Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez moonikaa10 (2017-07-04 17:52:50)

Temat: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

witam. Chciałabym żeby ktoś z Was coś mi doradził, a bardziej może uświadomił mi na czym to wszystko polega.

Przechodzę do rzeczy smile

Od jakiegoś czasu spotykam się z pewnym chłopakiem (25l.). Nie wiem co z tego wyjdzie na dłuższą metę, bo facet ma jakieś dziwne poglądy, jest troszkę arogancki. Bacznie obserwuje sytuacje, ale jesteśmy parą. Jednak powiedział mi coś bardzo istotnego. Opowiedział mi historie swojego brata rodzonego. Otóż jego brat aktualnie ma 32 lata. Urodził się podobno zupełnie normalny. Zaczął studiować jeden kierunek studiów, następnie drugi. Nie radził sobie ze stresem, nikt w domu nic mu nie pomagał, brat był zamknięty w sobie. W pewnym momencie "coś" mu się zrobiło w głowę. Tak jakby cofnął się w rozwoju. Był podobno w szpitalu psychiatrycznym. Jeździli z nim do różnych klinik, brał leki. Kilka razy uciekł z domu za granicę i to bardzo daleko, a domownicy nie mieli o tym pojęcia. Jeździli po niego do Hiszpanii, Francji. Jest osobą bardzo inteligentną, ale podobno na pomoc w domu z jego strony nie ma co liczyć. Można mówić mu różne rzeczy, a on nagle zmienia temat rozmowy i nie jest odpowiedziany. Chłopak z którym się spotykam nie za bardzo chce o tym mówić, ale próbowałam pociągnąć go za język - troszkę zmienia wersje przy każdej rozmowie. jednak to co napisałam to wersja ostateczna.

Czy ktoś wie co to za choroba i czy faktycznie to możliwe że ktoś rodzi się zupełnie zdrowy a potem jest w takim ciężkim stanie? Czy to może mieć wpływ na chłopaka z którym się spotykam?

P.S. Mam nadzieje, że dział "psychologia" jest tym najbardziej odpowiednim, dlatego też wrzuciłam tutaj ten temat.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Jeśli on sam ci nie powiedział jaka to choroba, to co my możemy wiedzieć? Jeśli leczył sie psychiatrycznie to wiadomo co mu było, w końcu na coś go leczyli... niech powie. Wtedy sprawdzisz sobie w sieci co to za choroba.

3

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Znam kogoś kto m podobne objawy i też wzięło się to ze stresu, w tym przypadku było porzucenie przez dziewczynę. Podobno choroba w pierwszym stadium jest w pełni uleczalna, ale on sobie to zlekceważył i nie brał środków przypisanych przez psychiatrię, teraz już jest to nieuleczalne. Do znikania i wyjazdów, gadania bredni, jest też niestety agresja, rodzice mają założoną kratę w drzwiach do sypialni.

4

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Z opisu najbardziej to przypomina schizofrenie.

Jest to choroba psychiczna, ktora czesto sie ujawnia w momencie wchodzenia w dorosle zycie, kiedy poziom stresu jest spory (choc glownie ma ona komponent genetyczny). Chorzy traca zainteresowanie swoim zyciem, staja sie obojetni na innych, ich mowa moze byc zupelnie bezsensowana i niespojna, maja problem z utrzymaniem toru mysli, czesto slysza glosy, maja urojenia (np. sa przekonani, ze wszyscy ich sledza lub, ze telewizor kieruje ich myslami). Pod warunkiem, ze biora leki, te objawy mozna trzymac pod kontrola. Szkopul w tym, ze czesto nie chca ich brac, a poza szpitalem przeciez sila do ich brania zmusic ich nie mozna, wiec maja nawroty. Czasem jedynym rozwiazaniem jest pozbawienie takiej osoby prawa decydowania o sobie i przymusowa hospitalizacja- choc to tylko jest mozliwe w przypadku gdy chory jest niebezpieczny dla siebie badz innych.

5

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

A czy może to mieć wpływ na mojego chłopaka (czyli jego brata)? Mój partner ma tendencję do mówienia bzdur, zupełnie dziwnych poglądów. Np ze zwiazek bez seksu nie ma najmniejszego sensu i po co się spotykać. Za jakiś czas mówi ze jemu na seksie nie zależy wcale i chce budować fundamenty związku. Kiedy mówię co mi nie pasuje w nim lub ze mnie rani to on nie zmienia tego, nie próbuje rozmawiać tylko mówi ze kto to widział żeby kobieta miała takie pretensje do faceta.

6

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Na pewno wplyw ma taki, ze ciezko jest miec tak powaznie chora osobe w rodzinie.

Pod innym wzgledem, to trudno powiedziec. O ile, i to zaznaczam, o ile jest to schizofrenia, to chociaz jest to schorzenie w duzym stopniu uwarunkowane genetycznie, nie znaczy, ze wszyscy w danej familii choruja. Sa przypadki blizniat jednojajowych, gdzie jeden z braci jest chory, a drugi zupelnie zdrowy. Generalnie w przypadku wystepowania choroby u jednego z rodzenstwa, jego bracia i siostry maja 9% prawdopodobienstwo podobnej diagnozy- czyli nieduze.

7

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?
moonikaa10 napisał/a:

Mój partner ma tendencję do mówienia bzdur, zupełnie dziwnych poglądów. Np ze zwiazek bez seksu nie ma najmniejszego sensu i po co się spotykać. Za jakiś czas mówi ze jemu na seksie nie zależy wcale i chce budować fundamenty związku. Kiedy mówię co mi nie pasuje w nim lub ze mnie rani to on nie zmienia tego, nie próbuje rozmawiać tylko mówi ze kto to widział żeby kobieta miała takie pretensje do faceta.

Prędzej jest kretynem niż schizofrenikiem tongue

8

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?
CatLady napisał/a:
moonikaa10 napisał/a:

Mój partner ma tendencję do mówienia bzdur, zupełnie dziwnych poglądów. Np ze zwiazek bez seksu nie ma najmniejszego sensu i po co się spotykać. Za jakiś czas mówi ze jemu na seksie nie zależy wcale i chce budować fundamenty związku. Kiedy mówię co mi nie pasuje w nim lub ze mnie rani to on nie zmienia tego, nie próbuje rozmawiać tylko mówi ze kto to widział żeby kobieta miała takie pretensje do faceta.

Prędzej jest kretynem niż schizofrenikiem tongue

Rasowy doopek sie maluje big_smile

9

Odp: Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Z przebiegu tego tematu wnioskuje, ze chlopak ci nie pasuje i do tego boisz sie czy nie jest w tych 9% tych ktorzy choruja tak jak brat. To zapytam- po co ci to? Po co brnac w zwiazek z kims kto ci wybitnie nie odpowiada?

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy ktoś wie co to za choroba? moj partner mnie wkręca? mam się bać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024