Za granicę - na własną ręke czy z biurem podróży? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Za granicę - na własną ręke czy z biurem podróży?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 119 ]

39

Odp: Za granicę - na własną ręke czy z biurem podróży?

Ja wolę zdać się na biuro podróży. Jeżdżę z funclub i nie mam powodów do narzekania. Sprawna organizacja, czyste, wyremontowane hotele, dobre wyżywienie, opieka rezydenta - jadę wypocząć a nie zamartwiać się rezerwacją czy transportem. Wcale nie przepłacam a mam spokojna głowę, że będę miała dach nad głową. Zwłaszcza jeśli jedziemy na wakacje całą rodzinką z małym dzieckiem - po co narażać się na przykre niespodzianki!

Zobacz podobne tematy :

40

Podróżowanie? - zdecydowanie z biurem podróży...Ja jestem bardzo strachliwa i niepewna, jezeli chodzi o moje umiejetnosci jezykowe, wiec balabym sie sama zarezerwowac sobie hotel w obcym kraju, w obcym jezyku, balabym sie ze nie dopilnuje czegos, ze cos pomine i na miejscu bedzie zonk i wiele niemilych niespodzianek, ktore skutecznie popsuja mi urlop:(Rok temu stwierdzilam, ze zarezerwuje sobie wakacje z niemieckim biurem podrozy. Tyle kosztowalo mnie to stresu, ze popsulo mi to cala wakacyjna atmosfere i.....zrezygnowalam z tego pomyslu. Mam swoje zaufane biuro podróży - funclub, z ktorym podrozuje regularnie i ktore mnie nigdy nie zawiodlo, a w razie jakbym chciala zaszalec i zorganizowac cos sama to moge wynajac sobie dojazd wlasny hahaha, czego nie zwyklam robic, bo po co. Wole miec wszystko podane na tacy. Taaaak wiem, jestem leniwa, ale czy nie po to sa wlasnie wakacje?:D

41 Ostatnio edytowany przez mata hari (2012-02-28 19:45:54)

Poza sezonem i w Europie - na własną rękę.
W ostatnie wakacje również chciałam wyjechać na własną rękę, ale loty strasznie drogie (w porównaniu do cen z np kwietnia) i na Last Minute czy z jakiegoś tańszego biura cena takiej wycieczki była dużo niższa.

blogoslawiony ten, ktory potrafi smiac sie sam z siebie, albowiem bedzie mial ubaw do konca zycia wink

42

ja po rozwodzie bylam tak wycienczona, ze wybralam sie na wycieczke objazdowa: http://www.solegro.pl/wycieczki-objazdowe z biurem podrozy, chociaz nigdy tego wczesniej nie robilam, przedkladalam wyjazdy na wlasna reke nad te zorganizowane przez biuro. ale, jak wspomnialam, pragnelam zapomnienia i zajecia sie czyms a poza tym nie mialam czasu wczensiej na przygotowania do podrozy, rezerwacje biletow, hoteli itd. i, musze powiedziec, dobrze mi to zrobilo smile

43

Ja tam zdecydowanie wolę wyjazdy zorganizowane. Z moim pechem podróż na własną rękę, z całą pewnością zakończyłaby się katastrofą!

44

różnie... są wyjazdy kiedy organizuję wszystko sama, np. wypady pod namiot, nad jezioro itp., ale są tez takie, które wolę powierzyć komuś obeznanemu w temacie, że tak powiem wink
Np. na narty wolę pojechać z biura, mam takie swoje sprawdzone biuro z Trójmiasta, organizują bardzo fajne wyjazdy, no i zawsze wiem, czego się spodziewać. Mają też alpejskie przedszkole TRAMPEK dla dzieci, mój synek nauczył się tam jeździć na nartach smile

45

JA byłam w polskich górach w zimie, ale z pewnością wyjazd za granicę wiązałby się z koniecznością skorzystania z usług biura podrózy, póki co lubię wakacyjne wyjazdy bez stresu, czyli organizowane przez jakieś biuro podróży smile.

