Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 156 ]

39

Odp: Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Cześć Dziewczyny jestem tu nowa otóż postanowiłam napisać ponieważ pierwszy raz będę stosowała tabletki antykoncepcyjne.Lekarz przepisał mi Vibin byłam w aptece i mile się zaskoczyłam gdyż myślałam,że drogie będą,dostałam receptę na 3 opakowania od razu. Cena to 8.99zl na promocji.Chciałam zapytać was czego mogę się obawiać chodzi mi o skutki uboczne,przeczytałam ulotkę ale chodzi mi o przybranie masy ciała czy może się zdarzyć?Czekam na pierwszy dzień miesiączki żeby zacząć stosować tabletki a ponieważ mam nie regularne myślę,że w ciągu najbliższych dni to nastąpi.

Zobacz podobne tematy :

40

ppp27 napisał/a:

Cześć Dziewczyny jestem tu nowa otóż postanowiłam napisać ponieważ pierwszy raz będę stosowała tabletki antykoncepcyjne.Lekarz przepisał mi Vibin byłam w aptece i mile się zaskoczyłam gdyż myślałam,że drogie będą,dostałam receptę na 3 opakowania od razu. Cena to 8.99zl na promocji.Chciałam zapytać was czego mogę się obawiać chodzi mi o skutki uboczne,przeczytałam ulotkę ale chodzi mi o przybranie masy ciała czy może się zdarzyć?Czekam na pierwszy dzień miesiączki żeby zacząć stosować tabletki a ponieważ mam nie regularne myślę,że w ciągu najbliższych dni to nastąpi.

wink Tutaj podaje adresy Aptek w których powinny być tabletki w tej cenie jeśli tam też obowiązuje jeszcze promocja: Apteka Słoneczna
Kraków-Westerplatte
ul. Westerplatte 1
tel.: 12 422 21 37
pon - pt. 7-21, sobota, niedziela, święta 8-21

Kraków-Aleje
ul. Al. Pokoju 4
tel.: 12 4171118
pon - pt 7-22, sobota, niedziela, święta 8-22

Kraków-Aleksandry
ul. Aleksandry 3 B
tel.: 12 3505069
pon - pt 7-21, sobota 8-21, niedziela, święta 8-21

Kraków-Stradomska
ul. Stradomska 15
tel.: 12 4290017

Kraków-Mehoffera
ul. Mehoffera 17/9
tel.: 12 6366963
pon - pt 7-21, sobota 8-15

Kraków-Rusznikarska
ul. Rusznikarska 14/1
tel.: 12 6337721

Kraków-Ujastek
ul. Ujastek 3
tel.: 12 6800043
pon - pt 7-20, sobota 8-15, niedziela, święta 9-16

Kraków-Estery
ul. Estery 6
tel.: 12 4294061
pon - pt 7.00-20.00, sobota 8.00-15.00

Kraków-os. Kalinowe
ul. os. Kalinowe 12b
tel.: 12 6480625
pon - pt 7-21, sobota 8-15, niedziela 9-16

Kraków-Na Lotnisku
ul. os.Na Lotnisku 5
tel.: 12 6480257

Kraków-Galla
ul. Galla 24
tel.: 12 6360304
pon - pt 7-22, sobota 8-22, niedziela, święta 8-22

Wieliczka-Szpunara
ul. Szpunara 20
tel.: 12 2511561
pon - pt 8-22, sobota 8-22, niedziela , święta 8-22

Kraków-Senatorska
ul. Senatorska 27
tel.: 12 4216481
pon - pt 7-21, sobota 8-21, niedziela i święta 8-21

Kraków-Nila
ul. Gen.Nila 14
tel.: 12 6610177
pon - pt 8-20, sobota 8-15

Tarnów-Lwowska
ul. Lwowska 32a
tel.: 14 6260003

Olkusz-Kazimierza Wlk.
ul. Króla Kazimierza Wielkiego 60
tel.: 32 6229467
pon - pt 7-21, sobota 8-18, niedziela 8-18

Pszczyna-Dworcowa
ul. Dworcowa 36
tel.: 32 4470122
pon - pt 7-20, sobota 8-15

Nowy Targ-Szpitalna
ul. Szpitalna 14
tel.: 12 2663192
pon - pt 7.30-20, sobota 8-15

