Związek córki ze starszym mężczyzną, problemy rodzinne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Związek córki ze starszym mężczyzną, problemy rodzinne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Związek córki ze starszym mężczyzną, problemy rodzinne

Hej,

Nasza dorosła córka (26) weszła w związek z mężczyzną, który mógłby być jej ojcem (50). Ponadto od 3 lat nie pije (AA), jest niepełnosprawny, ma za sobą nieudane związki, co najmniej troje dzieci z różnymi kobietami w kilku miejscach w Polsce. Rozmawialiśmy z nim raz i wyparł się bliższych relacji z naszą córką, twierdząc, że jest tylko jego znajomą i nie ma wobec niej żadnych męsko-damskich planów. Przyznał też, że ma tendencje do niszczenia związków.

Trudno nam się z tym pogodzić, gdyż wiele przemawia za tym, że związek ten nie ma przyszłości i może skończyć się fatalnie dla córki. Dodatkowo człowiek ten manipuluje nią, wmawia jej, że ma fatalną rodzinę. Na samym początku tej historii córka miała jeszcze jakieś wątpliwości, ale od pewnego czasu odcina się od rodziny, stała się wroga, mimo że wcześniej miała z wszystkimi dobre kontakty. Ma kilka koleżanek, którym raczej nie powiedziała o tym związku, poza jedną, która zna tego człowieka i uważa, że wszystko jest w normie - wręcz namówiła ją do tego, aby przeciwstawiła się rodzinie, nazywając nas toksyczną. Córka powtarza słowa tego człowieka i koleżanki jak mantrę, że rodzina jest nieprzyjazna, nie chce jej szczęścia itp. Dobry znajomy męża, który zna tego mężczyznę od wielu lat i niejedno widział, potwierdził nasz niepokój i to, że człowiek ten owszem, na początku sprawia dobre wrażenie, ale naprawdę jest bardzo roszczeniowy, egoistyczny i nie idzie na kompromisy.

W przeszłości mieliśmy z córką sporo innych problemów - brak chęci zdobywania wykształcenia, brak celów w życiu, kłamstwa, ale ta sytuacja wydaje się o tyle niebezpieczna, że może zaważyć na całym jej dalszym życiu. Córka nie bierze pod uwagę żadnych konsekwencji, które mogą się pojawić i marnuje swoje młode lata.

W całej tej sytuacji najbardziej nas boli, że postanowiła odciąć się od rodziny, która nie może zrozumieć, dlaczego młoda, fajna kobieta wybiera mężczyznę, który mógłby być jej ojcem, nie jest ani atrakcyjny fizycznie, ani ekonomicznie, ani intelektualnie. Mimo wcześniejszych problemów miała z nami wszystkimi dobry kontakt, a teraz zachowuje się tak, jakby chciała postawić jakąś krechę. Być może kiedyś zrozumie, że popełnia błąd, ale może być za późno, wiele może się zdarzyć, pozostanie w nas wszystkich ogromna luka emocjonalna.

Wiem, że trudno oczekiwać, że ktoś pomoże w tej sytuacji, ale postanowiłam o tym napisać, bo jest nam ciężko.

Dziękuję za wszelkie komentarze.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Związek córki ze starszym mężczyzną, problemy rodzinne

Witaj.
A co wasza córka mówi na jego temat?
Ona mieszka z wami?Pracuje?
Miała wcześniej jakieś związki?

Gdy mnie skrzywdzisz pierwszy raz-to jest Twoja wina.Gdy mnie skrzywdzisz drugi raz-to jest moja wina.

3

To na pewno przykra sytuacja, ale z perspektywy bardzo młodej osoby wydaje mi się, że nie da się uchronić dzieci przed błędami. Pani widzi tę sytuację z pozycji osoby dużo starszej od córki, dużo pani już widziała i przeżyła. O pewnych rzeczach człowiek musi się sam przekonać, a zapewnienia i pouczenia nic nie dadzą. Jak dziecku zabronimy sięgnąć do szafki po ciastka, tym bardziej będą go owe łakocie kusiły. Zakazany owoc. Pani córka musi sama przeżyć swoją miłość, nawet jeśli ma wyjść na tym bardzo źle. Będzie to cenna lekcja, a tym cenniejsza, że przerobiona samodzielnie. Próba wtrącenia się między tych dwojga, będzie jak włożenie temu panu broni do ręki. Wtedy będzie mógł tylko powtarzać: "a widzisz kochanie, jacy ci twoi rodzice są źli, próbują nas rozdzielić i stanąć na drodze twojemu szczęściu". Myślę, że lepiej dać córce czas, zaoferować wsparcie, i czekać. Po prostu. Zaakceptować jej potknięcia, bo to jej życie . smile

