Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 81 ]

1 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-03 17:06:52)

Temat: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

3 lata temu spotkalam milosc mojego zycia - Mr Boskiego:), mimo, ze oboje bylismy w stalych zwiazkach: zaplonelo tak mocno, ze wszystko stracilo znaczenie  - liczyl sie tylko on.  Spotykalismy sie bardzo rzadko, dziela nas tysiace mil, ale mielismy kontakt non stop tel/mejlowy.
Mr Boski ma 10 letnia corke, bardzo ja kocha.
Obecnie jestem w trakcie rozwodu, wyznalam mezowi, ze kocham innego, po pierwszym spotkaniu z Mr Boskim.
Z Mr Boskim planowalismy wspolna przyszlosc -  mielismy byc razem, on tez 8 mies temu mial wyznac wszystko zonie.

Mr Boski:) mial wyznac zonie to samo, w zamian schowal sie przede mna ... zniknal, udal ze nie istnieje.
... Zniknal, a ja oszalalam z bolu, cierpienia, poczucia strachu, straty, samotnosci.
Blagalam go o to, by dal nam szanse, by sie odezwal. Nic ... pamietacie "Niebezpieczne Zwiazki" tak sie czulam jak glowna bohaterka,
chcialam umrzec bo zycie stracilo sens, sensem byla milosc, a ona zawiodla na calego.

Czas trudny, bolalo, nie potrafilam sobie poradzic sama, maz wyprowadzil sie (po moim wyznaniu wyprowadzil sie), ukochany nie odzywał się  ... 3 miesiące załamania nerwowego ...

Szukałam siebie i on szukał wink odnaleźliśmy się smile w przełomowych momentach naszego życia,
poznałam wspanialego mezczyzne - Mr Wspanialy, dal mi wsparcie - pisał mejle o sobie, był i pozwolil ukoic bol, stres, zaczęło rodzić się uczucie.

Mr Boski po 2 miesiacach nie dzwonienia i paru zawilych mejlach, gdzie pisal, ze nie moze zyc ze mna, ani beze mnie obudzil sie.

Dzis mija 9 miesiecy. Jego Mr Boskosc plonie miloscia, mowi, ze nie moze zyc beze mnie i bedzie walczyl.

Ja, buduje nowy zwiazek z Mr Wspanialaym, ale serce plonie ciaglym uczuciem do Mr Boskiego.

Nie chce pytac siebie czy kocham obu. Chce normalnosci, Mr Wspanialy jest madry, dobry, uczciwy, nie szarpie moim sercem, daje mi wsparcie i kocham go miloscia, ktora rodzi sie kazdego dnia.
Mr Boski przeszywa mnie do szpiku kosci, rozmowa z nim jest jak wielka radosc, czulam, ze jest moja polowa.
Moje serce nalezy jeszcze w dużej części do niego, ale rozum i zycie oddaje innemu.

Co wy na to drogie Dziewczyny/Panie:)
Jest mi trudno, ale wiem jedno nigdy nie oklamie Mr Wspanialego, nie potrafie tez wypedzic z serca Mr Boskiego.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj!!!!!!!!!1
Strasznie to wszystko Ci się zagmatwało!!!! Chyba za szybko podejmujesz decyzje.Przecież nie musiałaś mężowi od razu wykładać kawy na ławę....Za szybko też związałaś się z innym mężczyzną!!!!!!!!!! Tak naprawdę to nadal kochasz Mr Boskość a tego drugiego? to twój rozsadek podpowiada Ci że on zasługuje na nią....a Twoje serce wie swoje, To mr Boski zawsze będzie powodem jego przyspieszonego bicia!!!!!! Serce nie sługa!!!!!!! I wiem co mówię bo przeżywam podobne rozdarcie....

3 Ostatnio edytowany przez aga333 (2010-03-14 23:42:50)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Nie wiem co Ci powiedziec. Mialam w zyciu nieopisanie duzo szczescia i mimo ciezkiego ciosu, ktory dotknal mojego malzenstwa, od 18 lat zyje z ta cudowna swiadomoscia, ze obok mnie nieustannie i niezmiennie istnieje Pan Boski i Wspanialy w jednej osobie. I chociaz tez przezylam swoja pierwsza, goraca, spalajac milosc, to wiem, ze prawdziwe uczucie to, to, ktore odczuwam od pierwszego dnia poznania mojego meza. Jedyne co moge powiedziec z mojego punktu widzenia, to chyba pa prostu musisz zrobic prawdziwy rachunek swoich uczuc. Pozdrawiam serdecznie

4 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-25 23:20:17)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Dzięki, ze wzgledu na wielki szacun dla prawie ex ( bylismy ze soba bardzo dlugo, wyznalam mu prawde i jego decyzja była nieodwolalna - odejsc), tak mialo byc, dzis jest szczesliwy z inną kobietą, czuje jakby odzyskał światło i chęć zycia. Pewnie oboje dusilismy sie w naszym związku i braklo nam milosci aby go naprawic.

Z decyzjami to racja, nie lubie czekać , wahać się , jestem zdecydowana, szczera aż do bólu... a tu życie wyrządziło mi psikusa... w uczuciach.

..... czuje sie jak kobieta żołnierza, jest pewna , że jej ukochany ginie na wojnie,  robi mu pogrzeb w myślach, poznaje kogoś wiedząc, że jest sama.... a tu nagle jej ukochany żołnierz wysyła list, że jest i tęskni.

Staram sie byc sama ze sobą, to ze strachu przed samotnością, nie siedziałam dlugo w żałobie.....

Serce jest wielkie pojemne, rozum mądry ... a intuicja ona kluczy i nie daje jasnych sygnałow.
Do tej pory zawsze brałam sprawy  w swoje ręce, nie pozwalałam by życie decydowało za mnie ......

Dziś nie wiem, co robić ... wybieram jasne drogi, a one i tak się zakręcają, wykręcają....

5

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Ja również szłam tą jasną, prostą i piękną drogą przez naście lat mojego małżeństwa i......Nagle na drodze mojego życia stanął KTOŚ,kto tym wszystkim zachwiał.....Nie szukałam przygód,bo moje życie mi bardzo odpowiadało...On również ma rodzinę....Na szczęście dzieli nas 400km...Czy wrócę znów na tą jasną i prostą drogę?? Bardzo bym chciała!!!!!!!!!!!!!

6

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe masz dzieci?

7 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-15 11:13:29)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Mój post jest mocno zakręcony ale życie też mi się zakrecilo. Bylam mężatką 20 lat, córka 18 letnia i zakochałam się tak , tak naprawdę, tak, że życie bez niego nie miało sensu. Powiedziałam męzowi - nie chcial rozmawiac, spakowal sie i wyszedł. Miał prawo do tego by go też ktoś kochał. Córka najpierw lawina nienawiści ale jej przeszło, zrozumiała.
Najgorsze w tym bylo, to ze gdy przezywalam to wszystko zostalam sama - taka ironia losu, pewnie potrzebna - odczulam na wlasnej skórze co to jest ból i odrzucenie. Dojrzałam jestem teraz mądrzejsza i potrafię złapać dystans.
--
Dziś moje uczucia są inne - miłość nie jest ślepa:) Ten, który miał być przy mnie ciągle jest w mojej głowie:) i  ze swoją żoną ale już wie, że taki układ na trzecią nie dla mnie. Dziwi się , chciałby abym czekała aż wychowa dziecko i była jego słodką:) tajemnicą a ja nie chcę i już.

Taka jest moja decyzja. Wszystko albo nic.
---
Forum i czytanie listow zrozpaczonych zdradzanych żon, czekających kobiet, działa na mnie jak zimny prysznic.

Miłość jest piękna ale ta prawdziwa, to jajecznica z rana, kino w sobotę wieczorem i branie na siebie codziennej odpowiedzialnosci za drugiego człowieka, to nie melodramat ale spokojne szczeście dające dobro.

Dlatego tak kocham coraz bardziej Mr Wspanialego - mimo, że nie rozblyslo jak supernowa, mimo, że, a właśnie dlatego, że jest nam dobrze razem.

Każdy z nas musi poukładac sobie w środku, przewidziec konsekwencje po podjeciu decyzji i zgodzic sie z nimi życ.

Biedron ... nie wiem czy robię dobrze, mam nadzieję zakochanie w żonatym Mr Boskim jakoś wyparuje ze mnie:) mam nadzieję, ze odplynie samo tak jak przypłynęło... 

