Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 156 ]

77

Odp: Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

witam panie!! :)
od 2 dni biorę Vibin, dzisiaj wieczorem będzie 3 tabletka.
Strasznie boli mnie brzuch, jakbym miała ciągle 1-szy dzień okresu, ból identyczny. Ogólnie czuje się niezbyt dobrze... cały dzień leżę w łózku bo na nic nie mam ochoty...
Czy to normalne objawy po zażyciu antykoncepcji?
to moje 1-sze tabletki w życiu.
pozdrawiam!

Zobacz podobne tematy :

78

Witam!
od 3 tyg zaczęłam brać tabletki Vibin i zauważyłam takie skutki uboczne jak nadmierny apetyt i co gorsza przybieranie wody w organizmie głównie wieczorami. Czy powinnam się tym przejmować? czy dalej stosować tabletki? Niestety nie mogę odwiedzić mojego lekarza jeszcze przez następne 2 miesiące ponieważ przebywam obecnie za granicą...

79 Ostatnio edytowany przez Karola_23 (2014-11-05 20:56:00)

Ja brałam kiedyś pani doktor przepisała mi je bez badań krwi bo podobno miały małą ilość hormonów czy coś takiego. Na początku było dobrze oprócz tego ,ze byłam troche nerowa bardziej po nich ale po jakiś 3 tygodniach miałam po nich mdłości, prawie mdlałam i miałam jakieś dziwne napady gorąca ,a potem nagle było mi zimno. W życiu czegoś takiego nie przeżyłam. Nie wspomne o tym ,ze nie miałam miesiączki po nich prawie 2 miesiące,a nigy nie miałam z tym problemów.  Ogólnie to nie polecam ich ale może to mi akurat niepodpasowały,a dla kogoś innego będą ok.
Nigdy nie bierzcie tabletek bez badań wcześniejszych treaz biorę inne i jest ok. Tabletki jednak muszą być inwidualnie dopasowane.

"Akceptujemy taką miłość na jaką w naszym mniemaniu zasługujemy."

80

Stosowałam te tabletki i tak samo jak u Ciebie pojawiło sie krwawienie . tzn zaraz po stosunku tak za dni to pare kropelek . zmieniłam tabletki na Mikrogynon i jest ok ;)

81

Wiem ze ten watek byl juz poruszany ale ja mam inny objaw . Kiedy poszlam po raz pierwszy do ginekologa to powiedzial mi ze mam na prawym jajniku znajduje sie torbiel i ze jest on dosyc duzych rozmiarow . Powiedzial ze po miesiaczce powinien zniknac . I zapisal mi tabletki vibin . Biore je dopiero 7 dni (zaczelam brac rowno z poczatkiem pierwszego dnia miesiaczki ) i nie dosc ze krwawienie nie ustepuje , wrecz jest jeszcze gorzej , nie mam w ogole ochoty na nic niejchetniej spalabym caly dzien i noc to na dodatek kiedy gdzies ide to strasznie boli mnie wlasnie ten jajnik na ktorym sie znajduje ten torbiel ten bol jest nie do wytrzymania . Czy ktoras z was tez tak miala ? Co powinnam zrobic ?

82

Wiesz co, ja bym się dla własnego spokoju przeszła do lekarza i sprawdziła czy się coś nie dzieje z tą torbielą. Nie wydaje mi się, aby winne były pigułki, plamienie jest częstym efektem ubocznym, ale jeśli jest to krwawienie i ból nasila się, to powinnaś pokazać się lekarzowi. Przyczyn może być wiele, zacznij od ustalenia ich i to jak najszybciej.

83

Tez caly czas krwawilam az do drugiego opakowania organizm poprostu sie przyzwyczajal a także a tak pozatym  to byly ok.

84

Reakcje na tabletki sa bardzo różne. U mnie na początku przy vibinie też było przedłużone krwawienie.

85

Czasem też może to być kwestia uczulenia na estrogeny. Moja koleżanka wtedy miała problem z kwawieniami w trakcie cyklu i z bólem. Lekarz przepisał jej wtedy Limetic, tabletki bez estrogenów i sytuacja się od razu unormowała.

86

Ale przedłużone krwawienie może być po prostu reakcją organizmu na otrzymanie hormonów, organizm musi się też przyzwyczaić. Choć, jak koleżanka je łykała,to już przy drugiej miesiączce się jej znacznie skróciła i była bezbolesna.

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

87

swimmerek napisał/a:

Witam!
od 3 tyg zaczęłam brać tabletki Vibin i zauważyłam takie skutki uboczne jak nadmierny apetyt i co gorsza przybieranie wody w organizmie głównie wieczorami. Czy powinnam się tym przejmować? czy dalej stosować tabletki? Niestety nie mogę odwiedzić mojego lekarza jeszcze przez następne 2 miesiące ponieważ przebywam obecnie za granicą...

