Sposoby na stres. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Sposoby na stres.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Sposoby na stres.

Chciałabym się poradzić na temat skutecznych sposobów na redukcję, no, sporych rozmiarów stresora. Mam już od dłuższego czasu taki okropny czas w życiu, że boję się, że niedługo nie wyrobię i coś sobie na stałe psychicznie zwichnę i nie będzie odwrotu. Somatycznie poza moim stałym repertuarem (bruksizm, napady gniewu), doszło prawdopodobnie nocne kompulsywne drapanie się po głowie ze stresu (tylko to wyjaśniałoby pewne objawy jakie mam, np wypadanie włosów i "drażliwy" skalp).
Biorę silne ziołowe tabletki uspokajające (Ashwagandha, Kava Kava), ale to niewiele daje.
Ogólnie w miarę jeszcze wyrabiam, bo muszę (samotna matka dwójki), ale to granie twardzielki to chyba właśnie najgorsze co można w takiej sytuacji robić. Nikt nie wie, co przeżywam. Z przerażeniem zauważam, że zaczynam się wycofywać z kontaktów z ludźmi, nawet telefonicznych.

Psycholog odpada. Proszę o jakieś sprawdzone porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sposoby na stres.

Dlaczego psycholog odpada?

3

Odp: Sposoby na stres.

Z kilku powodów. Ale główny to ten, że jestem w tym kierunku wykształcona i sama próbuję się ogarniać od tej strony, że się tak wyrażę.

Zresztą, nie widzę dla siebie odpowiedniej szkoły terapii. Na sobie uprawiam pewnego rodzaju eksperymentalny zlepek różnych form terapii.

4

Odp: Sposoby na stres.

Terapia prowadzona sama na sobie nie zadziała, bo sama siebie przez terapię obiektywnie nie przeprowadzisz.
Zawsze możesz spróbować grupowej, tam jest więcej niż sam terapeuta i może bardziej pomóc.

A co do stresu, odpuść. Po prostu odpuść część rzeczy.

5

Odp: Sposoby na stres.

To może technika mindfulness? Mi psycholog to poradziła. Jeśli to za mało to psychiatra i lek. Brałam przez 3 miesiace Sertagen w najmniejszej dawce i dużo mi pomógł.
A na bruksizm - szyna, bądź botoks. Sama mam teraz szynę (co prawda ortodontyczną, która dodatkowo zmienia położenie żuchwy) odciąża ona stawy, mięśnie skroniowe żuchwowe, bo domyślam się, że przez stres, napięcie, boli Cię też skroń, głowa, kark, szyja itd. A to jeszcze mocniej nakręca (przynajmniej mnie) i denerwuje.

6 Ostatnio edytowany przez Adria (2019-08-12 10:00:06)

Odp: Sposoby na stres.

Odpuszczanie jest jak do tej pory najbardziej skuteczne w mojej sytuacji. Praktykuję w czystej buddyjskiej formie. Ale poziom stresu, jaki przeżywam, jest jednak dość wysoki.

Co do samopomocy psychologicznej, będę jednak "wbrew sztuce" twierdziła, że radzę sobie ze sobą. Mam znajomą ze studiów, która w obiektywnie lżejszej sytuacji nabawiła się już nerwicy. Ja nie potrzebuję wglądu, zrozumienia mechanizmów mną rządzących, bo to sama ogarniam.
W każdym razie dzięki, bo sugestia terapii grupowej przypomniała mi o pomyśle jaki miałam z pół roku temu. Nieterapeutycznym pomyśle, ofkors wink Jak tylko posklejam ze dwie sprawy, to od razu się tym zajmę.


Marta, dzięki! Faktycznie szyna dużo by mi pomogła. Sztywność karku i okolic by mi zeszła, a to już dużo bo części sygnałów z ciała do głowy już nie będzie smile
Do mindfulnessu się zbieram już trochę za długo, ale się zbiorę, w końcu.

7

Odp: Sposoby na stres.
Adria napisał/a:

(...) granie twardzielki to chyba właśnie najgorsze co można w takiej sytuacji robić. Nikt nie wie, co przeżywam. Z przerażeniem zauważam, że zaczynam się wycofywać z kontaktów z ludźmi, nawet telefonicznych. (...)

To może od zakończenia tego, udawania twardzieli i zamykania się przed innymi, czyli unikania bliskości, zacznij?
Później, ale korzystając (a jednak) z pomocy specjalisty (nie jesteś odpowiednią osobą do prowadzenia własnej terapii), skonfrontuj się ze swymi ukrywanymi uczuciami.

