Czy to normalne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy to normalne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Czy to normalne?

Od ok. 2 lat, czyli od momentu gdy z osoby szczupłej stałam się chudą, zaczęły się moje problemy z wydalaniem. Na początku myślałam że to się zmieni, ale problem jednak nadal mnie dotyczy. Załatwiam się raz na tydzień, i to zazwyczaj z pomocą pewnego, łagodnego środka przeczyszczającego. Dla jasności - tak do 3 dni od momentu wypróżnienia nie odczuwam kompletnie żeby mi się chciało, i mam wrażenie że nic 'tam' nie ma, ale potem (np. po 4-5 dniach) mimo tego że zaczyna mi się chcieć na ogól bez specjalnego syropu się nie da.
Odżywiam się bardzo zdrowo (głównie owoce i warzywa), ale przez wzgląd na lekkie wrzody (nie miałam badania, ale podejrzewam że je mam) nie mogę pozwolić sobie spożywać ich zawsze w formie surowej.

Czy ktoś miał podobny problem?
Czy tak rzadkie (raz na tydzień) załatwianie się należy uznać za normalne/prawidłowe gdy jest się bardzo chudym, czy może tak być nie powinno? (prosiłabym o wypowiedzenie się takich tj. bardzo chudych osób)
Czy wie ktoś może jak temu zaradzić?

Proszę tylko nie pisać mi o lekarzu, bo oni ignorują takie rzeczy, i nie da się zazwyczaj u nich uzyskać porządnej porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to normalne?
lilly25 napisał/a:

Proszę tylko nie pisać mi o lekarzu, bo oni ignorują takie rzeczy, i nie da się zazwyczaj u nich uzyskać porządnej porady.

Za to osoby zupełnie obcej, najprawdopodobniej bez odpowiedniej wiedzy, bez doświadczenia ani znajomości Twojej fizjologii i diety posłuchasz?

3

Harvey napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Za to osoby zupełnie obcej, najprawdopodobniej bez odpowiedniej wiedzy, bez doświadczenia ani znajomości Twojej fizjologii i diety posłuchasz?

Nie chodzi o to że lekarza bym nie posłuchała, a raczej o fakt że lekarze rzadko kiedy skorzy są do udzielania porządnych (czyt.: dokładnych) rad. Nawet jak się pójdzie prywatnie to nie chcą za bardzo rozmawiać, i człowiek po wizycie wiedział tyle co i przed nią.

W internecie natomiast są najróżniejsi ludzie, i zawsze łatwiej natrafić na kogoś kto miał podobny problem, albo interesuje się takimi rzeczmi, i chętnie coś poradzi.

4

Masz gdzieś w okolicy jakiegoś solidnego lekarza praktykującego chińską medycynę?

Z mojego doświadczenia, to oni mogą pomóc niemal we wszystkim.

Tylko upewnij się, że ma dyplomy i potrzebne uprawnienia, byś na szarlatana nie trafiła.

A jak nie, to moze idź prywatnie - u prywatnego jesteś klientką nie pacjentką, to i porady bywają trafniejsze smile

5

CatLady napisał/a:

Masz gdzieś w okolicy jakiegoś solidnego lekarza praktykującego chińską medycynę?

Nie wiem czy w moich okolicach jest taki lekarz, ale sprawdzę. Dzięki.

Może jednak ktoś jeszcze coś podpowie/doradzi.

6

A jak było dwa lata temu i co zmieniłaś w trybie życia, w sposobie odżywiania przez ten czas?

7

O zaparciach mówi się, jeśli wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w ciągu tygodnia, zatem Twój tryb wypróżnień nie jest prawidłowy i nie ma tu znaczenia Twoja waga. Prawdopodobnie, choć nie na pewno, po prostu rozleniwiłaś jelita. Jeśli tak, to jest to do naprawienia, ale trzeba trochę czasu, aby z powrotem, bez sztucznego wspomagania, zaczęły samodzielnie pracować w sposób właściwy. Przede wszystkim powinnaś dużo pić, dobrze się odżywiać, nie obciążając przewodu pokarmowego, przyjmować wystarczającą ilość błonnika oraz ruszać się - te wszystkie czynniki są bardzo ważne, aby wspomagać swój układ trawienny.

