Kwas mrówkowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Kwas mrówkowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 ]

Temat: Kwas mrówkowy

Hydroliza. Równowaga hydrolizy mrówczanu metylu jest stosunkowo niekorzystna, ale zależy od stężenia wody w sposób, który sprzyja stosowaniu wysokiego stechiometrycznego nadmiaru wody, co powoduje problemy ze znalezieniem energooszczędnej metody usuwania nadmiaru wody. Kwas mrówkowy działa jako katalizator hydrolizy (autokataliza).

Jednym ze sposobów przezwyciężenia niekorzystnego położenia równowagi hydrolizy jest hydroliza mrówczanu metylu w obecności dodatku, np. trzeciorzędowej aminy. Zasada tworzy podobny do soli addukt z kwasem mrówkowym; dlatego stężenie wolnego kwasu mrówkowego zmniejsza się, a równowaga hydrolizy przesuwa się w kierunku produktów. W kolejnym etapie kwas mrówkowy można oddestylować z zasady bez rozkładu. Badanie przesiewowe możliwości zastosowania ponad 70 potencjalnych czynników kompleksujących w hydrolizie mrówczanu metylu.

vichemic.pl/produkt/kwas-mrowkowy-techn-64-18-6

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 1 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Kwas mrówkowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2023