4

jaMajkaa napisał/a:

Witaj.
A co wasza córka mówi na jego temat?
Ona mieszka z wami?Pracuje?
Miała wcześniej jakieś związki?

Witaj,

Córka nie mieszka z nami od ok. 2 lat (ma mieszkanie, które spłacamy), pracuje, nie miała wcześniej stałego związku.

Na samym początku tej znajomości, córka sama do nas przyszła i zapytała, co ma zrobić, ponieważ zauważyła, że starszy człowiek z problemami zaczyna się nią interesować (w sumie się nie dziwię, fajna z niej kobieta). Poradziliśmy jej, żeby starała się ignorować "zaloty", że im szybciej da mu do zrozumienia, że nie jest zainteresowana, tym lepiej, a w końcu on da sobie spokój. Niestety nie zrobiła tego, skoro tę początkową tylko "znajomość" kontynuowała. Wiem, że np. z racji jego niepełnosprawności pomagała mu w kilku kwestiach, odwiedzała go itp. Krótko mówiąc, nie ucięła tej znajomości na samym początku, brnęła dalej, a on chętnie korzystał z jej towarzystwa i pomocy. Na tamtym etapie miała jednak wątpliwości, gdyż tak naprawdę zdaje sobie sprawę z faktu, że nie jest to "typowy" związek i może się bardzo mocno naciąć. Zmartwiło ją także, gdy jej przekazaliśmy, że wyparł się, jakoby miał do niej stosunek męsko-damski, tylko traktuje ją jak inne znajome. Brnęła jednak dalej. Obecnie jest tak, jak napisałam - spotyka się z nim, broni i tłumaczy go na każdym kroku, nie widzi manipulacji, tego, że w dużej mierze dzięki jego ingerencji odcina się od rodziny (jakoby toksycznej), a dodatkowo "wspiera" ją jej koleżanka (jako jedyna zresztą). Pewnie dlatego trudno jej popatrzeć obiektywnie na całą sytuację. Najgorsze jest to, że odcięła się od całej rodziny.

5

Mooniks napisał/a:

To na pewno przykra sytuacja, ale z perspektywy bardzo młodej osoby wydaje mi się, że nie da się uchronić dzieci przed błędami. Pani widzi tę sytuację z pozycji osoby dużo starszej od córki, dużo pani już widziała i przeżyła. O pewnych rzeczach człowiek musi się sam przekonać, a zapewnienia i pouczenia nic nie dadzą. Jak dziecku zabronimy sięgnąć do szafki po ciastka, tym bardziej będą go owe łakocie kusiły. Zakazany owoc. Pani córka musi sama przeżyć swoją miłość, nawet jeśli ma wyjść na tym bardzo źle. Będzie to cenna lekcja, a tym cenniejsza, że przerobiona samodzielnie. Próba wtrącenia się między tych dwojga, będzie jak włożenie temu panu broni do ręki. Wtedy będzie mógł tylko powtarzać: "a widzisz kochanie, jacy ci twoi rodzice są źli, próbują nas rozdzielić i stanąć na drodze twojemu szczęściu". Myślę, że lepiej dać córce czas, zaoferować wsparcie, i czekać. Po prostu. Zaakceptować jej potknięcia, bo to jej życie . smile

Mam tego świadomość i nie zamierzam jej przekonywać. Oboje z mężem kilka razy porozmawialiśmy z nią nt. konsekwencji takiego związku. Każdy nasz związek jest podjęciem ryzyka i nie wiemy, jak się ułoży, niemniej tyle wskaźników, ile ten posiada, zwiększa prawdopodobieństwo fatalnego zakończenia. Nie podoba nam się natomiast manipulowanie jej emocjami, przedstawianie naszej rodziny jako toksycznej - uważam, że osoba z zewnątrz nie powinna rozbijać rodziny - to ogromna odpowiedzialność, a w zasadzie jej brak.

