Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Witajcie smile
Mieszkam z chłopakiem, mamy po 22 lata. Oboje się uczymy, ja studiuję, on uczy się weekendowo i pracował dorywczo.
Ja dostaję pieniądze od rodziców i uzyskuję stypendium naukowe (500zł) na opłacenie mieszkania. Tak wyglądało to jeszcze dwa miesiące temu.
Chłopak ma orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności ze stopniem 02-P z tytułu nerwicy od dzieciństwa, która utrudnia pracę. Mimo wszystko gdzieś się łapał za fizyczną robotę i łączyliśmy koniec z końcem.
Dwa miesiące temu padło podejrzenie nowotworu u mojego chłopaka. Miesiąc temu wycięto mu węzeł chłonny i zakazano pracy fizycznej na okres pół roku. Praca fizyczna to jedyna praca, z którą chłopak daje sobie radę. Wszelkie call center, praca z ludźmi odpadają przez nerwicę, która daje w takich sytuacjach objawy fizyczne typu wymioty, drgawki i biegunka.
O ile z mojej strony nie ma problemu finansowego, w tej chwili z mojego nędznego stypendium musimy się żywić przez cały miesiąc, a do tego dochodzi pies, rachunki, środki czystości. Rodzice chłopaka są w stanie pomóc mu tylko z opłaceniem czynszu.
Stąd moje pytanie: czy w opisanej sytuacji jest jakikolwiek zasiłek, na który chłopak ma szansę lub jakakolwiek inna pomoc?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Witaj, po pierwsze, czy chłopak wcześniej pracował i czy nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych z PUP? Jak teraz ma placone ubezpieczenie? Czy własnie przez Urząd pracy. Musi być jakoś ubezpieczony, skoro się leczy.
Jeżeli byście się zgłosili do Ośrodka Pomocy Społecznej, będzie liczony wasz wspólny dochód, także to, że rodzice Wam pomagają, trzeba będzie też pokazać ile płacicie rachunków. W przypadku lekkiej niepełnosprawności z ops-u przysługuje tylko zasiłek okresowy, który jest mnijeszy niż zasilek stały (stopień znaczny, bądź umiarkowany niepełnosprawności)

3 Ostatnio edytowany przez Lumbago (2018-02-01 18:27:05)

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Dziękuję za odpowiedź.
Chłopak jest ubezpieczony w pracy swojej matki. Pracował dorywczo, zmieniał często prace, najdłużej w jednej pracował miesiąc i między pracami miał różne przerwy na egzaminy, naukę itp. Były to zazwyczaj umowy zlecenie, nie prosił o ubezpieczenie w pracy. Od dwóch miesięcy nie pracuje (od tego czasu jest podejrzenie nowotworu).
Liczony byłby mój i jego dochód? Nawet, jeśli nie jesteśmy prawnie związani?

4

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Tak, bo prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe, no chyba, że będziecie ściemniać, że jesteście współlokatorami, ale kłamstwo ma krótkie nogi, no i to też zalezy na jakiego pracownika się trafi.
Zatem w Waszym przypadku sytuacja wygląda tak. Chłopak zglasza się do MOPS-u, GOPS-u, czy OPS-u nie wiem co u Was funkcjonuje. Zgłasza swoją sytuację pracownikowi socjalnemu z rejonu, w którym mieszkacie. Pracownik socjalny nie zapowiada kiedy przyjdzie na wywiad, ma 3 wejścia, jak za 3 nie zastanie chłopaka jest decyzja odmowna. Na wizycie robi się tzw duży wywiad. Gdzie się podaje wszystkie dane osobowe, swój dochód, najlepiej udokumentowany, w jego przypadku nie ma dochodu w Twoim zaświadczenie o stypendium. Podaje sie też miesięczne wydatki, nie tylko czynsz, gaz, prąd, ale też telefon, tv, internet, leki, aleimenty jezeli jakies płacicie itp. Pracownik widząc ile wydajecie i widząc wasz jedyny udokumentowany dochód- 500 zła zapyta jak się utrzymujecie i wtedy wychodzi kwestia dokładania się rodziców. partner musi tez okazać takie dokumenty jak orzeczenie o niepełnosprawności, to, że jest ubezpieczony przy rodzicach (nie każdy pracownik wymaga, ale ja bym wymagała), wypisy ze szpitala, ogólnie dokumentacja medyczna, jak najświeższa.

A teraz kwestia finansów, dochód na osobę w rodzinie do 514 zł, zatem, jeżeli Wasz dochód przekracza 1028 zł nie łapiecie się na zasiłek okresowy, są jeszcze zasiłki celowe np. na żywność i wtedy nie możecie przekraczać 771 zł na osobe w rodzinie.  Zasiłek okresowy jest wyliczany na podstawie dochodu, przykładowo wasz dochód to tylko 500 zł: (1028-500):2= 264 zł
Zasiłki celowe są przyznawane wg możliwości ośrodka, u mnie w mieście jest to od 30 zł na początku roku po nawet 300-400 zł na koniec

5

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Witam niedawno zostalam emerytka ze wzgledu na wiek wyliczono mi niespelna sto zl emerytury moj maz jest po operacji na zasilku okresowym wysokosci 500 zl ... Ja po komisji w pcpr dostalam orzeczenie lekkiego stopnia niepelnosprawnosci ... Czy moge liczyc na jakas pomoc z mopsu ?

