netkafejka dla Polek zyjacych we Francji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » netkafejka dla Polek zyjacych we Francji

Strony 1 2 3 85 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 4,643 ]

1 Ostatnio edytowany przez maxidou (2010-07-04 15:48:48)

Temat: netkafejka dla Polek zyjacych we Francji

Inauguracja nowego topiku kieliszeczkiem szampana!

----------------------
---------------------
----------------------
----------------------
--------O-----o------
----Oo----O---------
-----O----O---------
------oO--O--------
------Oo-O---------
-!!!!!!!!!!!!!!!!!!--
--!!!!!!!!!!!!!!!!---
---!!!!!!!!!!!!!!----
----!!!!!!!!!!!!----
-----!!!!!!!!!!-----
------!!!!!!!!------
-------!!!!!!-------
--------!!!!--------
---------!!---------
---------!!---------
---------!!---------
---------!!---------
---------!!---------
---------!!---------
------////////------
--------------------
---------------------
--------------------
---------------------

Zapraszam wszystkie stare Kafeciary jak rowniez nowe netkobiety mieszkajace w tym pieknym kraju jakim jest Francja!

La dictature, c'est "ferme ta gueule", et la démocratie, c'est "cause toujours". (Woody Allen)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: netkafejka dla Polek zyjacych we Francji

Co za mile powitanie! cool
Za nowy topik!!!

3

Zglaszam sie na szampana - to cos co tygryski lubia najbardziej big_smile
Ale swojego kielonka nie mam, bom antytalent plastyczny tongue
A gdzie reszta?
Znowu lista obecnosci ma byc w uzyciu????

STRASZNIE SIEM CIESZEM!!!!!!!!!!!

roll

4

atam, widzialas moja stopke? Nic ci to nie mowi?

Dziewczyny, to za nasze!!!!

La dictature, c'est "ferme ta gueule", et la démocratie, c'est "cause toujours". (Woody Allen)

5

cool atam - oto kielonki Y Y Y Y Y Y Y... porobilam wiecej, zeby na pozniej starczylo. wink
A co z zakalcami??? sad

6

jeszcze sie nie moge przyzwyczaic - na kafecie latwiej sie pisalo ale to kwestia przyzwyczajenia smile
Stopki masz piekniste wink
I tak trzymaj
Probuje od godziny wkleic awatara i walcze z fotoszopem, zeby mi oddal pomniejszona fotke buuuuu
cholerny szopfotograf tongue
Margot - odroznilam Was tongue
Potem Ci dosle fotke Majstra Biedy, teraz walcze o zwrot mojego kocia na awatarze...

7

A mozesz juz wlasnymi zebami ? big_smile
Czy jeszcze platki?
Masz na jutro
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

i zakalce na sniadanie
)(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  ()  )(  )(  )(  )(  )(  )(   )(    )(   )(   )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(   )(   )(   )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )(  )( )( 

nadal jestes Habsburzanka?

8 Ostatnio edytowany przez MargotFR (2010-04-07 20:21:31)

Juz moge! cool Wyszlo, ze jestem falszywa Habsburzanka! wink tongue Wiedz, ze gdybym nie mogla jesc, to bym sie tak nie przymilala o te zakalce! wink:D Nie lubie sie dzielic... za bardzo! winktongue:D
A na fote pana majstra bede czeka z niecierpliwoscia! cool Zaraz tez Ci podesle kilka zdjec z mojego regionu, zeby Ci troche smaczka narobic! big_smile

9

Zaniemowialas mnie......
I Ty chcesz, zeby TE gory byly plaskie?????
ooooooooooooooooooooo..............................................
Teraz spac nie bede.......................................................
oooooooooooooooooooooooooooooomatkoooooooooooooooo..........................................

Widzialam wczesniejsze na francuzeczkach ale TE...

Maxi - widzialas????
Nie dalabys sie Hrabiemu przeczolgac?????
Bo ja TAK!!!!

Ala za chwile to mpnie przeczolga M., bo sciga mnie od kompa - potwor yikes

Dobranoc Kochane Moje smile smile smile smile smile smile smile smile

10

Nie, nie widzialam! Mi Habsburzanka nic nie przeslala!:-(

Wlasnie spedzilam godzine na telefonie z mama.... Glowa mi dymi!:-)

Trudno mi sie przyzwyczaic do tego nowego topiku. A z awatarami tez mialam problem bo nie wiedzialam co sobie wkleic. Ale chyba znalazlam:-) ide robic probe!

Pa!

