Tajemnica Brokeback Mountain - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Tajemnica Brokeback Mountain

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Tajemnica Brokeback Mountain

Piękny film. Żałuję, że dopiero ostatnio obejrzałam. Już minął tydzień, a nadal o nim myślę. Do tego ta śmierć Heatha Ledgera... sad
Fajnie jakby kiedyś powstała nowa wersja.

https://bi.im-g.pl/im/1/3175/z3175601Q,-Tajemnica-Brokeback-Mountain---rez--Ang-Lee.jpg

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tajemnica Brokeback Mountain

Ale po co Ci nowa wersja jak ta stara do Ciebie przemówiła?
I nie rozumiem, dlaczego żałujesz, że dopiero teraz obejrzałaś ten film. Pomyśl sobie, że jakbyś obejrzała go parę lat temu, to dziś zapewne byś już nie pamiętała co czułaś po jego oglądnięciu. Albo Twoje odczucia byłyby inne, albo byś na przykład nie zrozumiała o czym jest film i nie obejrzała go do końca i to by dopiero było by co żałować... Bo moim zdaniem jest to jeden z nielicznych amerykańskich filmów który bardzo fajnie opowiada jakąś historię.

3

bbasia napisał/a:

Ale po co Ci nowa wersja jak ta stara do Ciebie przemówiła?
I nie rozumiem, dlaczego żałujesz, że dopiero teraz obejrzałaś ten film. Pomyśl sobie, że jakbyś obejrzała go parę lat temu, to dziś zapewne byś już nie pamiętała co czułaś po jego oglądnięciu. Albo Twoje odczucia byłyby inne, albo byś na przykład nie zrozumiała o czym jest film i nie obejrzała go do końca i to by dopiero było by co żałować... Bo moim zdaniem jest to jeden z nielicznych amerykańskich filmów który bardzo fajnie opowiada jakąś historię.

Zawsze chce się wszystkiego doświadczyć wcześniej i jak najwięcej razy jeśli to sprawia przyjemność. Wiem, że to nie będzie mój jedyny seans.

Swoją drogą ma powstać nowa, ale teatralna wersja:
https://www.vanityfair.com/hollywood/20 … generation

4

A nie lepiej zamiast oglądać tę samą historię w różnych wersjach poszukać innych filmów tego rodzaju?
Jeżeli lubisz filmy które po  oglądnięciu nie pozwalają o nich zapomnieć polecam Ci zobaczyć "Błąd systemu". Co prawda film opowiada zupełnie inną historię niż Tajemnica Brokeback Mountain, bo bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka, ale według mnie jest naprawdę wstrząsający i dający do myślenia. Ja, w każdym razie boję się go zobaczyć ponownie...

5

bbasia napisał/a:

A nie lepiej zamiast oglądać tę samą historię w różnych wersjach poszukać innych filmów tego rodzaju?
Jeżeli lubisz filmy które po  oglądnięciu nie pozwalają o nich zapomnieć polecam Ci zobaczyć "Błąd systemu". Co prawda film opowiada zupełnie inną historię niż Tajemnica Brokeback Mountain, bo bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka, ale według mnie jest naprawdę wstrząsający i dający do myślenia. Ja, w każdym razie boję się go zobaczyć ponownie...

Takie czasy, że wszystko się rimejkuje i rebootuje smile nie zawsze to wychodzi.

Dzięki. Na pewno obejrzę. A co sądzisz o Tajemnicy Brokeback Mountain? Spodobał ci się film.

6

Oglądałam ten film już dosyć dawno temu. Ale o tym, że mi się podobał i że w jakiś sposób mnie poruszył najlepiej świadczy fakt, że go pamiętam (bo filmy które nic nie wnoszą w moje życie zapominam zazwyczaj już chwilę po skończonym seansie). Chyba najbardziej podobało mi się w nim fajne i dające do myślenia pokazanie takiego zdziwienia jednego z bohaterów, gdy uświadamia sobie że podobają mu się i pociągają go również mężczyźni. I chyba takie dosyć nieoczywiste zakończenie jak na amerykański film.

7

bbasia napisał/a:

Oglądałam ten film już dosyć dawno temu. Ale o tym, że mi się podobał i że w jakiś sposób mnie poruszył najlepiej świadczy fakt, że go pamiętam (bo filmy które nic nie wnoszą w moje życie zapominam zazwyczaj już chwilę po skończonym seansie). Chyba najbardziej podobało mi się w nim fajne i dające do myślenia pokazanie takiego zdziwienia jednego z bohaterów, gdy uświadamia sobie że podobają mu się i pociągają go również mężczyźni. I chyba takie dosyć nieoczywiste zakończenie jak na amerykański film.

Ennis był zdecydowanie bardziej skonfliktowany. Jack byłby gotowy żyć otwarcie - no na tyle otwarcie na ile tamte czasy pozwalały, ale zawsze. Przecież sam proponował wspólne zamieszkanie.

8

Najbardziej żal mi Ennisa. On nikomu nic nie powie, tylko będzie żyć dalej samotny i nieszczęśliwy. Gdyby role były odwrócone, Jack spróbowałby żyć inaczej i bardziej w zgodzie ze sobą. Może nawet w związku z kimś kto by się nie bał i w miarę jawnie.
Trudny film. Heatha uwielbiam. Niepowetowana strata.

9 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2023-05-24 22:38:10)

To całe woke to zwykła komercha która wynika z tego iż dobrzy aktorzy się starzeją aż w końcu umierają więc dają to samo plus młode gwiazdy, sztuczne wciskanie kolorowych i pseudofeminizm. Netlix próbowal flirtować z alt prawactwem ale wiele nie zarobił. Szury mają tendencję do januszeki podpinania pod blok jednego kanału. brania nagrań od znajomego itd..

10

Mam ochote zrobic re-watch Brokeback na święta. XD Szkoda, że w telewizji teraz nie leci, tylko kino superbohaterskie (meh).

11 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2024-04-02 18:21:00)

Ciekawe że nie zauważyłeś  że bohaterowie oszukują bliskich  ale ważniejsze jest ich cierpienie.
Chociaż to tylko oni mają klucze do rozwiązania sytuacji,  bo inni  po prostu nie mają wiedzy o ich orientacji.
Jest to niestety wciąż czeste dla osób homoseksualnych, kto nie zna koleżanki która wyszła za geja, bo ten chciał mieć przykrywkę?

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Tajemnica Brokeback Mountain

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024