A jak jest z Tobą?

8

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Jestem przekonana że  postępujesz dobrze już za dużo poświęciłaś dla tej miłości!!!!! Ty na zgliszczach swojego poprzedniego życia próbujesz budować swoje nowe życie a on jest ze swoja rodzinką......POwiedz,czy to była wasza wspólna decyzja że zaczynacie wspólne życie?  Czy Ty w tej miłosnej euforii,,wybiegłaś przed szereg.

Ja jestem dalej jego słodką tajemnicą a On moją....staram się uporać z tym bo nasza decyzja jest taka ,że nigdy nie będziemy razem , obydwoje mamy dzieci i każde z nas ma swoje miejsce na ziemi na które pracowaliśmy kupę lat.....
Za dużo osób byśmy skrzywdzili!!  Jest cholernie ciężko i największy ,,amok,, mamy chyba za sobą... Zrobiliśmy parę szalonych rzeczy....Po roku jesteśmy w kontakcie telefonicznym-stałym.... Mamy nadzieję że nasze relacje przejdą w przyjacielskie......... Pewnie jestem naiwna ,ale bardzo bym chciała!!!!!!!!!!!!!!

9 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-15 18:49:10)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

nasza  wspolna decyzja, ale dla niego ten czas, ktory chcialam byl za szybko, zgodzil sie , ale przeroslo go to...

Biedron prawdziwa milosc to tez wielka przyjazn najprawdziwsza i najpiekniejsza. Dwie dusze, ktore rozumieja sie i sa dla siebie wszystkim, nawet gdy nie maja wspolnej lodowki:)

patrze na swoje emocje, przez ostatnie 3 lata: zakochanie/wielkie szczescie + poczucie winy wobec meza, potem wielkie cierpienie , teraz jest tak dziwnie nie jestem szczesliwa, nie cierpie:) ale czuje jakbym sie formowala:) podlegala rzezbie wewnetrznej, zaczynam byc swiadoma roznych sil... tak jakbym rodzila sie na nowo, moje cele, wartosci , zycie.... dziwny stan ... i tak uwielbiam mowic prawde:) to co mysle i czuje, znowu jestem soba ... i staje sie sobą ... dojrzewam...

10

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Powiedz mi czy utrzymujesz kontakt z Boskim czy zerwałaś wszelkie kontakty?
Cieszę się że się znów odnajdujesz,choć napewno jeszcze upłynie dużo czasu zanim rana na sercu się zabliżni....

Zastanawiam się czasem po co Go spotkałam ,gdyż uważam że każde spotkanie ma jakiś sens.....
W moim przypadku nie było to niespełnienie, czy jakieś braki w moim małżeństwie, nic takiego nie czułam ,wręcz przeciwnie :Byłam szczęśliwą mimo.19 lat małżeństwa....Zadziałała chemia??????????

11

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe - po pierwszych linijkach Twojego pierwszego postu pomyślałam - kolejna idiotka rozwalająca świat bliskiemu człowiekowi. A teraz szacuneczek - Ty jesteś naprawdę mądra i wiesz czego chcesz. Chyba właściwie rozumiesz sens życia. Chciałabym umieć tak jak Ty - rozumieć piękno rodzącego się uczucia, właściwie doceniać wartość tego, co nie jest supernową...
W zupełnie innej sytuacji jestem na podobnym etapie do Ciebie - ani szczęśliwa ani nieszczęśliwa, czas formowania, rewolucji w poglądach, filozofii, odradzania na nowo... Napisałaś coś, co czuję, a nie umiałam ubrać w słowa.
Dziękuję.

12 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-15 23:01:58)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Biedron,
tak chemia, natura jest bezlitosna i byłaś szczęśliwa dlatego jesteś z mężem, on jest Twoją historią, a ukochany jest tą cześcią ciebie, gdzieś może zapomnianą, zakurzoną - on ją odnalazł. Ile lat mają dzieci?

Mr Boski - są telefony, mejle od czasu do czasu, i wiem, że ciągle jesteśmy w swoich myślach .... Ale są już i sukcesy, zdarza mi się zapominać o nim, zająć przyszłością.

Wizja jego jako cudownego taty, też pomaga mi, to jego powołanie, realizuje się fantastycznie oddając dużą część życia dziecku.
Wiem, że ja nigdy nie wypełniłabym tego miejsca ...

Biedronko, czy wiesz czego dzis najbardziej pragniesz?

Ja, pragnę wziąć Mr Wspaniałego za rękę i iść z nim na spacer, kiedyś wybudujemy nasz dom i wieczorami będziemy  słuchac muzy świerszczy ...

Mr Boski będzie wysyłał mi zdjęcia swojej córy dumny, bo to on był jej przewodnikiem ...
Czas czarodziej przeistoczy uczucia, ogień zamieni w ciepło przyjaźni takiej na całe życie, na zawsze ...

Ogień pragnę aby był twórczy a nie spalił nas na popiół....

13

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Vinnga, zazdroszczę ci wchodzisz parę lat wcześniej niż ja:) i dzięki za komplementa, takie babskie liczą się podwójnie:)
Wiesz, że mówiąc do Was dowiaduję się też co czuję, ten Wasz dystans i jasne nazwanie rzeczy po imieniu są niezastąpione.

14

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Najlepiej dostrzega się obraz samej siebie kiedy maluje się go przed innymi...
La Que Sabe - będziesz moim guru smile

15

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe pięknie to wszystko ujęłaś. Przede wszystkim gratuluje odwagi. Ogromnej odwagi, żeby przyznać się przed samą sobą, przed mężem i Mrs Boskim do tego co czujesz.  Myślę, że wiele kobiet patrzy teraz na Ciebie z dużym podziwem, bo chciałyby mieć w sobie tyle siły co Ty.

Uważam że decyzja o związaniu się z Mrs Wspaniałym jest jak najbardziej słuszna. Może nie ma tu wielkiego wow, ale jest szacunek, poczucie bezpieczeństwa, bliskość i czułość. Możesz pokochać go bardzo mocno, choć na pewno inaczej niż Pana Boskiego. Ale inaczej nie znaczy gorzej, czy mniej mocno.

Uważam że jesteś na bardzo dobrej drodze i nie zbaczaj z niej. Mrs Boski pozostanie w Twoim sercu. I to jest dobre. Ale życie to coś więcej niż chęci. to przede wszystkim czyny, na które nie było go stać.

Trzymam kciuki za Ciebie bardzo mocno.

16

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Czego pragnę?? Zacytuję ciebie;
Czas czarodziej przeistoczył uczucia, ogień zamienił w ciepło przyjaźni takiej na całe życie, na zawsze ...

Ogień pragnę aby był twórczy a nie spalił mnie na popiół...

Przebywanie na tym forum pomaga mi nabrać dystansu bo,cytując tym razem Vinngę;,,Najlepiej dostrzega się obraz samej siebie kiedy maluje się go przed innymi..,,

Moje dzieci;19,17,15.

17

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Dzięki Veronique, Vinnga biorę farby, wieczór piękna muza ( nie świerszczy, ale zawsze:).
Wiecie, że do harmoni dochodzi się przez burze.
"W pewnych przypadkach los przypomina burzę piaskową o niewielkim zasięgu, która nieustannie zmienia kierunek. Chcąc przed nią uciec, ruszasz w inną stronę. A wtedy burza, jakby się do ciebie dopasowywała, rusza za tobą. Jeszcze raz zmieniasz kierunek. Burza ponownie idzie twoim śladem. Powtarza się to wiele, wiele razy, jak złowróżbny taniec ze śmiercią przed świtem. A to dlatego, że burza nie pojawiła się niewiadomo skąd, nie jest c z y m ś oderwanym od ciebie.Ona po prostu jest tobą. Masz ją w sobie. Dlatego pozostaje ci tylko się poddać, wejść prosto w nią i próbować się przedrzeć krok za krokiem, zasłaniając szczelnie oczy i uszy, żeby nie dostał się do nich piasek.
(...)
A kiedy burza się skończy, sam nie będziesz wiedzał, jak ci się udało ją przeżyć. Nie będziesz nawet pewien, czy naprawdę już minęła. Ale jedno powinno być jasne - kiedy już z niej wyjdziesz, nie będziesz już tym samym człowiekiem, który w nią wszedł. Właśnie na tym polega sens tej burzy." Murakami

wiecie, jak cenne jest uspokojenie myśli, wtedy możemy poczuć wdzięczność za dziś, za jutro i za bliskich, którzy wspierają nas w walce z własną burzą

18

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Biedron uda ci się, jestem pewna jakem La Que Sabe:)

19

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Dzięki La....
Fajnie że tu jesteś!!!!!!!!!!!!
Widzę że się zadomowiłaś i muszę przyznać .ze wniosłaś trochę lekkości ......
Lubie sposób w jaki wyrażasz uczucia i Twoje postrzeganie świata...ten cytat z burzą...powalił mnie...Jestem w jej wnętrzu...ale już nie stawiam oporu...jestem w niej ...

