Wyprowadzka do Niemiec - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyprowadzka do Niemiec

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Wyprowadzka do Niemiec

Witam,

Podjęliśmy z mężem decyzję, że wyprowadzamy się do Niemiec, w okolice Frankfurtu nad Menem. Mąż już tam jest, znalazł mieszkanie i pewnie pod koniec marca się do niego przeniesiemy. Syn chodzi tutaj do pierwszej klasy,  i nie dokończy jej w kraju...

Moje pytanie do Waso to czy przenosząc się tam, muszę mieć jakieś dokumenty stad że szkoły od syna??? Nie wiem np że został wypisany, czy jakaś opinie o dziecku od wychowawcy...

I wogole jakie dokumenty będę potrzebować jeśli chodzi o tłumaczenie, bo międzynarodowe akty urodzeń dzieci już mam właśnie.

Proszę o pomoc może któraś z Was była w podobnej sytuacji.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2020-02-08 19:11:26)

Odp: Wyprowadzka do Niemiec
groszek1989 napisał/a:

Witam,

Podjęliśmy z mężem decyzję, że wyprowadzamy się do Niemiec, w okolice Frankfurtu nad Menem. Mąż już tam jest, znalazł mieszkanie i pewnie pod koniec marca się do niego przeniesiemy. Syn chodzi tutaj do pierwszej klasy,  i nie dokończy jej w kraju...

Moje pytanie do Waso to czy przenosząc się tam, muszę mieć jakieś dokumenty stad że szkoły od syna??? Nie wiem np że został wypisany, czy jakaś opinie o dziecku od wychowawcy...

I wogole jakie dokumenty będę potrzebować jeśli chodzi o tłumaczenie, bo międzynarodowe akty urodzeń dzieci już mam właśnie.

Proszę o pomoc może któraś z Was była w podobnej sytuacji.

Na pewno potzrebny będzie dowód osobisty dziecka albo paszport. Do tego świadectwa szkolne (jesli takie ma) przetlumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięglego. Jesli dziecko zostaje przeniesione w czasie trwajacego roku szkolnego, to jak najbardziej zaświadczenie ze szkoły, że uczęszczalo i jak długo. Do tego zaświadczenie o zameldowaniu dziecka (już na miejscu w Niemczech) oraz ubezpieczeniu Krankenversicherung, jesli choć jedno z rodzicow pracuje.

Aha! Jeszcze książeczka szczepień.

3

Odp: Wyprowadzka do Niemiec

Dziękuję bardzo,
Dowód osobisty dzieci już mam. Świadectwa niestety nie mamy, bo to dopiero pierwsza klasa i jeszcze przeniesiemy się przed końcem roku...
A ta książeczka szczepień również przetłumaczona???

4

Odp: Wyprowadzka do Niemiec
groszek1989 napisał/a:

Dziękuję bardzo,
Dowód osobisty dzieci już mam. Świadectwa niestety nie mamy, bo to dopiero pierwsza klasa i jeszcze przeniesiemy się przed końcem roku...
A ta książeczka szczepień również przetłumaczona???

Z tego co wiem, to nie musi być przetłumaczona. To bardziej informacja dla lekarza na co dziecko było szczepione. Ważne są daty i możesz sama przetlumaczyć lekarzowi rodzaje szczepień.

Odp: Wyprowadzka do Niemiec

Nie wiem, czy to dobry pomysł, przenoszenie dziecka w trakcie roku szkolnego. Pamiętaj, że w Niemczech dzieci idą do szkoły rok wcześniej i tamtejsze dzieci są już ze sobą półtora roku.
I teraz najważniejsze - czy dziecko zna choć trochę język? Jeśli nie, to pomyśl by tu w Polsce dokończyć rok szkolny, jednocześnie posyłając dziecko na intensywny kurs językowy. Zaoszczędzisz dziecku GIGANTYCZNYCH problemów i wielkiego stresu.

6

Odp: Wyprowadzka do Niemiec
groszek1989 napisał/a:

Witam,

Podjęliśmy z mężem decyzję, że wyprowadzamy się do Niemiec, w okolice Frankfurtu nad Menem. Mąż już tam jest, znalazł mieszkanie i pewnie pod koniec marca się do niego przeniesiemy. Syn chodzi tutaj do pierwszej klasy,  i nie dokończy jej w kraju...

Moje pytanie do Waso to czy przenosząc się tam, muszę mieć jakieś dokumenty stad że szkoły od syna??? Nie wiem np że został wypisany, czy jakaś opinie o dziecku od wychowawcy...

I wogole jakie dokumenty będę potrzebować jeśli chodzi o tłumaczenie, bo międzynarodowe akty urodzeń dzieci już mam właśnie.

Proszę o pomoc może któraś z Was była w podobnej sytuacji.

Moja Droga, dowód/paszport, karta chorób przewlekłych + książeczka szczepień (zakładam, że udasz się najpierw do polskiego lekarza rodzinnego więc nic nie musisz tłumaczyć w tym przypadku), skrócony odpis aktu urodzenia (najlepiej odpis wielojęzyczny). Spokojnie, jeśli chodzi o język to dziecko dostanie kursy uzupełniające w szkole. Siostra mojego chłopaka miała 8 lat jak przyjechała do Niemiec, dwa miesiące i gadała po niemiecku lepiej niż ja po 4 latach, dzieci chłoną język szybko smile

Będziesz ubezpieczona przy mężu ?

7

Odp: Wyprowadzka do Niemiec

Hej, i jak przeprowadziliście się do Niemiec? Pewnie teraz ciężko  w związku z koronawirusem.
Pytam, bo ja mieszkam przy Frankfurcie.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyprowadzka do Niemiec

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024