Zasady savoir-vivre - ja płacę ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Zasady savoir-vivre - ja płacę ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Zasady savoir-vivre - ja płacę ?

Hej dziewczyny.  Zbliżają się moje urodziny wiec postanowiłam zorganizować małe spotkanie z kumplami taki wypad na piwko do kręgielni. I mam teraz taka zagwozdkę czy ja powinnam np. Postawić z tej okazji kręgle czy wystarczy ze np. Postawie po piwie.  Wiem ze może to się komuś wydać dziwne, że pytam ale na prawdę nie wiem. Zwłaszcza że z częścią z nich się dawno nie widziałam.  Gdybym zapraszają do domu to na pewno bym coś przygotowala ale na zewnątrz?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zasady savoir-vivre - ja płacę ?

Jezeli zapraszasz na kregle, to placisz za kregle (i przynajmniej za jedna kolejke) jak zapraszasz na piwo, to placisz za piwo, jak zapraszasz na wieczor urodzinowy to placisz za wszystko.

3

Skoro zapraszam na swoje urodziny to logiczne dla mnie jest, że sponsoruje wszystko. Bez względu na to, gdzie je robie

4

Zasada jest jedna - zapraszasz to organizujesz, co oczywiście oznacza koszty.

5

To kwestia umowna.
Mój kolega robił urodziny zamiast prezentów każdy miał coś kupić w barze ( wódka, przekąski)
On zapłacił za kręgle i każdy świetnie się bawił smile

6

Uważam jak Iceni.
Nie robisz przecież przyjęcia. Chcesz spędzić swoje urodziny ze znajomymi w kręgielnii,  na piwku. Nie musisz wszystkiego fundować, chyba kazdy rozumie, ze Rockefellerem nie jestes. Jak zaplacisz za kregle i pierwsza kolejke, wystarczy. Zreszta zapraszając, jasno okreslasz zasady, wiec komu nie będą pasować, nie przyjdzie.

7

A teraz takie pytanie z innej beczki. Zaproszone dziewczyny nie pofatygowały sie nawet o drobiazg z tej okazji dla mnie...zrobilo mi się trochę przykro i poczułam się naiwnie.Można to odebrać trochę jako nietakt z ich strony ?

8 Ostatnio edytowany przez adiafora (2017-04-05 10:47:13)

Nie wiem, jak inni, ale ja nigdy bez prezentu nie ide na podobne imprezy. I nie przemawiają do mnie argumenty, ze nie ma się kasy. Nie chodzi przecież o pieniadze, ktorych mlodziez nie ma zbyt wiele. To  może być drobiazg, śmieszny gadżet. Liczy się gest, sam fakt obdarowania, sprawienie komuś niespodzianki i przyjemności.  Ale może są tacy, co wychodzą z założenia, ze sama ich obecność jest juz wystarczającym prezentem wink

9

Moim zdaniem słabo się zachowały. Mogły się zrzucić na jeden "większy" prezent albo każda jakiś drobiazg od siebie przynieść. Jak idę na tego typu imprezę to zawsze jakąś flaszkę solenizantowi/solenizantce przytargam (no co? praktyczny prezent big_smile wink ) ... no dobra, solenizantce to i jakiś kwiatek też się z pola zerwie wink

Introduce a little anarchy. Upset the established order, and everything becomes chaos.
I'm an agent of chaos...
[gg: 4329923]

10

U mnie zawsze zasada jest prosta. Jeśli organizator za coś płaci (w tym przypadku no kręgle czy kolejkę) to naturalne jest , że obowiązkowo porządny prezent musi być.
Bywam na urodzinach, którego polegają na tym że idziemy do określonego lokalu i organizator poza zrobieniem rezerwacji nic sam nie stawia itd. to wtedy ograniczam się do kurtuazyjnego, drobnego prezentu.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Zasady savoir-vivre - ja płacę ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021