Zamość-Poewiaków
ul. Poewiaków 1
tel.: 84 6111342

Dębica-Krakowska
ul.Krakowska 91
tel: 14 6808432

Olkusz-Skwer
ul.Skwer 6
tel: 32 6110149

Świętochłowice-Bytomska
ul.Bytomska 15-17
tel: 32 2410775
pon - pt 7-21,sob 8-15

Przemyśl-Wybrzeże
ul.Wybrzeże Marsz.F.Focha 31
tel: 16 6793902
pon - pt 7-21,sob 8-15

Żywiec-os.700 lecia
ul.os.700-Lecia (pawilon 9)
tel: 33 8646136

Tarnów-Skłodowskiej
ul.Marii Curie-Skłodowskiej 1
tel: 14 6278310

Świecie-WP
ul. Wojska Polskiego 126
tel: 516 762 448

Rybnik-Enegetyków
ul.Enegetyków 46
tel: 32 4264080

Nowy Sącz-Wolności
ul.Al. Wolności 37a
tel: 18 4423830

Starachowice-Radomska
ul.Radomska 70
tel: 41 2527368

Miechów- Szpitalna
ul.Szpitalna 3
tel: 503 795 331

Kraków-Batorego
ul.Batorego 3
tel: 12 6345130
pon - pt 7-21

Zawiercie-Powstańców
ul.Powstańców Śląskich 8
tel: 32 6721964

Kraków-Kolorowe
ul.Os. Kolorowe 21
tel: 12 6437622

To naprawdę tanio udało Ci się kupić wink Chociaż w porównaniu z moimi poprzednimi to to nawet te 25 zł to bardzo tanio więc i tak jestem zadowolona wink I już hcyba wiem z czego wynika taka różnica w cenie, na opakowaniu zauważyłam ze Vibin to polskie tabletki, produkowane przez polpharmę i podejrzewam że dlatego są tańsze mimo tego ze skład taki sam jak inne.

42

Witam dziewczyny w końcu nadszedł ten dzień i dostałam okres dziś wieczór wezmę 1 tabletkę,mam nadzieję,że nie będzie tak żle i mój organizm zaakceptuje te tabletki i nie będzie skutków ubocznych;-)
123EwkaMarchewka321 tak udało mi się kupić je w cenie 8.99zł a dziś przechodziłam koło apteki i spytałam czy we wszystkich aptekach sieci słoneczna są takie same ceny Pani powiedziała,że tak jeśli chodzi o leki na promocji a Vibin kupowałam właśnie na tej promocji więc wystarczy zadzwonić do danej apteki która jest najbliżej i zapytać się czy mają Vibin i w jakiej cenie pozdrawiam;)

43

ppp27 napisał/a:

Witam dziewczyny w końcu nadszedł ten dzień i dostałam okres dziś wieczór wezmę 1 tabletkę,mam nadzieję,że nie będzie tak żle i mój organizm zaakceptuje te tabletki i nie będzie skutków ubocznych;-)
123EwkaMarchewka321 tak udało mi się kupić je w cenie 8.99zł a dziś przechodziłam koło apteki i spytałam czy we wszystkich aptekach sieci słoneczna są takie same ceny Pani powiedziała,że tak jeśli chodzi o leki na promocji a Vibin kupowałam właśnie na tej promocji więc wystarczy zadzwonić do danej apteki która jest najbliżej i zapytać się czy mają Vibin i w jakiej cenie pozdrawiam;)

Witam jak pisałam wcześniej od piątku biorę Vibin,zauważyłam,że przez pierwsze 3 dni po wzięciu tabletki biorę wieczór o 21 więc chodzi mi jak wstałam rano muliło mnie ale nie wymiotowałam,oraz bolała mnie głowa.(to są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne)Dziś już nie miałam okresu,dobrze się czuje i myślę,że w końcu mój organizm troszkę przyzwyczaił się do zmian.Zobaczymy jak dalej będzie ze skutkami ubocznymi puki co jestem zadowolona.Po pierwszej wziętej tabletce również wysypało mnie strasznie na twarzy teraz powoli krostki mi znikają. ;-)

44

Organizm nawet do 3 miesięcy może się przyzwyczajać do tabletek, a cena rzeczywiście niska, ale w mojej okolicy niestety nie ma tej sieci aptek.

45

Negri napisał/a:

Hej, witam, ja biore vibin ale niestety vibin mini z małą dawką hormonów, bo biorę jeszcze inne leki. Jestem dzisiaj na 1 tabletce placebo i czekam na okres heh wink Chce zmienić tabletki na vibin, ale jak skończę następne opakowanie, - oprócz tego zabezpieczamy się z chłopakiem również prezerwatywą, a vibin musi mi trochę uregulować cykl i pms wink.