Wierzę, że córka w końcu przejrzy na oczy, zobaczy, z jakim egoistą ma do czynienia, bo w końcu każda maska opadnie. Tyle że może stać się coś, co na zawsze odmieni jej życie. i wtedy odwróci się od niej i ten człowiek, i jej "serdeczna" przyjaciółka. Smutne. Oby napotkała na swojej drodze kogoś, kogo jest warta. Tego jej szczerze życzę, bo kocham ją całym sercem.

6

Bądź przy córce, służ wsparciem i poradą.
Nic innego zrobić nie możesz, córka jest dorosła.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

Szczerze współczuję trudnej sytuacji naprawdę... ale jak bardzo miałabyś kiepskie zdanie o tym mężczyźnie, to z jakiegoś powodu dla Waszej córki jest on "atrakcyjny". Może jest to pierwszy mężczyzna, który poważniej się nią zainteresował, może kieruje nią bardziej współczucie i chęć pomocy, a może córka czuje się przez Was inwigilowana i dlatego chce się od rodziny odciąć ? Takich "może", kiedy osobiście nie zna się człowieka oraz relacji panujących w rodzinie  jest wiele. Czy córka podała może jakie konkretnie przymiotniki padły pod Waszym adresem z ust koleżanki, które miałby potwierdzać  Waszą domniemaną toksyczność ? Znacie osobiście koleżankę córki  ?
Mnie się wydaje, że w tym momencie nic sensownego niestety zrobić nie możecie. Wszelkie "otwieranie oczu" zdecydowanie odradzam, bo skutki owych pogadanek będą odwrotne od zamierzonych. Wiadomo, że jesteście uprzedzeni, więc nieobiektywni wink Jak bezdusznie by to nie zabrzmiało, to myślę, że córka sama musi dostrzec, że obiekt jej uczuć nią manipuluje. Swoją drogą coś w Waszych relacjach z córką musi szwankować, skoro ona tak szybko uwierzyła w te podszepty i postanowiła się od Was odciąć...

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

8

no to jak jest taka dorosła to niech sama spłaca mieszkanie, albo jej amant niech jej spłaca.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

9

Nirvanka87 napisał/a:

no to jak jest taka dorosła to niech sama spłaca mieszkanie, albo jej amant niech jej spłaca.

to tylko utwierdzi córkę w słuszności wyboru.

10

beckett napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

albo jak zobaczy ze rodzice zakręcili kurek to wróci z podkulonym ogonem.  Tak czy siak córeczka ma bajlandoo bo rodzice mieszkanko kupili to można się bawić.

11

Cyngli napisał/a:

Bądź przy córce, służ wsparciem i poradą.
Nic innego zrobić nie możesz, córka jest dorosła.

Staramy się z mężem, ale ona nie chce z nami (na razie) rozmawiać. Twierdzi, że potrzebuje czasu. Może i tak, może wszyscy go potrzebujemy. Niemniej jest ciężko, czas leci, nieprzyjemne wspomnienia zostają.

Dzięki.

12

Volver napisał/a:

Szczerze współczuję trudnej sytuacji naprawdę... ale jak bardzo miałabyś kiepskie zdanie o tym mężczyźnie, to z jakiegoś powodu dla Waszej córki jest on "atrakcyjny". Może jest to pierwszy mężczyzna, który poważniej się nią zainteresował, może kieruje nią bardziej współczucie i chęć pomocy, a może córka czuje się przez Was inwigilowana i dlatego chce się od rodziny odciąć ? Takich "może", kiedy osobiście nie zna się człowieka oraz relacji panujących w rodzinie  jest wiele. Czy córka podała może jakie konkretnie przymiotniki padły pod Waszym adresem z ust koleżanki, które miałby potwierdzać  Waszą domniemaną toksyczność ? Znacie osobiście koleżankę córki  ?
Mnie się wydaje, że w tym momencie nic sensownego niestety zrobić nie możecie. Wszelkie "otwieranie oczu" zdecydowanie odradzam, bo skutki owych pogadanek będą odwrotne od zamierzonych. Wiadomo, że jesteście uprzedzeni, więc nieobiektywni wink Jak bezdusznie by to nie zabrzmiało, to myślę, że córka sama musi dostrzec, że obiekt jej uczuć nią manipuluje. Swoją drogą coś w Waszych relacjach z córką musi szwankować, skoro ona tak szybko uwierzyła w te podszepty i postanowiła się od Was odciąć...

