Czy ciąża teraz to dobry pomysł ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy ciąża teraz to dobry pomysł ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Czy ciąża teraz to dobry pomysł ?

Cześć wszystkim. Chciałabym zasięgnąć waszej niezależnej opinii na temat mojej sytuacji bo sama jestem w kropce. Do rzeczy. Mam 24 lata, jestem mężatką od prawie dwóch lat. Znam mojego męża ( ma 26 lat) od 5 lat. Gdy się poznaliśmy dzieliło nas ponad 400 km. Postanowiłam przeprowadzić się do miasta mojego męża ponieważ on prowadzi tu firmę a ja musiałam zmienić  pracę- wydawało się to bardziej logicznym rozwiązaniem. Obecnie studiuje w formie zdalnej - została mi magisterka ( na uczelnię jeżdżę tylko na egzaminy). Mam nową pracę od półtora miesiąca- fajna i spoko płatna- bardzo mi na niej zależało. Nasza sytuacja materialna jest moim zdaniem dobra a nawet bardzo jak na nasz wiek. Mieszkamy z mężem i psem w mieszkaniu teściów od 4 lat - 48m2 więc nie ma szału jeśli chodzi o miejsce ( ogólnie przy układzie mieszkania i ilości rzeczy jest dosyć ciasno), ale cóż mieszkamy tam za free, niezależnie i ile będziemy tylko chcieli więc jest to plus tej sytuacji tym bardziej że myślimy z mężem o budowie domu i chcemy osczednosci wydać na to ale wiadomo to temat nie na kilka miesięcy tylko do ogarnięcia w dłuższej perspektywie. Dodatkowo zaczynam serio tęsknić za swoim rodzinnym domem, brakuje mi rodziców i rodziny - nie wiem czy dam radę tak dłuższą metę.  Mój mąż bardzo chce być już ojcem, ma bardzo dobre podejście do dzieci a one go uwielbiaja. Marzy już o pełnej rodzinie ciągle powraca ten temat, ale ja- nie wiem. Jestem pełna obaw z jednej strony wiele rzeczy przemawia na tak często łapię się na tym, że chciałabym już mieć dziecko  i budzi się we mnie instynkt ale jak zaczynam kalkulować za i przeciw to mam mętlik w głowie i bardzo ale to bardzo mieszane uczucia. Dlaczego ? 1) boję się o pracę 2) mam jeszcze tyle planów na życie - czy ja nie jestem po prostu na to za młoda, czy dziecko serio komplikuje tyle rzeczy ? 3) małe mieszkanie - rodzice gdybyśmy się tam przeprowadzili chcą nam dać cały nowy dom + miałabym mega pomoc ze strony mama ale wiąże się to z wywróceniem do góry nogami naszego zycia zawodowego - wszystko musielibyśmy zaczynac od nowa ( dodam ,że tutaj jesteśmy zdani tylko na siebie- teściowie są starsi - nie pomogą w opiece to też odpycha mnie od tej decyzji )  4) czy dam radę pogodzić to ze studiami, co z pracą....5) sytuacja z covidem - wizyty, szpital, poród sama - panicznie się boję tego bólu, ewentualnej traumy- nie wiem co mnie czeka i  to jak zaakceptuje siebie po ciąży. Z drugiej strony rozumiem też męża, trochę go zwodzę a wiem jakie to ważne dla niego, podejrzewam że na rękach by mnie nosił. Dużo moich koleżanek nawet w moim wieku  ma problemy z zajściem boję się że my też będziemy je mieć jak będziemy to odkładać, i będzie mi się też coraz trudniej zdecydować wszystko kalkulując i będę to odciągać w nieskończoność. Też odzywa się we mnie jakiś wewnętrzny instynkt, że chciałabym być mamą tylko mam dużo obaw czy dam sobie radę, czy warto kalkulować wszystko czy lepiej się wstrzymać. Proszę powiedzcie mi co myślicie o tym, jak było z wami. Potrzebuje tego żeby ktoś mi pomógł ułożyć to w głowie bo nie mam nawet serio szczerze z kim pogadać a jak gadam z mężem uważa że za dużo analizuje i sama sobie trochę wkręcam problemy. Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy ciąża teraz to dobry pomysł ?