20 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-03 17:12:43)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witajcie dziewczyny,
zarządzanie swoimi uczuciami i myślami, ktoś kiedyś nabazgrał:),
że myśli są nami, albo my tym co myślimy, upsss smile No,  dobrze, więc najlepiej dawać i myśleć o innych. Mi zawsze daje pociechę. Dużo, dużo innym i to wpływa na poprawę nastroju... Potem należy uzmysłowić sobie tą chwile, która jest pozwolić abyśmy wypełnilil nią całą siebie, łzy żalu - okey też jest ich czas, dziś są jak deszcze wiosenne, to niewątpliwa oznaka nadchodzącej wiosny:))

Jeszcze poradzić sobie, z tym, że nie mogę dać największego szczescia temu, co go tak pragnie, a nie może tak poprostu wziąć:)

Vinnga, a jak Twoje życie uczuciowe - etap pięknej pogody, czy gdzieś tam krążysz po kosmosie:)?
Aga, wiem odcina kupony pieknej milosci i ciezkiej pracy.
Biedron, hm... ty wiesz co to rozłam, mamy dużo wspólnego...

Veronique, twojego przypadku nie znam, postaram sie pogrzebac w twojej historii;))

Over:)

21

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Skąd się wziął ten drugi plusik przy 30++ .....Czyżby urodziny????

Serce nie ma zmarszczek,ono ma blizny......

22

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Zmarszczki widzę ja!!!!!!!!

W jego oczach jestem taka, jaką zawsze chciałam być.......a może zawsze byłam...
Pierwszy raz zaakceptowałam i pokochałam siebie ...... tą część mnie,,zagubioną i zakurzoną.....
Chyba jednak musiał stanąć na mojej drodze....ale spotkanie się przedłuża......

23 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-16 20:39:51)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Biedron, uśmialam sie, plusik dodałam bo, chcialam byc bardziej wiarygodna:)))

Biedron i tu cie mam wlasnie w milosci, takiej co to przyszywa jak strzała, wybuch, bomba z armaty i tsunami w jednym odnajdujemy to najpiękniejsze -ja-.

Gdy już zobaczyłyśmy siebie w nim, nie chcemy zapomnieć, chcemy kwitnąć, a brak jego obecności powoduje usychanie... i tu STOP!:)

przeciez on wyciagnal to z nas, wiec to juz jest na wierzchu, pytanie jak pielęgnowac siebie aby bylo, i jak zrezygnowac z kochających oczu, które dają to miękkie światło...

My, znamy odpowiedz, ale i tak nie potrafimy tak sobie powiedzieć, Księciu już dziękujemy Księżniczka na nowo zamienia się w Zabe... Hm... bo myslimy, ze bez niego nie ma już nic ... i cos w tym jest , to miłość czyni nas pełnymi...

cos ostatnio nieśmialo mi się jawi:) odkrywam to i zasłaniam oczy nie wierząc do końca:)
odkrycie, że miłość jest w nas, my jesteśmy miłością ... Nawet jesli chemiczny Ksiąze odplynie, zostaniemy Piekną i Bogatą Księżniczką....
Biedron ... nie umiem, wszystkiego wyrazic, przecież wiesz, że ja dopiero dojrzewam:))))

24

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj La...!

Większość kwiatów zakwita wiosną ,i niewielu udaje się to....póżnym latem....a my jesteśmy tymi szczęścarami którym się udało!!!!!!!!!!!!
A,że cena jest wysoka....Trudno....Niektórzy nigdy nie zakwitną !!!!!!!!

Staram się pielęgnować w sobie to co dopiero w lustrze jego oczu zobaczyłam.....nie chcę tego już zamglić ,bo w ten sposób jakaś jego cząstka jest zemną....

I znów spotkanie,tym razem Ciebie potwierdza tezę .że każde spotkanie ma sens....Analizuję Twoją historię która równie dobrze mogłaby być moją ....różne miejsca ,różni ludzie...te same uczucia...:)

25

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Ja do30 też muszę dołożyć ++ żeby być wiarygodną;)

26

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Staram się zintegrować z moimi uczuciami, są sprzeczne więc nie jest to proste, natłok myśli, wczoraj znalazł dobre ujście w wizualizacji przyszłości, wyobraziłam sobie jak wyglądać mogło by moje życie z Mr Boskim i ... nie wyglądałoby najlepiej, zamęczylibyśmy się wzajemnie ... tu nie chodzi o brak milosci i mądrości , ale o to, że jestesmy szczesliwi gdy, spelniamy sie w zyciu, gdy mozemy wypelnic nasza misje.
Biedronku, masz rację, że spotkania to jak znaki na naszej drodze, gdy jesteśmy uważni możemy je zobaczyć...

27

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

A jednak jestem szczęśliwa ,że jestem dzisiaj tutaj gdzie jestem.....
Patrzę na moją rodzinę; mąż, dzieci i jestem wdzięczna Opatrzności ,że jesteśmy razem.....a mogło być przecież zupełnie inaczej....
Rozdarcie na moim sercu pomału się zabliżnia i mam nadzieję ,że tak już będzie....że wiosna nie wpłynie na intensywność uczuć...
Masz rację La....muszę do końca spełnić moje powołanie,inaczej nie będę szczęśliwa!!!!!!!!!!!!

Wspomnienia są rajem z którego nie mogą nas wygnać!!!!!!!!!!!!!!!1

28 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-23 19:09:45)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Biedron, mysle, ze zakochanie jest tak mocnym uczuciem, ze trzeba mu przeciwstawić coś równie mocnego by móc żyć bez niego.
Ja, po 3 miechach załamki, 6 miechach pożeganania - czuję się wyleczona ... Zaniechalam juz zupelnie kontatkow - tak jest lepiej.

Pomogl mi nowy związek - Mr Wspanialego kocham z każdym dniem bardziej, ta miłość nie jest jak zaślepienie ale jak budowanie pięknego pałacu i to nie zamku na piasku:)))

29

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

,, Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.,,   Paulo Coelho

30

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj La Que Sabe.Wczoraj napisałaś do mnie.Dziś ja poznałam Twoją historię.Jesteś niewiarygodnie odważną,ciepłą,mądrą i niezwykle poetycką kobietą! Jezu!Szkoda,że nie jesteś facetem:)))))) . Myślę,że dokonałas właściwego wyboryu,ale Ty o tym doskonale wiesz.Zanosi się na piękę,spokojne życie u boku pana Wspaniałego,ale wiesz co?Pan Boski będzie zawsze gdzieś w Twoim sercu.Tam na dnie.I nie daj Boże,żebyście nie wpadli na siebie za jakieś 10 lat!Bo wtedy może być wybuch supernowej.Coś o tym wiem.O zwiazku po latach.To jest masakra.i mozna zgłupieć.Uwierz mi.Dzieki Bogu nie jesteś emocjonalną pustką,jaką byłam ja.Ty kochasz i jesteś kochana.Zyczę Ci,abyś zestarzała sie u boku pana Wspaniałego.Zebyście zyli długo i szcześliwie.Zasługujesz na to,jak mało kto.
Dzięki za post w mojej sprawie.
Serdwcznie pozdrawim i od dziś jestem Twoją fanką.Na zawesz:)))))))

31

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Jak ja Cię Muszelko doskonale rozumiem.......Ale ,żeby zrozumieć trzeba to samo przeżyc ,poczuć....
Zobaczcie dziewczyny jak podobne są nasze historie..... wszystkie po 40stce, długi staż małżeński, dorastające dzieci,
i....NOWA MIŁOŚĆ-szalona ,zwariowana, rozwalająca całe to nasze w miarę poukładane życie.....
Czy to ma sens?????

32

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

GRATULUJĘ La......!!!!!!!!!!!!!!!!

