Jak oduczyć psa szczekać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak oduczyć psa szczekać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Jak oduczyć psa szczekać?

Mam 2letniego kundelka, który uciążliwie szczeka.Jako, że brat ma uczulenie, trzymam go w ogrodzie.Gdy tylko kogoś/coś zobaczy, lub usłyszy od razu szczeka i nie przestaje dopóki ktoś/coś nie zniknie.Nie reaguje na żadne polecenia, nie wiem już co mam robić.Sąsiedzi się skarżą - mają małe dzieci, rodzice też już nie wytrzymują.Stwierdzili, że jeżeli nie oduczę go szczekania, to będą musieli go oddać sad co robić?

2 Ostatnio edytowany przez London69 (2011-05-24 18:37:04)

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Człowiek gada- pies szczeka. Myślę, że na oduczanie tutaj już jest za późno troszkę... Ewentualnie można zabrać pieska do behawiorysty, chociaż nie wiem czy to coś pomoże. Może trzeba było wcześniej zastanowić się nad kupnem psa, niż teraz go oddawać? sad

3

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

No właśnie o to chodzi, że chcę zrobić wszystko, żeby mi go nie zabierali.Niestety oni nie są do niego przywiązani, tylko ich tym ciągłym szczekaniem denerwuje hmm naprawdę nie ma żadnego sposobu?

4

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Znalazłam fajny artykuł możesz sobie przeczytać i może to coś pomoże. Proszę:

Często nadmierna szczekliwość wynika nie z jednego, ale z kilku powodów- lęku, naturalnego zachowania, jakim jest obrona terytorium lub frustracji spowodowanej na przykład niezaspokojeniem potrzeb, głównie związanych z aktywnością. Także reakcje opiekunów - nerwowość, krzyczenie na psa lub uspokajanie go- wzmacniają i utrwalają takie zachowanie.

Praca nad zmianą zachowania w takim wypadku obejmuje trening przeciwwarunkowania (kojarzenie dźwięku dzwonka z czymś przyjemnym), trening posłuszeństwa z wykorzystaniem metod pozytywnych (szczególnie ważne jest nauczenie psa koncentracji na opiekunach i wyćwiczenie bardzo satysfakcjonującej reakcji, która wyklucza szczekanie- na przykład na dźwięk dzwonka pies dostaje do pyska wyjątkowo atrakcyjną zabawkę, do której nie ma dostępu na co dzień). Ważne jest by wokół szczekania nie robić zamieszania, nie karać psa i nie uspokajać, a jedynie proponować mu wyuczone wcześniej "na blachę", w warunkach spokoju, zachowanie.

Równie istotne jest zwrócenie uwagi na zaspokojenie potrzeb związanych z aktywnością i ruchem. Podstawowy trening posłuszeństwa można realizować samodzielnie (wiedza na ten temat zawarta jest w książkach, na przykład Inki Sjosten "Posłuszeństwo na co dzień") lub skorzystać z pomocy osoby szkolącej psy, ale tylko takiej, która w szkoleniu nie stosuje kar.

5

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Dzięki, poczytam o tym więcej i spróbuję smile

6

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Pies mojego sąsiada szczeka piszczy wyje całymi nocami i co... I nic, taki jest od kiedy tu mieszkam. Przecież na policję nie zadzwonie, że mi pies na podwórku szczeka- przecież po to jest, widocznie pełno ludzi się kręci, żeby się dostać na prywatną posesję (centrum miasta). Twoi sąsiedzi mają pecha tongue Przecież nie mogą Ci kazać go uśpić..
Mam psa kundelka 1,5 roku ma długie nogi podobny do wyżła jak się nie wybiega to głupawka go bierze i też szczeka na wszystko tongue

7 Ostatnio edytowany przez London69 (2011-05-29 12:58:18)

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

To prawda, pies jak pies musi szczekać. Ja za to mam Yorka, niby takie szczekliwie itd. Ale to zwykły stereotyp. Wszystko zależy jak się psa wychowa. Moja sunia nie szczeka na wszystko co się rusza. tongue Szczeka tylko wtedy kiedy musi, czyli kiedy wyczuwa zagrożenie lub ktoś obcy przychodzi do domu. Pogłaskać obcym też się nie da, ale to przecież dobrze, w końcu wie kto jest właścicielem i kogo ma się słuchać. tongue