Dzięki. Każdy ma swój krzyż.

Wydaje mi się, że ten wybranek jest dla niej atrakcyjny, bo tak naprawdę to pierwszy facet, do tego dużo starszy, który obdarzył ją jakimś zainteresowaniem. Mówić to on potrafi (rozmawiałam z nim przez telefon, ma tzw. gadane), a słowo na człowieka działa, przynajmniej na część kobiet, tych mało doświadczonych. Być może jest tak jak mówisz, że córka ma tendencje do bycia samarytanką. Pewnie wszystko razem. Nie mieszka z nami, trudno ją inwigilować. Moim zdaniem to odcięcie wynika po części z tego, że nikt z naszej rodziny nie popiera jej wyboru i pewnie boi się konfrontacji z "trującą" rodziną. Z tym że nikt nie będzie tego robił.

Co do koleżanki, różne rzeczy mówiła, m.in. to, że jesteśmy toksyczni. Teraz to modne.

Zgadzam się, że nie ma sensu dalej otwierać jej oczu. Zresztą, tak jak wspomniałam na początku, rozmawialiśmy z nią o konsekwencjach i nie mamy nic więcej do powiedzenia. Musi chyba to "przetworzyć", doświadczyć i zobaczyć, jak to jest. Oby jak najszybciej i bez efektów ubocznych.

Nasze stosunki nie są idealne, ale po wielu problematycznych latach, trudno o normalne. Brak zaufania to podstawa relacji, a tutaj od dawna go nie ma.

13

Nirvanka87 napisał/a:
beckett napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

albo jak zobaczy ze rodzice zakręcili kurek to wróci z podkulonym ogonem.  Tak czy siak córeczka ma bajlandoo bo rodzice mieszkanko kupili to można się bawić.

Ale nie o to chodzi, że ma wracać z "podkulonym ogonem". Ma być samodzielna i niezależna. Może właśnie ten wybór i ta sytuacja nauczy ją trzeźwego myślenia.

14

wiosna20051 napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:
beckett napisał/a:

Ale nie o to chodzi, że ma wracać z "podkulonym ogonem". Ma być samodzielna i niezależna. Może właśnie ten wybór i ta sytuacja nauczy ją trzeźwego myślenia.

no to jak ma być samodzielna i niezalezna to niech będzie i przestańcie jej spłacać kredyt, bo w tym momencie jest zalezna od was i nie jest samodzielna. bardzo łatwo się przeciwstawiać rodzicom i robić z nich debili, gdy sami nie szanują swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

15

Córka wdała się w relacje ze starszym facetem, bo nie dogadywała się z własnymi rodzicami. Jesteście w podobnym wieku, co ten facet? On jest dla niej super, na czasie, a Wy kokarzycie jej się z roszczeniami i ograniczeniami. Córka uważa, że w Was wsparcia nie miała pewnie, a tu taki facet - dojrzały, dogadują się na każdej płaszczyźnie i on wcale się nie czepia, tylko odpowiada jemu ona taka, jaka jest. Ja tak to widzę. Nic nie możesz zrobić. Musi się dziewczyna sama wkopać, na własnej skórze doświadczyć. Oby dzieciaka jej nie zrobił. Niestety, tak już jest

16

Autorko-nic nie zrobisz.Nie teraz.W tym momencie fascynacja bierze górę.
Też to czujesz na pewno.Miłość jest ślepa-stara,prosta prawda.
Jedynie co mozesz zrobić z mężem,to czekać.
Chociaż to mało komfortowa sytuacja dla was.Córka odwraca się od każdego,bo nie chce was sluchac-tyle i aż tyle.
Ona podjęła decyzję.
Zastanawia mnie sytuacja z mieszkaniem.
Czy to Ty z mężem spłacasz kredyt?
Czy córka ponosi jakieś koszta związane z kredytem?
Zakladam,że oplaty typu:czynsz,prąd i inne media placi sama.