46 Ostatnio edytowany przez K_r_o (2012-03-10 21:46:02)

Są plusy i minusy - jednego i drugiego. Parę razy byłam z biurem podróży...nie było zle....tylko po jakimś czasie przychodzi chęć na to żeby trochę samemu zaszyć się gdzieś na "końcu świata". Indywidualnie możesz o wiele bardziej poznać zwyczaje poszczególnych mieszkańców, nikt Cię nie goni, możesz posmakować innej kuchni - nie tylko tej "hotelowej" robionej pod Europejczyków tylko takiej "od podwórka". Zazwyczaj jest taniej, gdy się podróżuje na własną rękę i nie trzeba znosić 20 innych osób, których się nie zna.Często można też wynająć lokum u rodowitych mieszkańców danego regionu.
Warto ewentualnie wybierać np. biura trekkingowe - które oferują więcej "atrakcji" (pod postacią zmęczenia się wink  ) i na ogół więcej na takich wyprawach można zobaczyć.

Aaaa i podstawa .....:)  dobra znajomość języka wink gdy podróż na własną rękę, bo i po co się niepotrzebnie stresować.... gdy np. samolot jest opózniony wink

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

47

Jak ktoś lubi hotelową rutynę to czemu nie. Z drugiej strony jest niesamowite uczucie jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie zorganizować sobie dojazd oraz nocleg w fajnym apartamencie. Wszystko ma swoje wady i zalety, ale też wszystkiego trzeba spróbować prawda? smile

48

eDom napisał/a:

Jak ktoś lubi hotelową rutynę to czemu nie. Z drugiej strony jest niesamowite uczucie jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie zorganizować sobie dojazd oraz nocleg w fajnym apartamencie. Wszystko ma swoje wady i zalety, ale też wszystkiego trzeba spróbować prawda? smile

Zgadzam się z wami, ja w tym roku co prawda drugi raz organizuje wyjazd na własną rękę, dodatkowo zarezerwowałam u was apartament big_smile powiem szczerze że wasze biuro posiada naprawde miłą i pomocną obsługe. Jedna z Pań wysłała mi ofertę apartamentów w Hiszpanii, macie naprawde fajne noclegi w niefrogich cenach.
Gorąco polecam biuro edom

49

Czytam te wszystkie wiadomości i w sumie rozumiem osoby, które pragną jeżdzić na własną rękę. Nawet mnie osoby, która ceni sobie spokój i luksus, a nade wszystko lubi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, przekonuje forma wyjazdu na własną rękę i bardzo możliwe, że w tym roku pokuszę się o taki wyjazd. Ale jednocześnie jeśli mi się uda wziąć urlop, chciałabym pojechać na standardową wycieczkę do Egiptu lub Turcji... aby zrelaksować się i odpocząć przed wyjazdem w nieznane...

50

Teraz można zaplanować wszysto samemu zdobywając wcześniej informacje w sieci. Dostępne są rozkłady lotów, autobusów, kolei, wszelkie informacje turystyczne, ceny wstępów, opinie o miejscach noclegowych, możliwości wynajęcia samochodu. Wszystko można zarzerwować przez internet. Jeśli ktoś ma trochę odwagi to warto spróbować. Dwa razy byliśmy na wyspach greckich - tych mniej komercyjnych i było super. Ciekawe jest to, że nie rezerwowaliśmy noclegów, gdyż na miejscu można wszystko załatwić taniej.
Na Korsykę również pojechaliśmy sami, tyle że już nocleg był zaklepany. Wspaniałe wspomnienia :-)

51 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-26 18:42:26)

Ja zdecydowanie czuję się bezpieczniej wyjeżdżając z biurem podróży, jak dotąd wyjeżdżałam z bp spam i byłam zadowolona, żadnych problemów, profesjonalni agenci, potrafią doradzić i cierpliwie wytłumaczyć co, jak i kiedy, byłam już z nimi w Egipcie, w Grecji i w Bułgarii, za każdym razem obyło się bez problemów, mile wspominam każde wakacje, choć największy sentyment mam do Krety.

52

Jadę w tym roku prywatnie do Barcelony. kupiłam bilet tanich linii lotniczych, zarezerwowałam pokój w centrum Barcelony u Polki, kupiłam przewodnik . Bilet + nocleg w sierpniu uczynił mnie 1000 zł  + kasa prywatna na jedzenie i zwiedzanie. Nie lubię biegac  zbiurem podróży, nie potrafię przebiec obok zabytku, ja musze stanąć, dotknąć, powąchać

53

Od lat jeżdżę z biurem podróży, jestem wygodna. Tak jak część z Was pisała wyżej - urlop jest po to żeby odpocząć, a nie martwić się wszystko wokoło.