Zdecydowanie jednak nie rozumiem tego unikania lekarza, bo w zasadzie tylko specjalista może w sposób właściwy postawić diagnozę i choć objawy u innych osób będą takie same, jak u Ciebie, to przyczyny mogą być bardzo różne, łącznie z poważnymi chorobami. Tym samym to co jednym pomaga, innym może wyrządzić szkodę.

8

A jabłka jesz? Ja jak nie zjem jabłka, to też mam problem...

9

Przede wszystkim to co Ci się wydaje zdrowym odżywianiem, może w Twoim przypadku wcale nim nie być. I zresztą co widać po Twoim problemie niemal na pewno nie jest. Powinnaś się skonsultować z dietetykiem. I generalnie przestać pieprzyć, że lekarze są be, że psycholodzy są be itd. itd., bo jak Cię szanuję, tak naprawdę sprawiasz wrażenie, jakbyś wszystko wiedziała lepiej.

10

Jesteś chora wiec idź do lekarza i nie mów że nie pomagają bo już byś nie żyła!

11 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2017-06-11 14:05:10)

wilczysko napisał/a:

A jak było dwa lata temu i co zmieniłaś w trybie życia, w sposobie odżywiania przez ten czas?

Kiedyś jadłam bardziej róznorodnie, ale nie wydaje mi się żeby to było przyczyną bo owoce i warzywa które stanowią od 2 lat podstawę mojego jadłospisu są właśnie najbardziej polecanym pożywieniem w przypadku kłopotów z wypróżnianiem. Problem może tkwić bardziej w tym że te owoce/warzywa zjadam często w formie gotowanej ze względu na posiadanie lekkich wrzodów w żołądku (tzn. nie miałam badania umożliwiającego wykrycie ich, ale podejrzewam że tak właśnie jest, bo bóle w klatce piersiowej pojawiały się w przypadku spożycia czegoś smażonego bądź słonego, co jest charakterystyczne przy tej chorobie). 2 lata temu zmieniło się też to że z osoby szczupłej (tzw. prawidłowe bmi) stałam się osobą chudą. Być może ma to jakiś związek, bo czytałam że takie osoby mają wolniejszy metabolizm.

Olinka napisał/a:

Przede wszystkim powinnaś dużo pić, dobrze się odżywiać, nie obciążając przewodu pokarmowego, przyjmować wystarczającą ilość błonnika oraz ruszać się - te wszystkie czynniki są bardzo ważne, aby wspomagać swój układ trawienny.

Błonnik przyjmuję pod postacią siemienia lnianego. Co do 'ruszania się' to swego czasu (w tamtym roku) dość 'intensywnie' spacerowałam wieczorami, a wody wypijałam chyba z 30 albo i więcej szklanek na dzień, i niewiele pomagało.

CatLady napisał/a:

A jabłka jesz? Ja jak nie zjem jabłka, to też mam problem...

Tak, ale nie zawsze mogę sobie pozwolić na spożywanie ich w formie surowej, bo mam podrażniony żołądek. Przed chwilą zjadłam na obiad sałatę z marchewką, i już mnie piecze w przełyku.

Najskuteczniejszy w tamtym roku dla mnie okazał się agrest, ale on nie jest zbyt delikatny dla żołądka. Wiem też że np. mięta i kawa bywają pomocne, ale odpadają z tego samego powodu.

Największym problemem jest tutaj to że jak będę jadła bardzo kwaśne owoce to zaszkodzę sobie na żołądek, a w przypadku wyeliminowania ich z jadłospisu zostaje mi tylko regularne używanie łagodnego środka przeczyszczającego (on nie jest szkodliwy z tego co wiem, ale podejrzewam że po jakimś czasie organizm może przestać na niego reagować).

12 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-06-11 14:46:51)

lilly25 napisał/a:

(...)ale podejrzewam że tak właśnie jest, bo bóle w klatce piersiowej pojawiały się w przypadku spożycia czegoś smażonego bądź słonego, co jest charakterystyczne przy tej chorobie)

To jest akurat tez bardzo charakterystyczny objaw dla problemow z wątrobą. (To tak na marginesie).