Znalazłaś w sobie dość siły aby zerwać kontakty z Boskim!!!!!!!!!!!
Buduj dalej swój zamek ze Wspaniałym i pamiętaj że w pałacu mieszkają tylko księżniczki!!!!!!!!!! Żabom wstęp wzbroniony!!!!!!!!!!!

Ja nie umiem jeszcze żyć bez wsparcia....ale bardzo się staram .....pocieszam się, że u Ciebie trwało to parę miesięcy....

33 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-25 23:13:47)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Muszelko, Biedronku dziękuje.

Dziewczyny idziemy kolejny dzien przez przez pustynię, nasz wielblad już nawet wody nie ma w garbie - jest tylko garbem:), głodne, spragnione, a tu nagle pojawia się oaza, biegniemy w jej kierunku , wyobraznia pracuje, marzenia najpiekniejsze, piekniejsze niz moglybysmy sobie wymarzyc smile- dobiegamy i co? a kuku?;) fatamorgana.
I co robimy, karmimy wielbląda resztkami naszych sił wygrzebując z ziemii nieistniejące uczucia, marzymy, że fatamorgana jest spełnieniem naszych marzen - tkwimy w jakimś dziwnym zawieszeniu : pomiędzy znaną beznadzieją i nową nadzieją bez nadzieji:)

Muszelko, Biedronko, dziewczyny uwierzcie mi nie tęsknie juz za tymi rozkminami:)
____


Nieźle musiałam sie napracować nad samą sobą , aby zrozumieć gdzie jestem... ale nie żałuję miejsca, w którym znalazłam się i jak niesamowicie cenię teraz każdą chwilkę życia, jesteśmy z Mr Wspaniałym jak dwa dzikie wilki, nie czujemy strachu przed przyszłością, mamy siebie.

34

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe- pięknie piszesz. Delikatnie i mądrze.
Mam pytanie: co Ci pomogło w pracy nad sobą?
Jak uspokoiłaś swoje serce, przetłumaczyłaś mu że to właśnie pan Wspaniały powinien w nim gościć?
Pozdrawiam serdecznie smile

35 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-28 08:26:26)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Alaclaudie, słucham mojego serca ... ale tu nowość i postęp:)) gdy wychodzilam z załamania nerwowego - włączyłam lekko nie używaną funkcję rozum:) ...
Potem się pogubiłam co ma mną żądzić - dostawałam total sprzeczne komunikaty:), by wreszcie stwierdzić, ze dam im obu prawa głosu, z lekką przewagą rozumu:) ale niechaj żądzi intuicja.
z Mr Boskim, po podjeciu decyzji o tym, ze to juz koniec - żegnalam się telefonicznie i mejlami 6 miesiecy (on ciagle nie wierzyl:),  bez spotkan, wyjasniajac dlaczego, pokazujac moje uczucia, dając sercu prawo do pożegnania tego, którego tak pokochało.

Co mi pomaga:
- odpowiedzialność za siebie i innych, okreslenie podstawowych wartosci na jakich opiera sie milosc
- książki psychologiczne : próba zrozumienia siebie swojej tęsknoty i pierwotnej natury;)
- uczucie do Mr Wspaniałego, które wkradło się nieśmiało , usiadło i zniewala mnie swoim pięknem i charakterem Mr Wspanialego - podziwiam go i pragnę być przy nim, z każdym dniem mocniej.
- nasze forum, mniej jęczę nad sobą:) gdy mogę pomóc innym, czytam niektóre problemy i czuję co chcę powiedzieć, głęboko przeżywam każdy temat, czasem zastanawiając się przez jakis czas, starajac wczuc w inną kobietę, albo nie poszczę jak nic nie czuję:))) - to pokarm dla wrażliwego serca smile

Serce, gdy bardzo krwawi i nic nie chce jeść:) - płaczę ... jest mi smutno i tęsknię, ale wiem, że to przeminie... jest coraz lepiej.

Serce, to wrażliwy organ, trzeba obchodzić się z nim z szacunkiem:)) dlatego, każde wolne miejsce wypełniam miłością i ciepłem.

36

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

to chyba bardzo pomogło że od czasu rozstania nie komunikowaliście się twarzą w twarz.
miałaś wielkie szczeście ze los postawił na Twojej drodze pana Wspaniałego- nie piszę tego z zazdrości, tylko dlatego że
dzięki niemu było łatwiej zakończyć poprzedni związek (tak myśle).
dziękuję Ci za odpowiedz.
mając szczodre serduszko można wiele w życiu zdziałać pod warunkiem że ma się też żelazną dupkę smile

Fajnie że z nami jesteś smile

37

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Dzięki Alaclaudie_Wisienko;) z tą dupką to masz rację, hm... czas na siłkę:)) wzmocnić mięśnie...

Zauważam, że mój demon wojny, ten którego ostatnio staram się ujarzmić i odstawić, udaje, że jest grzeczny, ale jak się przedrze to tak dowali:), ze nie potrafię się pozbierać, pali od środka... mam w sobie ... Wojnę  i Pokój:)))

38

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Lubie czytac Wasz watek, jest taki inny a jednoczesnie znajduje w nim tyle madrosci, dorych rad, spokoju,choc tak naprawde stoje z drugiej strony lustra. Kwiaty waszej milosci zakwitly tak pozno, wprowadzjac totalny zamet i destrukcje waszego dotychczasowego poukladanego zycia, jednoczesnie nadajc mu jakis nowy, zrozumialy tylko dla was sens. Macie racje, lepiej zakwitnac pozno niz wcale. Czytajac posty wielu ludzi, patrzac na innych wokol dochodze do wniosku, ze zycie wielu z nich jest jakze ubogie, bez tego cudownego, spalajacego ognia milosci, ktory porywa nasze serca i dusze w zupelnie niezbadeane i jeszcze nieodkryte wciaz wyzsze i wyzsze pulapy uniesienia, tak wielka chec oddania siebie drugiej osobie, ze juz nawet nie wiadomo czy czlowiek zyje wciaz swoi zyciem czy zyciem tej ukochanej osoby. Ja wpadlam w ta cudowna burze jako mloda osobka, ogien mojej milosci buchal wielkim plomieniem, z czasem przeradzajac sie w rozgrzane do bialosci, dajace niopisane uczucie ciepla i bezpieczenstwa wegliki zwyklej codziennosci. Cudownie piszecie. Zaczynam rozuiec, ze nie moglo tak byc zawsze, to byloby nie fair w stosunku do innych, nie tak szczesliwych, ktorzy nie mieli szcescia spalac sie w tak cudownym uczuciu... Ze musialam poznac smak bolu, aby zrozumiec jak wiele mam. Ze niekoniecznie wszystko nalezy mi sie od zycia, ze zycie nie bedzie samo wpychac szczescie w moje rece. Ze w koncu musze otworzyc oczy i zrozuiec jaka jestem szczesciara i dbac o moje szczesie, zeby nie spowszednialo, nie okrylo sie patyna rutyny i przyzwyczajenia.  A w zamian za ten bol w jakis niezrozumialy sposob dostane jeszcze wiecej milosci i to tez musze umiec docenic. Moglam zostac z pustymi rekami, a przciez mam tak wiele. Wierze, ze to co dzis tak boli, jutro wzbagaci moja dusze i uczyni zycie jescze pelniejszym, jeszcz piekniejszym. Dzieki Wam dziewczyny zaczyna sie zbierac, w bolu odnajdowac to co piekne, watosciowe, co ksztaltuje jeszcze pelniej nasze czlowieczenstwo i czyni nas jeszcze lepszymi ludzmi

39

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witajcie!!!

Zaglądam tu często, prawie codziennie, wtedy czuję się mniej samotna z moją...Wojną i Pokojem:)....
Nie jestem sama,mam Was, czuje ciepło którym mogę się ogrzać, zrozumienie,którego nie znajdę wśród bliskich (nie mam prawa go tam szukać)...

La....czytam Twoje posty- najbardziej lubię te ....u nas...Nawet nie wiesz jak jesteś mi bliska...jesteśmy na tym samym froncie i po tej samej stronie barykady, walka trwa ..... jedne bitwy wygrywamy inne....,ale tych przegranych jest coraz mniej!!!!!
Czy kiedyś odzyskamy całkowitą wolność!!!!!!!!!