A czemu chcesz zmienić  na Vibin? Im mniejsza dawka tym lepiej. To znaczy Vibin tez ma mała dawkę, ale Vibin mini ciut mniej estrogenów. Przecież lekarz nie przepisałby Ci leku, który mógłby Cie nie zabezpieczyć.

46

Zawsze moza tez zrobic test ciazowy

47

Mam takie pytanie smile nigdy nie brałam żadnych tabletek , które mogły by mnie zabezpieczyć i moja ginekolog kazała mi wziąć pierwszą tabletkę kiedy je zakupie mimo że to nie był mój pierwszy dzień plamienia . Biorę już 7 tabletkę i okresu nie mam mogło mi zatrzymać krwawienie w tym miesiącu ? i dopiero będę miała jak zacznę tabletki placebo ? i od kiedy mogę czuć się zabezpieczona ?

48

Mam takie pytanie smile nigdy nie brałam żadnych tabletek , które mogły by mnie zabezpieczyć i moja ginekolog kazała mi wziąć pierwszą tabletkę kiedy je zakupie mimo że to nie był mój pierwszy dzień plamienia . Biorę już 7 tabletkę i okresu nie mam mogło mi zatrzymać krwawienie w tym miesiącu ? i dopiero będę miała jak zacznę tabletki placebo ? i od kiedy mogę czuć się zabezpieczona ?

49

Witam Ja biorę te tabletki juz ponad pół roku wszystko było w porządku lecz ostatnio zaczęła mi drętwieć lewa noga z tego co wiem jak pisało w ulotce są to skutki uboczne które prowadza do zatoru!!!!!Przestałam je brac i drętwienie powoli mija idę właśnie dzisiaj do lekarza po zmianę antykoncepcji!!!!
Czytajcie dokładnie ulotki mam nadzieje ze nic groźnego mi nie będzie!!!! poprosze lekarza o plastry sa droższe ale wygodniejsze!!!!!!I przede wszystkim bezpieczniejsze!!!!

50

Znalazłam wczoraj w sklepie Play aplikacje ( ja z niego ściągam dodatki nie wiem jak jest w innych modelach telefonu) przypominającą o przyjęciu tabletki!!  Nazywa się różowe lusterko Mam tu przypominajkę. To znaczy można ustawić dzwonek na godzinę o której przyjmuje tabletkę. Ale tez pokazuje która tabletkę powinnam wziąć. Kiedy zaczynam nowe opakowanie itd. Jest ulotka i w razie awarii zawsze ma się przy sobie (jeżeli ma się telefon oczywiście:). Lusterko i takie tam inne babskie dodatki:P

51

Dziewczyny biorące Vibin mini, lubiących gadżety i zapominalskich Znalazłam wczoraj w sklepie Play aplikacje ( ja z niego ściągam dodatki nie wiem jak jest w innych modelach telefonu) przypominającą o przyjęciu tabletki!! Nazywa się Różowe Lusterko. Mam tu przypominajkę. To znaczy można ustawić dzwonek na godzinę o której przyjmuje tabletkę. Ale tez pokazuje która tabletkę powinnam wziąć. Kiedy zaczynam nowe opakowanie itd. Jest ulotka i w razie awarii zawsze ma się przy sobie (jeżeli ma się telefon oczywiście. Lusterko i takie tam inne babskie dodatki:P

52

Początkiem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinien być zazwyczaj pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego. W przypadku regularnych cykli miesiączkowych moment rozpoczęcia stosowania leku doustnego hormonalnego powinien być łatwy do wyznaczenia. Inaczej dzieje się w przypadku nieregularnych miesiączek a zwłaszcza u taki pacjentek, u których cykle pojawiają się niezmiernie rzadko. Wtedy moment przyjęcia pierwszej tabletki może być niemożliwy do określenia. Rozpoczyna się wtedy stosowanie tabletek od ?momentu zakupu?, następuje wtedy wejście w ?sztuczny? cykl i krwawienia powinno nastąpić z chwilą przyjęcia tabletek bez hormonów. Każdy taki przypadek należy konsultować z lekarzem ginekologiem i pozostawać pod jego ścisłą kontrolą w trakcie 3 następujących po sobie cykli.

