilam sobie nawet kasete VHS z Mariola Bojarska-- bardzo fajna i co najwazniejsze cwiczenia nie wymagaja zadnych inwestycji finansowych w sprzet czy odpowiednie obuwie i najlepiej wykonywac je samemu w domu ( oczywiscie jesli czlowiek sam umie sie zmobilizowac :-)

dellafi masz racje, powtorek jest 100, choc mi raczej nie udawalo sie tyle zrobic, wiec dzielilam sobie na serie: albo po 50 albo po 25 :-)

9

A na jakie partie ciała najbardziej wam pomagalo? smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

10

Oj to źle jak szyja bolała , mnie osobiście nie ale masakrą było wykonanie brzuszków z podniesionymi do góry nogami smile
100 powtórzeń to z początku w ogóle była jakaś masakra , była robiona na parę rat ale nawet W rezultacie kaloryfer mi się zrobił smile

Ja na tych ćwiczeniach schudłam jakieś 15 kg ,przy diecie bez diety ale efekt utrzymywał się długo

11

kaszmir napisał/a:

hej

ja tez swojego czasu cwiczylam Callanetics i bylam zadowolona, choc przy cwiczeniach na brzuch szyja mnie zawsze bolala :-) Kupilam sobie nawet kasete VHS z Mariola Bojarska-- bardzo fajna i co najwazniejsze cwiczenia nie wymagaja zadnych inwestycji finansowych w sprzet czy odpowiednie obuwie i najlepiej wykonywac je samemu w domu ( oczywiscie jesli czlowiek sam umie sie zmobilizowac :-)

dellafi masz racje, powtorek jest 100, choc mi raczej nie udawalo sie tyle zrobic, wiec dzielilam sobie na serie: albo po 50 albo po 25 :-)

Ja ćwiczę i tez mnie szyja boli jak wykonuję ćwiczenia na brzuch hmm nawet się zastanawiam czy przypadkiem nie tych mięśni używam ale tak to fajne są. efekty po tyg ale ćwiczę codziennie po 15 min.

12

zmobilizowałam się:)
znalazłam w necie film z Mariolą Bojarską i pierwsze starcie już za mną:),najgorsze jest to,że nie daję rady zrobić tych 100 powtórzeń,przy niektórych ćwiczeniach odpoczywam już po 10 razie,a tak średnio potrafię zrobić na dziś po 25 powtórzeń
byłam piekielnie zmęczona,ale nie bolało mnie nic prócz mięśni brzucha...
w każdym razie mam ochotę na więcej:)

13

Nemezys   dziewczyny sie chyba ze mna zgodza ze pomaga na WSZYSTKIE partie ciala i to zdecydowana zaleta tych cwiczen :-)

dellafi   wow gratuluje tych 15 kg i nieco zazdroszcze, bo u mnie po zimie znow + 6 kg do przodu, ale jak tylko pogoda sie poprawi wskakuje znow na moje kijki Nordic Walking. W tamtym roku zrobilam 884 km :-)

apoteoza  i slaba kobietka     zycze wytrwalosci, napewno efekty nie dadza na siebie dlugo czekac :-)

14

mnie właśnie dziś natchnęło na callanetics,mam książkę Marioli Bojarskiej i zamierzam ćwiczyć właśnie wg jej planu treningowego.mój cel-jędrne ciało,plaski brzuch,szczupłe uda:) dam znać o efektach (oczywiście jeśli wytrwam chociaż miesiąc;) )

15 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-12-12 16:31:06)

Widziałam, że na spam pojawiła się zniżka na callanetics prowadzony przez Mariolę Bojarską na dvd. To taka mała podpowiedź gdyby, ktoś był zainteresowany big_smile

16

Witajcie
Tak sie sklada ,ze jestem instruktorka Callaneticsu (mieszkam zagranica).
Jest zapomniana forma ruchu dla kobiet ,dajaca rewelacyjne efekty.
Z moich obserwacji wynika ze DLA figury jablka daje mozliwosci wyrobienia tali 9zwlaszcza ten 1,5 h program )
Dla figury Gruszki ladnie zmniejsza dolne partie ciala.
Sa to cwiczenia statyczne - dlatego jesli ktos ma np: mocno rozciagnieta skore to cwiczyc go po silowni .
Ogolnie polecam ,rowniez daje mozliwosc ladnej swiadomosci ciala ,a jesli ktos niema duzej nadwagi to po trzech miesiacach daje nowe cialo.
Pozdraiwam

Kazda Twoja mysl, jest czyms realnym -jest Twoja sila..........

17

Nemezys napisał/a:

Wznawiam temat wink
A co to za program Marioli Bojarskiej?
Chyba sie skusze na te cwiczenia w takim razie... smile

Jesli znasz angielski polecam nabyc plyte z CAllan .

18

Szkoda ze temat umarl ......................( moj konik)........

19

To może go rozkręć znów? wink A znacie jakieś filmik na YT z callaneticsem?

20

Mialam kiedys ksiazke bogato ilutrowana Callanetics zakupiona ok 15-12 lat temu, tam byly zdjecia pup, brzychow damskich i meskich przed i po okreslonym czasie cwiczen np. 3 h, 5h itd.Efekt byl zdumjewajacy. Sama sie gimnastykowalam od 1 klasy liceum- w zaciszu domowym godzinke dziennie wykorzystujac rowniez klika tych  cwiczen- zwykle chodzi o napinanie miesni w przeciagu okreslonego czasu i powtorzenia.Figure mialam swietna, Zaluje ze fitness cluby nie oferuja tegk typu zajec. Dziewczyny pamietajcie o rozciagnniecie miesni po treningu, zeby wam sie buly nie zrobily

21 Ostatnio edytowany przez pati31 (2013-04-24 13:12:27)

Witajcie
Dziewczynki

agness- Callanetics pieknie wydluza miesnie i wlasnie w tzw buly po silowni pieknie wydluzy , ze cialo bedzie twarde wyrzezbione i smukle.

22

kaszmir napisał/a:

hej

Jesli przy cwiczeniach na brzuch boli szyja , poprostu zwalasz na nia prace , trzeba sie zawziac w sobie i mocno pracowac brzuchem wtedy szyja jest odciazona, na poczatku nie musisz robic 100 spiec, lepiej 30 a prawidlowo , niz 100 plus kontuzje w przyszlosci:)))

23

Podbijam temat :-) . Jakieś dwa tygodnie temu trafiłam na callanetics i muszę przyznać, że te ćwiczenia są naprawdę świetne. Staram się ćwiczyć codziennie i pierwsze rezultaty były widoczne po 6godzinach :-) . Choć na początku płakałam ze śmiechu widząc na filmie Panią Callan i jest bandę w  "seksownych"strojach, to teraz jestem pod mega wrażeniem skuteczności tych ćwiczeń :-D .
Czy któraś z Was ćwiczy callanectis? Jakie są wasze wrażenia :-) ?

Dum spiro, spero

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » callanetics

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018