Zawsze ta ostatnia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zawsze ta ostatnia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Zawsze ta ostatnia

Witam

Otóż od zawsze czuje, że nie należę do rodziny czuję się jak ta czarna owca. Od dawien dawna widzę, że ja jestem ostatnia. Zawsze kuzynostwo i siostra dostają więcej na urodziny i imieniny, oraz na święta, oraz inne uroczystości. Widać to bo się chwalą. Od strony taty, zawsze do taty, mamy, siostry dzwonią, a ja jak bym w ogóle nie istniała. Kiedyś byłam na święta u nich i stwierdziłam, że po raz ostatni tam będę. To było jakieś dobre 15 lat temu wszyscy podostawali dużo prezentów, a ja tylko kilka cukierków i książkę. Czułam się jak nie proszony gość ryczeć mi się chciało więc uciekłam do pokoju. Mam kuzynkę, która jest z tego samego wieku, więc wiecie komunia w tym samym terminie. Od rodziny dostała więcej pieniędzy niż ja. Zawsze wszyscy dostawali więcej, a ja cóż najmniej. Rodzice też siostrze więcej kupują rzeczy i te o wiele droższe, a ja mam się cieszyć tym, że w ogóle coś dostałam. Albo nie dostaję nic, bo nie mają pieniędzy. Dziwnym cudem jak siostra ma urodziny i imieniny nagle mają kasę, a ja muszę tylko pocieszyć się życzeniami. Nie wiem czemu mnie tak traktują. I ja tego osobiście nei odbieram to znaczy to nie są moje domysły bo widzę co się dzieje. Możecie mi powiedzieć czemu mnie tak traktują ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Zawsze ta ostatnia

A ty masz 5 lat, że się żalisz? Po 2 skąd my mamy wiedzieć dlaczego twoja rodzina się tak zachowuje. Zapytaj ich i tyle.

3

Witam nie mam pięciu lat. Pytałam się i mnie zbywają.

4

Już raz zacytowałam w Twym wątku ("Będę sama bo jestem brzydka") słowa psychoterapeutki:

Zofia Milska-Wrzosińska napisał/a:

Ludzie szybko uczą się bezradności, czyli poczucia, że ich kontrola i wpływ na sytuację są nieskuteczne. Bezradność chroni nas przed konfrontacją z innymi stanami, których nie chcemy. Ze złością, z frustracją, lękiem.

Niestety, dalej są aktualne.

Możesz zmienić o sobie myślenie, możesz dalej tak funkcjonować, jak funkcjonujesz. Decyzja należy do Ciebie.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

No to czas zająć się swoim życiem. Nie każdego w życiu trzeba lubić. Zaakceptuj sytuację i tyle.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zawsze ta ostatnia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018