8

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Tak, tak wszystko zależy jak się wychowa, mój pies jest w pełni pozytywnie i przyjaźnie nastawiony na wszystkie inne zwierzęta (chociaż do niej rzadko, który jest nastawiony przyjaźnie) i nie szczeka na inne psy czy ludzi np w parku bo od małego była puszczana luzem wśród ludzi i nie boję się, że np. podleci do jakiegoś dziecka i coś mu zrobi. Podejrzewam, że całe życie Twojego psa to ogród i brak kontaktu z innymi zwierzakami i ludźmi. Co nie znaczy, że mój pies leci do każdego po prostu nie zwraca uwagi na ludzi obcych, gdy jest poza domem. Ja myślę, że jeszcze w cale nie jest za późno żeby go tego nauczyć, możesz zacząć wychodzić z nim do ludzi albo jak jacyś Twoi znajomi mają psa czy kota to niech przychodzą z nim do Ciebie trochę się przyzwyczai. I każdy pies różnie dorasta mój ma 1,5 roku i jeszcze jest głupiutki- non stop zaczepia nas i potrzebuje zabaw, nowy pies u moich rodziców ma koło pół roku i już jest jak dorosły nie potrzebuje tyle uwagi, nie siusia już długo w domu. 2 lata to jeszcze młody pies jeszcze możesz go czegoś tam nauczyć.. Ale wielką krzywdę mu zrobisz jak go oddasz.. No i następnym razem myślę, że się zastanowisz jeżeli będziesz myśleć nad przygarnięciem jakiegokolwiek zwierzaka, bo wiesz trzeba się liczyć z tym, że pies to szczeka wyje kopie dziury itd. czasem trzeba się zająć więc nam przeszkadza... Tragedia jak ludzie potrafią oddać psa czasem po kilku latach.. Ja swojego psa nawet nie dałabym komuś na godzinę..
A i sąsiedzi z dołu słyszałam że narzekają bo jeden pokój mamy nad nimi to słyszą jak pies lata z kokosem a kokos twardy to słychać słychać tongue Ale w prost tego nie usłyszałam od nich, bo co mogą zrobić... J a też mogę powiedzieć, że przeszkadza mi płacz ich małego dziecka w nocy ale co mi to da tongue

9

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?
Karolcia_20 napisał/a:

I każdy pies różnie dorasta mój ma 1,5 roku i jeszcze jest głupiutki- non stop zaczepia nas i potrzebuje zabaw

Zgadza się, moja sunia ma prawie 2 latka a czasem zachowuje się jak szczeniak. smile

10 Ostatnio edytowany przez ZawszeWinna (2011-05-29 17:24:07)

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

To nie jest tak, że on siedzi cały dzień w ogrodzie.Oczywiście wychodzę z nim na spacery (na których również szczeka na wszystko i wszystkich) i staram się spędzać z nim jak najwięcej czasu.
Po raz kolejny podkreślam, że to nie ja chcę go oddać,mi to szczekanie nie przeszkadza - ale rodzice, którzy niestety nie przywiązują się zbytnio do zwierząt.Niestety na dzień dzisiejszy mieszkam z nimi i jestem od nich uzależniona.
Dali mi warunek - albo oduczę go w jakiś sposób ciągłego szczekania, albo mi go zabiorą(paradoksalne jest to, że właśnie od nich go dostałam).
To nie jest mój pierwszy pies, to po prostu pierwszy, który olewa wszystko czego próbuję go nauczyć (z poprzednimi nie miałam takich problemów).Dlatego pomyślałam, że może ktoś również ma tak niesfornego psiaka i podzieli się swoimi "sposobami na niego".

11

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Skoro to szczekanie jest aż tak uciążliwe to najlepiej będzie jeśli wybierzecie się na szkolenie albo do behawiorysty, tam na pewno coś Ci poradzą.

12

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Podobno gdy pies zaczyna szczekać dobrze zacząć hałasować np. gwizdkiem albo tłuc czymś o garnek - tak robiła babeczka w programie o tresurze psów.

13

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

polecam program 'zaklinacz psów' na national geographic , tam Cesar Millan pomaga ludziom zrozumieć charakter psów.:)

14

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?
Karolcia_20 napisał/a:

Pies mojego sąsiada szczeka piszczy wyje całymi nocami i co... I nic, taki jest od kiedy tu mieszkam. Przecież na policję nie zadzwonie, że mi pies na podwórku szczeka- przecież po to jest, widocznie pełno ludzi się kręci, żeby się dostać na prywatną posesję (centrum miasta). Twoi sąsiedzi mają pecha tongue Przecież nie mogą Ci kazać go uśpić..
Mam psa kundelka 1,5 roku ma długie nogi podobny do wyżła jak się nie wybiega to głupawka go bierze i też szczeka na wszystko tongue

