Jak przekonać męża - przeprowadzka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak przekonać męża - przeprowadzka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jak przekonać męża - przeprowadzka

Witajcie,
Dwa lata temu pobraliśmy się z mężem i od tego czasu mieszkamy u Jego rodziców w dużym domu. Mieszka nam się naprawdę dobrze (mąż całe życie w domku ja w bloku), ale niestety co mi najbardziej przeszkadza to, że wszędzie trzeba dojechać samochodem i nie wyobrażam sobie całe życie mieszkać z teściami. Obecnie moi rodzicie otrzymali po babci dom, który jest do niewielkich poprawek wykończeniowych a tym samym mieszkanie w bloku będzie wolne do zamieszkania. Ja jestem bardzo chętna niestety mój mąż nie wyobraża sobie mieszkać w bloku jak zazwyczaj osoba, które całe życie mieszkała w domu. Jest opcja abyśmy pomieszkali w tym mieszkaniu w sumie jak długo chcemy (moja siostra mieszka w innym mieście, rodzice mogą się już na stałe przeprowadzić do domu babci), a za kilka lat budować swój dom.

Jak przekonać męża, że to obecnie dla nas bardzo dobra okazja by być sami, zbierać pieniądze i za kilka lat rozpocząć budowę domu?
W pobliżu mieszkania jest przedszkole szkoła etc, więc jak będą dzieci to jak dla mnie idealna lokalizacja, na wsi wszędzie byśmy musieli dojeżdżać.
Argumenty, że blisko praca etc odpadają, bo pracujemy w innych miastach:).

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak przekonać męża - przeprowadzka

Kogos kto całe zycie mieszkał w domu i chce mieszkac w domu nie przekonasz do mieszkania w bloku. Ale, jesli położysz akcent na tymczasowośc mieszkania w bloku, jesli polączysz przeprowadzke do bloku z zakupem działki, dyskusja o wyborze projektu domu majac jakis okreslony horyzont czasowy i podejmując teraz decyzje przyblizajace do zamieszkania w docelowym domu macie szansze na kompromis.

3

Odp: Jak przekonać męża - przeprowadzka

Moim zdaniem to dla nas idealna szansa na to aby być samemu i odciąć się od teściów.
Niestety wizja mieszkania w bloku nie powinna być wartością nadrzędną. Daje nam tylko możliwość uniknięcia chociażby kredytu i robieniu wszystkiego powoli bez wizji ciągłego spinania się aby dopiąć budżet domowy.
Może łatwiej i o tym mówić bo mam porównanie, ale w bloku na pewno wygodniej się mieszka mimo niewielkiej przestrzeni, a przecież ta przysłowiowa kawa na tarasie zdarza się naprawdę dość rzadko.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak przekonać męża - przeprowadzka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018