11

smile atam - ja tylko chce, zeby byly plaskie, jak mam chodzic po nich! tongue:D Wiesz, nie lubie sie pocic! wink:D Na szczescie na niektore szczyty mozna wjechac samochodem... na przyklad na ten, ktory widac z mojego okna! cool

smile maxi - (podoba mi sie ten nowy skrot, by the way) ty te zdjecia juz widzialas, wiec nie wysylalam drugi raz!

12

No rzeczywiscie niezle to "maxi"! Tylko ze wszyscy beda myslec ze jestem XXL!....
Probowalam wkleic awatarka ale chyba cos nie wyszlo.... Margot - cudny ten twoj tylko musialam zzumowac zeby zobaczyc co to za cudo!

13

Mam Was !!! smile

Ja tylko na dwa slowa... jutro meluje sie z kawa wink

Buziaki moje mile !!
:cool

Le rire, comme les essuie-glaces, permet d'avancer meme s'il n'arrete pas la pluie...... smile

14

Cooooool!
Udal mi sie awatar i jestesmy juz 4! Moge w koncu isc spac!

..... chcialam pomachac lapka ale zapomnialam ze tu nie ma naszych emotikonow...:-(

No to macham wam slownie : M.A.C.H.A.M.!

15

Goraca, aromatyczna kawa na stol wjezdza : \_/> \_/> \_/> \_/> ... Narazie tylko 4 filizanki ale mam nadzieje ze za kilka dni bistro "Chez Rebeka" zacznie dzialac na "pelny gwizdek" smile

Atam - dzieki za zakalce... coraz ladniejsze Ci wychodza wink Nie zmoklas dzisiaj ? Ja stwierdzialam ze "nie pada"to sie parasola nie oplaca otwierac"... i teraz mam piekne fale na glowie:O... a tak sie tano z prostownica meczylam !!!

Margot, Maxidou  - poslijcie troche slonca jak macie... plizzzz !!! Normalnie mam mysli samobojcze jak prze okno patrze...

Musze troche rozpracowac forum... topki, obrazki, emotikonki i te sprawy wink... ale pozostane na podgladzie wink

Buziam wszystkie !!

Le rire, comme les essuie-glaces, permet d'avancer meme s'il n'arrete pas la pluie...... smile

16

Pycha kawa!!!
Ja slonca jeszcze nie mam ale powinno niedlugo wyjsc!

Poki co "zwolalam" stare bywalczynie....

Zapraszam tez wszystkie nowe, te co to "juz we Francji", te ktore "nosza sie z zamiarem" i te ktore "po prostu lubia".

Rebeka, zmienilas serwis do kawy? Jak rozpracujesz emotikony to podeslij info jakie tu "chlopki" mozna robic. Chomiczek cudny tylko nie widze co tam napisal!...

17

Maxidou - "badz czlowiekiem, daj kartofla" ;-)... to narazie pierwszy szkic... ja powoli sie rozkrecam, ale jak juz rusze to.... drzyjcie narody big_smile Slyszalas o tej reformie prawa jazdy ? Mowili ze ma byc latwiej (hmmm, napewno inaczej a czy latwiej ...? ) egzamin praktyczny zdac... Narazie tylko w kilku departamentach to obowiazuje ale od maja ma byc wprowadzone wszedzie...

18 Ostatnio edytowany przez zuska (2011-01-07 10:21:35)

Hej, hej dziewczyny
fajnie ze sobie jednak  nie odpuscilyscie kontaktow
super!!
dzieci chore,maz tez ma problemy ,  ja wczoraj przez te stresy to sobie na jezdzie wogole nie radzilam

19

Zuska - WITAJ !!!! smile Niektorzy ludzie nigdy nie dorosleja sad... Z tego co wiem to na chorobowym/macierzynskim nie moga Go zwolnic, musi przynajmniej na jeden dzien do pracy wrocic.... Tyle ze we Francj zwolnic kogos z pracy wcale nie jest tak latwo tongue No i przede wszystkim, moja droga, nie przejmuj sie szwagrem, masz dosyc swoich spraw na glowie (buziaki dla dzieci !! ) ... jesli tylko nie odbije sie to na M to nie zaprzataj sobie tym tak bardzo glowy !!!