8 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2019-08-12 10:01:03)

Odp: Sposoby na stres.
Adria napisał/a:

Chciałabym się poradzić na temat skutecznych sposobów na redukcję, no, sporych rozmiarów stresora. Mam już od dłuższego czasu taki okropny czas w życiu, że boję się, że niedługo nie wyrobię i coś sobie na stałe psychicznie zwichnę i nie będzie odwrotu. Somatycznie poza moim stałym repertuarem (bruksizm, napady gniewu), doszło prawdopodobnie nocne kompulsywne drapanie się po głowie ze stresu (tylko to wyjaśniałoby pewne objawy jakie mam, np wypadanie włosów i "drażliwy" skalp).
Biorę silne ziołowe tabletki uspokajające (Ashwagandha, Kava Kava), ale to niewiele daje.
Ogólnie w miarę jeszcze wyrabiam, bo muszę (samotna matka dwójki), ale to granie twardzielki to chyba właśnie najgorsze co można w takiej sytuacji robić. Nikt nie wie, co przeżywam. Z przerażeniem zauważam, że zaczynam się wycofywać z kontaktów z ludźmi, nawet telefonicznych.

Psycholog odpada. Proszę o jakieś sprawdzone porady.


Na mnie zadzialal wlasciwie CG Jung i jego przemyslenia i metody.
Taka glowno nurtowa terapia nic na mnie nie podziala praktycznie i na moja nerwice.

9 Ostatnio edytowany przez Adria (2019-08-12 10:20:30)

Odp: Sposoby na stres.
Winter.Kween napisał/a:

Na mnie zadzialal wlasciwie CG Jung i jego przemyslenia i metody.

Jestem zagorzałą słuchaczką Jordana Petersona, który z Jungiem jest za pan brat. Faktycznie, pomaga. Jeśli nie sam Jung, to Peterson na pewno.

Winter.Kween napisał/a:

Taka glowno nurtowa terapia nic na mnie nie podziala praktycznie i na moja nerwice

Jestem praktycznie pewna braku rezultatów i u mnie. No chyba, że u jakiegoś czarodzieja psychologii. Ale to raczej nie w tym kraju.

10

Odp: Sposoby na stres.

Ja proponuję - pić ziółka uspokajające, jak rumianek, czy melisę, ćwiczyć jogę, uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną i oczywiście dbać o właściwą suplementację - witaminy z grupy B, magnes, żelazo, wapń smile od tego warto zacząć na pewno, jeśli nie pomoże wówczas można próbować coś bardziej radykalnego smile ale mam nadzieję, że pomoże

11

Odp: Sposoby na stres.

Znaleźć coś, zajęcie, które uspokaja Cię- ja kocham pływać, w wodzie odpuszczam, i to jedna z tych rzeczy, która daje dużą satysfakcję. Joga, trening autogenny, jakakolwiek aktywność fizyczna, ale uprawiana codziennie, a nie od święta.
Może i masz dużą samoświadomość i rozumienie mechanizmów itp. ale w terapii nie chodzi o rozumienie, tylko o przeżywanie, prawda ? Terapeutą nie jestem, ale widać jak z całych sił bronisz się przed wglądem.

12 Ostatnio edytowany przez puchaty34 (2019-08-19 09:00:44)

Odp: Sposoby na stres.

Wysiłek fizyczny, spacer po lesie (może być park od biedy), spotkanie z przyjaciółmi, generalnie wyjście do ludzi, podróż pociągiem w ta i z powrotem itp

Edit: Morsowanie, niestety nie czas jeszcze. Ehh nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. Jako substytut, zimny prysznic big_smile

13

Odp: Sposoby na stres.
puchaty34 napisał/a:

Edit: Morsowanie, niestety nie czas jeszcze. Ehh nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. Jako substytut, zimny prysznic big_smile

Nooo, to jest pomysł. Mam niedaleko całkiem spory zbiornik wodny wink Kiedy się zaczyna ten sezon?

Mahika napisał/a:

aktywność fizyczna, ale uprawiana codziennie, a nie od święta

Jestem mocno pospinana, więc oczywiście tak... Zmamusiałam totalnie i muszę się po prostu ruszyć.
A co do wglądu, pewnie i się bronię. A raczej zagłuszam. Tu też sporo pracy czeka.



Dziękuję.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Sposoby na stres.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024