spóźniona tabletka... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » spóźniona tabletka...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 36 ]

1

Temat: spóźniona tabletka...

od 2 tyg biore tabletki novynette i niestety 13 tabletke zdażyło mi sie zapomniec, gdy sie zorientowałam(a minelo juz 12 godzin) szybko polknelam tą "zapomniana" a teraz juz przyjmuje je normalnie o tej samej porze, w kolejnych 7 dniach powinnam się dodatkowo zabezpieczaĆ, tylko jest taki problem... dziś kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, czy moge zajść w ciąze??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: spóźniona tabletka...

powiem tak,powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie  ale ja mam przykład na sobie,biore tabletki i nie raz mi się zapomniało,niby po 12 godzinach nie powinno się już brać tej zapomnianej ale ja zawsze biorę, mam problemy z wątrobą i ogólne z jelitami i często wymiotuje,więc często ta tabletka też do kanalizacji poszła. Nie zawsze uważałam i narazie w ciąży nie byłąm :)  Ale wiesz jak się bardzo nie chce to można bardzo szybko zajść w ciąże. mi to tak bardzo nie przeszkadzało by,mam narzeczonego,jesteśmy sporo ze sobą,więc stwierdziłam że jak będzie to będzie i też będzie dobrze. bo sama się nie moge zdecydować bo zawsze mam ważniejsze sprawy
:)

3

u mnie jest taki problem, ze do posiadania dzieci mi sie nie spieszy(oczywiscie chce) ale nie teraz, teraz mam studia dopiero 2 rok, praca, do tego z chlopakiem jestem poł roku, a wiec nie dlugo... to skomplikowaloby mi i jemu życie. kurcze, możliwa jest ciąża?co mam zrobic?:(

4

Dodatkowo się zabezpieczaj, albo celibacik na tydzień :)

Nie jestem wcale roztrzepana, po prostu moje rzeczy chowają się przede mną:)

5

ja myślę że będzie dobrze! nie martw się!

6

chodzi o to że dziś sie kochałam z chlopakiem i to bez zabezpieczenia, nie wiem czy możliwa jest ciąża, wyczytałam, że w 2 tyg brania tabletek, jeśli sie jedna pominie i zazyje kolejnego dnia od razu 2 to zachowana jest antykoncepcja, ale czy wierzyć?

7

może lepiej zrobić test ciążowy? jeśli kochałam sie dziś to wykryje ciąze jutro-testem?

8

Po 2 tygodniach wykryje. Wcześniej raczej nie

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

9

czyli wszystko tera zależy od szczescia... albo pecha..?2 tyg to dlugo... zesiwieje ze stresu

10

Oj frog! Zwykle nie mówię takich rzeczy, alem na litość boską, trzeba czytać ulotkę, a jak się jest już gapcią i się zapomni to należy szybkim truchtem iśc do apteki i kupić sobie gumki. I nie musieć siwieć. A na razie się albo nie przejmuj (bo to i tak nic nie zmieni), albo idź go ginekologa po tabletkę "72 h po", o ile nie kłóci się to z Twoim światopoglądem.

Nie jestem wcale roztrzepana, po prostu moje rzeczy chowają się przede mną:)

11

ojej czytałam ulotke ale pewnie sama wiesz jak to jest, "chwila słabości" i przestaje sie mysleć o takich rzeczach

12

jezeli nei chcesz teraz dziecka, to w "chwilach slabosci" powinnas jednak myslec o tym, ze zapomnialas tabletki..

ale skoro w ulotce pisze, ze jest ok, to powinno byc ok

porąbana jak łajno w tartaku

13

Frog ja też zażywam tabletki i też czasami zapomnałam i  przyjmowałam później raz nawet nawet trzech. W ciąże nie zaszłam ale to chyba kwestia szczęścia. Jednak co do tego że zapomniałaś pod koniec drugiego tygodnia nie powinno być problemu bo równowaga hormonalna powinna zostać zachowana jeśli bierzesz nadal i przyjełaś zapomniana( co innego gdyby to był pierwszy tydzień). Jeśli ostatni to nie powinnaś przyjmować tabletek tylko przerwać opakowanie i wywołać wcześniej miesiączkę. Jednak sprawdź na ulotce jakie są zalecenia. Ale tak na przyszłość ustaw sobie w telefonie przypomnienie wtedy nie zapomnisz. Bo tym razem może ci się udać ale może być też tak że któregoś dnia się nie uda a jak mówiłaś nie chcesz jeszcze dzidziusia:)

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

14

jak już pisałam zapomniało mi się wziać tabletke 13 dnia i wziełam ja po wiecej niż 12 godzinach, po 2 dniach od tego zdarzenia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia... a dziś mam lekkie plamienia krwią... co to znaczy?? chyba nie mogłam zajść w  ciąże? zadnych objawów nie mam...