dziecko nie rozwala calego zycia. Z dzieckiem mozesz sie rozwijac, podrozowac, zwiedzac swiat. Wszystko mozesz robic.
Skoro na uczelnie i tak jezdzisz tylko na egzaminy to co za problem? Przeciez jak zaczniecie sie teraz starac o dziecko, to urodzisz najwczesniej w okolicach sierpnia przyszlego roku. Do tego czasu moze sie wiele zmienic, tez w kwestii covidu.

Jezeli chodzi o mieszkanie - ja mieszkam na 38m2 i wczesniejsi lokatorzy mieszkali tu z dwojka malych dzieci. Da sie, tylko musisz zastanowic sie czy moze nie masz masy niepotrzebnych rzeczy, ktorych mozna sie pozbyc.

Kalkulowac sobie mozesz, ale prawda jest taka, ze posiadanie dziecka nigdy nie bedzie oplacalne i nigdy nie bedziesz mogla powiedziec, ze jest na nie idealny czas wink bo to zawsze wiaze sie z poswieceniem.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Twoje analizy świadczą o tym, że jesteś osobą ODPOWIEDZIALNĄ, bo dążenie do posiadania dzieci jest instynktowne, ale dobrze mieć jednak jakoś ogarniętą rzeczywistość i codzienność oraz być przygotowanym na to, co się może wydarzyć, zamiast po prostu się rozmnażać. U Ciebie to wygląda, że wiele spraw masz ogarniętych :-) 
Na Twoim miejscu chyba tylko warto poczekać do skończenia studiów, bo ja urodziłam się, jak moi rodzice byli jeszcze na studiach i wiele razy słyszałam, jaki to był wysiłek dla nich jednocześnie kończyć studia i ogarniać niemowlę, bo pisanie pracy wymaga jednak trochę skupienia i spokoju.

4

laila24 napisał/a:

