Zbyt ogólne zainteresowania a problem z podjęciem studiów. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Zbyt ogólne zainteresowania a problem z podjęciem studiów.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez ironmade (2017-07-04 09:38:02)

Temat: Zbyt ogólne zainteresowania a problem z podjęciem studiów.

Odkąd nie powiodło mi się na maturze,nie dostałam się na studia,które mnie w tamtym czasie interesowały(ekonomia).Zdecydowałam się,po namowach na studia na innym kierunku(matematyka).Po pół roku zrezygnowałam,bo mnie nie zaciekawiły,wręcz nudziły.Przez kolejne dwa półrocza powtórka tego samego.Później z wielkimi problemami znalazłam pracę.
Od matury minęło 17 lat.W tym czasie zainteresowałam się rachunkowością ale tylko od strony praktycznej.Teoria jest dla mnie mało ciekawa.Więc moje pytanie czy warto studiować rachunkowość dla papierka?Co jakiś czas mama robi mi wyrzuty,że nie mam studiów a w latach szkolnych byłam dobrą uczennicą(poza historią).Co można studiować gdy interesowało się wieloma przedmiotami a zajmowanie się tylko jedną, wąską dziedziną mnie męczy,nudzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zbyt ogólne zainteresowania a problem z podjęciem studiów.

"Nie powiodło" Ci się na maturze, rzucałaś kolejne studia, sama piszesz, że męczy Cię zajmowanie się jedną dziedziną. Chyba brakowało Ci wytrwałości? Czy teraz była byś w stanie skutecznie studiować jeden kierunek? Czy głownie chodzi Ci o to, żeby mama nie robiła Ci wyrzutów?

3

A czy ten "papierek" potrzebny jest Ci żeby znaleźć pracę w księgowości? Czy już w tym zawodzie pracujesz? Bo jeżeli dopiero chcesz szukać pracy jako księgowa, to raczej na pewno pracodawca będzie wymagał przynajmniej licencjatu z ekonomii lub rachunkowości.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

4

"Co można studiować gdy interesowało się wieloma przedmiotami a zajmowanie się tylko jedną, wąską dziedziną mnie męczy,nudzi." - to studiuj kierunek multidyscyplinarny.

5

Milie napisał/a:

- to studiuj kierunek multidyscyplinarny.

Nawet tutaj można nie trafić w to co nas zainteresuje, bo z tego co czytałam nauka tam jest związana z:
    teorią poznania, psychologią i filozofią;
    logiką, lingwistyką, semantyką i semiotyką;
    medycyną, biologią i neurologią;
    badaniami nad sztuczną inteligencją, matematyką, fizyką i informatyką.

Pytanie jednak czy w ogóle mają sens jakiekolwiek studia. Autorka chce raczej zadowolić swoją mamę, która pewnie swoje ambicje wylewa na dziecku. Problem nie jest w tym, ze się nudzi jeden kierunek, bo wielu tak ma, ale w tym żeby mieć pewność siebie, lubić się za to kim się jest bez względu na papierek.
Znam takich co mają mgr a pracują na szlifie w budowlance lub jako sprzątaczki. A przykładem odwrotnym jest Chylińska lub Majewski. Oni studiów nie mają, a jak sobie dobrze radzą.
Zamiast studiów przyda się praca nad pewnością siebie oraz podwyższeniem poczucia swojej własnej wartości.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

6

Oczywiście masz rację. Myślę, że to może być głębszy problem, tak jak mówisz.
A studia nie rozwiążą problemu złej relacji z matką, braku pewności siebie.

7

Twoje życie, jeśli masz się tam męczyć to po co, znam wielu ludzi którzy doszli daleko nie mając studiów

8

Oczywiście. Studia mogą otworzyć parę drzwi, ale bez przesady, można się obyć bez nich.

9

Nie szłabym w rachunkowość dla samego papierka, jak już to kursy. Studia same w sobie są dość żmudne, miejscami nudne (przedmioty finansowe, ubezpieczenia i tak dalej), sporo pracy.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Zbyt ogólne zainteresowania a problem z podjęciem studiów.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018