Odpowiedzi na w/w pytania nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i w żaden sposób nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

53

Hej smile
Przy pierwszym opakowaniu tabletek tez miałam plamienia, ale przeszło. Każdy organizm reaguje inaczej, więc skonsultuj to z lekarzem.

54

dziewczyny podbijam temat,wczoraj moja lekarka przepisała mi Vibin... ja mam straszne bóle przed okresem i w czasie owulacji,właściwie to tylko przez kilka dni po okresie dobrze się czuje,reszta cyklu to bóle jajników,zatrzymywanie się wody ,i złe samopoczucie ,oczywiście winne są hormony.moja ginekolog twierdzi że Vibin mi pomoże ,czy Wam pomogło na tego typu dolegliwości?

55

mnie wczesniej bardzo bolalo podbrzusze a teraz tylko troche napoczatku miesiaczki pobolewa wiec mi te tabletki zmniejszyly bole i ogolnie dobrze sie czuje juz je biore od roku ale od pewno czasu nie mam ochoty na sex nie wiem czy to przez te tabletki jak ktos tak mial to dajcie znac

56

Dziewczyny jestescie zadowolone z tych tabletek ja zaczęłam dopiero brać pierwsze opakowanie ..
Pisze tam ,że się nie przytyje .. Co możecie o nich powiedzieć?
a i bierzecie je o jednej porze czy po prostu kiedy chcecie tylko,żeby je zarzyć?

57

w którym momencie cyklu podczas zażywania moge iść na badania kontrolne, w rejestracji pani byla wyjatkowo nie mila i nie skumalam dlaczego robi problem po skonczeniu pudelka ..

58

julkaa12 napisał/a:

w którym momencie cyklu podczas zażywania moge iść na badania kontrolne, w rejestracji pani byla wyjatkowo nie mila i nie skumalam dlaczego robi problem po skonczeniu pudelka ..

Podstawowe pytanie to jakie badania chcesz zrobić ?

Sysia001 napisał/a:

a i bierzecie je o jednej porze czy po prostu kiedy chcecie tylko,żeby je zarzyć?

Zawsze powinno się mieć jedną ustaloną porę na branie tabletek antykoncepcyjnych. Dotyczy to utrzymania stałego poziomu hormonów w organiźmie.

59

A jak się po nich czujecie?? Ja aktualnie szukam odpowiednich tabletek, miałam już różne różniste, krążki dopochwowe i plastry. Plastry się odklejały, krążki w sumie nie pamiętam co im było, a po tabletkach, zawsze jakieś krwawienie albo brudne upławy obfite. Nie wiem dlaczego, ale dalej szukam.

60

mama2011 napisał/a:

Nie wiem dlaczego, ale dalej szukam.

Spróbuj, prawda jest taka, że jak sama nie wypróbujesz to się nie dowiesz. Najrozsądniej jest przedyskutować kwestię rodzaju tabletek ze swoim lekarzem ginekologiem.

61

zuz napisał/a:
Negri napisał/a:

Hej, witam, ja biore vibin ale niestety vibin mini z małą dawką hormonów, bo biorę jeszcze inne leki. Jestem dzisiaj na 1 tabletce placebo i czekam na okres heh wink Chce zmienić tabletki na vibin, ale jak skończę następne opakowanie, - oprócz tego zabezpieczamy się z chłopakiem również prezerwatywą, a vibin musi mi trochę uregulować cykl i pms wink.

A czemu chcesz zmienić  na Vibin? Im mniejsza dawka tym lepiej. To znaczy Vibin tez ma mała dawkę, ale Vibin mini ciut mniej estrogenów. Przecież lekarz nie przepisałby Ci leku, który mógłby Cie nie zabezpieczyć.

Czy lekarz zrobił Ci komplet badań zanim rozpoczęłaś branie hormonów? Bo jeśli tak, to podejrzewam, że szukał najlepszych tabletek dobranych do Twojego organizmu, a im mniej sztucznych hormonów tym lepiej.

62

Chochlik napisał/a:
mama2011 napisał/a:

Nie wiem dlaczego, ale dalej szukam.

Spróbuj, prawda jest taka, że jak sama nie wypróbujesz to się nie dowiesz. Najrozsądniej jest przedyskutować kwestię rodzaju tabletek ze swoim lekarzem ginekologiem.

W poście niżej jest coś o badaniach zanim lekarz zapisze tabletki anty. Jakie badania?? Mi tylko zrobił normalny przegląd i co dwa miesiące nowe tabletki.