54

Ostatnie zawirowania z biurami podróży nie sprzyjają wyjazdom zorganizowanym... ja jednak wybrałam się na Kretę z Fresh Tours i wszystko skończyło się bardzo dobrze smile Wróciłam wypoczęta, zrelaksowana, nie musiałam się o nic martwić i planować: gdzie spać, co zwiedzać, tylko zdałam się na plan biura podróży :-)

55

Fakt, faktem, to co się obecnie dzieje z BP to straszne. Ja się cieszę, że mam swoje zaufane BP i ma się ono dobrze smile Współczuję też wszystkim, którzy ucierpieli!

56

Moja mama wykupiła dla nas dwóch wycieczkę przez biuro podróży i oczywiście musiało splajtować... A mówiłam jej, że mogę sama wszystko pozałatwiać to nieee...

57

kaisa_malene napisał/a:

Moja mama wykupiła dla nas dwóch wycieczkę przez biuro podróży i oczywiście musiało splajtować... A mówiłam jej, że mogę sama wszystko pozałatwiać to nieee...

O masz! Bardzo mi przykro. Moja przyjaciółka poleciła do Egiptu ze Sky Club na dwa tygodnie. Po tygodniu ją eksmitowali, o kasę nawet jej się nie chce walczyć. I chociaż była wściekła to przynajmniej ten jeden tydzień świetnie spędziła. Współczuje ludziom, którzy tak jak Ty, kupili wycieczkę i nigdzie nie wyjadą. Albo (chyba jeszcze gorzej) polecili, a po dniu - dwóch już ich ściągali z powrotem. Ja nie przepadam za zorganizowanymi wycieczkami. Od czasu studiów, jak byłam na Erasmusie we Francji, gdzie (ku mojemu zaskoczeniu) musiałam prawie wszystko organizować sama odnalazłam w takiej organizacji pewną dozę satysfakcji. I staram się jak najwięcej podróżować po swojemu. Mi to się marzy Azja, Chiny dokładnie. Z jeden strony strony strach trochę organizować sama (dużo pracy również), ale z drugiej strach też oddawać się w ręce biura podróży, bo mogą oni zniszczyć taką wymarzoną wycieczkę (nie ten program, zwiedzanie "po łepkach", typowo turystyczne miejsca, co za tym idzie, niemożliwość poznania kultury chińskiej). Są plusy i minusy podróżowania z biurem oraz plusy i minusy podróżowania samemu. Ja jednak skłaniam się ku tej drugiej opcji. smile

58

A to tak można w ogóle, że się zapłaci za wycieczkę i wyjedzie, a oni Cię po tygodniu cofną? Przecież hotel i wszystko jest już opłacone etc. No i hotel Cię chyba nie może wtedy wyrzucić, bo przecież zapłacone jest za pokój od-do plus samolot też jest zaklepany na konkretną datę. Oczywiście chamstwo straszne, ja bym robiła aferę i nie odpuściła. Ale jest mnóstwo osób takich jak moja mama, które od razu odpuszczają i chowają głowę w piasek. Ja wolę załatwić sama, żeby mieć w razie czego do siebie pretensje. Jeszcze rozumiem, że jak ktoś chce zwiedzać, to ok, bo łatwiej się w kupie zabrać w pewne miejsca i na dodatek bilety grupowe są tańsze, ale wyjazd typu pogrzać się na słońcu, odpocząć i wrócić? Na praktycznie takiej samej zasadzie rezerwuje się hotel i samolot, więc po co wtedy pośrednik?

