płacz, ryk, wycie u 3 latka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » płacz, ryk, wycie u 3 latka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: płacz, ryk, wycie u 3 latka

Mój 3 latek jest dobrze rozwijającym się, fajnym dzieckiem, choć czasem pokazuje swoje nerwy.
Jednak mamy problemy, które nas niepokoją.
Otóż.
Praktycznie co noc, pojawia się glośny płacz, ryk, wycie. Zazwyczaj pomaga przytulenie, smok na chwilę. Jednak częściej jest tak, że maluch odpycha się rękami, krzyczy, kopie, wyrywa się. Robi to wszystko z zamkniętymi oczami, jakby przez sen.
To wygląda jakby od kogoś się odpychał, kto robi mu krzywdę, bije go.
Dopiero głośne powiedzenie "obudź się, to ja mama (tata)"
Wtedy następuje przebudzenie i... jest wszystko ok...
Przy pytaniu "co się śniło" odpowiada, ze ręka...

Co robić? Wstawanie co noc jest naprawdę męczace.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: płacz, ryk, wycie u 3 latka

Moja siostrzenica od urodzenia miała ten problem. W sumie w każdą noc był wielki ryk płaczu, wręcz histeryczny. Trzeba było dziecko obudzić, uspokoić, musiała chwilkę pobawić się w coś spokojnego (uwielbiała segregować guziki) i na nowo były próby uśpienia. I tak w każdą noc. Lekarze twierdzili, że to przez problemy z układem nerwowym, bo przy porodzie jej mózg doznał lekkiego uszkodzenia.
Obecnie już nie ma takich problemów, bo jest starsza (naście lat ma), ale zdarzają jej się koszmary i mówi, że są bardzo realistyczne.
Nie wiem czy istnieje na to jakiś sposób, dziecko chyba musi z tego wyrosnąć i tyle.

3

Odp: płacz, ryk, wycie u 3 latka

mała_mimi, jeżeli sytuacja powtarza się co noc proponowałabym zgłosić się z problemem do psychologa dziecięcego. Można skorzystać z bezpłatnej pomocy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, działającej w każdym mieście.

4

Odp: płacz, ryk, wycie u 3 latka

A może mały fortel wypróbować - coś o zapachu mamy/taty dać dziecku do łóżka. Jakąś koszulkę itp - dziecko czując zapach rodzica powinno się czuć bezpiecznie.
Nie jest to może rozwiązanie bo może to coś poważniejszego, ale przecież nie zawadzi spróbować.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » płacz, ryk, wycie u 3 latka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024