Żelowe paznokcie łamią się. O co chodzi? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Żelowe paznokcie łamią się. O co chodzi?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez Medulla (2018-08-09 08:52:57)

Temat: Żelowe paznokcie łamią się. O co chodzi?

Od 1,5 roku chodzę do manikiurzystki, która przedłuża mi paznokcie żelem utwardzanym UV.

Od miesiąca paznokcie zaczęły się sypać.

3 dni temu wyszłam ze świeżymi nowymi paznokciami, i co? dwa już pękły a środkowy się nadłamał.
Manikiurzystka twierdzi, że robi mi paznokcie tak samo jak wszystkim a tylko u mnie tak się dzieje a ona nie zna przyczyny.

Kobita ma w bazie 400 klientów, pracuje od rana do nocy i podejrzewam, że może po prostu partolić robotę z przemęczenia a się nie przyzna.

Ktoś miał podobną sytuację? Dodam że, jeden paznokieć pękł mi, gdy chwyciłam mocniej poduszkę.

"Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba, jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła." Carl Gustav Jung
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Żelowe paznokcie łamią się. O co chodzi?
Medulla napisał/a:

Od 1,5 roku chodzę do manikiurzystki, która przedłuża mi paznokcie żelem utwardzanym UV.

Od miesiąca paznokcie zaczęły się sypać.

3 dni temu wyszłam ze świeżymi nowymi paznokciami, i co? dwa już pękły a środkowy się nadłamał.
Manikiurzystka twierdzi, że robi mi paznokcie tak samo jak wszystkim a tylko u mnie tak się dzieje a ona nie zna przyczyny.

Kobita ma w bazie 400 klientów, pracuje od rana do nocy i podejrzewam, że może po prostu partolić robotę z przemęczenia a się nie przyzna.

Ktoś miał podobną sytuację? Dodam że, jeden paznokieć pękł mi, gdy chwyciłam mocniej poduszkę.

Miałam tak samo, za pierwszym razem po zrobieniu paznokci ,trzymało mi się bardzo długo, ale już za drugim i następnym razem paznokcie zaczynały się łamać, dlatego przestałam je robić. I manicurzystka nie ma racji twierdząc, że u innych tak się nie robi, przecież wiadomo , że ona tak zarabia, chce mieć jak najwięcej klientek, dlatego też nie będzie się wyrażała negatywnie o swojej pracy. Ja bym przestała na jakiś czas, sama się przekonasz, że jeśli po jakimś czasie wrócisz do niej będzie za pierwszym razem ok, a potem będzie jak zwykle. smile

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

3

Żelowe paznokcie czasem nie trzymają się tak, jak powinny, jeśli naturalna płytka jest zbyt tłusta, ale skoro nosisz je regularnie od półtora roku i do tej pory nic podobnego się nie zdarzyło, to chyba nie widzę innej opcji, jak po prostu złe wykonanie pracy lub użycie kiepskiej jakości produktów. 

Ja sama żele noszę od jakichś dwunastu lat i taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła. Fakt faktem moja stylistka swego czasu twierdziła, że mam dosyć problematyczną płytkę (cokolwiek to znaczy wink), przez co żel na bokach odchodzi mi szybciej niż u większości klientek, ale raz, że tu chodziło o zdecydowanie dłuższy czas i na pewno nie działy się rzeczy takie jak u Ciebie, a dwa - odkąd produkt bazowy zmieniła na inny - droższy, za to lepszej jakości i bardziej elastyczny, to problem zniknął jak ręką odjął.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

Miesiąc temu zrobiłam sobie żele pierwszy raz i dokładnie miałam ten sam efekt. Po dwóch tygodniach poszłam je spiłować, bo nie mogłam na nie patrzeć.
U mnie to była kwestia tego, że żele były za grube, niedokładnie zrobione i przez to sypały się od spodu.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Żele to chyba jednak zbyt niszczą paznokcie jak na moje.. Moze spróbuj z hybrydami bardziejalbo zrob krotsze?

smile

6

jolacich5 napisał/a:

Żele to chyba jednak zbyt niszczą paznokcie jak na moje.. Moze spróbuj z hybrydami bardziejalbo zrob krotsze?

Nie widzę, żeby moje paznokcie po żelach były bardzo zniszczone.
Nie łamią się, nie mam żadnych problemów. Są trochę cieńsze niż wcześniej i wyraźnie u mnie widać linię odrostu (już po zdjęciu żelu).

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7 Ostatnio edytowany przez Orsaya (2018-08-27 15:49:31)

Powodem pękania żelu może być np.brak budowy,źle położony szablon, kiepskiej jakości produkt lub słaba lampa. Jeśli żel pęka,radzę ściągnąć.Żebyś sobie krzywdy nie zrobiła. Może warto zmienić stylistkę?

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Żelowe paznokcie łamią się. O co chodzi?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018