Czy brak okresu wyklucza zażywanie tabletek antykoncepcyjnych? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Czy brak okresu wyklucza zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Czy brak okresu wyklucza zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

Hej. Mam do Was takie pytanie. Mam 22 lata, planuję rozpocząć współżycie i zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Jednak mam lekkie problemy z dostaniem okresu w ogóle. Ostatnie dwa pojawiły się samoistnie, z czego ten ostatni nie był zbyt obfity. Leczyłam się 2-3 lata zażywając CycloProgynova, jednak nie wiem czy wogóle to coś pomogło..
Oczywiście pójdę do ginekologa, zapytam co i jak, ale termin mam dość odległy..

Dlatego chciałam się zapytać czy któraś z Was może orientuje się coś w tej tematyce? Czy problemy z dostaniem okresu wykluczają stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy brak okresu wyklucza zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

Raczej! I nie radzę tego robić, bo już w ogóle narobisz dziadostwa ze swoim organizmem. A czemu nie masz okresu? Masz stwierdzoną przyczynę?

3

Jeżeli leczysz się bezskutecznie przez 3 lata, to czas zmienić lekarza. Może masz niewłaściwie dobrane leki. I najlepiej wybrać się do endokrynologa, nie ginekologa. Znajdź dobrego specjalistę i umów się na wizytę czym prędzej. smile

True love lives on lollipops and crisps.

4

Prawda. Sprawy hormonalne, zwłaszcza tak długo ciągnące się to sprawa dla endokrynologa.

5

Mój ginekolog twierdził, że przysadka mózgowa nie wydziela odpowiedniej ilości hormonów..

6

Widzisz, wie co Ci dolega, a nie potrafi temu zaradzić. Tak jak pisałam, radzę zmienić lekarza. Miałam podobną historię jak Ty: zgłosiłam się do ginekologa, który też przez 3 lata nie umiał mnie wyleczyć. W końcu poszłam po rozum do głowy i umowiłam się do endokrynologa, który wyleczył mnie w rok! Ważne jest znalezienie dobrego specjalisty. Popytaj w przychodniach w Twoim mieście, czy są długie kolejki, bo jeśli na każdą wizytę trzeba czekać pół roku, to leczenie znów może zająć kolejne 3 lata. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, pomyśl nad leczeniem w prywatnym gabinecie. Ja tak zrobiłam i nie żałuję: lekarz miał dla mnie czas, z terminami kolejnych wizyt też nie było problemu. W efekcie bylam zdrowa już po roku.

True love lives on lollipops and crisps.
broshca123 napisał/a:

Hej. Mam do Was takie pytanie. Mam 22 lata, planuję rozpocząć współżycie i zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Jednak mam lekkie problemy z dostaniem okresu w ogóle. Ostatnie dwa pojawiły się samoistnie, z czego ten ostatni nie był zbyt obfity. Leczyłam się 2-3 lata zażywając CycloProgynova, jednak nie wiem czy wogóle to coś pomogło..
Oczywiście pójdę do ginekologa, zapytam co i jak, ale termin mam dość odległy..

Dlatego chciałam się zapytać czy któraś z Was może orientuje się coś w tej tematyce? Czy problemy z dostaniem okresu wykluczają stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

raczej to sie nie wyklucza czesto wlasnie lekarze przypisuja tabletki zeby wyregulowac miesiaczke i nawet przy leczeniu problemow z zajsciem w ciaze idz do lekarza bo jesli masz takie problemy z miesiaczka to mozesz byc chora wybacz ale nie chce mi sie teraz szukac na co  ale skoro nie masz normalnych miesiaczek to nie ma owulacji i nie bedzie ciazy a tabletki moga pomoc to uregulowac jesli to nie jest powazna choroba

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Czy brak okresu wyklucza zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018