Cześć wszystkim. Chciałabym zasięgnąć waszej niezależnej opinii na temat mojej sytuacji bo sama jestem w kropce. Do rzeczy. Mam 24 lata, jestem mężatką od prawie dwóch lat. Znam mojego męża ( ma 26 lat) od 5 lat. Gdy się poznaliśmy dzieliło nas ponad 400 km. Postanowiłam przeprowadzić się do miasta mojego męża ponieważ on prowadzi tu firmę a ja musiałam zmienić  pracę- wydawało się to bardziej logicznym rozwiązaniem. Obecnie studiuje w formie zdalnej - została mi magisterka ( na uczelnię jeżdżę tylko na egzaminy). Mam nową pracę od półtora miesiąca- fajna i spoko płatna- bardzo mi na niej zależało. Nasza sytuacja materialna jest moim zdaniem dobra a nawet bardzo jak na nasz wiek. Mieszkamy z mężem i psem w mieszkaniu teściów od 4 lat - 48m2 więc nie ma szału jeśli chodzi o miejsce ( ogólnie przy układzie mieszkania i ilości rzeczy jest dosyć ciasno), ale cóż mieszkamy tam za free, niezależnie i ile będziemy tylko chcieli więc jest to plus tej sytuacji tym bardziej że myślimy z mężem o budowie domu i chcemy osczednosci wydać na to ale wiadomo to temat nie na kilka miesięcy tylko do ogarnięcia w dłuższej perspektywie. Dodatkowo zaczynam serio tęsknić za swoim rodzinnym domem, brakuje mi rodziców i rodziny - nie wiem czy dam radę tak dłuższą metę.  Mój mąż bardzo chce być już ojcem, ma bardzo dobre podejście do dzieci a one go uwielbiaja. Marzy już o pełnej rodzinie ciągle powraca ten temat, ale ja- nie wiem. Jestem pełna obaw z jednej strony wiele rzeczy przemawia na tak często łapię się na tym, że chciałabym już mieć dziecko  i budzi się we mnie instynkt ale jak zaczynam kalkulować za i przeciw to mam mętlik w głowie i bardzo ale to bardzo mieszane uczucia. Dlaczego ? 1) boję się o pracę 2) mam jeszcze tyle planów na życie - czy ja nie jestem po prostu na to za młoda, czy dziecko serio komplikuje tyle rzeczy ? 3) małe mieszkanie - rodzice gdybyśmy się tam przeprowadzili chcą nam dać cały nowy dom + miałabym mega pomoc ze strony mama ale wiąże się to z wywróceniem do góry nogami naszego zycia zawodowego - wszystko musielibyśmy zaczynac od nowa ( dodam ,że tutaj jesteśmy zdani tylko na siebie- teściowie są starsi - nie pomogą w opiece to też odpycha mnie od tej decyzji )  4) czy dam radę pogodzić to ze studiami, co z pracą....5) sytuacja z covidem - wizyty, szpital, poród sama - panicznie się boję tego bólu, ewentualnej traumy- nie wiem co mnie czeka i  to jak zaakceptuje siebie po ciąży. Z drugiej strony rozumiem też męża, trochę go zwodzę a wiem jakie to ważne dla niego, podejrzewam że na rękach by mnie nosił. Dużo moich koleżanek nawet w moim wieku  ma problemy z zajściem boję się że my też będziemy je mieć jak będziemy to odkładać, i będzie mi się też coraz trudniej zdecydować wszystko kalkulując i będę to odciągać w nieskończoność. Też odzywa się we mnie jakiś wewnętrzny instynkt, że chciałabym być mamą tylko mam dużo obaw czy dam sobie radę, czy warto kalkulować wszystko czy lepiej się wstrzymać. Proszę powiedzcie mi co myślicie o tym, jak było z wami. Potrzebuje tego żeby ktoś mi pomógł ułożyć to w głowie bo nie mam nawet serio szczerze z kim pogadać a jak gadam z mężem uważa że za dużo analizuje i sama sobie trochę wkręcam problemy. Pozdrawiam.

Po tym, co napisałaś, uważam, że powinnaś jak najbardziej zaczekać. Nie masz odpowiednich warunków i nie jesteś gotowa. Daj sobie czas.

5

Ja bym na Twoim miejscu poczekala. Uważam, że decyzji o ciąży trzeba być pewnym w 100%. Ja podjęłam ją bardzo świadomie i byłam gotowa, a mimo to bywa ciężko. Wiem, że dziecko będziecie mieć razem, ale w ciąży będziesz Ty. Możesz super wszystko znosić, a możesz leżeć kilka miesiący w szpitalu.
Jesteście jeszcze młodzi, więc (teoretycznie) macie czas na zajscie w ciążę. Wiadomo, że różnie może być, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już teraz porobić różne badania, żebyście mieli większą pewność, że wszystko jest ok.

6 Ostatnio edytowany przez paslawek (2020-10-13 17:04:02)

MagdaLena1111 napisał/a:

Twoje analizy świadczą o tym, że jesteś osobą ODPOWIEDZIALNĄ, bo dążenie do posiadania dzieci jest instynktowne, ale dobrze mieć jednak jakoś ogarniętą rzeczywistość i codzienność oraz być przygotowanym na to, co się może wydarzyć, zamiast po prostu się rozmnażać. U Ciebie to wygląda, że wiele spraw masz ogarniętych :-) 
Na Twoim miejscu chyba tylko warto poczekać do skończenia studiów, bo ja urodziłam się, jak moi rodzice byli jeszcze na studiach i wiele razy słyszałam, jaki to był wysiłek dla nich jednocześnie kończyć studia i ogarniać niemowlę, bo pisanie pracy wymaga jednak trochę skupienia i spokoju.

Ciekawe co im to aktualnie dorosłe już "niemowlę" odpowiada na takie teksty smile

Co do dylematu Autorki to poczekaj trochę aż skończysz studia i zaczniesz pracę.
Reszta jak jesteście za sobą, kochacie się i macie poukładane w głowach jakoś dziwnie potem po urodzeniu dziecka się organizuje.

