Romantyk w czystej postaci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Romantyk w czystej postaci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Romantyk w czystej postaci

Witam wszystkich,

Na początku napisałem historię swojego życia, ale uznałem, że nie ma to większego sensu. Skąd tytuł? Bo moim ujęciu romantyzmu bardzo wyraźnie towarzyszą mi uczucia, ale też konflikt wewnętrzny. Nie rozumiem siebie.
Przejdę od razu do sedna.

Jestem młodym mężczyzną po różnorakich przejściach, raczej ze skłonnością do dołów psychicznych. Praktycznie jedynym źródłem poznania kobiety do związku jest dla mnie internet (w opowieści pt. "wyjdź z psem na spacer to poznasz miłość" nie wierzę) i portale społecznościowe, które do tego służą. Nie mam tysiąca znajomych, raczej jestem wygadany, ale krąg bliskich mi osób ograniczam do osób ze studiów/starej szkoły. Od dłuższego czasu czuję duży smutek z powodu samotności, człowiek ma swoje potrzeby. Również te seksualne, ta sfera życia jest dla mnie dość istotna.

No więc – owszem, w ostatnich miesiącach umówiłem się w sumie na kilkanaście randek. Z reguły schemat jest bardzo podobny. Dziewczyna średnio mi się podoba, ale dobrze mi się z nią pisze, więc proponuję spotkanie (lub ona mi). Spotykamy się, jest naprawdę w porządku, zachowuję się trochę tak jakby mi zależało na czymś więcej. U ludzi jest tak, że z czasem się w sobie zakochują, prawda? No a u mnie jest odwrotnie, z każdym dniem mi przechodzi ochota na cokolwiek z tą osobą. Zaczynam się wycofywać, a zarazem wciskać sobie do głowy wyrzuty sumienia, że zrobiłem dziewczynie nadzieję i ona teraz będzie cierpieć. Ogólnie czuję się do "d", niby do niczego nie doszło, ale sam sobie robię na coś nadzieję, potem wszystko się całkowicie zmienia, a ja pozostaję nieszczęśliwy. I sam już nie wiem czego szukam. Z reguły usuwam wtedy ten portal we frustracji i poczuciu, że nie pokocham w ten sposób nikogo. Mija kilka tygodni/miesięcy, zakładam znowu i historia zatacza błędne koło.

Może to kwestia dojrzałości. Łudzę się, że z wiekiem mi przejdzie. No właśnie, tylko co mi przejdzie? Ja po prostu chciałbym mieć dziewczynę, która naprawdę będzie podobała się mi, a ja jej. Z jakiegoś powodu ta wersja wydaje mi się nieprawdopodobna.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Romantyk w czystej postaci
Pogubionyczłek napisał/a:

Witam wszystkich,

Spotykamy się, jest naprawdę w porządku, zachowuję się trochę tak jakby mi zależało na czymś więcej. U ludzi jest tak, że z czasem się w sobie zakochują, prawda? No a u mnie jest odwrotnie, z każdym dniem mi przechodzi ochota na cokolwiek z tą osobą. Zaczynam się wycofywać, a zarazem wciskać sobie do głowy wyrzuty sumienia, że zrobiłem dziewczynie nadzieję i ona teraz będzie cierpieć. Ogólnie czuję się do "d", niby do niczego nie doszło, ale sam sobie robię na coś nadzieję, potem wszystko się całkowicie zmienia, a ja pozostaję nieszczęśliwy. .

Nie wiem, ale twoje wyrzuty sumienia są właściwe, skoro umyślnie wciskasz komuś kit. I pewnie twoja nieszczęśliwość również wynika m.in. z wciskania kitu, z nieumiejętnosci rozpoznania, czego i kogo byś chciał, a czego kogo nie. Może spróbuj ustalić sobie swoje oczekiwania wobec "kandydatki". Jak to mawiają - jeśli sam nie wiesz gdzie płynąć to żaden wiatr nie będzie przychylny.

3

Na portalu nie ma dziewczyn, z którymi dobrze Ci się pisze i które Ci się podobają? Bo zapraszanie/godzenie się na spotkanie z osobą średnio trafiające komuś w gusta zwykle nie może sskonczyc się czymś więcej, jak zajmowaniem czasu sobie i dziewczynie.

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''
Reklama

4

To, na jakąś formę narcyzmu mi wygląda.
"Patrzcie, to ja, który każdą zbajeruje! Założymy się?"
Z tym, ze w tym wypadku, to zakład z samym sobą jest. sad

facet po przejściach

5

A ja nie kumam co ma tytul watku czyli ten "romantyzm w czystej postaci" do jego zawartosci. Autor nie nalezy raczej do zakochujacych sie w bezbrzeznym blekicie oczu wybranki tylko wrecz przeciwnie nie potrafi sie zaangazowac w zadna relacje, wszystko jest mdle, na chwile i na sile. Gdzie ten romantyzm?? W przekonaniu ze powinna od razu trzepnac strzala amora a skoro nie nastepuje to przy pierwszym spotkaniu to nie to? Bo taka postawe nazwalabym raczej naiwnoscia i niedojrzaloscia jak juz smile

Reklama

6

Może przestań się umawiać z dziewczynami, które Ci się nie podobają? Nic dziwnego, że nici z tego wychodzą, jak od początku nie ma żadnej chemii.

A romantykiem to Ty nie jesteś- jesteś asekurantem. Zamiast startować do ładnej dziewczyny, która jak myślisz jest spoza Twojej ligi i może Cię odtrącić, wybierasz brzydszą, bo nie dostaniesz kosza. Popracuj nad własną samooceną.

7

Beyondblackie napisał/a:

Może przestań się umawiać z dziewczynami, które Ci się nie podobają? Nic dziwnego, że nici z tego wychodzą, jak od początku nie ma żadnej chemii.

A romantykiem to Ty nie jesteś- jesteś asekurantem. Zamiast startować do ładnej dziewczyny, która jak myślisz jest spoza Twojej ligi i może Cię odtrącić, wybierasz brzydszą, bo nie dostaniesz kosza. Popracuj nad własną samooceną.

I dobra zasada - jeżeli chcesz o kimś myśleć bardziej niż przyjaciółce to taka mała złota zasada - umów się z kimś kogo będziesz widział w łóżku, a nie tylko na kawie smile

Only a very few find the way, and most of them don't recognize it when they do. Delusions, too, die hard. Only the savage regard the endurance of pain as the measure of worth. Forgetting pain is convenient, remembering it... agonizing. But recovering the truth is worth the suffering.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Romantyk w czystej postaci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018