59

Czy tak można to nie wiem, ale tak zrobili. Wiesz ktoś mi mówił, że biuro spłaca hotelom całą sumkę dopiero po turnusach, wcześniej daje tylko zaliczkę. Więc gdy hotel dowie się o niewypłacalności biura to wywala ludzi na bruk, bo dlaczego ma ich trzymać skoro nie dostanie za ich pobyt pieniędzy? W takiej formie ma to sens.
Zgadzam się z Tobą i jednocześnie się nie zgadzam. smile Bo, tak jak napisałam wyżej, egzotyczne wycieczki są cięższe do ogarnięcia samemu, ale bardziej "Twoje", zwiedzasz to co chcesz, to o czym marzyłaś. Jak patrzę na objazdową wycieczkę po Pekinie, cena zaporowa - 7 tysięcy złotych, a trzeba doliczyć jeszcze swoje dodatki, kiedy sama mogę to ogarnąć dużo taniej i dużo dłużej. Lot LOTem powrotny i to z Warszawy jest za 2 tysiące, a hotele, które nie są typowo turystyczne potrafią mieć ceny dwa razy niższe, niż hotele które proponuje nam biuro. Poza tym, ja oprócz zwiedzania, lubię również poznawać kraj do którego jadę. Z biurem, szczególnie na wycieczce objazdowej, jest to prawie niemożliwe. Każda godzina jest dokładnie zaplanowana, spontanu brak.
A jak się jedzie by wygrzać tyłek to człowiekowi nie zależy zwykle na spełnianiu marzeń, aktywnym zwiedzaniu czy innym. Więc może polegać (no w ostatnich czasach biura pokazały nam, że jednak nie za bardzo) na biurach podróży, które zrobią wszystko by człowiek wypoczął - zawiozą, przywiozą, dadzą dach nad głową, jedzenie, możliwość fakultatywnych wycieczek. Nic, tylko leżeć na plaży i kompletnie wyłączyć myślenie. wink Masz rację, taka wycieczka nie jest trudna do ogarnięcia, ale po co to ogarniać samemu (szukać taniego hotelu, odpowiedniego lotu, dzwonić, pisać maile - niby mało pracy, a jednak) skoro biuro da idealną ofertę na lśniących kartkach gazetki reklamowej? smile

60

ja np. jestem w trakcie organizowania wyjazdu na własną rękę do Chorwacji i powiem Wam, że mam mnóstwo obaw. Mamy jechać na dwa samochody, kwater szukać na miejscu. Nie podoba mi się to. Wolałabym trochę dopłacić i kupić tzw. "komfort i bezpieczeństwo"... Ale jak widzę tutaj, to biura podróży też plajtują. No nie wiem, ale ciężko mi się zrelaksować jak narazie...

siema!

61

Dobrze będzie! Moi znajomi w tamtym roku też wyjechali do Chorwacji i kwater szukali na miejscu, ale znaleźli w sumie po niecałej godzinie szukania, w odpowiedniej cenie, w odpowiednim miejscu. Powodzenia. smile

62

Ostatnio nie jest wesoło w branży turystycznej. Ale mam nadzieję, że wszystko się ułoży pomyślnie. Grunt, że OLT nadal realizuje loty czarterowe.

63

Ja bardzo lubię sama organizować sobie wycieczki. Nie wierzę w biura podróży. mam ubezpieczenie w anglii , kiedyś wydawało mi się, że to wystarczy, ale teraz zawsze staram się kupic osobno ubezpieczenie na życie . Poza tym sama moge kupić tani samolot, znaleźć hostel, tani i co najważniejsze: dopasować sobie dni, kiedy chcę wyjechać smile

64

Nigdy nie organizowałam wycieczki sama, ale dzięki znajomym których poznałam mam inne zdanie...Kolejne wycieczki bedę organizować już raczej na własną rękę.Poza tym ja trafiłam na kiepskie biuro z którego nawet w 50% nie jestem zadowolona. Przy okazji ostrzegam przed aquamaris.

Laura 04.01.2017 godz 19:15

65

teraz tyle się słyszy o biurach podróży , że ryzyko jest dosyć spore , ale znowu jeśli jedziemy z biurem podróży mamy wszystko zapewnione. trudna sprawa, trzeba tro przemyslec

66 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-09-26 15:14:40)

Niestety sytuacja na rynku turystycznym nie jest super. Polecam przeczytać artykuł: [link usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum].
Wybierajcie BP, które mają wysoką gwarancję bezpieczeństwa. No i mam nadzieję, że więcej z Was nie trafi "źle".

67

Witam, myśmy w zeszłym roku postanowili na własną ręke wybrać sie w szalona podróż do Francji i powiem że było cudownie. Sami zaplanowaliśmy cała wycieczkę i zwiedziliśmy prawie wszystko co sie dało zwiedzić w dwa dni. Dodam tylko że do Francji pojechaliśmy będąc w Anglli więc było nieco blizej no i może więcej możliwości organizacji no ale zaplanować, zarezerwować też trzeba było smile do odważnych świat należy ...jak to mówią smile

Wymarzona podróż tylko z kredytem przez internet w 15 min! ---> mbank.net.pl/22207

68

Ja zawsze jeździłam z biurem podróży, ale po tych ostatnich upadkach biur do poważnie bym się zastanowiła. pewnie jeśli będę miała okazję to następnym razem sama spróbuję się wybrać smile

69

Może i np. do Francji wybrałabym się na własną rękę, ale do Tunezji, Turcji czy Egiptu - już nie. Jednak jak jedzie się na wycieczkę, gdzie jest zwiedzanie - to lepiej być w grupie. Jakoś w grupie mam większe poczucie bezpieczeństwa.