20 Ostatnio edytowany przez zuska (2011-01-07 10:22:17)

Hej Rebeko, sorry ze wam tu truje o moich sprawach

21

Zuska - no i oczywiscie kawa dla Ciebie : \_/>... Hehe, tak niespodziewanie wpadlas ale teraz juz bede o Tobie pamietac :-)

22

Zuska - wcale nie trujesz !!! Nie gadaj glupot !! Rozumiem ze sie martwisz... jesli macie rzeczywiscie zyc "obok" niego (jest tam sam czy z rodzina ? ) to zrozumiale... Zawsze mozna sie troche od rodziny odsunac ale w gre moze wchodzic kwestia "niewdziecznosci" :-O... ? (nie wiem jak tam bylo z praca ? Pracuje razem z mezem, wyjechali razem... ?) Sa ludzie ktorzy maja dar sciaganie sobie na glowe problemow... Nie jest latwo z nimi zyc i najczesciej tacy ludzie zala sie calemu swiatu a jak sie im zaproponuje rozwiazanie to nie chca z niego skozystac (przypadek znany z autopsji, niestety...)

23

Czesc dziewczyny!

Jakos dzisiaj nie moge sie wygrzebac! Juz 11-ta a ja jeszcze zalegam w pizamce i poranniku! cool Chyba za duzo tego dobrego! tongue
Koniecznie musze napic sie mocnej kawy! Merci, Rebeka! smile

smile maxi, Rebeka - slyszalam wczoraj w wiadomosciach, ze egzaminy na prawko wcale nie sa latwiejsze. Statystyki nadal sa takie same... zdaje ok. 55% osob! No wlasnie, jak tam Twoj code, maxi?

smile zuska - glowa do gory! Ten Twoj szwagier, to naprawde ciezki przypadek... roll Tak jak napisala Rebeka, na zwolnieniu go nie zwolnia... musi wrocic do pracy!
Co do jazd, to tez sie nie przejmuj! Nie od razu Rzym zbudowano! Poczatki dla kazdego sa trudne, ale wszystko jest do opanowania... smile Ja teraz jezdze juz sama. Wczoraj np. ruszylam pod gorke z dwojki! tongue Normalnie mistrz kierownicy winkcool Ale jezdze... i to jest najwazniejsze!

smile Rebeka - podobaja mi sie Twoje nowe filizanki cool

Lece pod prysznic! Do milego cool

24

Czesc Zuzia! No to juz jest nas 5! Potwierdzam to co mowily dziewczyny - na chorobowym zwolnic nie moga i wogole strasznie jest trudno kogos tutaj zwolnic. A co do szwagra, to mam nadzieje ze nie bedziecie potem mieszkac razem? Bo wiesz jak to jest z rodzina - fajnie tylko na zdjeciu... Trzeba zachowac jakis dystans i nie mieszac zycia prywatnego bo potem ci to moze zatruc sytuacje....

Oczywiscie ze slyszalam o nowym prawku bo niestety bedzie mnie obowiazywalo (wchodzi u nas od 19 kwietnia wiec przez 10 dni raczej sie na stare nie zalapie...). Jest o wiele trudniejsze! Na teori dochodza pytania ze statystyki w stylu "Ile ofiar smiertelnych wypadkow samochodowych bylo w 2008?
a) 5000
b)10000
c)15000

:-(....

Poza tym dochodza sytuacje czyli masz dwa zdjecia i musisz ocenic ktora sytuacja jest bardziej niebezpieczna (i zawsze jest jakies ukryte niebezpieczenstwo ktorego normalny czlowiek nie wypatrzy...;
Egzamin praktyczny bedzie teraz na punkty - np. Dobrze sie zaparkowalas - 1pkt, kiepsko - 0,25pkt itd. Trzeba miec 20pkt/30pkt. Czyli mozesz owalic bo mialas 19,75pkt! Dochodzi tez "itineraire" czyli mowia ci ze masz pojechac "gdzies tam" ktoredy chcesz i sprawdzaja czy wybralas najlepsza (czyt. najbardziej ekonomiczna) droge. No i jak sie nie zna dobrze miasta w ktorym zdajesz egzamin (co jest moim przypadkiem) to do tylka....

No ale i tak nie mam na to wplywu a zeczy na ktore nie mam wplywu nie maja na mnie wplywu!:-):-):-)

Ide czytac "Dzieci ziemi" (jestem w polowie pierwszego tomu bo  przez te prawko i szukanie pracy na nic nie mam czasu!)

Pa!

25

Widze ze mi w ogole emotikony nie wychodza! Rebeka, doczytalas sie juz jak to tu dziala? Dawaj cynk!