Tak Wam pisałam o tym szczekaniu psa... A wczoraj złożono na mnie skargę właśnie o psa. Dla zainteresowanych napisze potem jak się to skończy, bo jeszcze dzielnicowy u mnie nie zawitał, ale czekam z niecierpliwością na niego tongue
Dodam, że chciałam się dogadać jak usłyszałam ostatnio iż mój pies biega im nad głową.. Nie chcieli się dogadać. Nawet nie przyszli porozmawiać.
Tylko sobie wrogów narobią tą skargą, bo reszta sąsiadów jest zdziwiona, że to zrobili... Nie dość, że ich nikt nie za bardzo lubił to teraz już w ogóle...
Jak to możliwe, że nie słyszą mnie jak ja biegam im nad głową tylko psa, który jest leciutki i zwinny.. Tłumaczyłam nawet, że to ja w tym pokoju ostatnio robiłam przemeblowanie mogłam szurać itd., ale oni upierają się, że to mój pies tak hałasuje. big_smile Że ich ten pies irytuje i powinniśmy oddać go do schroniska... Ładnie mają w główkach poprzewracane.
To jest po prostu złośliwość ludzi...
Skargi możemy pisać na wszystko i na wszystkich..
Muszę dodać, że to właśnie ich pies piszczy w nocy, bo najpierw mieli go w domu a potem wyrzucili.. Może to jest zazdrość o to, że nasz pies jest wychowany i radosny i wszyscy na około go tak lubią  a oni nie potrafili wychować tamtego, był bity i teraz jest agresywny...
Widzicie jacy ludzie potrafią być....
Pewnie dostane pisemne lub słowne upomnienie jak w ogóle coś... i tyle (mój brat jest policjantem więc wszystko wiem)

Jeszcze napisze co może was czekać w takiej sytuacji jak już raczy się dzielnicowy pokazać wink

15

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Karolcia_20 nie znoszę takich ludzi hmm Niech się sami oddadzą do schroniska!

London69 fajny artykuł, gdzie znalazłaś? Myślę, że na moją sunię (dokładniej sunię rodziców) podziałałaby zabawka. Tylko, że ona raczej szczeka, bo się cieszy, że ktoś idzie, niż się boi. W ogóle jestem ciekawa czy starego pieska też się da oduczyć szczekania. My ją wzięliśmy jak miała jakieś 7-10 lat, bo jej kochająca pani chciała ją uśpić hmm

16

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Samodzielnie może być trudno, ale dostępne są gotowe programy terapii - można w necie poszukać albo też zgłosić się do psiego psychologa.

17

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Psy to zwierzęta pracujące, muszą mieć zajęcie - jeśli pies szczeka przy płocie to znaczy, że pilnuje.
Powinniście jako odpowiedzialni właściciele poświęcać mu znacznie więcej czasu, zainteresować go czymś, długie spacery, może jakieś psie sporty, albo bieganie z psem?
On musi być usatysfakcjonowany z wykonywanych zadań. W tej chwili jest zdany sam na siebie, więc zajmuje się pilnowaniem posesji.
Zachęcam też do pracy z behawiorystą.
Ale podstawową to jest odpowiednia uwaga poświęcona psu.
Najłatwiej oddać... ;//

18 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2016-03-09 13:21:59)

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Temat sprzed pięciu lat.Myślę,że autorka rozwiązanie znalazła.

19

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Witajcie,
pozwólcie, że podłączę się pod ten wątek (nie chciałabym dodawać nowego)
Ja również mam problem ze swoim psem, a konkretniej z jego szczekaniem w nocy.
Moja psina w dzień tak bardzo kochana, w nocy zamienia się w potwora - budzi domowników 2-3 razy w ciągu każdej nocy ujadaniem. Nie mam pojęcia jak sobie poradzić z tym problemem. Cierpimy nie tylko my, ale i sąsiedzi. Nie wiem czy pies słyszy jakieś hałasy czy szczeka sam z siebie.
Czy ktoś z Was miał podobne problemy z psem? Jakie sztuczki stosowaliście, żeby pies przestał szczekać?

20

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Jeśli znajdziesz sposób, daj znać wink Moja Minka niestety też czasem wykrzykuje (pewnie jakieś ostrzeżenia) sąsiadom, że po jej klatce schodowej się kręcą wink Myślę, że nie da się tego ukrócić sad taka natura psa

21

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Obroża antyszczekowa.
Poza tym trzymanie psa z dala od drzwi wejściowych - często dźwięki na zewnątrz domu niepokoją czworonogi.
W żadnym wypadku nie wolno psa głaskać "na uspokojenie" oraz nerwowo reagować na jego szczekanie. W pierwszym przypadku - nagradzamy zwierzaka naszą uwagą i pieszczotami za szczekanie. W drugim możemy go dodatkowo nakręcić - zaczął szczekać, więc zwróciliśmy uwagę na niego i jego niepokój.

Odp: Jak oduczyć psa szczekać?

Pytanie w stylu: jak oduczyć żonę gderania i zrzędzenia smile

P.S. I tu kolejny rzaz potwierdza się teza o wyższości kota nad psem.....

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak oduczyć psa szczekać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024