63

mama2011 napisał/a:

W poście niżej jest coś o badaniach zanim lekarz zapisze tabletki anty. Jakie badania?? Mi tylko zrobił normalny przegląd i co dwa miesiące nowe tabletki.

Niemalże przyprawiłaś mnie o zawał serca ! Jeśli tak jest to czym prędzej powinas zmienić ginekologa. Zrozumiałabym, jeśli zmiany tabletek były sugerowane badaniami - chodzi mi o badania krwi, ale jak rozumiem takowych nie miałaś robionych ? Może zgłaszałaś dużo skutków ubocznych po tabletkach ?

64

Wydaje mi się ,że nia ma jakiegos znaczenia, o której się wezmie wiadomo jak się bierze rano .. to lepiej do kilku godzin zarzyc niz np wieczor..

65

Sysia001 napisał/a:

Dziewczyny jestescie zadowolone z tych tabletek ja zaczęłam dopiero brać pierwsze opakowanie ..
Pisze tam ,że się nie przytyje .. Co możecie o nich powiedzieć?

Żeby pigułka była skuteczna, powinna być przyjmowana o stałej porze. smile Co do tycia - moja siostra jest na vibinie od kilku miesięcy i nie przytyła ani trochę.

66

To ma super bo ja z natury jestem pączek jak bym miała jeszcze przytyć po tabletkach to bym się załamała. Co do ginekologa to chyba faktycznie zmienię bo myślałam, że mam zmieniać tak tabletki aż się znajdą takie co będą pasowały, nie wiedziałam, że są badania w tym kierunku.

67

Jeśli obawiasz się przytyć, to porozmawiaj ze swoim ginekologiem i zróbcie dodatkowe badania hormonalne. Ja np. tak zrobiłam w związku z moimi ciężkimi pms i dobrał mi takie pigułki, które faktycznie łagodzą te stany, a potrafiłam robić swojemu facetowi i sobie istne piekło. big_smile

68

Negri napisał/a:

Na problemy z PMS lekarze często proponują Vixpo.

69

anika'80 napisał/a:

O co chodzi z takimi tabletkami na PMS ??? Myślałam, że każde mają na niego wpływ...

70 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-08-20 15:29:07)

Hej zobacz na niedozwolony link - masz tam dużo informacji na ich temat.

71

Też stosowałam vibin mini, lekarz mi je przepisał odrazu bez żadnych badań ani nic.. Były to moje pierwsze tabletki. Krwawiłam chyba ze 2 miesiące! nie miałam większych skutków ubocznych, ale po ich odstawieniu na okres też musiałam długo czekac ... smile

72

Biorę, analogiczne Vixpo, w sensie z tej samej firmy tylko 24+4
Ale skutków ubocznych nie mam.
Te nowej generacji leki już nie powinny wywierać negatywnego wpływu na nas

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

73

Witam. Mam pytanie. Biore tabletki lesinelle i zapomniałam zażyć tabletki w 3 tygodniu związku z czym postąpiłam jak w ulotce i wzięłam ją tak szybko jak to możliwe i nie zrobiłam przerwy 7 dniowej tylko brałam od razu tabletki z następnej paczki. Moje pytanie brzmi: czy teraz jak kończę tą paczke to normalnie już robię 7 dniową przerwe i zażywam już je tak jak zawsze?

74

Chochlik napisał/a:
anika'80 napisał/a:

O co chodzi z takimi tabletkami na PMS ??? Myślałam, że każde mają na niego wpływ...

Chodzi o krótszą przerwę pomiędzy pigułkami z hormonami. Krótsza przerwa to mniejsze wahnięcie hormonalne, stąd też i mniej odczuwalny pms. smile

75

rebeli napisał/a:

Biorę, analogiczne Vixpo, w sensie z tej samej firmy tylko 24+4
Ale skutków ubocznych nie mam.
Te nowej generacji leki już nie powinny wywierać negatywnego wpływu na nas

To chyba dużo zależy jak kto jest wrażliwy na hormony, ale raczej już faktycznie tabletki antykoncepcyjne są tak produkowane żeby jak największa rzesza ludzi spokojnie mogła stosować, a uczulenia i komplikacje w wyjątkowych sytuacjach.

76

mama2011 po za tym jednak leki stale są ulepszane.

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

Posty [ 39 do 76 z 156 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018