Uczycie się w bibliotece?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Uczycie się w bibliotece??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 36 ]

Temat: Uczycie się w bibliotece??

Zdaje mature i doszłam do w niosku że może było by lepiej gdybym uczyła się w bibliotece (cisza i nic nie rozprasza płacz dziecka mąż ) tak mi sie wydaje;) Jak u was jest? Uczycie sie w bibliotece ? Widzicie jakieś plusy minusy w tym?? Pozdrawiam

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Uczycie się w bibliotece??

ja do nauki potrzebowałam zupełnej ciszy, a w bibliotece nie było takiej ciszy, bo ludzie chodzą, wstają i w ogóle są smile no i wolę bardziej luźną pozycję do nauki. Najlepiej uczyć mi się w nocy, kiedy wszyscy pójda już spać, w pokoju albo w łazience. W dzień domownicy, zazwyczaj coś chcą i wybijają z rytmu. W czasach nauki nieodłącznym moim gadżetem były stopery do uszu, co pozwalało odizowować się od świata zewnętrzenego, stosowałam w domu czy w parku gdzie szłam z notatkami czy książką.

*Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami*

*Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków, miłość, gniew, odwagę, strach...Przeżyją tylko te, które nakarmisz*

3

Jeśli klimat biblioteki pomaga Ci w skupieniu i nauce to czemu nie ? Zwłaszcza jeśli nie masz odpowiednich warunków w domu.

4

Z tego co piszesz wynika, że masz dziecko, męża w domu. W takim wypadku faktycznie nauka w bibliotece to rozsądne wyjście. Ja nie mam tak głośno w domu, a też czasem uczę się w bibliotece, biorę np w czytelni to co mam wziąć, piszę notatki i ogólnie uczę się.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

5

Często robiłam tak w trakcie studiów. Głównie przez to, że szybciej zdobyłam książkę w czytelni niż w bibliotece, a na ksero się czekało min. 1 dzień. Jeśli Ci to odpowiada to czemu nie;)

Smutny_miś: Też lubiłam się po nocach uczyć- taka cisza i spokój, gorzej bywało z rana, kiedy trzeba było iść po takiej nocy na zajęcia;p;), ale i to mnie nie powstrzymało!

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

6

Za czasów studiów jak było trzeba, siedziałem w bibliotece, nie taka straszna, a książki i pomoce zawsze pod ręką smile Polecam, gdy brak miejsca i spokoju na naukę.

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

7

Ja też najlepiej skupiam się w nocy, bo nikt mi nie przeszkadza, ale biblioteka to też niezły pomysł: widzi się tych wszystkich skupionych ludzi i aż głupio się nie uczyć wink Minusem jest, że nie mogę sobie normalnie posiedzieć pod kocem z kubkiem herbaty... Tzn. z herbatą mogę wejść, ale z kocem już trochę ciężej by było tongue

8

Dobrze jest wyjsc do bibliteki, bo ceniąć swój czas człowiek bardziej sie skupi, nie mówiąc juz o tym że mniej rzeczy bedzie Cie rozpraszac:)

lepiej potknąć się w biegu niż stać w miejscu:)

9

Nigdy nie umiałam się tak do końca skupić na nauce w bibliotece. Zawsze mnie w pewien sposób stresuje, że robię swoim zachowaniem za dużo hałasu i przeszkadzam innym tongue Ale jak nie ma się warunków w domu to pewnie najlepsze wyjście.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

10

jestem osoba któr aco pół roku mogła by zmieniac miejsce zamieszkanie..to samo do nauki nie potrafie sie uczyc przez dłuszy okres w jednym pomieszczeniu..zupełnie nie wiem dlaczego..wyprubuje biblioteke.:) Wszystkiego najlepszego wam i sobie życzę  z okazji Dnia Kobiet:) Buziaczki..mam dziś dobry humor:)

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

11

I dla Ciebie SAMOTNA wszystkiego najlepszego z okazji dziewczyńskiego święta smile niech ten radosny nastrój trwa i trwa...

*Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami*

*Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków, miłość, gniew, odwagę, strach...Przeżyją tylko te, które nakarmisz*

12

Noc jest do tego, żeby spać smile no chyba że sypiamy dużo w dzień. W przeciwnym wypadku szkoda czasu, bo trwałość zapamiętywania informacji uczonych w nocy jest niska. Biblioteka to fajne miejsce, z tym że wystarczy że wejdzie jakaś fajna dziewczyna i już człowiek się rozprasza wink

13

A dziękuję:)

14

No to może ja pójdę dziś do biblioteki  bo właśnie wróciłam od fryzjera....no i sama do siebie się uśmiecham wink

15

Jak dla mnie biblioteka jest dobra żeby po prostu poczytać prasę, ciekawą książkę. Uczę się w domu, gdzie mam ciszę i doskonałe warunki - nie mam wrzeszczących dzieci ani męża...każdy ma jakiś inny sposób na skupianie się.