To może dla Ciebie lepszy byłby w wersji mini bo zwykły ma za dużo hormonów. Swoją drogą podobno organizm ma 3 miesiące na przyzwyczajenie się do tabletek anty.

88

Właśnie, więc od razu bym nie panikowała tylko poczekała, zazwyczaj lekarze ginekolodzy wypisują na recepcie 2-3 opakowania, poczekaj i przedyskutuj sprawę ze swoim lekarzem.

89

No, chyba że faktycznie ktoś źle się czuje, to bym nie czekała 3 miesiące tylko poszła pogadać z ginem czy to normalne. :)

90

mila9222 daj znać jak się obecnie sprawa ma. Byłaś u ginekologa jakieś zmiany czy vibin pozostał i może Twój organizm się przyzwyczaił ?
bluepearl - masz oczywiście rację, nie należy panikować, ale czasem też długie czekanie nie jest rozwiązaniem.

91

No toć właśnie napisałam, że bym nie czekała tylko poszła porozmawiać z lekarzem. :)

92

Hej dziewczyny,
Ja ogólnie mam taki problem że od 4 dni biorę vibin i ciągle chce mi się spać.  Cały czas jestem zmęczona.  Czy to normalne skutki uboczne?

93

Albo mam też takie pytanie.  Po ilu dniach stosowania tabletek Vibin, dostałyście krwawienia między miesiączkowego?

94

klaudss876 napisał/a:

Hej dziewczyny,
Ja ogólnie mam taki problem że od 4 dni biorę vibin i ciągle chce mi się spać.  Cały czas jestem zmęczona.  Czy to normalne skutki uboczne?

A jesteś pewna, że to wina pigułek? Nie zbiegło się w czasie ze stresem? Każdy organizm jest inny, każdy potrzebuje chwili, by przyzwyczaić się do pigułki, więc obserwuj swój i jeśli po kilkunastu dniach nadal będziesz się czuła niekomfortowo, skonsultuj się z lekarzem.

95 Ostatnio edytowany przez kasia89no (2016-02-10 16:24:58)

witam bralam tabletki vibin mies temu przestalam brac okres normalnie mi sie skonczyl ale do dzisiaj nie mam kolejnej miesiaczki czy to normalne?

96

Przestałas brac już na stałe? Jesli tak to jest to mozliwe, bo organzim znów musi przystosować sie do tego, ze nie dostaje hormonów. Wydaje mi się, że dla pewności czy wszystko jest ok powinnaś skontaktować się ze swoim ginekologiem, bo to że brałaś Vibin nie ma znaczenia na tyle, że po odstawieniu każdych tabeltek mogą wystąpic odchylenia od normy. A z jakiego powodu przestałas brać tabletki?

Hej.
Ja brałam je 10 miesięcy. To moje pierwsze hormony, zaczęłam je brać na bolesne miesiączki. Lekarka zaleciła brać po 2-3 opakowania różowych tabletek bez placebo.
Bardzo je sobie chwaliłam, nie przytyłam, moja cera się poprawiła.
Na trzy miesiące dostałam seasonique, ale przytyłam 7 kilo w ciągu dwóch miesięcy (nie wiem co mnie czeka przez kolejny miesiąc :/)
Wracam do Vibinu.
Rozumiem, że przez tabletki możemy mieć skłonnosci do tycia, ale nie chcę skończyc jak bańka po roku nowych tabletek. Dla porównania na Vibinie mój ostateczny bilans to -1kg.

98

Witam. Mam pytanie. Jak to jest  z tymi tabletkami anty. Czy jeśli byłam dziś u ginekologa i dostałam recepte to mog np. to opakowanie zacząć stosować za 2 miesiące? Czy one są przeznaczone na konkretny cykl?? Proszę o odpowiedz

Witam

99

Ważne żebys wykupiła receptę, a to w ktorym cyklu zaczniesz brac tabletki jest Twoją decyzją. Pamiętaj tylko że rozpoczyna się przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu okresu.

100

A potem należy przyjmować je w sposób stały i nie zapominać. Możesz sobie np. Różowe Lusterko wrzucić na telefon i z głowy. ;)

101

A ja jestem szczęściarą, jestem w połowie pierwszego opakowania i jedynym skutkiem ubocznym jaki widzę jest pogorszenie się cery. Aż się zastanawiam czy faktycznie działają, bo ani nerwów, ani krwawień ;D

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

102

Cera Ci się poprawi. :) Miałam podobny objaw na samym początku a potem jak ręką odjął. ;)

103

Lady Loka napisał/a:

A ja jestem szczęściarą, jestem w połowie pierwszego opakowania i jedynym skutkiem ubocznym jaki widzę jest pogorszenie się cery. Aż się zastanawiam czy faktycznie działają, bo ani nerwów, ani krwawień ;D

U mnie problemy zaczęły się dopiero po 3 miesiącach stosowania. Nigdy więcej pigułek anty.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

104

Cyngli napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

U mnie problemy zaczęły się dopiero po 3 miesiącach stosowania. Nigdy więcej pigułek anty.