26

Proba :
smile sad big_smile tongue wink cool lol

27

mad roll hmm tongue

28

smile maxi - to faktycznie to nowe prawko wcale takie latwie nie jest! Ta statystyka, to w ogole moim zdaniem jest bez sensu! Co ci to da, ze bedziesz wiedziala ile osob zginelo na drogach. roll Ufff... na szczescie mnie to ominelo! cool

29

Maxidou - emotki bez kresek tu obawiazuja... http://www.netkobiety.pl/help.php#smilies

Lece na obiad :-)

30 Ostatnio edytowany przez myśląca (2010-04-08 11:27:26)

Hej smile
Bardzo dziękuję za zaproszenie i szalenie mi miło, że znów mam z Wami kontakt. Strasznie ciężko było mi się z Wami roztać.
Jesteście pewne, że tutaj nie powtórzy się incydent z kafe? Szczerze pisząc miałam nadzieję, że będzie bardziej prywatnie.

myśląca o ciepłym klimacie...

31 Ostatnio edytowany przez zuska (2011-01-07 10:17:45)

no ja juz po obiedzie
starszy syn dzisiaj mial egzamin 6 klasisty, odpekal i lecial na rower, mlodszy lepiej sie czuje, ale wiadomo leki jeszcze dlugo bedzie bral, kolo 14 pojde z corka po wyniki badan krwi, przejdziemy sie troche i ona pojdzie do lekarki, mam nadzieje ze to nic powaznego
Margot, jesli chodzi prawko to bylam wczoraj zestresowana, poza tym zaraz sie zrazam jak mnie ktos zle oceni, co jest oczywiscie glupie, bo wiem ze kazdy sie musi nauczyc, cale szczescie ze maz niedlugo przyjedzie i mnie troche potrenuje
ciagle przy ruszaniu za mocno wciskam gaz, nie pamietam tez o zmianie biegow, no nie wiem co sie dzieje, a skrzyzowania bez swiatel wzbudzaja we mnie ogromny lek
Maxi, u nas tez jest slaba zdawalnosc, moja sasiadka zdala za 10 razem dopiero.
te pytania ile ofiar  wypadkow to troche niepotrzebne u was nie?

32

Ha ha !!! Kocahne !!! Dopadlam kaczke !!!!!! Wprawdzie nie byla w brzoskwiniach tylko confit ale moj glod zostal w koncu zaspokojony big_smile Bede mogla spokojnie po ulicach chodzic i nie bac sie ze na mnie zza winkla wyskoczy !!!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Maxi - mnie sie tez wydaje to nowe prawko troche bez sensu... przede wszystkim ten sytstem "punktowy"... jak mozna dac prawko komus kto nie umie zaparkowac....? Albo ruszyc pod gore ?

Margot - tez sie ciesze ze mnie to ominelo... chociaz nigdy nie mow nigdy wink.... prawko ma tylko 12 punktow a ja mam juz tylko 11 tongue...

Myslaca - z tego co slyszalam to tutejsza moderadcja dziala sprawnie... no i nie mozna pisac bez logowania, a przy logowaniu trzeba podac @... zawsze to jakies utrudnianie dla ewentualnych troli... A prywatne forum mnie osobiscie nie pociaga... lubie swiadomosc ze moze do nas dolaczyc ktos nowy, ze nie jestesmy "zamknietym kregiem"...

Zuska - nie zazdroszcze, bo sytuacja jest rzeczywiscie delikatna yikes

Poobiednia kawa : \_/>  \_/> \_/> \_/> \_/> \_/>... w nowych filizankach (hehe, Margot, tez mi sie podobaja smile)

33 Ostatnio edytowany przez myśląca (2010-04-08 13:02:21)

Chciałam poćwiczyć cytowanie i zacytować Ciebie Rebeko, ale wyświetliło mi, że nie mogę tego zrobić, bo jestem za świeżym uczestnikiem... więc ...

Rebeko smile
Też nie jestem za zamkniętymi, ostatnio uciekłam z takiego wink Ale forma czytania niezarejestrowanym budzi u mnie wiele wątpliwości...
nic to, pożyjemy zobaczymy smile
Jestem jak dedektyw w spódnicy i pozaglądałam sobie na kontrowersyjne tematy, które mogą prowadzić do emocjonujących dyskusji i już pewne zdanie wyrobiłam sobie na temat tego miejsca, dlatego wybaczcie mi ale mimo wszystko pozostanę nadal zawoalowaną damą nie wywnętrzniającą się zbytnio na tematy prywatne smile

A może to po prostu jeszcze ten niesmak jaki czuję po tamtym sad i stąd bierze się moja asekuracja. Mam nadzieję, że Wam to nie będzie przeszkadzało smile