Aga!!
Dzięki za to co piszesz.
Ta burza w moim życiu ma swój cel ....wiem o tym ....ale narazie nie mogę wyjść z jej wnętrza...K.iedy wydaje mi się,że już jestem poza jej zasięgiem- wciąga mnie.....ale jestem pokorna i wierzę .że kiedyś mi się uda...

Był czas że zadawałam sobie pytania ;
Po co to wszystko???????/
Znalazłam coś czego wcale nie szukałam!!!!!!!!!
I choć jak napisałas jesteśmy po różnych stronach lustra to wnioski wyciągam podobne; wszystko wżyciu jest ulotne i
nic nam się ot tak nie należy....
Czasem potrzebna jest burza ,żeby uświadomić sobie,że wszystko możemy stracić.........
Burza jednak ma swoje dobre strony...

Uwilebiam świat po burzy .....wszystko jest takie nowe,świeże,zapachy są ostrzejsze.....jakby świat zaczynał wszystko od nowa....

Tak Aga, jesteś szczęściarą!!!!!!!!

40 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-03-31 20:19:44)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Cze dziewczyny:)!
Vinnga napisała dziś, o odnalezionej wolności coś w tym jest, ja zawsze byłam wolna, ale nie wyrażałam siebie w pełni, dostosowywałam się ... dziś spełniam się jako kobieta i ...pokonałam tyle strachów...
Aga, pięknie dojrzewasz do następnego etapu;) , dostrzegasz co ważne w życiu, i przejdziesz przez próbę zwycięsko.
Biedronko, zaczynasz dostrzegać siebie ... mimo, a może dzięki burzy.
Czy nie zauważyłyście, że do odważnych świat należy:)

41

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe
Od kilkunastu dni wchodze na forum i czytam rozne watki na rozne tematy ,
dzisiaj trafilam na Twoje posty i musze przyznac ze jestem rozwalona na lopatki !!!! Lzy plyna mi po polikach i nie wiem czy dam rade sie pozbierac (a jestem w pracy ) Tak dawno nie slyszalam tylu madrych slow , tak glebokich i wyrazistych napisanych szczerze az do bolu .
Twoje zycie przynioslo Ci sporo goryczy ,bolu ,tesknoty ..............
Ale poradzilas sobie swietnie ,znasz siebie na wylot i wiem ze to latwe nie bylo ,lecz Twoj wybor byl tak "przepracowany " iz skutki jego beda dla Ciebie wielka oaza ciepla. milosci i ...................................................................
wszystkiego najpiekniejszego co tylko Sobie wymarzysz -tego Ci zycze

(niestety nie umie pisac tak pieknie jak TY )

Moje zycie jest puste, choc mam meza i troje dzieci
Zyje z dnia na dzien ,dom praca ,dom praca od dawna nic mnie nie cieszy
Dlatego ze kidys nie potrafilam dokonac prawidlowego wyboru
29 lat temu przezylam swoja pierwsza cudowna,   swieza ,i uskrzydlajaca milosc . Niestety los chcial by, byla intensywna lecz bardzo krotka {wypadek .smierc ,pogrzeb z dzieciatkiem w lonie }
NIe potrafilam mowic i nie chcialam sluchc .
Mowia ze czas leczy rany ,tak to prawda , poznalam czlowieka ktory ujal mnie swoim sposobem bycia - skromny ,wstydliwy ,sama nie wiem- mial w sobie cos co mnie uspakajalo ,czulam jakies ukojenie !
Wiedzialam ze to nie milosc ,ale nie jej wtedy szukalam .
Moj maz nie jest zlym czlowiekiem ,ale jestesmy jak dzien i noc ,jak ogien i woda .
Dzis juz sama nie wiem, jak i dlaczego pozwolilam ztlamsic wszystkie swoje pasje , marzenia !!!!!!!!!
JA to nie ja , zylam dla dzieci dla meza  ...... ........................
Dzisiaj pustka jest nie do zniesienia a sil na zmiany nie mam ,odwagi tez mi brak         .

42 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-04 12:19:43)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj Zuzo i dziękuję, że przeczytałaś i że mogłam wejść głębiej to niesamowite, dziękuję.

Masz rację nie da się pogodzić wody z ogniem, nawet jeśli bardzo chcesz...
Jedno jest pewne, to co było jest naszą historią, dobrze jest wyciągnąć wnioski i cieszyć się dobrymi wspomnieniami, a liczy się to co jest dzisiaj i to co zaplanujesz sobie na jutro.

Siedzenie w przeszłości powoduje zastój krążenia krwi i zanik mięśni wink żartuję, ale jeśli chcemy być szczęsliwe, to będziemy.

Szczęście przyciąga szczęście ...

Dziś na spacerze w lesie, mami pokazywała mi pełno młodych pędów drzew, mówiła, że na piękne drzewo wyrasta co setne, to najsilniejsze, to które, mimo wiatru, obgryzania przez sarny zostaje i rośnie...

Tak jest też w naszym życiu, że abyśmy mogły rosnąć potrzebujemy zmierzyć się z naturą.

Wychowanie dzieci to piękna misja.

Dziś chciałabyś więcej dla siebie - czujesz wypalenie, Zuza... jest wiosna najlepszy czas.
Odnów ciało, a za nim duszę i nie zamykaj się na świat, otwórz okno i wpuść powietrze, dużo powietrza tak dużo abyś zapragnęła iść na spacer daleko przed/w siebie.
Odwaga, dopiero wtedy wiemy ile jej mamy gdy musimy ją wykorzystać ... więc nawet nie wiesz jakie zasoby drzemią w tobie.

43

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

cześć dziewczynki
od 2 lat jestem w związku na odległość z moim rówieśnikiem. wiele było między nami burz i tęcz. staram się myśleć pozytywnie o tym związku ale coś nie daje mi spokoju gdzieś ciągle czuję się nieszczęśliwa. mój Mr OK nigdy nie miał w domu prawdziwej czułości która ja dostawałam od rodziców. odkąd pamiętam nie okazywał mi bezgranicznej czułości. były momenty kiedy śpiewał mi piosenki na spacerach kiedy przytulał sam od siebie, kiedy mówił przez telefon kiedy się nie widzieliśmy że mocno tęskni że chce dać mi szczęście, że chce bym była z niego dumna. coś jednak się skończyło.

mam wrażenie że ten chłopak się wypala. bardzo chciałam mu pomóc na kierunkować w  życiu, bo kiedy go poznałam był okropnie zakręcony w swoim bycie. po części mi się udało, ukończył wiele kursów, uczy się angielskiego, mówiłam mu że jestem z niego dumna i oby tak dalej. wspierałam go we wszystkim. teraz jednak widzę że on chyba nie do końca się wyszumiał, każdy ma swoje potrzeby ja jego potrzeby rozumiem i szanuje że chce wychodzić do znajomych mieć kontakt z innymi ludźmi niż tylko ja ALE ......

on nie rozumie moich potrzeb mimo iż mówię mu o nich wprost. mianowicie zapomina o tym aby okazywać mi czułość zainteresowanie miłość. wychodzi gdzieś i nie ma czasu na to aby ze mną porozmawiać bo mu przeszkadzam bo on akurat się gości. nie czuje między nim a mną więzi. nie podejmuje zbytnio tematu kiedy chcę pogadać o naszych planach zamieszkania razem, o wyjedzie na wakacje np tłumaczy ciągle że nie ma pracy teraz i kasy aby  o tym mówić. z dnia na dzień jestem coraz bardziej smutna przybita, miotam się nie wiem co zrobić czy zrezygnować z niego. boli mnie fakt że nagle przestał się o mnie troszczyć. czuje się jakbym była w toksycznym związku który mnie wyniszcza od środka.......

kiedy staram się z nim rozmawiać uważa że jest wszystko tak jak zawsze, że nie ma problemu i denerwuje go to ze prawie mu morały. kiedy ja mówię tylko o swoich potrzebach bo mi tego brak jak wody do życia sad z dnia na dzień staje się coraz bardziej obojętna. po świętach mam jechać do niego, jednak boje się znów podejmować temat by nie usłyszeć znów od niego czegoś niemiłego bo wtedy wiem że rzucę to w diabły. ale jednak dręczy mnie to na tyle że zaryzykuje. nie wiem jednak jak poprowadzić te rozmowę by nie było znów że prawię mu kazanie

44 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-04 14:34:56)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Cze Szirino, związek powinnien być budowany przez dwoje partnerów, jeśli czujesz, że sama ciągniesz ten wóz może ci być ciężko. Co mogę powiedzieć ci od siebie - daj sobie trochę czasu na wsłuchanie się w partnera jakie są jego potrzeby? A potem w siebie ?