Nie strasz.
Jak coś się zacznie dziać to odstawię. Płakać za nimi nie będę.

105

Lady Loka napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie strasz.
Jak coś się zacznie dziać to odstawię. Płakać za nimi nie będę.

Tak tylko ostrzegam.
Bardzo się zawiodłam na tych posiłkach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

106

Ja biorę vibin od paru lat i jestem bardzo zadowolona. Praktycznie żadnych efektów ubocznych. Jedynie kiedy zapomnę pigułki to krwawienie mam dzień wcześniej niż powinnam :)

107

Szczerze mówiąc nawet w takiej sytuacji nigdy mi się to nie zdarzyło. Bardzo regularnie na nich miałam.

108 Ostatnio edytowany przez kingasdz (2017-09-25 23:47:34)

Witajcie dziewczyny ,poradzcie mi. Ostatnio w ciągu kilku miesięcy bardzo bolał mnie brzuch okolice jajnika.  Przy wizycie u Pani ginekolog stwierdzono u mnie małego torbiela na prawym jajnika. Pani ginekolog przepisała mi ma tego torbiela vibin mini na 3 miesiące i mam się jej wtedy pokazac. Pierwszą tabletkę wzięłam e pierwszy dzień miesiączki. Dziś mija tydzień. Po 7 dniu miesiączki Mam takie brązowe nie duże plamienia czy to normalne?  Mam wahania nastroju i czasami mdłości.  Zauważyłam że mój brzuch robi się Tak jakby większy jakbym była w ciąży ( robiłam test przed miesiączka wynik negatywny) . Jestem dość szczupłą osobą i nigdy takiego brzucha nie miałam.  A czy wy mialyscie Tak samo? Nie chcę przytyć. Jak te tabletki działają.  Dodam że razem z chłopakiem chcemy po tych 3 miesiącach postarać się o dziecko.  Czy te tabletki mają skutki uboczne do zajścia w ciążę? Zastanawiam sie czy ich nie odstawić.. biore vibin mini tylko ze wzgledu na torbiel. Biorąc te tabletki mozemy z chlopakiem współżyc ? czy tabletki mają znaczenie? poradzcie mi dziewczyny.  Do Pani ginekolog idę dopiero w grudniu

109

W czasie pierwszych trzech opakowań tabletek może się dużo dziać bo organizm się przyzwyczaja. Możesz mieć i cały miesiąc plamień i będzie to normalne.
Biorąc tabletki możecie współżyć.
Ja bym kontrolnie przeszła się do innego ginekologa.

110

Z tymi plamieniami to prawda. Sama tak miałam przez pierwsze trzy tygodnie kiedyś.

111

Witam. Mam pytanko. Biore od niedawna tabletki vibin, i juz jestem przy 3 tabletce placebo i mam straszne krwawienia..  biore je codziennie o 20 i tu tez pytanko o ile moge sie z czasem pomylic?

112

Witam. Mam pytanko. Biore od niedawna tabletki vibin, i juz jestem przy 3 tabletce placebo i mam straszne krwawienia..  biore je codziennie o 20 i tu tez pytanko o ile moge sie z czasem pomylic?

113

W jakim sensie o ile? Do 12h nic się nie dzieje jeżeli weźmiesz.
Ale raczej bym się nie myliła.

114

Dziewczyny biore te tabletki na tego torbiela .przez pierwsze opakowanie mialam ciagle plamienia , przy współżyciu byla tez krew , zreszta caly czas od poczatku brania tych tabletek byla krew . Czy to normalne? Czy wy też tak mialyscie ? Zaczęłam brać drugie opakowanie, jestem przy siódmej różowej tabletce i nie mam okresu, czy to normalne? Kiedy dostanęokres? Ciaza raczej nie jest chyba możliwa. ? Do lekarza mam się zgłosić za niecałe 2 miesiące.  Dodam że objawy typu duży wzdety brzuch , ciągły apetyt unormowało się i nic nie przytyłam, chłopak zauważył nawet że moja cera się wygladzila trochę.  Dajcie znać i odpowiedzcie, bo nie wiem. Czy iść do lekarza czy jak ? Kiedy teraz powinno się dostać okres ? Bo ja powinnam według kalendarza swojego dostać 5 dni temu. Będę wdzięczna za odpowiedź 

Posty [ 77 do 114 z 156 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018