34

Fiu, fiu... miedzy kaczka i Rebeka jest teraz remis! big_smile:D:D Czy raczej kaczka prowadzi 2:0??? wink;):D

smile myslaca - ciesze sie, ze i ty tutaj zawitalas! smile Ale milusi ten Twoj avatar! smile

smile zuska - ja tez taka jestem! Mnie moj dawny instruktor ciagle krytykowal, krzyczal... Moze na innych takie metody edukacyjne dzialaja, ale na pewno nie na mnie! Jak zaczelam jezdzic z osoba, ktora potrafila rozladowac moj stres (a nie mi go dorzucac), to zaczelam robic postepy!
A co do szwagra... no coz, nie zazdroszcze Wam takiej sytuacji. sad

smile Rebeka - wiem! A gdzie ty stracilas ten Twoj punkt? smile

Lece na zakupy! Do pozniej!

35

Margot - ha, zebym to ja go stracila to bym nic nie mowila wink ... auto na mnie zarejestrowane to punkty mnie leca yikes... Udanych zakupow !! Tylko "mniam" czy cos ciekawego dla siebie tez planujesz ? Pochwal sie jak cos fajnego kupisz.

Myslaca - nie ma sprawy, kazdy pisze o tym o czym ma ochote. W kazdym razie fajnie ze jestes smile

36

Rebeka bardzo podoba mi się Twoja stopka, to tak o mnie wink A tak to, to odtajam ciesząc oczy Waszymi wpisami i świadomością, że jesteście... wiem, wiem... nudna się staję... nawet mąż sam z siebie ziemniaki obiera  i kurczaka wstawił... wink Czasami dobrze w jakąś melancholię popaść big_smile
Pogoda pod psem - szaro, buro i ponuro... ale się lenię tongue
Miłego dnia życzę [papa]

37

Juz po zakupach! Ufff...

smile Rebeka - aaaa... rozumiem, to w ten desen! cool Zakupy byly tylko te z serii "mniam". smile Dla siebie to lepiej jak nic nie kupuje... ostatnio podobaja mi sie 3 torebki! Pokazalam Hrabiemu... a on tylko pokrecil znaczac glowa! Zero zrozumienia dla mojej pasji. tongue:D

smile myslaca - u mnie tez dzisiaj jest szaro-biro i tez sie lenie. smile Witamy wiec w klubie. smile

38 Ostatnio edytowany przez maxidou (2010-07-01 10:51:25)

Myslaca - HIP! HIP! HURRRA!!!! Wiec juz szesc! (niedlugo zrobie liste obecnosci)
Nie boj nic, tutaj moze byc tylko lepiej a jak nie to znowu zwiejemy;) Ja jeszcze reszty forum nie czytalam ale mnie zaciekawilas wiec w wolnej chwili przekartkuje te "drazliwe tematy".
Mozesz pisac co chcesz i nie pisac czego nie chcesz, obys tu z nami byla!

Margot, to kup i mi cos! Plizzzz!

Rebeka - Brawo za kaczke! W koncu ta zolze dopadlas! A ja jak zwykle mam do ciebie pytanie natury egzystencjalnej : jak ty robisz te filizanki? No bo palka w prawo to wiem ale ta w lewo???

No nic to, ide czytac bo mamuta wlasnie zabili.

39

Wlasnie odkrylam ze tu mozna widziec kto jest aktualnie na topiku! Tak wiec widze ze Margot albo mnie czyta albo cos tam skrobie! To co mi kupilas?

40 Ostatnio edytowany przez zuska (2011-01-07 10:18:57)

wyniki corki okazaly sie przyzwoite, zarejestruje ja jeszcze do ginekologa,a  za tydzien  beda wyniki na alergie i pasozyty
lekarka mowi ze moze to byc przesilenie wiosenne
aha, mielismy wczoraj lekcje francuskiego i uwazam ze jest to jezyk trudny, no chyba ze ja juz za stara na nauke jestem
no i zlikwidowalam swoje wpisy na Kafe Maxidou bo jednak nie chce zeby mi tam sie wpierdzielaly w zycie jakies pokrecone osoby

41

smile maxi - siedzialam na mailu... mialam tylko wlaczone okno z forum cool Juz zrobilam zakupy, po nowe wybierac sie nie bede... ale mam pyszne cukierki owocowe! Chcesz??
Jedna z rzeczy, ktore najbardziej irytuja mnie we Francji to to, ze panstwo prowadzac taka a nie inna polityke socjalna zniecheca ludzi do podejmowania pracy! A zwlaszcza tych, ktorzy pracuja za najnizsza krajowa. roll Mojej szwagierce, ktora jest samotna matka z dwojgiem dzieci, assistante sociale jawnie powiedziala, ze powinna sie zwolnic, wtedy lepiej na tym wyjdzie... mad Jak cos takiego slysze, to normalnie wlosy mi staja deba. mad Moja szwagierka z pracy nie zrezygnowala, ale jak sobie policzyla, to traci na tym ok. 150-200 euro miesiecznie!

