Mamy w Niemczech - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Mamy w Niemczech

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Mamy w Niemczech

Cześć, czy są tu mamusie które wychowują swoje dzieci w DE? Jeśli tak to czy możecie opisać jak podoba Wam sie tu życie od strony bycia mamą i wszystkim co z tym związane. Jak wasze pociechy się tu odnajdują? Jak radzicie sobie z językiem i jak radzą sobie Wasze dzieci? Noi oczywiście plusy i minusy jakie widzicie. Szukałam informacji na blogach, ale dużo jest już nieaktualnych. Stoję przed dylematem... gdzie żyć. Nauka języka przy dwójce maluchów jest trudna, widzę parę istotnych wad, natomiast wydaje mi się że to może być dobry start dla dzieci. Zapraszam do dyskusji smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mamy w Niemczech

Hej Matylda smile
ja mieszkam od 7 lat w Niemczech i mam 3-letnią Córkę smile Powiem Ci, że jest dużo plusów i minusów. Na plus jest to, że często jest opcja pracy na pół etatu i nikogo to nie dziwi. Wręcz zaskoczeniem dla innych współpracowników było to, że mimo dziecka daję radę pracować 40 godzin w tygodniu. Tylko, że to była tylko przejściowa sytuacja. Teraz mam 35 godzin. U mnie w firmie jest też np extra 8 dni urlopu dla tych, którzy mają dzieci. Na minus to jednak to, że opieka dla dzieci do 3 lat jest średnia, trudno dostać miejsce w żłobku, a i kosztuje to nie mało 400 Euro. Z przedszkolem też był mały stres, ostatecznie się udało. To pewnie też zależy od landu. W jakie rejony Niemiec się wybierałabyś? smile
W przedszkolu też szału nie ma. Jest inaczej niż w Polsce. Stawia się bardziej na smaodzielność dzieci i ich wybór tego co chcą robić. Efekt jest taki, że te które znajdą sobie koleżanki i kolegów spędzają wspólnie czas, a te dziecei mniej przebojowe snują się same po kątach. Brak takich wspólnych zabaw znanych z Polski. Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci? smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Mamy w Niemczech

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018