kiedy tabletki będą działać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » kiedy tabletki będą działać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: kiedy tabletki będą działać?

Dzień Dobry.  Od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne, ale 3 miesiące temu zrobiłam przerwę i ominęłam dwa opakowania. Chciałam zacząć brać normalnie, ale nie wzięłam pierwszej tabletki w pierwszy dzień krwawienia, ponieważ miesiączka spóźniała mi się już kilka dni. Przeczytałam, że jeśli pierwsza tabletka nie zostanie zażyta w pierwszy dzień miesiączki, to tabletki nie działają aż do następnego opakowanie. Zastanawiam się, czy gdy normalnie skończę to źle zaczęte opakowanie, to mam zrobić tak jak zawsze 7 dni przerwy i potem dopiero zacząć następne, czy zaczekać, aż zacznie się krwawienie - wtedy przerwa miedzy opakowaniami wyniesie 3-4 dni.  W którym przypadku tabletki zaczną od razu działać i co powinnam zrobić?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kiedy tabletki będą działać?

Skończ normalnie, a w międzyczasie zastosuj towarzysząco drugą metodę antykoncepcji. To nie jest dobre dla organizmu co chwila odstawiać.

3

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi. Okres Ci się spóźniał i przez to nie zażyłaś w pierwszym dniu? To trzeba było poczekać i zażyć w pierwszym dniu miesiączki. Tej spóźnionej, anie tej planowej.
Teraz pytanie czy wziełaś pierwszą tabletkę przed tym okresem czy po nim.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Reklama

4

ja wiem, ze trzeba było poczekać. ale niestety wzięłam przed okresem, wiec opakwanie nie działa. i teraz nie wiem, czy jak skonczę to opakowanie, to mam odczekac 7 dni, czy zacząć brać nastepne od razu jak pojawi się krwawnienie z odstawienia

5

O.o

no kończysz opakowanie, robisz te 7 dni przerwy i zaczynasz nowe.

Jak szłam po tabsy to ginekolog mi opowiedziała o jakiejś swojej pacjentce, która wzięła 1 opakowanie, a potem nie dostała okresu w czasie placebo i przestała brać, bo czekała na okres, żeby w 1 dniu znowu zacząć brać 2 opakowanie. Nie wiedziałam, że tacy ludzie się zdarzają, ale jak to czytam, to stwierdzam, że faktycznie takie przypadki są możliwe.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » kiedy tabletki będą działać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018