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

16

Matt87 napisał/a:

Noc jest do tego, żeby spać smile no chyba że sypiamy dużo w dzień. W przeciwnym wypadku szkoda czasu, bo trwałość zapamiętywania informacji uczonych w nocy jest niska. Biblioteka to fajne miejsce, z tym że wystarczy że wejdzie jakaś fajna dziewczyna i już człowiek się rozprasza wink

Wcale tak nie jest. Ja byłam wstanie nauczyć się 200% tego, co w dzień. Mój mózg chyba lepiej pracuje w nocy, chociaż już się przestawił od czasów studiów;p;)

17 Ostatnio edytowany przez Matt87 (2012-03-09 20:58:31)

sAmOtnA172 napisał/a:

No to może ja pójdę dziś do biblioteki  bo właśnie wróciłam od fryzjera....no i sama do siebie się uśmiecham wink

Uśmiech to podstawa, tak trzymaj wink

smutna123 napisał/a:
Matt87 napisał/a:

Wcale tak nie jest. Ja byłam wstanie nauczyć się 200% tego, co w dzień. Mój mózg chyba lepiej pracuje w nocy, chociaż już się przestawił od czasów studiów;p;)

Domyślam się, że pisząc o studiach i uczeniu się w nocy masz na myśli nie takie zwyczajne codzienne uczenie się w nocy, bo wtedy rzeczywiście efektywność nauki jest niska (jeśli nie żadna) o ile nie śpisz w ciągu dnia, ale naukę tuż przed ważnymi egzaminami, zaliczeniami, kiedy dochodzi do tego wszystkiego dodatkowy czynnik stresowy, który sprawia że faktycznie wiedza wpada do głowy dość szybko.
W normalnym jednak trybie dnia tzn. aktywność umysłowa i fizyczna w dzień, mózg w nocy potrzebuje snu, aby sobie usystematyzować przetworzone w ciągu dnia dane.

18

Wiesz, nigdy się nie uczyłam na dzień przed egzaminem. Zwykle zabierało  mi to od 2 tygodni (przypadku lekkich przedmiotów) do 4 miesięcy (w przypadku ciężki przedmiotów, których nie lubiła np. prawa podatkowego i finansowego, prawa ochrony środowiska). Dzień przed egzaminem nie dałabym rady z materiałem. Albo dzielę materiał na partie i uczę się systematycznie albo nie uczę się w ogóle;) Nigdy nie odczułam, aby aktywność mojego mózgu spadała w nocy, wręcz przeciwnie;)- w tamtych czasach, bo dziś pracując i mając inne obowiązki to się zmieniło i zwykle najlepiej mój mózg pracuje w godzinach porannych, a po 14 to już ciężko mi poskładać myśli w pracy;p Pozdrawiam!

19

Im więcej mamy na głowie tym bardziej sobie radzimy:) ja wiem napewno dopiero po maturach pomyśle sobie ..że znowu nie dałam z siebie wszystkiego  zlenistwa i braku siły.. no cóż.. idę się uczyć ;p Do biblioteki pójdę w pon..zapisać się smile

20

Nie polecam, nie da się skupić, zawsze się trafi jakiś branek, który hałasuje

21

Ja jednak wolę uczyć się w domu, słuchawki na uszy i już:D W bibliotece kiedyś próbowała, zdecydowanie mi to nie wychodziło...

22

Ja zawsze lubiłam w biblio. Zakładałam sobie słuchawki na uszy, włączałam jakiś biały szum (suszarka, odkurzacz), który zagłusza dźwięki z zewnątrz i mogłam siedzieć cały dzień:)

"Im wyżej wzlatujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie potrafią latać"

23

Ja w bibliotece nie skupiłabym się w ogóle na nauce, bo patrzyłabym po ludziach wink Wolę wyłączyć wszystko i w swoim pokoju się spokojnie uczyć...

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

24

Nie. Zdecydowanie lepiej czuję się w swoim środowisku, w wygodnych, rozklapciałych ciuchach, z kubkiem herbaty czy kawy zawsze pod ręką, opcją wyjścia do ogródka i popatrzenia na coś zielonego... Ale fakt faktem, gdybym mieszkała np. w kawalerce z partnerem albo i małym dzieckiem na dokładkę, uciekałabym do biblioteki albo kawiarni.