Gdy mnie skrzywdzisz pierwszy raz-to jest Twoja wina.Gdy mnie skrzywdzisz drugi raz-to jest moja wina.

17

Nirvanka87 napisał/a:
wiosna20051 napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

no to jak ma być samodzielna i niezalezna to niech będzie i przestańcie jej spłacać kredyt, bo w tym momencie jest zalezna od was i nie jest samodzielna. bardzo łatwo się przeciwstawiać rodzicom i robić z nich debili, gdy sami nie szanują swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Do tego samego wniosku dojrzeliśmy. Nie są to łatwe decyzje, ale mówi się trudno. Musi sobie poradzić.

18

malibu823 napisał/a:

Córka wdała się w relacje ze starszym facetem, bo nie dogadywała się z własnymi rodzicami. Jesteście w podobnym wieku, co ten facet? On jest dla niej super, na czasie, a Wy kokarzycie jej się z roszczeniami i ograniczeniami. Córka uważa, że w Was wsparcia nie miała pewnie, a tu taki facet - dojrzały, dogadują się na każdej płaszczyźnie i on wcale się nie czepia, tylko odpowiada jemu ona taka, jaka jest. Ja tak to widzę. Nic nie możesz zrobić. Musi się dziewczyna sama wkopać, na własnej skórze doświadczyć. Oby dzieciaka jej nie zrobił. Niestety, tak już jest

Tak, jest w podobnym wieku. Młodzi ludzie często nie dogadują się z rodzicami, każdy z nas miał okres buntu. Nie jesteśmy z mężem święci, wychowanie to bardzo skomplikowany proces, niemniej zawsze miała w nas oparcie, wierz mi. Nie wydaje mi się, aby ten człowiek był dojrzały, skoro jest AA i wyparł się jakoby miał z nią związek inny niż zwykła znajomość. Dojrzały mężczyzna wziąłby to na klatę. Poza tym wiem od innych osób, że to typ egocentryka, to raczej on ją planuje sobie wychować. W tym momencie dokonała wyboru i tak jak piszesz, musi przejść przez to doświadczenie. Tyle że jest ciężko patrzeć spokojnie na to, co może się wydarzyć. Ostatecznie to nasza córka.

19

jaMajkaa napisał/a:

Autorko-nic nie zrobisz.Nie teraz.W tym momencie fascynacja bierze górę.
Też to czujesz na pewno.Miłość jest ślepa-stara,prosta prawda.
Jedynie co mozesz zrobić z mężem,to czekać.
Chociaż to mało komfortowa sytuacja dla was.Córka odwraca się od każdego,bo nie chce was sluchac-tyle i aż tyle.
Ona podjęła decyzję.
Zastanawia mnie sytuacja z mieszkaniem.
Czy to Ty z mężem spłacasz kredyt?
Czy córka ponosi jakieś koszta związane z kredytem?
Zakladam,że oplaty typu:czynsz,prąd i inne media placi sama.

Dzięki, wszystko to prawda. Trzeba cierpliwie czekać i dać jej samej dojść do wniosków. Oby jak najszybciej. Kredyt sami spłacamy, resztę ona, z tym że zamierzamy to zmienić.

20

wiosna20051 napisał/a:

Hej,

mój problem opisywałam w wątku (https://www.netkobiety.pl/t114227.html), ale teraz jest on na innym etapie - niestety moim zdaniem gorszym. Po około roku ciągnięcia toksycznego związku, córka jest kompletnie zmanipulowana, deprecjonuje swoją osobę, jest kontrolowana, wyśmiewana, odpychana, po czym przywoływana (szczególnie, gdy coś trzeba załatwić), nieszanowana, obwiniana, to tylko ona popełnia błędy itp. Oczywiście po chwilach "nagany" przychodzi moment ugody, ale to córka musi przeprosić. Córa uważa, że takie traktowanie jej się należy, że skoro popełnia błędy, to wytykanie ich jest w porządku, że to dla jej dobra, że to ona ie zasługuje na miłość tego pana.

