Jak przestać wstydzić się facetów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak przestać wstydzić się facetów?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Jak przestać wstydzić się facetów?

Jak o nich myślę to odczuwam dziwny lęk i wstyd. Nie mam żadnych kolegów, bo nie potrafię z nimi rozmawiać - wydają mi się obcy, nieprzyjemni. Mam wrażenie, że się nabijają ze mnie(jak coś powiem to zaraz potwórzą kolegom)
Mam dziwne przekonanie, że aby mieć chłopaka trzeba gadać z chłopakiem o seksie na początkowym etapie, że tak każde dziewczyny robią. A czuję się mega wstydziochem i jestem dziwna.
Nigdy nie będę mieć chłopaka, ja to wiem, bo czuję się jak nieatrakcyjny dzieciak.

Chłopaki zazwyczaj zaczepiali mnie na dyskotekach, festiwalach. Zawsze mówili, że gdybym była odważniejsza to byłoby ok. Zawsze dziwnie się czułam, że za dużo sobie pozwalam. Było ich 2 albo 3. Żaden z nich mi się nie podobał. Mam jeszcze przekonanie, że chłopaki na imprezach szukają tylko przygód i to mnie zawsze od nich odpychało.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

Kochana głowa do góry, cycki do przodu dupa wypięta. I pamiętaj, że nie masz się czego wstydzić. To ty zawstydzaj.

3 Ostatnio edytowany przez patologiczny.bialy.rycerz (2017-07-19 17:24:39)

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

Zależy jak z Twoją atrakcyjnością. Z tego co piszesz to chyba słabo. Dlatego nie masz kolegów smile Facet może zostać kolegą kobiety, tylko jeśli jest atrakcyjna i za mocna dla niego, ale liczy że jak będzie przy niej jako przyjaciel to ją powoli urobi i zostanie jego dziewczyną. I masz dobre przeczucia, trzeba gadać na początkowym etapie o sexie bo to ich tylko nakręca. Na dyskotekach i festiwalach zaczepiali cię bo chcieli zaliczyć, gadali że byłoby ok gdybyś była odważniejsza bo wtedy i oni mogliby odważniej sobie pozwalać licząc, że dasz im ciała smile I znowu masz rację, chłopaki na imprezach szukają tylko przygód. Ewentualnie jak ktoś ma początkowe etapy alkoholizmu to szuka jeszcze okazji by się nawalić, no ale jak się trafi coś do zaliczenia to oczywiście też to nie przeszkadza.

4 Ostatnio edytowany przez rinho91 (2017-07-31 21:08:15)

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

"Zależy jak z Twoją atrakcyjnością. Z tego co piszesz to chyba słabo. Dlatego nie masz kolegów" - nie zgadzam się z tym warunkowaniem. Znam wiele przykładów facetów, którzy mają "społecznie mniej atrakcyjne koleżanki" i doskonale się z nimi dogadują. Sam jestem facetem i mam kumpele, która ma sporą nadwagę i brak jednego oka, a i tak jest wspaniała osobą, którą bardzo lubię smile

"Facet może zostać kolegą kobiety, tylko jeśli jest atrakcyjna i za mocna dla niego, ale liczy że jak będzie przy niej jako przyjaciel to ją powoli urobi i zostanie jego dziewczyną." - kolejna bzdura. Tym stwierdzeniem kwalifikuję Cię jako typowego samca, który przejawia atawistyczne skłonności - niczym zwierze. Ot takie zwierzątko, które myśli... 

Przeczytałem całą wypowiedź i mam nadzieję, że  była ironiczna. Obym się nie milił.

5

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

"Jak o nich myślę to odczuwam dziwny lęk i wstyd" - w jaki sposób objawia się ten lęk? Jak myślisz, czym to jest spowodowane?

"Nie mam żadnych kolegów, bo nie potrafię z nimi rozmawiać - wydają mi się obcy, nieprzyjemni. Mam wrażenie, że się nabijają ze mnie(jak coś powiem to zaraz potwórzą kolegom)" - Jak myślisz, co mogłoby się stać, żeby przestała tak myśleć? Jakie działanie możesz wykonać, żeby przybliżyć się o jeden malutki kroczek do przodu w budowaniu relacji z mężczyznami?

"Nigdy nie będę mieć chłopaka, ja to wiem" -nie, tego, nie wiesz. Ty myślisz, że tak wiesz, bo Twoje doświadczenie Cię tak nauczyło.

  "bo czuję się jak nieatrakcyjny dzieciak." - tutaj masz sedno problemu. Gdybyś miała określić swoją atrakcyjność względem płci przeciwnej w skali 0-10, to na ile byś ją określiła?

6

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

jeśli nie szukasz przygód to po co wogóle się w to ładować. Jeżeli ci facet na pierwszej randce proponuje seks to szkoda na takiego czasu. Nic na siłę, a po za tym jak właśnie szukasz kogoś z wartościami to wiadomo że będzie to dłużej trwało.

7

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

ewa – bardzo widać ze powinnaś popracować nad pewnością siebie…

8

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

Na pewno w końcu znajdziesz takiego, któremu spodoba się Twoja nieśmiałość smile Ludzie mają różne upodobania, nie wszyscy chcą tego samego.

9

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

Może jesteś jakąś dziwaczką i poprostu potrzebujesz jakiegoś świra takiego jak ja.

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?

Odnoszę wrażenie że odczuwasz lęk z tego powodu że dotychczasowi chłopacy potraktowali ciebie wg. tego co piszesz trochę przedmiotowo, i taki masz teraz ich obraz. Czy musisz się tymi ludźmi aż tak bardzo przejmować? Raczej nie warto opierać swoich oczekiwań w przyszłości na podstawie złych doświadczeń z przeszłości, to już było i minęło.
Twój opis dosyć pasuje do syndromu sztokholmskiego(popatrz na wiki nie mogę, wstawiać odnośników).

