Naturalne zamienniki dla środków chemicznych? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Naturalne zamienniki dla środków chemicznych?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Naturalne zamienniki dla środków chemicznych?

Obejrzałam ostatnio program o środkach chemicznych stosowanych w produktach spożywczych i złapałam się za głowę – wiedziałam, że nie jest dobrze, ale żeby denaturat wstrzykiwać do pomidorów?! Trują nas na każdym kroku. W sumie jesteśmy w miarę świadomi tego w jakich produktach jest najwięcej chemikaliów, ale mam wrażenie że mało kto zastanawia się jak szkodliwe są dla nas środki czystości. Przecież te wszystkie proszki do prania, albo płyny do mycia szyb podłóg to jedna wielka chemia! A z tym przecież też obcuje nasza skóra. Czy znacie i polecacie jakieś naturalne zamienniki takich środków chemicznych? Przecież nasze babcie musiały sobie jakoś radzić.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalne zamienniki dla środków chemicznych?

Hm, takich robionych samemu nie znam, ale chyba produkty Frosch mają w miare dobre składy... Ja kupiłam w rossmannie, widziałam tez w biedronce, chyba są ogólno dostepne. Kupiłam dokładnie jeden produkt - sodowy środek do czyszczenia kuchni, skład ma dosć krótki, co raczej dobrze świadczy, także może sobie pooglądaj ich produkty smile

3 Ostatnio edytowany przez Taanka (2018-02-28 20:26:11)

Najlepszy domowy srodek czystosci to ocet . :-)

Faktycznie strach teraz jeść cokolwiek ze sklepu a tym bardziej dzieciom podać. Dlatego ja jem warzywa tylko z własnego ogródka, no ale przecież nawet te nasionka musiały być wcześniej skażone ehhh… A co do środków chemicznych to dobre jest szare mydło i do mycia ciała i do prania. Słyszałam też o orzechach myjących, ale nigdzie ich nie mogę kupić bo chyba przez internet trzeba zamówić. Może w jakichś eko sklepach są, jak masz blisko jakiś to możesz sprawdzić

5

roksanakokoszko napisał/a:

Faktycznie strach teraz jeść cokolwiek ze sklepu a tym bardziej dzieciom podać. Dlatego ja jem warzywa tylko z własnego ogródka, no ale przecież nawet te nasionka musiały być wcześniej skażone ehhh… A co do środków chemicznych to dobre jest szare mydło i do mycia ciała i do prania. Słyszałam też o orzechach myjących, ale nigdzie ich nie mogę kupić bo chyba przez internet trzeba zamówić. Może w jakichś eko sklepach są, jak masz blisko jakiś to możesz sprawdzić

Ja prałam w orzechach piorących, ale czy skuteczne ... Jak pranie nie jest brudne i tylko do odświeżenia to tak.
Poza tym trochę kłopotu, bo trzeba osuszyć woreczek, te orzechy, żeby nie gniły.
Kupiłam w necie, w sklepie ze zdrowymi kosmetykami

6

Ja też używałam orzechów pioracych.Bez szału.Niektóre rzeczy nie nadają się do użycia po praniu-np ręczniki-są sztywne i twarde,że można się skaleczyć:) Ale używałam też proszku do prania z orzechami klar,który jest jest ekologiczny no i był zdecydowanie lepszy niż same orzechy.
Obecnie używam proszków do prania z klareko.To ekologiczne proszki z olejkami eterycznymi.Są wersje do białych i kolorów.Zawierają tylko węglan sodu i nadwęglan w składzie prócz olejków.
Można także samodzielnie zrobić proszek do prania smile
Sprzątam uzywając sody lub octu.
Do zmywania używam kapsułek sonet-też z olejkami ale bez fosforanów i chloru.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
gojka102 napisał/a:

Ja też używałam orzechów pioracych.Bez szału.Niektóre rzeczy nie nadają się do użycia po praniu-np ręczniki-są sztywne i twarde,że można się skaleczyć:) Ale używałam też proszku do prania z orzechami klar,który jest jest ekologiczny no i był zdecydowanie lepszy niż same orzechy.
Obecnie używam proszków do prania z klareko.To ekologiczne proszki z olejkami eterycznymi.Są wersje do białych i kolorów.Zawierają tylko węglan sodu i nadwęglan w składzie prócz olejków.
Można także samodzielnie zrobić proszek do prania smile
Sprzątam uzywając sody lub octu.
Do zmywania używam kapsułek sonet-też z olejkami ale bez fosforanów i chloru.

ooo, chyba muszę wypróbować te z klareko w takim razie smile no i ten ocet, skoro już dwie osoby polecają, to chyba warto wypróbować smile Dziękuję!

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Naturalne zamienniki dla środków chemicznych?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021