Witam. Otóż jestem chora, a biorę od kilku dni pierwsze tabletki antykoncepcyjne YASMINELLE. Czy antybiotyk moze spowodowac ze tabletki beda mialy slabsze dzialanie ?????
Podobne tematy
Tak, niektóre antybiotyki zmniejszają skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych i trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
Co to za antybiotyk?
Antybiotyk nazywa się TAROMENTIN.
Na ulotce masz informację: "Poinformuj lekarza, gdy: przyjmujesz (...) hormonalne środki antykoncepcyjne (podczas leczenia zaleca się stosowanie dodatkowych, niehormonalnych metod zapobiegania ciąży).
lubieto ten antybiotyk zawiera amoksycylinę, która niestety osłabia działanie tabletek,więc konieczne
jest dodatkowe zabezpieczenie.
No to mamy problem.......
Współżyłaś i podejrzewasz ciążę? Możesz w niej być, ale nie musisz. Dla pewności zrób test za jakiś czas.
Współżyłam z tym, że facet nie uwolnił swoich plemników we mnie. Wychodził i kończył poza moim ciałem.
To masz trudną sytuację. Ja nie wiem czy faktycznie (jak piszą w internecie) płyn preejakulacyjny nie zawiera plemników, ale osobiście wolałabym dmuchać na zimne. Pozostaje Ci chyba mieć nadzieję, że w ciąży nie jesteś (o ile nie chcesz być) i zrobić za kilka dni test.
W ciąży być nie mogę bo uważam, że za wcześnie na dziecko jeszcze....Dużo za wcześnie.....
A czytałaś w ogóle ulotkę antybiotyku? Ja osobiście biorąc jakikolwiek antybiotyk czy jak jestem chociażby przeziębiona, nie współżyję, bo raz- nie chcę być w ciąży na razie, a dwa- nie chcę zarazić partnera.
Tak czytałam ulotkę ale tam nie było nic napisane. Mojemu partnerowi nie przeszkadzało to że jestem chora.
Dziwne, że w internetowej ulotce jest informacja, a na tradycyjnej nie ma ;]
Treść postu niezgodna z regulaminem // Mod. Anemonne