Raczej lepiej nie przybierać w tych sprawach maski i pozostać sobą, a nie starać się spełniać czyjeś oczekiwania co do ciebie.

Warto byś pomyślała nad tym co napisał rinho91, żebyś trochę sama z siebie drążyła ten problem, i spojrzała wgłąb siebie.

11

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?
ewa333 napisał/a:

Jak o nich myślę to odczuwam dziwny lęk i wstyd. Nie mam żadnych kolegów, bo nie potrafię z nimi rozmawiać - wydają mi się obcy, nieprzyjemni. Mam wrażenie, że się nabijają ze mnie(jak coś powiem to zaraz potwórzą kolegom)
Mam dziwne przekonanie, że aby mieć chłopaka trzeba gadać z chłopakiem o seksie na początkowym etapie, że tak każde dziewczyny robią. A czuję się mega wstydziochem i jestem dziwna.
Nigdy nie będę mieć chłopaka, ja to wiem, bo czuję się jak nieatrakcyjny dzieciak.

Chłopaki zazwyczaj zaczepiali mnie na dyskotekach, festiwalach. Zawsze mówili, że gdybym była odważniejsza to byłoby ok. Zawsze dziwnie się czułam, że za dużo sobie pozwalam. Było ich 2 albo 3. Żaden z nich mi się nie podobał. Mam jeszcze przekonanie, że chłopaki na imprezach szukają tylko przygód i to mnie zawsze od nich odpychało.

Po pierwsze- ile Ty masz lat,dziewczyno? Wcale nie trzeba z zadnym facetem rozmawiac o seksie na poczatku. Kompletna bzdura. Normalna kobieta rozmawia o wszystkim. Cos mi sie wydaje, ze jestes bardzo mloda i spokojnie mozesz sobie odpuscic myslenie o facetach chwilowo, poki ich tony nie spotkasz i nie nabierzesz doswiadczenia.

Poradze Ci dwie rzeczy- nie przejmuj sie zadnymi stereotypami i postepuj w zgodzie sama z soba. Reszta sie sama ulozy.

12

Odp: Jak przestać wstydzić się facetów?
Mama Emigrantka napisał/a:
ewa333 napisał/a:

Jak o nich myślę to odczuwam dziwny lęk i wstyd. Nie mam żadnych kolegów, bo nie potrafię z nimi rozmawiać - wydają mi się obcy, nieprzyjemni. Mam wrażenie, że się nabijają ze mnie(jak coś powiem to zaraz potwórzą kolegom)
Mam dziwne przekonanie, że aby mieć chłopaka trzeba gadać z chłopakiem o seksie na początkowym etapie, że tak każde dziewczyny robią. A czuję się mega wstydziochem i jestem dziwna.
Nigdy nie będę mieć chłopaka, ja to wiem, bo czuję się jak nieatrakcyjny dzieciak.

Chłopaki zazwyczaj zaczepiali mnie na dyskotekach, festiwalach. Zawsze mówili, że gdybym była odważniejsza to byłoby ok. Zawsze dziwnie się czułam, że za dużo sobie pozwalam. Było ich 2 albo 3. Żaden z nich mi się nie podobał. Mam jeszcze przekonanie, że chłopaki na imprezach szukają tylko przygód i to mnie zawsze od nich odpychało.

Po pierwsze- ile Ty masz lat,dziewczyno? Wcale nie trzeba z zadnym facetem rozmawiac o seksie na poczatku. Kompletna bzdura. Normalna kobieta rozmawia o wszystkim. Cos mi sie wydaje, ze jestes bardzo mloda i spokojnie mozesz sobie odpuscic myslenie o facetach chwilowo, poki ich tony nie spotkasz i nie nabierzesz doswiadczenia.

Poradze Ci dwie rzeczy- nie przejmuj sie zadnymi stereotypami i postepuj w zgodzie sama z soba. Reszta sie sama ulozy.


Mam 20 lat w tym roku. Mam takie zerowe doświadczenie. Zauważam, że starsi, chłopacy często patrzą się na mnie, ale to nic nie znaczy. Nawet jeśli to żaden o mnie nie zabiega, nie stara się. Czuję się niewidzialna. Jak patrzę na rówieśniczki, które są w długoletnim związku, w małżeństwach to mnie ssie zazdrość. Mają kogoś bliskiego do kogo mogą się przytulić, poczuć ciepły oddech swojego ukochanego (przy całowaniu itp), w łóżku nie zasypiają same (a mi jest pusto, zimno, smutno). Jest ktoś kto troszczy się, zastanawia się gdzie jest się. Można wysłuchiwać co się działo ciekawego lub nie na studiach/pracy. Zdaje sobie sprawę, że nie zawsze jest taka sielanka. Uważam, że lepiej być samemu niż w złym związku. Ale ja już nie wytrzymam - to głupie że to piszę w młodym wieku - mam swoje potrzeby. Nie mam oczekiwań, że będzie terapeutą, zarządcą, złotą rączką, lekarzem i wielkim bóstwem w jednym. Chciałabym, abym czuła do niego pociąg seksualny(podobał mi się wizualnie też), był mną zainteresowany i szczerze mnie kochał, szanował mnie i żebyśmy mogli się ze sobą dogadywać. Myślę, że to nie są wielkie wymagania, których nie da się zrealizować.
Nie mogę wyleczyć się z zauroczenia w pewnym facecie. Ciągle o nim myślę, marzę, ale nie chce o tym pisać tutaj publiczne, mogłabym na GG lub na e-mail.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Jak przestać wstydzić się facetów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024