Ja chciałabym jednak zwrócić twoją uwagę na coś innego. Zaparcia mogą pojawiać się pod wpływem stresu, na tle nerwicowym. Jeżeli masz problem z wypróżnianiem się w miejscach publicznych, w sytuacjach kiedy ktoś mógłby cię usłyszeć itd. i masz wtedy zwyczaj wstrzymywania się aż warunki będą dla ciebie komfortowe (tzn w domu, w samotności itd. ) to to jest prosta droga do problemow z wyproznianiem sie w ogole. A jezeli jeszcze systematycznie stosujesz srodki wspomagajace (np preparaty ziolowe) to rym bardziej poglebiasz swoj problem.

W talim przypadku zmiana diety zda sie na nic, bo to o wiele bardziej zlozony problem, ktory, jak przypuszczam, siedzi glownoe w twojej glowie.

Ponadto a propos wrzodow - takie objawy gastryczne (pieczenie w przelyku) moga byc objawem refluksu.

Naprawde, o ile z jedna przypadloscia mozesz walczyc domowymi sposobami, to wez pod uwage, że ty się "sypiesz" z wielu stron i powinien się temu przykrzec dobry lekarz gastrolog.

13

lilly25 napisał/a:

Być może ma to jakiś związek, bo czytałam że takie osoby mają wolniejszy metabolizm.

Metabolizm to nie jest to samo, co rytm wypróżnień, choć często bywa mylony.

Iceni napisał/a:

To jest akurat tez bardzo charakterystyczny objaw dla problemow z wątrobą. (To tak na marginesie).

A także z trzustką, bo chora trzustka daje o sobie znać właśnie bólami pod mostkiem, zwłaszcza wtedy, gdy dostarczymy do żołądka coś ciężkostrawnego i zmuszona jest do wydajniejszej pracy.

Lilly, problemy z układem pokarmowym pociągają za sobą szereg innych problemów i w zasadzie wpływają na kondycję całego organizmu. Tu zgadzam się z Iceni, że u Ciebie widać już tego efekty. Zamiast więc samej się diagnozować i leczyć, wybierz się do lekarza, dobrego lekarza.

14 Ostatnio edytowany przez Sylwia720 (2017-08-13 09:33:19)

Mialam podobny problem 10 lat temu po tym jak schudlam ze stresu (duzy spadek wagi). Oczywiscie bylam u miliona lekarzy i jedyna rada bylo wiecej pic (a ja pilam juz 2-3 litrow dziennie i nic). Podobnie jak Autorka, musialam ratowac sie chemia raz  w tygodniu. Pomogly mi bakterie - takie ktore bierze sie jako oslone przy antybiotykoterapii, a potem na stale wlaczylam jogurt rano jako pierwszy posilek i problem zniknal.

Po prostu gdy chudlam ze stresu, zalatwialam sie kilka razy na dobe i musialam sobie wyplukac flore bakteryjna, czyli te dobre bakterie ktore pracuja na nasze wyproznienie smile
W momencie gdy je "odhodowalam" problem zniknal.

Edit: Jesli chcesz sprobowac, to najlepiej idz do apteki, powiedz ze potrzebujesz lek oslonowy do antybiotykoterapii (jest ich sporo, wszystko jedno jaki). Zacznij stosowanie zaraz po "chemiczym" wyproznieniu, rano i wieczorem. Do tego pij sporo, dbaj o rzeczy zawierajace blonnik w diecie a pozniej wlacz wlasnie jogurt najlepiej pitny, rano i wieczorem, jak sie sytuacja poprawi, wystarczy rano.
To Ci na pewno nie zaszkodzi, a moze kurat i Tobie pomoze.

15

Jedzenie samych warzyw i owoców nie jest zdrowym odżywianiem, zdrowe odżywianie musi być zbilansowane. Jesz jogurty? nabiał? kasze różnego rodzaju? chude mięsa np. gotowane?
Przede wszystkim wizyta u gastrologa jest nieunikniona, nie możesz sobie sama diagnozować wrzodów.. sport jest bardzo ważny przy perystaltyce jelit.
Czy Ty Autorko nie cierpisz na zaburzenia odżywiania? ile ważysz? jak wygląda Twój jadłospis i tryb dnia?

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy to normalne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024