15

nawet jezeli bylabys w ciazy to na tak wczesnym okresie nei byloby zadnych objawow przeciez

porąbana jak łajno w tartaku

16

frog już ci napisałam że w drugim tygodniu (czyli twoja 13tabletka) jeśli się zapomni tabletki i zażyje po więcej niż 12 godzinach to teoretycznie równowaga hormonalna jest zachowana ale zawsze są wyjątki więc pozostaje ci czekać!
Co do objawów to ikaa ma racje.
A co do plamień czasmi zdarzają się plamienia między okresem zwłaszcza przy braniu tabletek ale jeśli chcesz się upewnić że wszytko jest ok to najlepiej skonsultuj się ze swoim ginekologiem>

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

17

ponoc jak zapomni sie tabletki w polowie ich brania to nic sie nie stanie, gorzej jak zapomniałabys pierwszej tabletki, badz ostatnich wowczasz lepiej nie konczyc opakowania zrobic siedmiodniowa przerwe, tyle ze wczesniej

18

Sluszna uwaga! Uwazam ze mozesz byc spokojna, antykoncepcje po takim czasie powinnas miec zachowana, i jezeli cos by bylo nie tak, to wyjatkowy niefart. Mam nadzieje ze juz Ci sie rozwizala problem. Spoko ja nie raz zapomnialam tabletki w ten sam sposob, i nie zdarzylo mi sie zajscie, wiec mam nadzieje ze z Toba bedzie tak samo.

19

Witam,
Mam podobny problem ponieważ zapomniałam tabletki w 3 dniu brania..wzięłam ja zaraz po 10 rano, a normalnie prawidłowo powinnam o 22 ja brac, tylko nie zawsze biore o 22, czasem 23, 24 , zapominam albo jestem w pracy i nie mam jak :( W sobote bralam normlanie tabletke gdzies tak ok 1 w nocy bo wczesniej tez bylam w pracy..

Później w niedzielę kochalam się z moim chlopakiem bez zabeczpienia, aczkolwiek wydaje mi sie, ze do zaplodnienia nie doszlo poniewaz powiedzialam mu o tej tabletce i nie przespaliśmy się ze soba ,, tak do końca"

Myślicie, ze powinnam iść po tal 72 h? Czy nie ma takiej konieczności ?

Prosze o pomoc

20

Witam.
Zarejestrowałam się na tym forum ponieważ nurtuje mnie pewna sprawa.
26.05 (sobota) powinnam zarzyć pierwszą tabletkę z nowego blistra,jednak okazało się, że receptę mogłam wykupić tylko do poprzedniego dnia(piątek), dlatego też przyjęłam dwie tabletki dopiero w niedzielę, czyli dzień później. W tydzień przerwy między opakowaniami współżyłam z chłopakiem, wiem, że przez kolejne 7dni również powinnam się dodatkowo zabezpieczać, jednak tego nie zrobiliśmy... Tak więc, w tygodniu poprzedzającym nowe opakowanie, stosunek był i w tygodniu następnym również ( bez dodtakowej antykoncepcji). Wiem, że istnieje ryzyko ciąży.
Od ok 7 tabletki zaczęły mi się plamienia, które trwały dość długo, bo ok 10 dni (tabletki biorę ok 5 lat). Na kilka dni plamienia ustąpiły, po czym przy ostatnich 3 tabletkach znów się pojawiły, jednak po 3 dniach się skończyły. Zaniepokoiło mnie to, i po 7 dniach plamienia ( tych pierwszych) zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dziś dostałam normalnego krwawienia z odstawienia, ale nie mam przy tym znajomych mi dolegliwości ( ból w podbrzuszu i wrażliwe piersi).
Zastanawiam się czy powtórzyć test ( bo teoretycznie poprzedni mógł być za wcześnie zrobiony) mimo normalnego krwawienia. Czy może skoro się pojawiło krawienie, to dać sobie z tym spokój ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

21

MiniTaiga napisał/a:

Witam.
Zarejestrowałam się na tym forum ponieważ nurtuje mnie pewna sprawa.
26.05 (sobota) powinnam zarzyć pierwszą tabletkę z nowego blistra,jednak okazało się, że receptę mogłam wykupić tylko do poprzedniego dnia(piątek), dlatego też przyjęłam dwie tabletki dopiero w niedzielę, czyli dzień później. W tydzień przerwy między opakowaniami współżyłam z chłopakiem, wiem, że przez kolejne 7dni również powinnam się dodatkowo zabezpieczać, jednak tego nie zrobiliśmy... Tak więc, w tygodniu poprzedzającym nowe opakowanie, stosunek był i w tygodniu następnym również ( bez dodtakowej antykoncepcji). Wiem, że istnieje ryzyko ciąży.
Od ok 7 tabletki zaczęły mi się plamienia, które trwały dość długo, bo ok 10 dni (tabletki biorę ok 5 lat). Na kilka dni plamienia ustąpiły, po czym przy ostatnich 3 tabletkach znów się pojawiły, jednak po 3 dniach się skończyły. Zaniepokoiło mnie to, i po 7 dniach plamienia ( tych pierwszych) zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dziś dostałam normalnego krwawienia z odstawienia, ale nie mam przy tym znajomych mi dolegliwości ( ból w podbrzuszu i wrażliwe piersi).
Zastanawiam się czy powtórzyć test ( bo teoretycznie poprzedni mógł być za wcześnie zrobiony) mimo normalnego krwawienia. Czy może skoro się pojawiło krawienie, to dać sobie z tym spokój ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Skoro jesteś świadoma, że ryzyko ciąży istnieje, to czy nie lepiej zgłosić się do lekarza? Przy okazji Cię zbada, rozwieje wątpliwości i domysły, i jeśli to ciąża to bynajmniej będziesz wiedziała na 100% nie bazując na domysłach, a jeśli nie to dowiesz się co oznaczały plamienia .. np może czas zmienić tabletki etc :)
Do lekarza marsz :)

22

Jest to moje juz 6 opakowanie tableteku madinette troszeczke obawialam sie tutaj napisac bo znam Wasze podejscie do kobiet ktore zapominaja sie w kwestii brania tabletek. Tylko nie wiem czy mnie zrozumiecie . W zeszła sobote 23.06 wieczorem zapomnałam wziąć jednej tabletki zwykle biore okolo godziny 22 . Przypomnialo mi sie o godzinie okolo 9 rano nastepnego dnia w niedziele .
Wzielam te tabletke . Lecz wieczorem tego samego dnia powinnam wziac kolejna a ja jej nie wzielam . Wzielam dopiero nastepnego dnia ... o porannej godzinie tak jak ta zapomniana tabletke i potem az do dzisiaj stosuje te tabletki nie wieczorem a rano juz ani jednej nie zapomnialam ...
Do tego 27-28.06 pękła nam prezerwatywa z cala jej zawartoscia .
Radziłam sie ginekolożki mojej i powiedziala ze ryzyko jest bardzo male . Ja po prostu nie wzielam 2 tabletek jednego dnia tego co sie zroientowalam ze zapomnialam wziac tabletki . Bo wzielam rano te zapomniana a nie wzielam wieczorem juz o tej porze co bralam zawsze . Przestawilam sobie ... godziny brania na nastepny dzien na 8:30 do konca opakowania zostalo mi 6 tabletek . I obawiam się tego ze moglo dojsc do zaplodnienia ... Jakie jest ryzyko ?

23

Bardzo proszę o odpowiedz

24

Czy uważasz, że mam większą wiedzę niż Twoja ginekolożka?

25

Nie ale może masz doświadczenie większe niż ja zwlaszcza jesli chodzi o posty na tym forum

26

Posłuchaj, ginekolog wie najlepiej. Jest ryzyko ciąży, ale niewielkie.

27 Ostatnio edytowany przez wanilja (2012-07-20 13:30:03)

Pomocy !

W niedziele kochałam się z chłopaiem, byłam wtedy po 3 tabletce drugiego opakowania czy byłam bezpieczna ?

Wczoraj zapomniałam wziąść jednej tabletki, zawsze biore je ok 22 wieczorem, i zorientowałam się dopiero dziś o 22 kiedy brałam tą z dzisiaj, wziełam obie na raz bo tak jest na ulotce ale moje pytanie jest takie czy będe nadal zabezpieczone przed ciążą czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo ?
To był akurat 8 dzien branai tabetek wiec pierwszy tydzien
Wiem ze plemniki po za organizmme zyja bardzo krotko ale czy to mozliwe ze przezyly w mojej pochwie az do srody i moglam zajasc w ciaze keidy zapomnaialm tej tabletki ?

