Matka i problem z telefonem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Matka i problem z telefonem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez OgonekTelefon (2023-04-17 12:14:19)

Temat: Matka i problem z telefonem

Mieszkam z dziewczyną w mieście oddalonym o niemal 500km od domu rodzinnego. Ostatnio moja mama zainwestowała w nowy telefon. Dotychczas korzystała ze starej Nokii, ale pomimo 68lat na karku postanowiła pójść z duchem czasu i kupiła smartfona.

Przy okazji świąt odwiedziłem mamę i pomogłem z konfiguracją telefonu. Wcześniej po uruchomieniu nie potrafiła wpisać prawidłowego hasła routera wifi. Gdy w trakcie rozmowy telefonicznej przekonywałem ją, że może kliknąć na pomiń to krzyczała na mnie, że nie ma takiej opcji, że musi wpisać hasło bo wifi bo inaczej nie przejdzie dalej. Im bardziej zapewniałem mamusię, iż idzie ten krok sobie darować, tym silniej się złościła.

Po przyjeździe ustawiłem telefon i parokrotnie pokazywałem jak wykonywać połączenia, włączyć przeglądarkę, czy pisać wiadomości.

Było mi bardzo przykro gdy rano skontaktowałem się z mamą pytając co u niej słychać. Nie panowała nad emocjami. Mówiła, że telefon ją wkurza, że nie potrafi zadzwonić bo zamiast pulpitu widzi ekran z "oszczędzanie energii", "tryb samolotowy" itp. Chciałem pomóc rozwiązać problem, nakierowując by przeciągnęła palcem owe menu w górę, ale mama nie tylko nie rozumiała instrukcji, ale wręcz krzyczała nie szczędząc wulgaryzmów.

Gdy w końcu jej przerwałem mówiąc by wcisnęła boczny przycisk telefonu i wybrała uruchom ponownie, to krzyczała, że nie rozumiem problemu i że jej chodzi o zniknięcie tego paska itp. Nie stosowała się do instrukcji, tylko bardziej się wkurzała. Zaproponowałem by na laptopie włączyła discorda z kamerką, to na spokojnie krok po kroku powiem jej co zrobić, odmówiła - "nie będę uruchamiała żadnej kamerki" i dalej wyzywała komórkę.

Kiedy przyznałem, że to nie telefon jest z...ny ale jej postępowanie, bo nie potrafii się nim posługiwać to rozłączyła się.

Rozmowa z matką zepsuła mi humor. Słysząc wkurzenie w jej głosie, uczucie to udzieliło się mi.

Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony chcę jej pomóc i staram się zrozumieć jej sposób myślenia, z drugiej, zamiast się wściekać i stosować do instrukcji, korzystać z discorda itp, żebym był w stanie łatwiej rozwiązać problem, to się wkurza.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Matka i problem z telefonem
OgonekTelefon napisał/a:

Rozmowa z matką zepsuła mi humor. Słysząc wkurzenie w jej głosie, uczucie to udzieliło się mi.

Nie masz wpływu na czyjeś emocje, ale masz wpływ na swoje emocje.

Jedyna rada to skoncentrowanie się na rzeczach, na które mamy realny wpływ. Na matkę i jej emocje widocznie nie masz.

3

Niech wróci do Nokii...
Nie pytaj, nie pomagaj bez pytania, niech sobie radzi i sama dojdzie do wniosku, czy smartfon to telefon dla niej.
Może pytać też kogoś ze swojego otoczenia.

4

Miałeś myśleć, że mama się wkurzyła na telefon. Tyle.
Nie ona pierwsza i nie ona jedna ma taki problem lol

Mama nie słuchała poleceń, ok, a Ty słuchałeś mamy? Dałeś się jej wygadać?
Nie, Ty stwierdziłeś, że jej zachowanie jest zj...bane. Genialne! Odniosłeś olbrzymi sukces w pomaganiu big_smile

Mama może teraz czuć się zagubiona, poniżona, pozbawiona narzędzia, które umożliwia jej wezwanie pomocy gdyby coś jej się stało.
Może jest nawet przestraszona.
Nie potrzebuje kolejnej krytyki, chce zrozumienia dla jej problemów i pomocy w ich rozwiązaniu.
Jeśli masz możliwość to załatw kogoś, kto jej pomoże ustawić ten telefon. A najlepiej by było, gdyby na jakiś czas miała dwa - ten stary, który w każdej chwili może uruchomić, i drugi, na kartę. Miesiąc telefonu na kartę to niewielki wydatek, a da mamie spokojnie czas na opanowanie smartfona.

5

Agnes76 napisał/a:

Miałeś myśleć, że mama się wkurzyła na telefon. Tyle.
Nie ona pierwsza i nie ona jedna ma taki problem lol

A najlepiej by było, gdyby na jakiś czas miała dwa - ten stary, który w każdej chwili może uruchomić, i drugi, na kartę. Miesiąc telefonu na kartę to niewielki wydatek, a da mamie spokojnie czas na opanowanie smartfona.

Tak, to dobry pomysł.
Uważam, że twoja mama, autorze,  powinna mieć dwa telefony. W razie choroby, stresu może zapomnieć tego, czego ją uczyłeś i dobrze by było, żeby miała podobny, niekoniecznie ten sam, co wcześniej.
Nie ma się co gniewać  na starość, bo nic to nie pomoże, a jeśli wykażesz zrozumienie, będzie tobie łatwiej i mamie.

6

To całkiem fajny pomysł.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Matka i problem z telefonem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024