70

od zawsze jeżdżę na własną rękę. przy bukowaniu biletów na transport oprócz Skyscanner.net, często korzystam też z  Aferry.pl

71

Byliśmy z mężem w Turcji na własną rękę już trzy razy. Samochodem, sami.
To piękny i w moim odczuciu cywilizowany kraj.

72

Zdecydowanie wolę podróżowanie na własną rękę.
Zresztą są takie miejsca, do których biura podróży nie docierają, np. Jemen, w którym byłam parę lat temu (wtedy było tam trochę spokojniej jeszcze).
I to właśnie w Jemenie poznałam starszego pana sprzedającego na targu starocie, który zaprosił mnie na herbatę i opowiadał o swoich podróżach - zwiedził prawie wszystkie kontynenty, nigdy nie korzystając z biura podróży, tylko z pomocy ludzi, których poznał.

Oczywiście takie podróże trzeba lubić, bo wiadomo nie ma takiego komfortu jak w przypadku wycieczek zorganizowanych, ale za to jakie przeżycia... mieszka się u tubylców, rozmawia się z nimi, na wszystko jest czas...

Np. będąc w Etiopii znajoma osoby, z którą tam byłam zaprosiła nas do swojej lepianki na ceremonię parzenia kawy...
Z biurem podróży do Etiopii też już można pojechać (oczywiście za kosmiczne pieniądze), ale nie wierzę, że można przeżyć to samo, co w podróżach samodzielnych.

Jeśli chodzi o Europę, czy USA, to też nigdy nie korzystałam z biur podróży. Zwykle byli to jacyś znajomi znajomych, którzy chętnie nas przenocowali, pokazali Londyn, Paryż czy Nowy Jork. Zawsze można też skorzystać z portali, gdzie ludzie oferują za darmo noclegi w prawie każdym zakątku na świecie.

Gdybym chciała zwiedzić te wszystkie miejsca, w których byłam za pomocą biur podróży, to w życiu nie byłoby mnie na to stać.

73

To zależy chyba od kierunku i od specyfiki wyjazdu. Ja np. teraz próbuję znaleźć tanie połączenia i jak najbardziej iść po kosztach przy wyjeździe do Grecji, ale coś mi nie idzie;/ stopem nie ma mowy żebym pojechała, bo muszę być tam w konkretnym terminie. Wydaje mi się, że czasem biuro podróży jest lepsze niż samodzielnie planowany wyjazd.

74

Zawsze jeździmy na własną rękę. Tylko raz skorzystalismy z biura podrózy, gdy chcieliśmy zwiedzić Cypr.
Jemen, Etiopia - tu już bym się nie zdecydowała. Za stara jestem, potrzebuję komfortu. Ale gdybym była młoda, to czemu nie.
Całą Europę i część Azji zjechaliśmy autem z przyczepą i było cudownie. Uwielbiam to. Wyjeżdżamy na takie wycieczki dwa razy w roku, wiosną i jesienią.
Z biurem to jest hotel i regularne posiłki. Dla nas to ograniczenie. Wolimy na wlasną rękę. Robimy co chcemy i kiedy chcemy.

75 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-18 22:33:02)

Jedne biura upadają, inne powstają. I tak będzie zawsze. Trzeba jednak zawsze przed wyjazdem biuro sprawdzić i na wakacje jechać w spokoju. Przewidywania a propos upadków biur są i wystarczy dobrze przeszukać internet. Ja zawsze jeździłam z spam. Ich zawsze byłam i jestem pewna, wydaje mi się, że lepiej nawet może trochę dopłacić ale jednak wybrać się z biurem porządnym i pewnym. I czuć się po prostu bezpiecznie.

76

Na własną ręke.O wiele Taniej.Np ryanair lata do wielu fajnych miejsc.Nocleg zarezerwowałam w biurze podrózy.

Posty [ 39 do 76 z 119 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Za granicę - na własną ręke czy z biurem podróży?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018