Plac Zbawiciela (2006) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Plac Zbawiciela (2006)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Plac Zbawiciela (2006)

http://gfx.filmweb.pl/po/59/50/245950/7114869.3.jpg?l=1209195673000

Opis filmu:

Film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina? Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.

Reżyseria: Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze
Gatunek: Dramat
Obsada: Jowita Budnik, Arkadiusz Janiczek, Ewa Wencel, Dawid Gudejko, Natan Gudejko, Beata Fudalej, Małgorzata Rudzka, Jerzy Gudejko

Moja recenzja:

Poruszający film. Myślę że każda osoba, oglądająca go, zobaczy w ekranie siebie samego... Na początku widzimy zwyczajną rodzinę-matka, syn z żoną i dwójka dzieci. Wspólne mieszkanie, oszczędzanie, wybór developera... Czy jednak wszystko się uda? Czy rodzinne więzi, uczucia i wiara w lepsze jutro wystarczą by osiągnąć szczęście?

Mocne kino, pełne prawdziwego przesłania...

Polecam gorąco!

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Plac Zbawiciela (2006)

Oglądałam dwa razy, bardzo mi się podobał, nieźle odzwierciedla rzeczywistość.

GG: 1600911

3

Muszę przyznać, że i na mnie ten film wywarł spore wrażenie. Trudne problemy, trudna rzeczywistość, brutalne realia życia codziennego. W każdym razie na pewno skłania do przemyśleń.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

Też oglądałam ten film, bardzo dobry. Jednak nie polecam oglądania "Placu Zbawiciela" w pakiecie z "Pręgami" ;-). Zrobiłam sobie taki maraton i powiem, że miałam nieźle zrytą psychikę.. .;)

5

Zgadzam sie film bardzo dobry.

A ja uwielbiam filmy sklaniajace do przemyslen. smile

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

6

Bardzo podobał mi sie ten trudny film. Smutek tej zony gdy jej mąż okazał się tak słaby psychicznie  do tego ta tesciowa.

Innym filmem który też mi sie podobał był film Żurek. Albo Komornik .

7

O Komornik widzialam smile Tez dobry.

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

8

Film ukazuje sytuację wielu Polaków po roku 2000. Osobiście znałam człowieka, którego developer zwodził kilka lat. Ostatecznie nie wiem, jak to się skończyło, bo potem nie miałam z nim kontaktu.
Bardzo prosty film otwarcie ukazujący przeciętne, polskie rodziny z wielkimi marzeniami i wielkim kredytem.

9

To jeden z najlepszych polskich filmów, totalna opozycja do głupkowatych komedyjek.
Bolesny do głębi.

Polecam, ale trzeba się nastawić na mocne kino, a nie na rozrywkę.

10

No nie, rozrywka to nie jest. Ukazuje natomiast na pewno jedno: że WSZYSTKO w kapitalizmie jest możliwe.

11

Catwoman napisał/a:

No nie, rozrywka to nie jest. Ukazuje natomiast na pewno jedno: że WSZYSTKO w kapitalizmie jest możliwe.

Własnie dlatego napisałam o odpowiednim nastawieniu do ogladania. Nie da się przy nim jeść paluszków i robić zaległego prasowania.

12

Bardzo dobry, trudny film. Jak pisałyście - składnia do reflksji. Jak dla mnie przede wszytskich pokazywał, że nie można dać wmanewrować się w zależność wobec otoczenia.

...

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Plac Zbawiciela (2006)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018