Jestem matką i z mężem widzimy, że sprawy przybierają fatalny obrót. Naszym zdaniem córka jest ofiarą przemocy psychicznej. Ona tego nie widzi, wręcz samobiczuje się. Obawiamy się, że to pranie mózgu może skończyć się dla niefatalnie i nie wyliże tych ran, bo psychiczna przemoc jest fatalna w skutkach.

Staramy się ją wspierać, rozmawiamy, ale ona nie myśli racjonalnie i nie chce otwarcie przyznać, że jest w przemocowym związku.

Macie jakieś rady? Przyjmuję wszystko.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

21

Mój problem jest teraz on na innym etapie - niestety moim zdaniem gorszym. Po około roku ciągnięcia toksycznego związku, córka jest kompletnie zmanipulowana, deprecjonuje swoją osobę, jest kontrolowana, wyśmiewana, odpychana, po czym przywoływana (szczególnie, gdy coś trzeba załatwić), nieszanowana, obwiniana, to tylko ona popełnia błędy itp. Oczywiście po chwilach "nagany" przychodzi moment ugody, ale to córka musi przeprosić. Córa uważa, że takie traktowanie jej się należy, że skoro popełnia błędy, to wytykanie ich jest w porządku, że to dla jej dobra, że to ona ie zasługuje na miłość tego pana.

Jestem matką i z mężem widzimy, że sprawy przybierają fatalny obrót. Naszym zdaniem córka jest ofiarą przemocy psychicznej. Ona tego nie widzi, wręcz samobiczuje się. Obawiamy się, że to pranie mózgu może skończyć się dla niefatalnie i nie wyliże tych ran, bo psychiczna przemoc jest fatalna w skutkach.

Staramy się ją wspierać, rozmawiamy, ale ona nie myśli racjonalnie i nie chce otwarcie przyznać, że jest w przemocowym związku.

22

Obawiam się, że poza rozmawianiem z córką, okazywaniem wsparcia i namawianiem na psychologa - NIC więcej nie możecie zrobić.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

23

wiosna20051 napisał/a:

Mój problem jest teraz on na innym etapie - niestety moim zdaniem gorszym. Po około roku ciągnięcia toksycznego związku, córka jest kompletnie zmanipulowana, deprecjonuje swoją osobę, jest kontrolowana, wyśmiewana, odpychana, po czym przywoływana (szczególnie, gdy coś trzeba załatwić), nieszanowana, obwiniana, to tylko ona popełnia błędy itp. Oczywiście po chwilach "nagany" przychodzi moment ugody, ale to córka musi przeprosić. Córa uważa, że takie traktowanie jej się należy, że skoro popełnia błędy, to wytykanie ich jest w porządku, że to dla jej dobra, że to ona ie zasługuje na miłość tego pana.

Witam ponownie.
Dużo o emocjach(rozumiem)
Mało konkretów.
Czy z mężem masz jakis kontakt z tym panem?
I jak sprawy mają się z kredytem?Dalej Wy splacacie?

24

jaMajkaa napisał/a:
wiosna20051 napisał/a:

Witam ponownie.
Dużo o emocjach(rozumiem)
Mało konkretów.
Czy z mężem masz jakis kontakt z tym panem?
I jak sprawy mają się z kredytem?Dalej Wy splacacie?

Konkret jest taki, że córka pracuje, wynajmuje pokój. Generalnie radzi sobie, jest niezależna. Powiem więcej, bez tego człowieka bez problemu poradziłaby sobie, bo tak naprawdę, ona jemu pomaga, z drugiej strony są tylko roszczenia. Kontaktu z nim nie mamy i nie chcemy mieć. Mieszkanie na razie wynajęliśmy. Od zimy zmieniło się tyle, że córka z nami rozmawia, choć "tego" tematu unika jak ognia.

25

Cyngli napisał/a:

Obawiam się, że poza rozmawianiem z córką, okazywaniem wsparcia i namawianiem na psychologa - NIC więcej nie możecie zrobić.

Dziękuję. Taki mamy w tej chwili zamysł. Najgorsza jest bezradność.

26

wiosna20051 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Dziękuję. Taki mamy w tej chwili zamysł. Najgorsza jest bezradność.

Domyślam się... Ciężko patrzeć rodzicom jak dziecko robi coś potencjalnie szkodliwego.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Związek córki ze starszym mężczyzną, problemy rodzinne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018