28

Pomóżcie prosze !

29

Szansa, że plemniki przeżyły w Twoim organizmie ponad 3 dni wynosi jakiś malutki ułamek procenta - tabletki zagęszczają śluz i sprawiają, że środowisko pochwy jest bardzo nieprzyjazne dla plemników. Ja bym się nie martwiła, ale przez najbliższy tydzień najlepiej dodatkowo zabezpieczajcie się prezerwatywą - tak na zaś, żeby stresu nie było. :)

30

Dziękuje, wiem że troszke to może irracjonalny strach ale to moje początki i troche się stresuje, na ten tydzien zastosuje post :P

31

Potrzebuje pomocy a niestety aktualnie nie mogę się zgłosić do lekarza. Sytuacja jest taka, tabletki biorę od dwóch lat, teraz kończę któryś tam z kolei listek. Ogólnie zostało jakieś 4 tabletki do 7 dniowej przerwy. Biorę je rano niestety dzisiaj się zorientowałam ze zapomniałam o wczorajszej. W nocy uprawiałam seks ze swoim chłopakiem (dodam że przerywany), dziś wzięłam dzisiejsza tabletkę normalnie. I tu jest moje pytanie, jak duże jest ryzyko że coś się mogło stać, czy powinnam lecieć po 72h po? Czy jest jakakolwiek szansa dostania jej bez recepty? I czy używać dodatkowej ochrony także w trakcie siedmiodniowej przerwy?

I jeszcze jedno pytanko które mnie nurtuje, skoro tabletki chronią podczas tej 7 dniowej przerwy (pytałam się o to lekarza) , dlaczego trzeba używać dodatkowej antykoncepcji jeśli miało się przerwę jedno dniową?

32

fbubbles napisał/a:

I jeszcze jedno pytanko które mnie nurtuje, skoro tabletki chronią podczas tej 7 dniowej przerwy (pytałam się o to lekarza) , dlaczego trzeba używać dodatkowej antykoncepcji jeśli miało się przerwę jedno dniową?

Właśnie to samo pytanie mnie nurtuje, skoro działają 7 dni to dlaczego po pominięciu jednej już jest ryzyko ciąży a w ciągu tych 7 dni nie.

33

No to odpowiadam: tabletki zawierają odpowiednio dobrane hormony. Te hormony działają cyklicznie, a więc jeśli są przyjmowane przez 21 dni zgodnie z zaleceniem to chronią przez 7 dni odstawienia. Natomiast jeśli się jednej w czasie tego cyklu zapomni to cała ta sztucznie wytworzona równowaga hormonalna się zaburza i w tym czasie może zostać wyprodukowane jajeczko (aczkolwiek szanse na to są bardzo małe).

Fbubbles - szanse na to, że zaszłaś w ciążę są mikroskopijne. Tak mikroskopijne, że w moim odczuciu nie warto pakować w siebie kolejnych hormonów z tabletki "po". Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - nie ma szans na dostanie jej bez recepty (a przynajmniej nie z legalnych źródeł". Więc w takiej sytuacji należy szybko znaleźć prywatnego ginekologa, który od ręki taką receptę wystawi (koszy 50-100zł zależnie od miejscowości) i wykupić receptę (ok. 50 = 70zł)

34

hej :) mam pytanie czy moge byc w ciazy jesli,zapomniałam tabletki w drugim tygodniu brania konkretnie 10 dzien  ale wziełam ja w ciagu 12 godzin mineła 5 dni od tego czasu jak zapomniałam,ale pozniej brałam normalnie znaczy powinnam brac o 20stej a biore tak 21 23 24 jak zapomne,i wczoraj brałam normalnie ale tez kochałam sie z moim chłopakiem a to wychodzi ze w 15 dniu brania tabletek kochalismy sie bez zabezpieczenia. jakie jest prawdopodobienstwo ze moge byc??

przejmuje sie troche bo to pierwszy raz była taka sytuacja ze chlopak we mnei doszedł,bo nigdy nie brałam tabletek...

POMOCY PROSZE!

35

jest ktos kto odpowie mi na moje pytanie ?? Prosze !

Posty [ 36 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » spóźniona tabletka...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018