Depresja - ciezka sprawa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Depresja - ciezka sprawa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Depresja - ciezka sprawa

Od 3 miesiecy walcze z depresja.
Nie wiem co mam robic nie chce brac lekow. CZy jest jakies wyjscie z tego?
Psycholog tez nic nie pomoze.
Zaczelo sie przed zima i trwa tak duzo zlych chwil w tym czasie przezylam.
Wiem ze zalenie sie tu nic nie da ale moze....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Depresja - ciezka sprawa

A chodzisz na terapię? Bierzesz aktualnie leki? Masz kontakt z psychologiem, że twierdzisz, że nie pomoże?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Na początek psychiatra, a nie psycholog. Nawet jeśli psycholog, to dobry w swoim fachu powinien Cię skierować do psychiatry bo może wchodzić w grę konieczność leczenia farmakologicznego.

4 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-02-14 10:56:34)

Skoro nie chcesz brać leków i chodzić na terapię, to nie chcesz wyzdrowieć.

Dopóki nie zechcesz, to nic się nie zmieni.

I Ty nie walczysz z depresją, Ty się jej poddałaś.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

dlaczego nie chcesz sobie pomóc? a skoro nie chcesz to po co piszesz na forum? szukasz magicznego środka?
Możesz jeszcze poszukać książek o depresji i próbować sama dotrzeć do siebie, ale to trochę karkołomna droga.
Możesz poszukać wsparcia u bliskich, chociaż to bardzo obciąża tę drugą stronę, a i tak decyzje o twoim życiu należą do ciebie.

Nie ma nic złego w tym, że idziesz do lekarza gdy masz katar i gorączkę, tak samo gdy masz depresję.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

6

W depresji na pewno pomaga wsparcie rodziny i znajomych - to są najważniejsi ludzie w Twoim życiu! smile

I'm faded, so lost...

7

Leczenie depresji bez leków i terapii? Nie wyobrażam sobie tego. O ile rzeczywiście to depresja,bo wnioskuję z posta że u lekarza nie byłaś tylko sama postawiłaś sobie diagnozę. Psychiatra to pierwszy krok,powodzenia smile

" Lepiej być szczęśliwym głupcem,niż nieszczęśliwym mędrcem" H.W. Geissler

8

JowitaMAZ napisał/a:

W depresji na pewno pomaga wsparcie rodziny i znajomych - to są najważniejsi ludzie w Twoim życiu! smile

Owszem, bliscy i ich wsparcie jest niezwykle ważne, ale jako jedna ze składowych leczenia, na pewno nie zastąpią profesjonalnej pomocy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

9

Dlaczego ludzie nadal bronią się przed wizytą u psychiatry ?? Nieleczona depresja może prowadzić do samobójstwa.

10

Każdy ma obawy przed pójściem do lekarza psychiatry. Ja też miałam, ale po pierwszej wizycie i otrzymaniu leków poczułam ulgę, że ktoś o mnie zadbał. Jeżeli nie lekarz, to można spróbować porozmawiać z najbliższymi - tylko ja nie miałam dobrego kontaktu z rodziną dlatego wolałam lekarza.

11

julkaZ napisał/a:

Od 3 miesiecy walcze z depresja.
Nie wiem co mam robic nie chce brac lekow. CZy jest jakies wyjscie z tego?
Psycholog tez nic nie pomoze.
Zaczelo sie przed zima i trwa tak duzo zlych chwil w tym czasie przezylam.
Wiem ze zalenie sie tu nic nie da ale moze....

Bardzo dobrze, że tutaj napisałaś smile Możesz również nam opowiedzieć o tym, dlaczego czujesz się przybita. Dobrze podzielić się swoimi zmartwieniami, może któraś z nas wysłucha i doradzi w problemie.

12 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-16 21:48:53)

Ja od wielu lat choruje na depresje, jestem po terapii, nie należy czekać trzeba walczyć. Mi pomógł cudowny psychoterpeuta z spam w warszawie. Wróciłam do życia.

13 Ostatnio edytowany przez Ajaks (2019-06-27 17:01:58)

Może ja coś podpowiem. :) Ja z tym niestety też mam problem. Generalnie zasada jest taka, żeby najlepiej iść do psychiatry, albo najlepiej psychoterapeuty. Psycholog to trochę kiepski pomysł na początek.

Najpierw trzeba przytłumić i wyciszyć organizm. Ja nawet chciałem brać leki, bo wiedziałem, że chcę z tego wyjść. Nie musisz się bać leków. :) Brałem dosyć długo i to różne kombinacje. Zmartwic Cię nie chcę, bo nie każdy musi działać i nie od razu. Niby gadam banały, ale tak jest. No, a potem to już szukanie źródła problemu.

Gdyby to było takie łatwe to pewnie ludzie nie mieliby problemów. Niestetety, ale w moim przypadku nie zadziałały ani leki, ani terapię. Krótko mówiąc depresja spychała mnie w ciemne otchłanie. Byłem i niestety jestem czasem bezsilny.

Pomagali mi ludzie i moja pasja, gdyby nie to,  to pewnie by mnie tu nie było, bo zrobiłbym sobie krzywdę. Czasem naprawdę warto z kimś szczerze pogadać, tylko tak naprawdę dosadnie. Służę pomocą jakby coś. Trzymaj się!

14

Odpowiadasz na post z ubiegłego roku..

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Depresja - ciezka sprawa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018