42 Ostatnio edytowany przez maxidou (2010-07-01 10:51:50)

Zapoznaje sie troche z tym nowym forum, czytalam pare tematow i naprawde wydaje mi sie o niebo lepsze niz nasze stare. I jak na razie nie trafilam jeszcze na drazliwe tematy w ktorych ludzie by sie wyzywali czy obrazali.

43

smile zuska - dobrze, ze wyniki corki okazaly sie dobre! Ufff... Wcale sie nie dziwie, ze humory szwagra tak wplywaja na Twoje samopoczucie. Moze faktycznie jak odejdzie z firmy, to sie cos zmieni! Trzymam kciuki!
Francuski jest trudnym jezykiem, ale jak wszystko jest do opanowania! Musisz sie po prostu z nim osluchac. smile Jesli masz francuska telewizje, to staraj sie mozliwie czesto juz teraz ogladac rozne programy... Im lepiej wykorzystasz czas w kraju, tym latwiej bedzie Ci po przyjezdzie! smile

A ja sie wlasnie dowiedzialam, ze w biurze mojej znajomej zwalnia sie miejsce i szukaja kogos na gwalt. Wszystko pieknie-ladnie, tylko podobno atmosfera jest toksyczna... i ludzie stamtad odchodza jeden po drugim a ww. znajoma sama sie chce zwolnic i wlasnie szuka czegos nowego dla siebie. Zastanawiam sie czy w ogole tam aplikowac... Mama jest na "tak", Hrabia jest na "nie". W sumie nie mam noza na gardle, wiec chyba lepiej poczekam na lepsza oferte...

44

smile maxi - chyba jedynie kraje skandynawskie moga sie pochwalic wzgledna rownowaga w tej kwestii...

Musze tez sobie zrobic rundke po forum... smile

45

wiecie w Polsce to tez jest nieciekawie, ja pracowalam dwa lata w urzedzie pracy to widzialam jak ludzie kombinuja, np kobieta ktora ma male dziecko woli siedziec w dolu, wogole nie wychodzic za maz dzieki temu dostaje dodatki z opieki na dziecko , na mieszkanie itp
Margot, toksyczna atmosfera  to nieciekawaa sprawa, ale w sumie kasa by sie przydala, a zawsze to ajkies nowe doswiadczenie nie?
Pamietacie kiedy Monia i Titou mialy wrocic?

46

smile zuska - mam kolezanke, ktora pracuje w MOPSie, wiec tez sie nasluchalam roznych historii z polskiego podworka. roll
Co do tej oferty, to i kasa i dodatkowe doswiadczenie owszem by sie przydaly, ale z drugiej strony - jak pisalam wyzej - nie jestem przyparta do muru... Problem jest w tym, ze jak podpisze umowe na czas okreslony, to potem nawet jakby sie cos ruszylo gdzies indziej, to bede miala zwiazane rece... Chyba jednak sobie odpusze.
A monia, to chyba wraca juz niedlugo... z tego co pamietam. Titou natomiast miala byc miesiac w PL.

47

Dziewczyny, pomocy!!!!! Mam OPRYSZCZKE!!!!! mad sad mad Po raz pierwszy w zyciu, w wieku 30 lat! Rano byla mala krostka w kaciku ust, myslalam ze to jakis pryszcz, a teraz wywalilo mi juz na dwa centymetry! Co z tym gownem robic???? Wygladam jak potwor!!!!

Margot, ja bym na twoim miejscu nie szla - jesli jest tam toksyczna atmosfera i wszyscy stamtad uciekaja, to po co isc i zdrowie tracic?... Tym bardziej ze nie jestes przyparta do muru. A mozesz stracic mozliwosc jakiejs innej pracy bedac tam.