Możesz mu mówić czego pragniesz - ale pytanie czy on chce słuchać, jeśli nie ma ochoty, to i tak nie usłyszy.

Ja, na twoim miejscu dzisiaj odstąpiłabym jeden kroczek od tematu -on- i skupiła się na budowaniu siebie, zaintwestuj w siebie , w coś nowego i jeśli nie chcesz się spalać, nie dawaj więcej niż dostajesz.

45

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

ja doskonale wiem czego chcę od faceta od życia. wiem co jest mi potrzebne do szczęścia i czego oczekuje od związku. chodzi mi o to że właśnie wypalam się w tym czuje się źle przez jego obojętność na moje potrzeby. boje się jednak zakończyć to, powoli zbieram odwagę aby zawalczyć o swoje szczęście

46 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-04 14:31:54)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Szirina, droga do szczęścia jest żmudna, przypomina wędrówkę, tak jak w baśniach po upragniony skarb.
A bywa, że znajdziemy już nasz Skarb i nie potrafimy go unieść.

Moim zdaniem dobry związek to podziwianie siebie na wzajem , za to co mamy podobnego i za to jak pięknie się różnimy.

47 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-08 08:16:59)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witam, na wątku.... czym jest związek ... smile
to forum pokazało mi jak różne są związki, inne niż te które widzimy wkoło - bo to co widzimy to tylko zgrabne PR wink a reszta jest w środku pomiędzy dwojgiem ludzi.

Często jest tak, że mając 30++ widzimy jak powinien wyglądać związek, widzimy nasze błędy, poznajemy siebie, niektórzy szczęściarze dochodzą szybciej wink

48

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj moja kochana La Que Sabe.Dawno nie czytałam Twojego wątku.Byłam ciekawa,czy nadal układa Ci się z Mr Wspanaiłym i widzę,że tak! Ze miłość kwitnie.Może nie ma trzęsienia ziemi,ale jest miłość spokajna,świadoma.Miłość,która jest spełnieniem i dopełnieniem was samych.Wciąż Cię podziwiam,za Twa odwagę.Powiedziałaś mężowi o Mr Boskim.Co za odwaga!i jaka klasa męża! Nie wiem,czy jest dobrym człowiekiem,ale cieszę się,ze jemu też się ułożyło:).Może i Tobie lżej z tą świadomością.Podziwiam Cię,że dałaś sobie radę,kiedy nie było nikogo obok.Mąż odzsedł,Mr Boski podwinął ogon i zwiał,a córka ziała nienawiścią.Jak Ty to wytrzymałaś?!Jednak KTOS,tam na górze czuwa nad Tobą.Zesłał Ci na osłodę Mr Wspaniałego.Jakie to cudowne,że masz w kimś oparcie.Kimś jak sądzę ciepłym,mądrym i kochanym.
Ja jestem na poczatku drogi do pokochania siebie.Do pożegnania Nk Znikacza:).Wciąż nie jestem gotowa.Wciąż spię z telefonem pod poduszką i sprawdzam go nawet w nocy,bo może napisał?Masakra co?Ale komu ja to mówię?Znasz to zapewne.Jesteś w o tyle lepszej sytuacji,że mogłaś przelać swoje uczucia,potrzebę kochania i bycia z kimś,na Mr Wspaniałego.Ja nie mam na kogo,dlatego tak mi źle.Nie mam nikogo,oprócz męża,ale ten watek juz znasz,wiec ja muszę wrócić do emocjonalnej pustki i b.tego nie chcę.Ale niestety muszę.W obecnym "związku"nic się nie zmieni.Też wiesz,dlaczego.
Do dupy to zycie jest.
życzę Ci Kochana tylko cudownych chwil z Mr Wspanaiłym.
Ale powiedz mi jeszcze,czy tam,na samym dnie nie ma śladu Mr Boskiego?

49 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-15 21:52:05)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Muszellee, mozna byc na dnie i położyc sie, i umrzec... a można podnosic sie i walczyc... pytanie czy potrzebne nam to dno - czasem tak, bardzo bysmy obudzily sie z letargu, przeszly do nastepnego etapu zycia - zycia pelniejszego, bardziej swiadomego.

A milosc odnalazlam w sobie w czasie koncertu U-2 smile) to bylo mistyczne przezycie, tlum ludzi, wspaniale wzruszenia, muza i ja tam - taka samotna nagle poczulam ile we mnie milosci - to bylo niesamowite, bo nie potrzebowalam do tego zadnego obiektu...

Muszel ... musialam sie zczolgac i ponizyc... ale powstalam, pomogly mi zastrzyki : koenzymy + udparniajace pomocne w walce z wyczerpaniem organizmu oraz praca od podstaw aby zrozumiec siebie i przepracowac emocje.

Tak ciezka praca byla tez by poznac tego ktory jest mi przeznaczony - Mr Wspanialego szukalam ... a on mnie odnalazl smile))
a potem dzieki rozpoznaniu prawdziwych pragnien otwarlam sie na milosc do niego ....

Dzis kocham, pelna oddania.

Brzmi to wszystko moze tak bardzo naukowo:))) ale tak bylo .... emocje poddalam analizie, rozebralam je na czynniki pierwsze pokochalam je, przeplakalam, zrozumialam wink)))

Mr Boski - jest moja historia, bez bólu pozegnalam go juz zupelnie. Wspominam go jak piękny film z przeszlosci - taki melodramat wink))

50

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj La Que...
Podziwiam Cię wciąż i wciąż od nowa.jesteś mi b.bliska.Twoje odczucia są mi bliskie.Mnie wydaje się,że już zczołgałam się dziesiątki razy i podnosiłam się do walki,ale nie o siebie.O niego.Napisał mi kiedyś"Ty jesteś jak cyborg.Wciąż się podnosisz i walczysz,przerz do przodu".
Na razie jestem na etapie analizy związku,ale nie rozpaczam.Staram się obiektywnie na niego patrzeć.Wywlekam sobie do wierzchu wady i wszystkie przykrości,jakich doznaznałam od mojego Nk Znikacza.powoli zdejmuje różowe okulary.tłumaczę sobie,że ten związek mnie wykańcza,a co najgorsze nie daje nadziei na spełnienie.Wiem,że to głownie z mojej winy,ale,co to zmienia?nic.sama sobie stawiam pytania i sama sobie na nie odpowiadam.Prochów na deprechę już nie biorę.Brałam 1.5 roku.myslę,że jestem trochę silniejsza,niż przed rokiem.Moje myślenie na pewno się zmieniło.Gasnie moje uczucie,bo pozwalam mu na to,choć do niedawna broniłam się przed tym,bo wiem,bo znam sie na tyle,że kiedy wyprę uczucie z siebie(już raz to zrobiłam),to już koniec.to już będzie pozamiatane,to już powrotów nie będzie,nawet gdyby jakoś miało zmienić się nasze życie.Nawet gdyby łaskawy los sprawił,że moglibyśmy być razem,to niestety,ja już nie będę tego chciała,nawet,gdybym do końca życia miała być sama.Juz tak mam.już taka jestem.wiem to.po doświadzceniu z moim mężem,który po mojej wpadce jest spełnieniem marzeń każdej kobiety.Uwielbia mnie,na kazdym kroku to podkreśla.jestem jego księzniczką 24 h na dobę:),ale co z tego?jest mi to kompletnie obojętne.Wypaliłam sie.do spodu.Nie okazuję mu tego,dla świętego spokoju.Mojego i jego.więc dlatego tak trudno pożegnać mi obecna miłość,bo wiem,że gdy ja pożegnam,to na zawsze.

51

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Nie wiem co Ci napisać Muszelko, może tylko never say never;) Wiesz, że prowadzisz podwójne życie? Myślę, że sama nie wiesz gdzie są ulokowane Twoje uczucia - jesteś gdzieś pomiędzy ... żyjesz w zakochaniu i przyzwyczajeniu ... pomiedzy .... i tu nie ma miejsca na oceny, tu jest miejsce na poznanie siebie - na twoje szczescie, czym jest dla ciebie i jak widzisz twoje zycie? A los czasem warto wziąć  na smycz:) i poprowadzić za naszymi pragnieniami, za tym co dla nas ważne w co wierzymy. Ile lat mają twoje dzieci?

