Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez MaciejO0o.. (2020-11-27 23:05:05)

Temat: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Temat dla nieświadomych, bo w sieci i tu na forum powielane jest, że "tabletka po" nie powoduje uszkodzenia zygoty, co jest kłamstwem. "Tabletka po" może spowodować, że plemnik nie połączy się z komórką jajową i wtedy nie będzie zapłodnienia, ale gdy  plemnik połączy się z komórką jajową, to również "tabletka po" może zadziałaś na zabicie człowieka, który jest w początkowej fazie rozwoju- zygota.

Moderatorko, dlaczego nie pozwalasz dyskutować na ten temat? Co z tego, że są już takie tematy, jeżeli błędne informacje powielane?

Proszę, między innymi tutaj wypowiedź specjalisty - dr Katarzyna Lewicka – Ginekolog-położnik II stopień specjalizacji; ginekolog dziecięcy; ginekolog endokrynolog ultrasonografista: https://www.youtube.com/watch?v=EJwDGyeD-HE

"Jest obecnie taki problem, czy jest to tabletka wczesnoporonna, czy nie.
Głównym mechanizmem działania tabletki „dzień po” to właśnie zapobieganie zajściu w ciążę, jednakże pigułka ta  zaburza wzrost błony śluzowej, tj. endometrium. Następnie Endometrium przekształca się w trofoblast, tj. wyściółkę, a tam dochodzi do zagnieżdżenia płodowego. Jeżeli jednak doszło do zapłodnienia to, właśnie ze względu na ten rodzaj działania,  ta pigułka „dzień po”  może być już uważana za tabletkę wczesnoporonną. Zatem nie można w 100 % powiedzieć, iż tabletka „dzień po” to tylko antykoncepcja, a nie tabletka wczesnoporonna.
Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje takich tabletek „dzień po” – ellaOne i Escapelle. Według producentów Escapelle tę tabletkę trzeba zażyć do trzech dni od współżycia, jednak należy pamiętać, że jej skuteczność maleje z każdą godziną. Jeśli weźmiemy tabletkę w ciągu 24h od stosunku, to wtedy plemnik i komórka jajowa jeszcze nie miały szansy się spotkać. W tej sytuacji faktycznie ta awaryjna tabletka zapobiega ciąży.
Producent ellaOne dopuszcza już przyjmowanie swojej tabletki do 5 dni po stosunku. W ciągu tych 5 dni komórka i plemnik już mogły się spotkać i jeśli rzeczywiście, doszło do zapłodnienia, to musimy traktować takie rozwiązanie jako tabletkę bardzo wczesnoporonną. Jeśli jednak weźmiemy ją w ciągu pierwszych 48 godzin, to działa jako awaryjny środek antykoncepcyjny, a nie wczesnoporonny."

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Ale do czego zmierzasz ? Co za róznica czy komórka z plemnikiem połączyła się czy nie? W tak wczesnym stadium dyskysja na ten temat jest absurdalna.

3

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Justa, po prostu dzielę się informacją. Mało kto zdaje sobie sprawę, że "tabletka po" jest też tabletką wczesnoporonną. Dużo dziewczyn i facetów wprowadzana jest w błąd. Oczywiście firmy produkujące te pigułki czynią to świadomie.

A różnica między zapłodnioną komórką jajową a nie zapłodnioną jest taka, że pierwsza jest już człowiekiem (na początku drogi życia wink ). Taki szczegół sad

4

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Nieee, no proszę,  na jakim poziomie ma odbywać się dyskusja ?
Sorry, wycofuję się,  takie idiotyzmy nie dla mnie.

5

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Wszystkiego dobrego, Justa. I uwrażliwienia na życie. Ogólnie więcej wrażliwości.   
To że mózg jest jednym z narządów definiujących człowieka, to nie znaczy, że gdy mózgu brak, to i człowieka brak. wink
Looknij, bo warto,  fenomen życia na przykładzie salamandry  https://www.youtube.com/watch?v=SEejivHRIbE To co dopiero człowiek.

6 Ostatnio edytowany przez justa_pl (2020-11-28 00:33:25)

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

No coż, jestem katoliczką, nie powinnam dyskutować z takimi osobami jak Ty. Jesteś złym duchem, diabłem,  który uzurpuje sobie prawo do samostanowienia o  dobru lub złu moralnym.

7

Odp: Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Mamy na forum wątki poświęcone tabletkom "dzień po", a przecież zgodnie z naszym regulaminem, którego znajomość i akceptację potwierdziłeś w chwili rejestracji, dublowanie wątków jest zabronione. To raz. Dwa - nie dalej, jak w dniu wczorajszym, moderatorka zamknęła Ci niemal identyczny wątek, uważasz, że od wczoraj coś się w tej materii zmieniło? Trzy - coraz liczniejsze raporty dotyczące Twoich wypowiedzi są dla nas wyraźnym sygnałem, że Użytkownicy nie czują się w Twoim towarzystwie komfortowo, dlatego jeśli nie przestaniesz ignorować moderatorskich uwag, nie dostosujesz się do przyjętych na forum zasad, w tym nie zmienisz tonu wypowiedzi na mniej pretensjonalny i pouczający, co wprowadza na Netkobietach nieprzyjemną atmosferę, nie jest wykluczone, że zdecydujemy się z Tobą pożegnać.
Z pozdrowieniami, Olinka

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zdementowane kłamstwo na temat "tabletki po" że nie zabija.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024