"Boże Ciało" kandydatem do Oskara - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Boże Ciało" kandydatem do Oskara

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: "Boże Ciało" kandydatem do Oskara

Film Jana Komasy "Boże Ciało" został dziś nominowany do do Oskarów w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Jak myślicie, czy ma szanse na zwycięstwo, czy jednak fabuła tego filmu jest zbyt "polska" aby trafić w gust międzynarodowego (zwłaszcza amerykańskiego) odbiorcy?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Boże Ciało" kandydatem do Oskara
bbasia napisał/a:

Film Jana Komasy "Boże Ciało" został dziś nominowany do do Oskarów w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Jak myślicie, czy ma szanse na zwycięstwo, czy jednak fabuła tego filmu jest zbyt "polska" aby trafić w gust międzynarodowego (zwłaszcza amerykańskiego) odbiorcy?

Nie oglądałam filmu, czytałam jedynie o czym jest.
Myślę, że odbiorca zagraniczny nie bardzo będzie wiedział o co reżyserowi chodziło.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Raczej nie ma szans na zwycięstwo. Nie dlatego, że jest słaby, tylko dlatego, że ma mocną konkurencję. Faworytem jest koreański "Parasite". Zdobycie Oscara przez "Boże Ciało", będzie niespodzianką.

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

Nie zdążyłam obejrzeć filmu Komasy, ale obejrzałam "Parasite" - genialny i wg mnie ma statuetkę w kieszeni.

5

Według mnie "Parasite" ma też większe szanse na Oskara. Bo moim zdaniem, ma po prostu prostszą, bardziej zrozumiałą dla amerykańskiego widza fabułę. Fabułę, która może być osadzona wszędzie, w każdym kraju. Nie zdziwię się jak za jakiś czas amerykanie nakręcą swoją wersję tego filmu. Nasze "Boże Ciało" jest mocno osadzone w realiach, zwyczajach, kulturze polskiej wsi, więc  ta mniejsza uniwersalność może wpłynąć negatywnie na ocenę komisji konkursowej.
Osobiście, po obejrzeniu kilku filmów - zdobywców Oskarów - ta nagroda nie jest najczęściej wyznacznikiem dobrego filmu, tylko filmu takiego który spodoba się większości. I pozwoli zarobić producentom jak największe pieniądze.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
bbasia napisał/a:

Osobiście, po obejrzeniu kilku filmów - zdobywców Oskarów - ta nagroda nie jest najczęściej wyznacznikiem dobrego filmu, tylko filmu takiego który spodoba się większości. I pozwoli zarobić producentom jak największe pieniądze.

Ja jestem innego zdania.
Przypomniał mi się rok 2011, kiedy nominowana była Agnieszka Holland za " w ciemności". Obejrzałam również nagrodzony Oskarem film "Rozstanie" i wg mnie wygrał zasłużenie. Czy producenci zebrali kasę? Nie sądzę.

Ja np nie rozumiem nominacji dla Brada Pitta. Rola jak rola, niczym nie wyróżniająca się, ale patrząc na konkurencję i ich role ( nie oglądałam tylko filmu z Hanksem), ma 99% szans.
Trzymam kciuki za Phoenixa, choć za nim nie przepadam  i przepraszam za offtop wink

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Boże Ciało" kandydatem do Oskara

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018