52 Ostatnio edytowany przez kenzo254 (2010-04-21 18:00:13)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La Que Sabe
Witaj mądra kobieto. Wiele prawdy i mądrości jest w Twoich słowach, które skierowałaś do mnie i wielu zagubionych kobiet. Przeczytałam je z wielką przyjemnością i uwagą, przeglądnęłam Twoją historię i muszę powiedzieć, że przypomniałaś mi jaka kiedyś byłam....jaką mnie widzieli inni...silna, dzielna, niezależna kobieta niosąca radość, pomoc i siłę sobie i innym...pogubiłam się w tym życiu i jakoś trudno mi siebie odnaleźć, choć
wciąż walczę i z upartością maniaka chcę jeszcze żyć pełnią życia.
Niestety wciąż kocham człowieka,z którym nigdy nie będę....płakałam ja i płakał On, gdy nastąpiło nasze rozstanie...ja zostałam sama...on z kobietą, której nie kocha lecz łączy ich dziecko. Im bardziej chcę o nim zapomnieć tym bardziej mi go brakuje.

53

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Dziękuję Kenzo, jak dużo czasu minęło od rozstania?
Napisz więcej o sobie, czym wypełniasz serca tęsknotę?
Podoba mi się Twoje motto, masz racje mamy dużo ze sobą wspólnego.
Biedronku, Zuziu, Muszello, Aga co u was?

54

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj La..

Moje życie było pełne burz i walki....siłą wyrywałam życiu każdą dobrą chwilę i z uporem realizowałam swoje plany. Byłam twarda i silna, uparta i zawsze uśmiechnięta choć wiele łez wylałam w poduszkę, ale nikt nie mógł o tym wiedzieć..
W 2006 roku definitywnie zakończyło się moje małżeństwo i gdy teraz wspominam dzień rozwodu czuję ulgę i mam uśmiech na twarzy. Jedna sprawa...10 minut i po bólu...ślub trwał dłużej... wtedy po miesiącach totalnego chaosu pierwszy raz w życiu zostałam zupełnie sama...bez jakiejkolwiek bliskiej osoby z pytaniem co robić, jak żyć...na szczęście rok wcześniej pomyślałam o sobie i dla własnej satysfakcji,kaprysu i potrzeby zrobienia w końcu po latach czegoś tylko dla siebie wybrałam się na studia. Po rozwodzie grono znajomych bardzo zweryfikowałam i pozostali tylko starzy i sprawdzeni przyjaciele, bo jak wiadomo wszem i wobec samotne kobiety nie są mile widziane w towarzystwie. Zawsze mnie to śmieszyło i do końca życia nie zrozumiem toku myślenia niektórych kobiet...że wszystkie samotne kobiety tylko czyhają, aby komuś ukraść męża...żałosne.. Rzuciłam się w wir pracy i nauki...dom, studia, praca i tak sobie wiodłam życie przez dwa lata... ochłonęłam po tym wszystkim czym uraczył mnie były. Aż tu bummmm. Był piękny czerwcowy dzień, gdy na mojej drodze stanął ON- pan Idealny. Oaza spokoju, czułości, mądrości i zrozumienia...pierwszy raz w życiu poczułam się dla kogoś ważna, piękna. Pierwszy raz w życiu to o mnie się ktoś martwił i opiekował. No i zakochałam się jak dziecko, On zresztą też...niestety nie dane nam był być razem..rozstaliśmy się po roku pełnym szczerego uczucia i zrozumienia..tonąc w łzach i bólu. Od tego czasu minął  rok, a ja wciąż nie potrafię o Nim zapomnieć. Żyję swoim życiem, mam nowy dom, pracę, przyjaciół i w tygodniu tyle zajęć, że wracam do domu i padam. Niestety przychodzą święta, weekendy i długie samotne wieczory w które niejednokrotnie wkrada się pustka. Dzwonisz, piszesz a tu jak na złość nikt nie odbiera, nie odpisuje. Nie mam nikomu tego za złe, takie jest życie...ludzie mają dom, dzieci, rodzinę i swoje sprawy więc nie zawsze muszą być do dyspozycji. Kiedyś, gdy mogłam jeździć moją odskocznią był rower...wsiadałam i pędziłam przed siebie do bólu...dzisiaj jego miejsce zajęły książki. Mam paru cudownych przyjaciół, na których wiem, że mogę liczyć i bardzo im dziękuję za serce i wsparcie w najgorszych chwilach życia. Jednak wciąż moje serce strasznie tęskni za tym, który wskrzesił we mnie prawdziwą kobietę...

55

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj La....

Wywołałaś mnie więc jestem.Właściwie jestem tutaj każdego dnia.....Czytam Wasze posty, zwłaszcza te kobiet skrzywdzonych przez takie jak my.....Kobiety które mając mężów zakochują się w innych też żonatych.....
One uświadamiają mi ,że nie jestem w porządku,mimo że nigdy nie miałam zamiaru rozbijać jego ani swojego małżeństwa...
Co u mnie?
Walczę ze sobą, z tym co jest w moim sercu....Na dziś to jest walka z wiatrakami....

Posty Muszelki są chaotyczne, pełne sprzecznych emocji ale jakże prawdziwe.....trzepotanie sie jak w sieci- też tak to czuję...
Ja próbuję wyrwać się z tej pułapki, ale jest cholernie ciężko....
Podjęłam decyzję (krok milowy) że nie będziemy się kontaktować. Czy wytrwam????
Pojawiła się możliwość spotkania, za miesiąc i......przeraziłam się....jeśli się spotkamy, będzie jeszcze ciężej....
Muszę to skończyć, to nie ma sensu,jest bez przyszłości....Męczy mnie i Jego...Nie chcemy nikogo krzywdzić....

Kenzo254!
Jesteś dla mnie przykładem....Zachowałaś się szlachetnie mimo że byłaś bardzo samotna.....

56 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-04-27 20:51:47)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Kenzo, Biedronko, Muszelle. Wiem co czujecie czułam to samo, a może więcej bo gotowa byłam na wszystko - ale los dał mi szanse pocierpieć i zrozumieć spojrzeć dalej niż moje marzenia, spojrzeć na prawa jego i jego rodziny, bo to była część jego życia. Oddchodząc wiedziałam, że wyznaje mu uczucie.

Czy rok temu mogłabym wyobrazić sobie taki scenariusz - nigdy - a jednak życie jest pełne niespodzianek - tylko ja chciałam tej niespodzianki smile kochać i być kochaną było moją najgłębszą tęsknotą i związek taki prawdziwy, głęboki, oparty na pełnym zaufaniu, i abym była tą jedyną, bez żadnych wątpliwości smile i kochać go miłością pełną oddania ... i czuje się kochana .

Never say never ... coś w was się zrodziło, macie potrzebę miłości ... Nie wiecie co przyniesie jutro.
Może Biedron, zakocha się na nowo w mężu i jego pierwszej zmarszczce, może Muszelle uwolni się z więzów męża i tego drugiego, i pozna tego prawdziwego smile... A Ty Kenzo ... ty masz już pięknie przygotowane miejsce w sercu - szukaj go i daj się znaleźć wink Kenzo przeżyłaś wiele i potrafisz docenić dobro w życiu, jesteś wytrwała ... Może czas na wyzwolenie się z przeszłości i spełnianie marzeń.

Zuziu, a jak Twoje życie się odmieni?

Biedron napisał, że te spotkania są potrzebne, nie są bez powodu ... i ta miłość taka nie do spełnienia miała swoją ogromną rolę - musiała zaistnieć.
Mr Boski zawsze zostanie w moich serduchu, ma tam wykupiony apartament wink
ale Mr Wspaniały - dostanie wszystko i oddaje mi wszystko, dajemy sobie całą nagromadzoną mądrość i miłość ...

