Duchy Goi (2006) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Duchy Goi (2006)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Duchy Goi (2006)

http://kino.krakow.pl/images/dbimages/fi_4520_0_goyas_ghosts.jpg

Reżyser: Milos Forman
Obsada: Stellan Skarsg?rd, Natalie Portman, Javier Bardem

Opis producenta
Hiszpania, rok 1792. Pośród podniecenia dokonującą się we Francji rewolucją sławny malarz Francisco Goya zostaje uwikłany w sprawy Hiszpańskiej Inkwizycji. Pozująca mu piękna Ines jest oskarżona o herezję i zostaje jej wytoczony proces. Goya zwraca się o pomoc w jej uratowaniu do swego starego przyjaciela, mnicha Lorenza. Mimo starań artysty dziewczyna zostaje wtrącona do więzienia i torturowana, a Lorenzo traci swoją pozycję w hiszpańskim Kościele. Mija 20 lat. Francisco Goya znajduje się u szczytu swoich możliwości, jest jednak głuchy i nieco niezrównoważony. Gdy Francuzi znoszą Inkwizycję i uwalniają więźniów, trójka bohaterów spotyka się ponownie...

Moja opinia
W filmie świetnie pokazano działania Hiszpańskiej Inkwizycji, zło które ją toczyło. Czy w miejscu gdzie liczą się władza i pieniądze jest miejsce na dobro? Do czego mogą posunąć się duchowni, aby pokazać swą siłę? Sprawa inkwizycji i rewolucji francuskiej jest pretekstem do refleksji właśnie nad dobrem, ale też kłamstwem, hipokryzją i ludzkim losem. To nie jest film biograficzny, niech nikogo nie zmyli tytuł!
Świetnie zagrała Natalie Portman. Coraz bardziej ją doceniam. Miała trudną rolę, podobnie jak Javier Bardem w filmie przeszła przemianę swojej postaci.Także grę Goyi, czyli Stellana Skarsg?rd oceniam bardzo wysoko.
Film wywarł na mnie wrażenie i polecam go smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Duchy Goi (2006)

Oglądałam ten film jak tylko się pojawił w kinach i bardzo mi się podobał, zresztą jak każdy film Formana smile

3

Świetna robota: reżysera, aktorów i scenografów smile
Ja widziałam ten film dopiero wczoraj, więc mój zachwyt i refleksje są jeszcze świeże wink

4

Uwielbiam Natalie Portman. Tutaj jej gra kiedy ja torturowano niesamowita.
Film wywarł na mnie wrażenie.
Polecam, bo warto zobaczyć.

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Duchy Goi (2006)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018