6 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2018-04-06 15:10:01)

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?
kielanski napisał/a:

Witam niedawno zostalam emerytka ze wzgledu na wiek wyliczono mi niespelna sto zl emerytury moj maz jest po operacji na zasilku okresowym wysokosci 500 zl ... Ja po komisji w pcpr dostalam orzeczenie lekkiego stopnia niepelnosprawnosci ... Czy moge liczyc na jakas pomoc z mopsu ?

jakie dotychczas przedstawialiście dochody pracownikowi socjalnemu? skoro mąż ma 500 zł zasiłku okresowego to znaczy, ze korzysta z pomocy mops- chyba, ze mylisz zasiłki. Prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe?

7

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Maz przez jakis czas prowadzil mala dzialalnosc  ale musial ja zawiesic bo nie bylo zbytu pozniej pracowal ale jak to w polsce bywa to na umowe zlecenie po smierci syna podupadl na zdrowiu zawal zator plucny  pozniej bei pasy i tak bez konca lata ma wypracowane ale brakuje mu jeszcze 3 lat do wieku emerytalnego

8 Ostatnio edytowany przez Nirvanka87 (2018-04-06 15:25:49)

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

rozumiem, ale czy już korzystacie z pomocy mopsu? czy to co dostaje mąż to napewno dostaje zasiłek OKRESOWY, a może dostaje coś z zus? np rentę? no i czy prowadzicie wspólne gospodarstwo? jezeli tak to jaki jest wasz wspólny dochód, jezeli nie to co jest Twoim dochodem?

A i jeszcze jedno, czy dostaliście jakieś odszkodowanie- ubezpieczenie z tytułu smierci syna. jezeli tak to kiedy?

9

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Ja zajmowalam sie domem i wychiwywaniem dzieci w tym czasie oplacalam krus pozniej bylo kilka lat na umowe o prace a reszte na smieciowych

10

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

póki nie odpowiesz na moje pytania nie będe w stanie Ci sensownie odpowiedzieć

11

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Tak maz ma  zasilek z mopsu 500 z groszami ja 98,97 "emerytury" odszkodowanie uzyskalismy    w 2010 roku i czesciowo poszlo na leczenie i remont domu bo byl niezbedny a gospodarstwo rolne prowadzilismy ponad 20 lat temu

12

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

ok skoro mąż ma z mopsu świadczenie to znaczy, ze już korzystacie z ich pomocy, czy pracownikowi socjalnemu podawaliście, ze prowadzicie wspólne czy osobne gospodarstwo domowe? jakie dochody przedstawiliście pracownikowi socjalnemu, na podstawie których mąż dostał 500 zł z groszami?

13

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Maz podejmuje czasami jakies prace dorywcze ale z tym coraz ciezej a 500 zl ktore otrzymuje jest na podstawie orzeczenia 2 stopnia niepelnosprawnosci

14

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Staral sie dostac do ochrony ale przez symbol ktory ma na orzeczeniu odmowiono mu gdyby mial pierwsza grupe to owszem ale w polsce to nierealne

15

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

A gospodarstwo domomowe jest wspolne

16

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

W takim razie skoro gospodarstwo domowe jest wspólne czyli do dotychczasowego zasiłku męża były liczone wasze wspólne dochody i nadal tak będzie, z tym, że Ty masz teraz już emeryturę, która jest również Twoim dochodem. Zatem Wasza sytuacja finansowa się zmieniła i powinniście o tym poinformować pracownika socjalnego. Z tego wychodzi, że jezeli mąż ma zasiłek okresowy to on będzie mniejszy w związku z podwyższeniem dochodu przez emeryturę. Natomiast wydaje mi się, że jeżeli mąż ma 2 stopień to powinien mieć zasiłek stały. Tak czy siak, nie ważne na kogo przychodzi decyzja imiennie, jeżeli prowadzicie wspólne gospodarstwo to pomoc jest na Was oboje

17

Odp: Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Maz dostal decyzje na kolejne dwa lata wiec w przyszlym roku bedzie musial stawac kolejny raz na komisje ... Odwolal sie kiedys  ale Pani doktor z komisji wojewodzkiej tak go zbadala ze w jej odpowiedzi wszlo na to ze mial pobierane zyly z rak a on mial z nog wiec jesli lekarz nie rozroznie  tych konczyn to nie ma sie czego spodziewac ... Na  uklady nie ma rady takie juz polskie realia ... Ale dziekuje za pomoc milego popoludnia zycze

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Czy jest jakiś zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024