57

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witam  smile wspaniały wątek... bardzo pozytywny i taki życiowy... niezależnie od wieku każdej z Nas trafiały się już różne sytuacje... walka ze sobą, swoim sumieniem... miłość rozczarowanie, niespodziewane zwroty akcji... jak w jakimś tasiemcu amerykańskim...
tyle że to jest nasze życie a nie jakiś film... jestem szczęśliwa... po nieudanym związku, czasie rekonwalescencji buduję swoją teraźniejszość... która da mi owoc na przyszłość... i znów jestem zakochana... no może zauroczona, ale wiem ze dobrze mi z tym i że uśmiecham się częściej na samą myśl o Nim i że jestem pogodniejsza... i choć nie wiem co przyniesie mi to nowe uczucie to i tak jest pozytywnie smile nie wiem czy wiem czym jest miłość... dla mnie to dawanie drugiemu człowiekowi tego co najlepsze z nas samych, dzielenie się uśmiechem który nic nie kosztuje to okazywanie łagodności i wyrozumiałości dla partnera... to wspólne plany, zainteresowania to dobroć płynąca z głębi duszy... to szczerość w rozmowach... a najcudowniejszą melodią jest bicie serca w takt tego drugiego... ach ta wiosna... smile
pozdrawiam Was drogie mądre kobietki smile

58

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La,wyrazy uznania i szacunku dla Twojej madrosci i specjalne podziekowania za wsparcie

59

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Aguś smile to ja dziękuję.

Kólka:) ale ślicznie to opisałaś jakbym czytała siebie, i jak fajnie gdy ktos nazywa nasze odczucia smile) tylko, że ja nie mam żadnych wątpliwości - kocham.

Mój ukochany, jest niesamowity, a może to ja otwarłam się na czary, na akceptację drugiego człowieka zupełną, na wsłuchanie się w niego. Uwielbiam spełniać jego pragnienia, te niewypowiedziane, i uwielbiam gdy on niby taki zajęty, a słucha mnie i widzi... albo jesteśmy takimi "starymi wyjadaczami" wink i dlatego miłość nas tak cieszy, albo w gwiazdach mam go zapisanego wink nie, nie wierze w te gwiazdy, tyle ich na świecie wink)) bardziej wierzę we wzajemną fascynacje, zrozumienie, podobne pragnienia, doświadczenie życiowe i podobne wartości, i dbanie, dbanie o tego drugiego w malutkich gestach, i w dużych czynach wink ... no i ying - yang ... smile

60

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witaj Kochana La..Trochę się nie odzywałam,ale nie zawsze mogę.Z domowego kompa nie korzystam,bo!wiadomo.Więc pozostaje ten w pracy,a tu też wiadomo,nie zawsze można.Kochana La...czuję w Twych ostatnich słowach taki spokój,takie spełnienie,takie leniwe,cudowne trwanie u boku ukochnego.To wspaniałe,czytac Twoje słowa,bo wiesz?mnie dają nadzieję,dają ukojenie.Ja jestem niewiarygodnie smutna.Ostatnio byliśmy w kontakcie,ale znowu ja(coraz częściej ja)napisałam,że nie może to tak dłużej trwać.Bo wiesz?rozmawialiśmy kilka dni temu i usłyszałam coś w jego głosie.Usłyszałam radość,usłyszałam,że nadaje rangę swojemu słubowi(już za chwilę bierze ślub).to nie jest spełnienie marzenia jego kobiety,to jest też spełnienie jego marzenia.I gówno prawda,że robi to dla świętego spokoju.A ja nie chcę tego już słyszeć.Tej radości(ukrywanej),nie chcę mu towarzyszyć w przygotowaniach,bo umieram z każdą minutą bardziej.Z bólu.Swiat mi się wali na głowę,przeżywam osobista tragedię i nie mogę udawać,że nic się nie dzieje!Cierpię.Nieludzko!Wciąz nie mogę się uwolnić!Ale próbuję.
Wiesz co?i wcale nie chcę już żadnej innej miłosci.Mam dość.Zaufałam dwa razy.pokochałam całą sobą.dwa razy.i dwa razy dostałam kopa.Nie wyleczę się metodą klin,klinem.Nie chcę tego.To jak wiesz,nie w moim stylu.Chcę tylko odzyskać równowagę emocjonalną.I znowu spokojnie żyć.Bezbarwnie,ale spokojnie.i tyle.
Pozdrawiam i udanego weekendu.Gołąbeczki:)))))

61 Ostatnio edytowany przez La Que Sabe (2010-05-01 10:57:23)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Witajcie, dziś z pewnego dystansu patrzę na podobne emocje jakie czułam, podobne do Biedrona, Muszelle, Kenzo ... pragnienie odzyskania spokoju. 
Myślę, że odzyskałam go, ale ciągle muszę dbać bo jest taki delikatny, mocne przeżycia rozszarpują nas od wewnątrz i potem musimy być dla siebie dobre.

Też czasem jest mi smutno, bardzo smutno, ale wiem dlaczego tak jest, wiem, że to jest cena, jaką płacę...
i wiem, ze to przeminie, jak żałoba po stracie bliskich...

Nie walczę już z żadnymi emocjami, raczej staram się je ucywilizować smile zrozumieć wink i czasem najprościej jest przestać mielić w sobie wink chociaż ja tak lubię analizować wink

Kenzo - piszesz, że mężczyzna którego pokochałaś wskrzesił w tobie prawdziwą kobietę, Biedron, Muszelle i ja czujemy to samo.
Czyli same pozwoliłyśmy sobie wcześniej na obrośnięcie kurzem, nieużytkami, zaniedbałyśmy piękno w nas... A może to naturalna kolej życia ... miłość odkrywa nas prawdziwych?

Miłość, nie ma nic od niej ważniejszego na świecie... Ona jest początkiem i końcem.
Miłość jest dla mnie pełnią człowieczeństwa, ona naprawdę jest bezwarunkowa... niczego nie żąda, o nic nie prosi ... jakie to niesamowite.

62 Ostatnio edytowany przez kenzo254 (2010-05-02 08:27:41)

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

La...
miłość wydobywa z człowieka wszystko co prawdziwe i piękne... daję siłę, wiarę i nadzieję...

dziś kiedy jej brak nie obrosłam kurzem....dziś wokół mnie powstał wielki mur, który zbudował czas, doświadczenia, uczucia....
dziś strasznie boję się znów zaryzykować...zaufać....strach przed kolejną porażką, upokorzeniem, bólem jest niebotycznie wielki...
dziś nienawidzę być sama, lecz także boję się być z kimś...

63

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Kenzo, stałaś się Królową  Śniegu, dobrze wiesz, bo jesteś mądra, że to forma samoobrony, budujesz mury i twierdze, by nikt nie zranił cię nie przebił się, do Twojego wrażliwego Serca, myślisz, że więcej nie zniesie bólu.
"Lodowate nastawienie wygasza twórczy ogień w kobiecie". To poważny problem, ale jest nadzieja dla ciebie ... trzeba skruszyć lód i uwolnić duszę. Musisz iść naprzód, jeśli czujesz, że nie masz ochoty widzieć żadnego faceta, zrób się na bóstwo i umów się.
Ja, pamiętam jak miałam pomalowane cudnie paznokcie u stóp (nie mogłam tego dzieła sztuki maronować w samotności)  wink , i umówiłam się żeby wyjść na siłę, zjeść lody w kawiarnianym ogródku i oddychać powietrzem, skruszyć zewnętrzną warstwę lodu słońcem...

"Coś co jest w ruchu, nie może zamarznąć" smile

64

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Królowa Śniegu...lodowa góra...skała, którą ciężko będzie tym razem skruszyć...
i mam tego pełną świadomość...wiem jak bardzo odgrodziłam się od świata, zamknęłam w swojej bajce...
każdego wieczoru zastanawiam się jak wyrwać się z zaklętego kręgu, jak zacząć ufać...
każdego dnia patrzę z zazdrością na szczęśliwych, kochających się ludzi i całym sercem pragnę poczuć tę radość i wolność...
bo trudno jest żyć z poczuciem bycia pyłem na wietrze....czuć żal, ból i niespełnienie...

niesamowite jak wielka różnica jest pomiędzy czytaniem o czymś, oglądaniem o tym filmów, a doświadczeniem tego we własnym życiu...

65

Odp: Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Kenzo, kontaktowałaś się z nim przez ten rok?
Wiesz, jeśli nie zamknęliście tego rozdziału definitywnie ciągle w sercu tkwi iskierka nadzieji, i ona nie daje wytchnienia, a tęsknota, boli ... usycha się... a z takiej niespełnionej i beznadziejnej...

Kenzo, jeśli nie ma nadzieji na bycie z nim, pożegnaj go.
Podejmij decyzje, że nie przywołujesz pięknych chwil i nie żyjesz nimi. Jeśli go nie pożegnasz, nie będziesz miala sily na nowe życie, nie otworzysz się na nikogo innego.

Posty [ 1 do 65 z 81 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Milosc czym jest, a czym jest zwiazek . Co oznacza kochac?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024