25

Jak wynajmowałam pokój z koleżanką, która zawsze miała egzaminy w innym czasie, to uczyłam się w nocy - jak ona już zasnęła. To samo było w drugą stronę. Może niezbyt mądre rozwiązanie uczyć się w nocy przed egzaminem, ale wtedy jednak wiedza wchodziła najlepiej wink

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

26

Czasami nie miałam innego wyjścia i szłam do biblioteki, tylko dlatego, że moi sąsiedzi od czasu do czasu lubili się trochę zabawić(w różnych porach dnia). Problem pojawiał się wtedy, gdy biblioteka była zamknięta, a jedynym ratunkiem były stopery w uszach.

27

To nieciekawie wink Nie tylko przy nauce, ale i w ogóle.

28

Ja czasem się uczę w bibliotece, ale jednak wolę się zakopać pod puchaty koc, wziąć kubek kakao, włączyć ulubioną muzykę i tak się uczyć ;-)

29

wezka napisał/a:

Ja czasem się uczę w bibliotece, ale jednak wolę się zakopać pod puchaty koc, wziąć kubek kakao, włączyć ulubioną muzykę i tak się uczyć ;-)

Oj to ja bym tak nie mogła smile Po pierwsze, to muszę bez muzyki, a jakbym się zakopała pod koc, to zaraz bym zasnęła wink Więc wolę gdzieś, gdzie jest mi niewygodnie, np. przy biurku, ewentualnie na podłodze... wink

tak tak tak! ja tez zawsze uczylam sie w bibliotece, a jak I tam jest maly halas to polecam zatyczki do uszu. pozdrawiam I powodzenia!!!

31

Kiedy chodziłam do szkoły i zdawałam maturę mieszkałam z rodzicami i w sumie mimo że miałam więcej osób w domu bo jeszcze rodzeństwo miałam spokój i ciszę więc nie było takiej potrzeby a w bibliotece zawsze ktoś jest chodzi przeszkadza no i nie jest otwarta 24 godziny na dobę więc czasem można ale np po nocy jedynie w domu

32

Ja też najefektywniej uczę się w nocy. W dzień niezbędne są zatyczki do uszu (kosztują złoty coś w aptece)

co dom biblioteki, nie widzę sensu w prawdziwym uczeniu się tam... pójść, przejrzeć, poczytać ot tak, ok - ale gdy ma się naprawdę mało czasu, pobyt w bibliotece u mnie to jego marnowanie - za dużo znajomych, za dużo plotkujących grupek, trzeszczących wózków służących do rozwożenia książek, i wieczne kroki między regałami

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

33 Ostatnio edytowany przez Miyoshi (2013-09-01 08:45:21)

Nie potrafię skupić się na nauce, jeżeli ktoś jest w tym samym pomieszczeniu co ja. Do nauki potrzebuję samotności i stu procentowej ciszy. Każdy szmer jest w stanie wytrącić mnie z równowagi. Kilka razy próbowałam uczyć się w bibliotece lub w innym dość spokojnym miejscu publicznym. Niestety, nie było żadnych efektów. Moją uwagę przykuwało wszystko, tylko nie zawartość książek czy zeszytów. Do tego Ci wszyscy wchodzący i wychodzący ludzie, rozmowy, szeleszczenie kartkami, ... Jak się wsłuchałam, to nawet odgłos piszącego długopisu doprowadzał mnie do szału. Na szczęście, nie muszę uciekać z domu, by się w spokoju pouczyć. wink

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

34

Mi się w bibliotece lepiej uczy.
Nie dla tego że w domu mam hałas ( wręcz przeciwnie, panuje u mnie cisza), ale dlatego, że widząc innych uczących się jakoś łatwiej mi się zmotywować

35

Mi się nigdy nie pracowało dobrze w bibliotece. Ale może to wynika z faktu, że po prostu ucząc się, lubię spacerować po pokoju albo leżeć w łóżku. W bibliotece o to trudno tongue

36 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-06-24 22:20:57)

Ja bardzo lubię się uczyć w biblio. Człowiek czuje, że inni wokół robią to samo, więc jest motywacja i jakoś tak raźniej smile U nas w uczelni wcale nie jest w czytelni sztywno, bo ten kto chce może iść do części z pufami i rozsiąść się jak mu wygodnie

Posty [ 36 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Uczycie się w bibliotece??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021