Zuska - a co wlasciwie twojej corce jest ze tyle badan robicie?
Francuski nie jest taki trudny, nie martw sie! Rzeczywiscie wymowa moze robic wrazenie ale jak juz sie troche osluchasz to potem samo pojdzie. I nie mow ze jestes za stara! - moja mama ma 53 lata i od roku sie uczy, dla wnuczka!:)

48

smile maxi - wspolczuje Ci! sad Znam to z autopsji... Od kilku lat, opryszczka nachodzi mnie kilka razy w roku; a w ostatnim roku to w ogole byla masakra (przez stresy w pracy)... jedna schodzila, wychodzila nowa. mad Kup sobie jutro w aptece Activir! Dobra jest tez masc na bazie cynku (do kupienia tylko na recepte w Polsce). W ogole zasada jest taka, ze jak opryszczka juz wyjdzie, to niewiele mozna z nia zrobic. sad Jesli Ci sie kiedys znowu pojawi (oby nie!), to zaraz jak poczujesz swedzenie na wardze, to powinnas nalozyc lek (Activir jest b. dobry).
I odradzam Ci stosowanie domowych sposobow, typu nakladanie pasty czy kremow. Mi raz po czyms takim wdalo sie zakarzenie!
Dzieki za rade w sprawie pracy. smile Zdecydowalam, ze nie bede sie o nia ubiegac... Wole poczekac!

49

Wieczorowe czesc :-)

Zaraz na poczatku, dopoki pamietam przekazuje pozdrowienia od Dea, "frankofilki" ktora nas pare razy odwiedzila wink... Ona tez bardzo zaluje ze tak sie losy topiku potoczyly i musialysmy odejsc...

Maxi - lacze sie w bolu, ja mialam jakies 4 tygodnie temu... mnie pomogla masc "aciclovir 5%" (specjalnie poszlam sprawdzic do apteczki wink... docenisz to ? big_smile)... moze to i to samo co Activir ...?

Myslaca, Maxi - ja tez sobie troche poczytalam... i jak dla mnie to niebo a ziemia :cool ... Sa roznice zdan, nawet ostre wymiany pogladow, ale nikt miesem nie rzuca...

Zuska - dobrze ze wyniki niezle :-) Francuski do latwych nie nalezy ale wszystko dla ludzi wink... zobaczysz jak juz bedziesz na miejscu i "otoczona" tym jezykiem to bedzie Ci o wiele szybciej "wchodzil" smile Trzymie kciuki za Twojego szwagra .... serio !!! Dla Waszego dobra smile

Margot - madra decyzja... jesli jeszcze przed rozpoczeciem pracy masz watpliwosci to nie warto zaczynac.

Pomoc socjalna.... hmmmmm.... Naraze sie moze na gromy wink... ale napisze tak : polityka Francji w kwestiach socjalnych jest taka ze zacheca ludzi do posiadania kilkorga dzieci, siedzenia z nimi w domu i zycia w tzw "wolnych zwiazkach". Bo jak sie jest malzenstwem z jednym dzieckiem i zarabia troche wiecej niz SMIC to nie dosyc ze na zadna pomoc nie mozna liczyc ale jeszcze, jak pisze Maxi, podatkow dowala yikes... 550? wychowawczego ?!? I tylko przez 6 miesiecy przy pierwszym dziecku !! Smiech na sali !! Rodzinne dopiero od drugiego dziecka ?!... Ehhh... no dobra juz nie narzekam wink
Problem polega na tym ze sa ludzie ktorym pomoc sie NAPRAWDE nalezy... a niestey nie da sie ich sprawnie "wylowic" wsrod grona "naciagaczy" wiec zasada jest taka, ze pomaga sie wszystkim... i slusznie, bo nie powinna zostac ZADNA osoba naprawde  potrzebujaca bez pomocy. Ale za to calkowicie sie zgadzam z tym ze powinno sie odbierac allocations  rodzicom ktorzy nie zajmuja sie wychowaniem swoich dzieci...

Zostala mi odrobina wina w butelce smile... chce ktoras ?  Tylko szybko bo dlugo nie postoi wink...

50 Ostatnio edytowany przez Rebeka72 (2010-04-08 22:06:48)

Maxi - a te kreseczki to pierwsza przy "8" (Alt Gr+8) a druga przy ":"... No to postaraj sie ... jutro czekam na kawe od Ciebie wink

Zastanawiam sie dlaczego mi :cool nie wychodzi....? Ma ktoras na to wytlumaczenie...?

Chyba wiem .... cool

51 Ostatnio edytowany przez Rebeka72 (2010-04-08 22:27:41)

cool cool cool cool cool cool ... smile

Nie ma chetnych to ide spac wink cool

DOBRANOC !! cool

52

Kawa na stole : \_/> \_/> \_/> \_/> \_/> \_/> ...

Nie macie pojecia jak sie ciesze ze dzisiaj juz piatek smile.... a w dodatku za oknem bezchmurne niebo smile.... cool

Zycze milego dnia !!

