Angielski - cel certyfikat językowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Angielski - cel certyfikat językowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Angielski - cel certyfikat językowy

Witam,
postanowiłam zrobić porządek ze swoim angielskim i wziąć się za naukę. Na razie jestem na poziomie... B1.
Zastanawiam się jaką książkę kupić do podszlifowania gramatyki (słówek chcę się uczyć z czytania książek anglojęzycznych, forów, tłumaczenia piosenek czy oglądania filmów z dubbingiem). Mój narzeczony jest na poziomie "CAE", więc będziemy mogli rozmawiać w domu po angielsku. Możecie polecić jakieś pozycje?

Gdy ogarnę porządne podstawy chcę zapisać się do szkoły przygotowującej pod ceryfikat.  Wie ktoś jak wygląda uzyskiwanie certyfikatów? Trzeba iść po kolei? "PET", "FCE" czy można od razu zapisać się na poziom "CAE"?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Angielski - cel certyfikat językowy
M_S napisał/a:

Witam,
postanowiłam zrobić porządek ze swoim angielskim i wziąć się za naukę. Na razie jestem na poziomie... B1.
Zastanawiam się jaką książkę kupić do podszlifowania gramatyki (słówek chcę się uczyć z czytania książek anglojęzycznych, forów, tłumaczenia piosenek czy oglądania filmów z dubbingiem). Mój narzeczony jest na poziomie "CAE", więc będziemy mogli rozmawiać w domu po angielsku. Możecie polecić jakieś pozycje?

Gdy ogarnę porządne podstawy chcę zapisać się do szkoły przygotowującej pod ceryfikat.  Wie ktoś jak wygląda uzyskiwanie certyfikatów? Trzeba iść po kolei? "PET", "FCE" czy można od razu zapisać się na poziom "CAE"?

Nie musisz zdawać tych wszystkich certyfikatów po kolei.Podchodzisz do tego,do którego się przygotowujesz.Ja na studiach zdawałam od razu CPE.
Jak Twój chłopak zdawał CAE-to raczej średnio pogadacie smile bo to zupełnie inne poziomy,służące do zupełnie innych rzeczy.
B1 to jest poziom ósmoklasisty. 
Polecam Direct to IELTS i Ready fof IELTS- oba z Macmillana.Pewnie jak poszukasz znajdziesz też inne ale szukaj takie,które przygotowują do IELTS-.bo odniosłam wrażenie,że do tego egzaminu chcesz się przygotować,skoro jesteś na B1.
Ja pracuję tylko na Macmillanie więc nie doradzę w innych.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

M_S napisał/a:

Witam,

Nie nie musisz iść po kolei. Moja koleżanka od razu robiła C1. Ja natomiast najpierw chciałam podejść do B2 i niestety byłam jednym z pierwszych roczników, gdzie weszła jakaś dziwna ustawa i drastyczne zmiany w przepisach. Na B2 trzeba było mieć 60% z wszystkich części, czyli 120 na 200 pkt. Mój korepetytor tego nie sprawdził, uczył mnie tak, jak on zdawał rok wcześniej na CAE i przyszedł mi wynik 139 pkt. Mój korepetytor mi gratuluje zdania a ja mówię chwila chwila, tu nie pisze, że zdałam. Okazało się, że jakieś nowe zmiany i zdawało się nie od 120 pkt tylko uwaga- 160!!! Strasznie drastyczny wzrost progu przy niezmienionej trudności egzaminu. Z egzaminu zawsze dostawało się oceny A B C i najwięcej ludzi zdawało na C, czyli w progu 120-140%, czyli tak jak ja i to było koło 80% tych, co zdali. A teraz te 80% ma niezaliczone. Kiedyś jak ktoś nie zdał egzaminu właściwego a miał np 110 pkt to dostawał B1 a teraz B1 jest od 140 pkt. Dla mnie to paranoja. Koleżanka 2 lata przede mną zdawała C1 i była zdziwiona jak jej powiedziałam, że zawyżyli próg i ograniczyli czas egzaminu. Tylko utrudnienie dla zdającego. Sprawdzałam statystyki to na ocenę C zdawało np 82% zdających, na B 10% i na A jakieś 2-4% a reszta to ci, co nie zdali a wraz z moim egzaminem oblało w takim razie nie 6-7% zdających tylko koło 90%, skoro przedtem większość osób miała na C
Dla mnie to idiotyzm z ich strony, bo mnie skutecznie zniechęciło do zdawania tego egzaminu ponownie

4

A do czego potrzebny Ci ten certyfikat? Jak dla samej siebie to postawiłabym raczej na kurs/prywatne lekcje z naciskiem na konwersacje. Z moich doświadczeń na to się za bardzo nie patrzy nawet przy rekrutacji, rekruterzy i tak muszą zweryfikować znajomość języka w praktyce raczej.
Ja mam LCCI zdany na C1 i przydał się tylko do zwolnienia z lektoratu na studiach.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Angielski - cel certyfikat językowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018