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło

7

Na to żeby mieć dzieci nigdy nie ma dobrego czasu. Z drugiej strony żaden też nie jest zły.
Jak urodziła się moją pierwsza córka miałem 24 lata. Żona jeszcze studiowała, ja jeszcze nie miałem stałej pracy, zaczynaliśmy wraz z moimi rodzicami na 52 metrach. Potem poszliśmy na swoje, ale finansowo było biednie. Dzieci wymagały czasu co trudno było pogodzić z pracą, a że była ich w międzyczasie trójka, to nie było łatwo.

Jak spojrzę wstecz, to wiele rzeczy mnie ominęło. Jak pomyślę czy zmieniłbym bodaj jedna jotę w swoim zyciu- za żadną cenę.
Zapewne nie jest to sposób na życie dla każdego, ale w moim przypadku dzieci oznaczały że rodzina była pełna, jak już opuściły dom rodzinny, to było wrażenie echa grzmiącego w pustych ścianach. Nie zliczę ile razy miałem ochotę je zamordować. Nie potrafię opisać uczucia pustki która nastąpiła jak już ich nie ma. W święta dom znów tętni gwarem, ale to już nie to.

Ktoś kiedyś policzył, że za pieniądze wydane na dziecko można kupić mercedesa s klasę. Ja wolę swoje mercedesy niż kupę blachy.

Na pytanie co ty powinnaś zrobić nikt ci nie odpowie. Każdy spojrzy na to przez pryzmat swoich potrzeb i swoich uczuć. Jedyną osobą która wie czy powinnaś mieć dzieci jesteś ty.
Cza dasz radę? Oczywiście. A bilans zysków i strat musisz zrobić sama. Finansowo stracisz, czasu będziesz mieć mniej, zmartwienia, problemy, to wszystko prawda. Za to jak mały szkrab przyjdzie do ciebie i poprosi żebyś mu poczytała, albo przywita cię w progu i wisząc uczepiony twojej nogi nie da ci przejść dwóch kroków, to dowiesz się po co ci te problemy które na ciebie spadły.

8 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2020-10-13 18:06:10)

Zawsze będzie jakieś "ale".
Ja bym patrzyła nie tyle na warunki, ale na to, czy oboje rodzice mają wystarczająco oleju w głowie.
Może rzeczywiście poczekałabym z dzieckiem, aż spokojnie skończę studia ale w nieskończoność też nie warto odkładać decyzji.
W życiu i tak wszystkich kłopotów nie sposób przewidzieć.

Macierzyństwo to najpiękniejsze co spotkało mnie w życiu. Szkoda, że mam tylko jedno dziecko smile

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

9 Ostatnio edytowany przez Znowunicniewyszlo (2020-10-14 15:31:45)

Skoro nie płacicie za mieszkanie to sporo pieniędzy jesteście w stanie odłożyć i super żyć. Ale mimo tego wszystkiego musisz być świadoma tego że możess urodzić też chore dziecko. Broń boże nie życzę Ci tego ale tak może być i trzeba się z tym liczyć. Ja mam córeczki bliźniaczki usg idealnie badania idealne a jedna z bliźniaczek zdrowa jak ryba. Druga niestety podejrzenie zespołu bardzo rzadkiego. Mimo że nigdy nie brałam pod uwagę że będę miała chore dziecko bo przecież z dwóch stron wszyscy zdrowi. Fakt rokowania są świetne. Ale trzeba brać wszystko pod uwagę. I jest to wyrzeczenie na kilka dobrych lat nawet przy zdrowych dzieciach

10

Odrobina rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale dzisiaj ludzie chcieliby wszystko mieć pod kontrolą, a tak się nie da.

Budowałem na piasku/ I zawaliło się./ Budowałem na skale/ I zawaliło się./ Teraz budując, zacznę/ Od dymu z komina. (Leopold Staff)

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy ciąża teraz to dobry pomysł ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018