53 Ostatnio edytowany przez zuska (2011-01-07 10:14:46)

Witam dziewczyny
stawiam kawke
\_/> \_/> \_/> \_/>\_/> \_/> \_/> \_/>
kurcze zimno znowu a mnie gardlo boli
Rebeko,  ja nie jestem nastawiona na siedzenei w domu, w Polsce tez wiele rodzin tak zyje a, le u nas to sa grosze, u nas jak sie zarabia troche wiecej niz najnizsza krajowa to nic sie nei nalezy , anwet zasilek rodzinny dla dzieci, teraz zeby go dostac to trzeba sciemniac
nei wiem jak sie ulozy mi na poczatku we Francji, pewnei pojde na jakis zasilek ale bede szukac pracy , bo nie chce siedziec w domu
Maxidou, moja corka narzekala od tygodnia na zle samopoczucie, na lekkii bol brzucha, oslabienie, problemy z koncentracja, to poszla do lekarki, a ta zlecila kupe badan bo trudno okreslic co to jest
powiedzialam jej ze te objawy to na ciaze wygladaja, ale corka utrzymuje ze to niemozliwe bo nie wspolzyla jeszcze
wlasnie ja do ginekologa zapisalam, okazuje sie ze pierwszy wolny termin to 4 maja
Maxi, a jak dlugo jeszcze na jazdy bedziesz czekac?
Margot, za poltorej godziny mam jazde, ale nie chce mi sie , najchetniej bym teraz sobie do przyjazdu meza odpuscila, jak przyjedzie to wezmiemy samochod i pojdziemy trenowac, ale z drugiej strony wiem ze to glupie podejscie, bo przeciez ten instruktor jest od tego by mnie nauczyc, jednak osttnim razem dal mi jakos dobitnie do zrozumienia ze jaks tepa jestem, ze sie zrazilam;
kurcze przede mna jezdzila laska ktora juz zapisal na egzamin czyli miala wyjezdzone 30 godzin i wydaje mi sie ze sila rzeczy porownywal mnie do niej, a ja doiopiero jezdzilam 5 godzi, to nei fair, nafoszylam sie na niego, to mi gadal potem ze nie mam sie co przejmowac, ze to sie da , ale kurde zla bylam
no zobacze co bedzie dzisiaj
odezwe sie pozneij
zycze wam milego dnia
papa

54

Zuska - nie mozesz poprosic o zmiane instruktora ? Obawiam sie ze w takich warunkach bedzie Ci ciezko, tak jak pisze Margot, powinnas miec obok siebie kogos kto Cie bedzie dopingowal a nie dolowal...

55

A ja stawiam kawe w starych bo mi nikt nie chce wytlumaczyc jak nowe zrobic! mad (_)?(_)?(_)?(_)?(_)?(_)? + (_)? - ta ostatnia to dla Dea  Erw, Rebeko, przeslij jej Gros Bisous ode mnie!!!!

Co do socjala to dokladnie tak jak mowisz Rebeko - najbardziej nieoplaca sie byc w kategorii "malzenstwo z 1 dzieckiem zarabiajace wiecej niz SMIC" - do niczego nie masz prawa bo jestes "za bogata", naliczaja ci podatki i w sumie masz taki sam poziom zycia co ci "biedni" ktorzy maja pomoce. I gdzie tu sprawiedliwosc? Co ze sloganem "travailler plus pour gagner plus"? skoro oddajesz to co zarobisz? My z mezem bylismy w szoku jak ktoregos roku on dostal podwyzke, ja przeszlam na pelny etat po studiach, zarabialismy wiecej a tu sie okazalo ze na koniec roku trzeba to "wiecej" oddac na podatki....

A swoja droga to cos mi tu nie gra.... Nie zauwazylyscie? Od wczoraj gadamy na drazliwe tematy a tu ..... NIC!!!!!! Zero pomaranczy!!! big_smile:D:D

Dzieki za rady co do opryszczki dziewczyny - zaraz wsadzam malego w wozek i do apteki po krem!

Zuzia, a ile twoja corka ma lat? Moze to po prostu "bolesny okres dojrzewania"? Ja tez przez to przechodzilam i byly podobne objawy....

Margot, dobrze zrobilas - "Twoja" praca gdzies tam na ciebie czeka, badz cierpliwa!

No to kto mi wytlumaczy jak filizanki robic???

Posty [ 1 do 55 z 4,643 ]

Strony 1 2 3 85 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » netkafejka dla Polek zyjacych we Francji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018