Idealny partner/ka - pytanie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Idealny partner/ka - pytanie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Idealny partner/ka - pytanie.

Bardzo zaciekawił mnie ostatnio pewien fakt - w pewnej szczerej rozmowie między mną, moim facetem i bratem wyszło, że każde z nas posiada... bardzo konkretny obraz idealnego partnera. Nie coś w typie "zbiór cech, które nam się podobają", tylko obraz konkretnej osoby mającej konkretny typ twarzy, budowę ciała, tembr głosu i osobowość. Teraz zastanawia mnie, ile osób ogółem ma coś podobnego? W internecie nie mogę znaleźć żadnych artykułów, skąd taki "archetyp" się bierze w naszych umysłach.

Mojemu facetowi jego "ideał" się przyśnił. Mówił, że wracała do niego w kilku kolejnych snach, które razem układały się w fascynującą, bardzo namiętną opowieść w typie filmu akcji. Nigdy nie poznał nikogo podobnego naprawdę.

Ja mój "ideał" wymyśliłam w późnej podstawówce, kiedy zaczęłam pisać opowiadania o szkolnym życiu pewnego licealisty - którym, jak łatwo się domyślić, był właśnie ów ideał. Z biegiem czasu nieco się zmieniał, ale czuję, że to wciąż ta sama osoba - po prostu on dojrzewał razem ze mną. Jego wygląd w tym czasie właściwie się nie zmienił, osobowość też. Kiedy poznałam mojego obecnego chłopaka, wpadłam w zachwyt, gdyż on w dużej mierze pasował do mojego "ideału".

Ciekawe było to, że mój umysł potrafił tak mocno oddzielać mojego rzeczywistego chłopaka od "ideału", który w nim widziałam, że kiedy np. założył okulary, nagle wydawał mi się całkowicie inną osobą - dużo mniej atrakcyjną i niemalże obcą. Gdy je ściągał - pyk, mój ideał wracał smile

Z bratem nie wdawałam się w zbyt głębokie rozważania na ten temat. Powiedział, że to konkretna osoba, która uosabia idealną kobietę, którą "roboczo" nazwał Monika, i którą nawigował się przy wyborach wszystkich partnerek w życiu.

Czytałam trochę o Jungowskich koncepcjach Animy i Animusa, ale to chyba nie jest to samo.

Czy wy też chowacie gdzieś w sercach swój Ideał, konkretną osobę, której nigdy nie spotkaliście, ale w jakiś sposób całe życie ją kochacie? Jeśli tak - jakie macie teorie nt. ich genezy? Bardzo mnie zaciekawiła ta rozkmina.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Idealny partner/ka - pytanie.

Fajny temat smile
U mnie było tak przez lata, że nie miałam żadnego wzorca. Dopiero ostatnie lata i bogaty już bagaż doświadczeń sprawiły, że "wiem kogo nie chcę". Czyli mam taki swój anty typ. Jest to zespół cech, które namierzam od razu w każdym poznanym mężczyźnie. I posiadanie choćby jednej z nich sprawia natychmiast, że dyskwalifikuję potencjalnego kandydata.
Natomiast co do wyglądu, nigdy nie miałam takiego wzoru. Zwracam uwagę na te wspomniane cechy, a wygląd jest dla mnie sprawą drugorzędną.

3

Ten ideal to moze byc anima lub animus.
Nasza wlasna strona kobieca/meska. To, ze jemu sie przysnila tylko potwierdza ta teorie.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

4 Ostatnio edytowany przez emila22 (2019-10-15 17:05:55)

Wstyd się przyznać, ale ja partnera dobrałam sobie na podobieństwo mojego szwagra, który dla mnie jest ideałem faceta. Nie jestem w nim zakochana i nigdy nie byłam, ale naprawdę nie znam lepszego faceta niż mąż siostry i cieszę się, że na siebie trafili.

5

Ciekawe:) Jedni szukają tego ideału, usilnie twierdząć, że tylko w takim można się zakochać. Inni mają swój ideał, mimo, że go nie kochają smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

6

taftowa napisał/a:

Czytałam trochę o Jungowskich koncepcjach Animy i Animusa, ale to chyba nie jest to samo.

wyraz wszystkich tendencji kobiecych/męskich w psychice kobiety/mężczyzny, kontakt z obydwoma częściami ważny do rozwoju

słaba kobietka napisał/a:

...żadnego wzorca. Dopiero ostatnie lata i bogaty już bagaż doświadczeń sprawiły, że "wiem kogo nie chcę".

taki paradoks życia, od nie wiedzieć "czego chcę" do wiedzieć "czego nie chce" wink

bagienni_k napisał/a:

Ciekawe:) Jedni szukają tego ideału, usilnie twierdząć, że tylko w takim można się zakochać. Inni mają swój ideał, mimo, że go nie kochają smile

a może szukają czegoś co jest nie zdefiniowane, więc nie wiedzą czego szukają,
a może wyobrażenie ogranicza poznanie wink aby nie szukać wink

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

7

Ideałów nie ma. Taka prosta prawda.

W życiu nauczyłam się, drogą eliminacji, jakie cechy w partnerze są niezbędne i nie do negocjacji, a z czym jestem w stanie się pogodzić. Wiem, że mężczyzna dla mnie musi być bardzo inteligentny, wykształcony, oczytany, z dobrym poczuciem humoru, stanowczy, odpowiedzialny, ambitny, pracowity, zaradny, uprawiający sport i umiejący się dobrze bawić od czasu do czasu. Również taki, który nie chce mieć dzieci i lubi psy. Reszta już jest sprawą kompromisu- jestem w stanie wytrzymać bałaganiarstwo, gust muzyczny, zainteresowanie wędkarstwem, niedoskonałą fizys czy też inne pomniejsze fanaberie. Nie akceptuję uzależnień. No, i tyle.

Tak na marginesie, kiedyś spotkałam faceta, który z wyglądu był moim ideałem. I wiecie co? Okazał się totalnym dupkiem.

8

Beyondblackie napisał/a:

Ideałów nie ma. Taka prosta prawda.[...]

kiedyś spotkałam faceta, który z wyglądu był moim ideałem. I wiecie co? Okazał się totalnym dupkiem.

nie no, ja będę protestować, każdy jest idealny sam w sobie wink

zresztą fizyczność jest zmienna, jak i tylko jakiś mały procent obrazu smile przekazuje, kwestia możliwości percepcji
btw

musiał być "śliczny" skoro dupowatość zakrywało

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

9

Amethis napisał/a:

musiał być "śliczny" skoro dupowatość zakrywało

Był unikatowo piękny (przynajmniej moim zdaniem): wysoki, szczupły rudzielec, z burzą kręconych włosów i twarzą anioła z fresków. Taki rodzaj piękna, że powala. Niestety, wystarczyło z nim trochę porozmawiać i lepiej go poznać, by się zorientować, że jest aroganckim bucem, który innych ludzi traktuje jak służących i "jedzie" na pieniądzach tatusia. Żenada.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Idealny partner/ka - pytanie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018