Andrzejki tuż tuż - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Andrzejki tuż tuż

Powoli, powolutku zbliża się moje ulubione andrzejkowe świętowanie. W tym roku zapraszam kilku znajomych do nas i chciałabym po prostu żeby mieli co wspominać i żeby było oryginalnie i nietypowo smile Dlatego liczę na Wasze pomysły jak zorganizować taką andrzejkową imprezkę, jak udekorować mieszkanie i jakie gry i zabawy wymyślić gościom, żeby się dobrze bawili smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Andrzejki tuż tuż

w twistera agrajcie!! no ciekawa bedzie ta gra po paru piwkach tongue

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

3

Według tradycji Katarzyna i Andrzej otwierają adwent:
"Święta Katarzyna adwent zawiązuje, sama hula, pije a nam zakazuje"
Katarzynkowy wieczór był czasem ostatnich kawalerskich zabaw i uciech, zakazanych w adwencie, a później niedostępnych już żonatym mężczyznom.
"Święta Katarzyna śmiechem, święty Andrzej grzechem"
Radośnie więc witali chłopcy każdą okazję do beztroskiej zabawy, figli i śmiechu, a Katarzynki były do tego dobrym pretekstem, aczkolwiek w ich wróżbach i zwyczajach mniej było zapału, inwencji i entuzjazmu niż w dziewczęcych.

Andrzejkowych i Katarzynkowych zabaw jest całe mnóstwo - pytanie najważniejsze to tak jak je podobierać ,żeby pasowały mniej więcej do wieku i zainteresowań zaproszonych gości smile

Najbardziej znana zabawa to oczywiście lanie wosku

Rozgrzany wosk lejemy przez dziurkę w kluczu do miski z zimną wodą. Oglądamy zastygły wosk lub cień wosku na ścianie. Co pokaże, to czeka daną osobę w przyszłości.

Ustawiamy się kołem. W środku kręgu kładziemy butelkę, a następnie puszczamy ją szybko w ruch wirowy. Musimy jednak w tym momencie o czymś pomarzyć. Gdy butelka przestanie się obracać, jej szyjka wskaże tego, komu pierwszemu spełnią się marzenia.

Wszyscy uczestnicy wróżby zdejmują po jednym bucie i ustawiają po kolei, jeden za drugim, przez całą salę tak, żeby pięta każdego buta dotykała noska poprzedniego. Zaczynamy ustawienie butów od ściany przeciwległej do drzwi i zmierzamy do nich, stawiając buciki wzdłuż ścian. Gdy już wszystkie stoją, a do drzwi daleko, bierzemy ostatni i stawiamy przed pierwszym. W ten sposób rząd butów przesuwa się ku drzwiom tak długo, aż jeden znajdzie się, choćby tylko czubkiem, za progiem. Osobie, do której należy, spełnią się najskrytsze marzenia.

Jeżeli na przyjęciu będą pary :
Wszystkie pary otrzymują gazetę i po świeczce. Tańczą, trzymając świeczkę i poruszają się w rytm muzyki tak, aby nie wyjść poza obręb gazety i nie zalać jej woskiem. Na przerwę w muzyce, odrywają część papieru i dalej kontynuują taniec. Zwycięża ta para, która najdłużej utrzyma się tańcząc na swoim kawałku papieru z niezgaszonymi świeczkami smile

Jeżeli są panny i kawalerowie na przyjęciu to ....fajne są takie zabawy :
Przygotowujemy trzy nieprzezroczyste spodeczki lub miseczki. Umieszczamy pod nimi obrączkę, gałązkę mirtu (roślina doniczkowa), różaniec. Dziewczyna, która uczestniczy we wróżbie, wybiera jeden ze spodeczków i w zależności od tego, co jest pod nim, przepowiada sobie: szybkie zamążpójście (gdy pod spodeczkiem jest obrączka), długotrwałe panieństwo (mirt) lub pójście do klasztoru (gdy pod spodkiem znajduje się różaniec).

Dziewczyny (chłopcy) wyciągają kartki z imionami chłopców (dziewcząt). Wylosowane karteczki wskazują, jaką dziewczynę pozna chłopiec oraz jakiego kawalera pozna dziewczyna

4

Fiu,,,, fiu.......a ja chciałam wylecieć z laniem wosku,układaniem butów do drzwi. Super macie pomysły moje miłe!!!

5

Chyba tez musze w tym roku pomyslec o takim przyjeciu.

6

może zróbcie turniej gry w pokera czy coś.. albo w chińczyka zagrajcie... na 18 mojego najkochańszego graliśmy pół nocy. fajnie było smile .. kalambury, karaoke... smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

7

A ja dziś tradycyjnie wosk polałam i wyszedł mi bardzo stary mężczyzna z profilu, z brodawkami na nosie i jednym zębem w otwartych ustach. Już się zmartwiłam, że czeka mnie w tym roku istne ,,dziadostwo" ze wszystkim ale mój facet pocieszył mnie mówiąc, że to on na starość bo nie da mi gwarancji, że zawsze będzie tak piękny jak teraz big_smile

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021