"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Polska nieznana. Nie dla wszystkich i nie wszystkie jej zakątki. Dlatego zachęćmy do zwiedzania naszego pięknego kraju opisując tu atrakcyjne miejsca, których nie ma w przewodnikach. Dodawajcie zdjęcia, mapki, wszystko, co może się przydać.

Stwórzmy "Netkobietowy przewodnik po pięknych zakątkach Polski" smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2011-07-23 13:34:36)

Odp: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Są dwa miejsca w Polsce które uważam za magiczne. Nie wiem czy są takie nieodkryte, i nie ma ich w przewodnikach, ale z pewnością często się o nich nie mówi

http://wd10.photoblog.pl/np5/201102/61/86857979.jpg
Czerwona rzeczka, obok wsi Wieniotowa 3km od centrum Ustronia Morskiego w kierunku wschodnim. Rzeczka jest mała, powolna, wpada do morza. Ale to co jest w niej piękne to kolor woda rzeczywiście ma lekko czerwoną barwę, nie pamiętam skąd się ta barwa wzięła, ale kiedyś czytałam ze to przez zawartość w składzie chemicznym miedzi i cynku.
Cały brzeg morza w tej okolicy jest kamienisty prócz plaży ona jest piaszczysta, i tak samo dno rzeczki jest lekko kamieniste, woda cieplejsza niż w morzu, miło tam zamoczyć stopy. Pływają tam łabędzie, a od strony uliczki zaraz za wydmami są ławeczki gdzie można posiedzieć i popatrzeć na tą sympatyczną rzeczkę smile
A dodatkowo okolice wzbogaca piękny zachód słońca smile

A drugie miejsce to zatoka pucka.

Pełna atrakcji. Po przez płycizną gdzie organizowany jest marsz śledzia z Jastarni do Rewy (samemu taka eskapada jest niemożliwa ale można zobaczyć ładny pas przez środek zatoki.
Skarby na dnie zatoki. Widoki żagli . Czy wrzeszczenie, park krajobrazowy i słone łąki w okolicy Władysławowa i Pucka.
Sam widok zatoki jadąc główną trasą na półwysep jest czymś wspaniałym.
Kilka zdjęć :
http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/image/reda1263.jpg
http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/image/pucka2458.jpg
http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/image/DSC_6158zatoka%20pucka.jpg
http://i56.tinypic.com/731p9f.jpg
http://i51.tinypic.com/2r3woc0.jpg
http://i55.tinypic.com/34ikdmu.jpg

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

3

Odp: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Mój opis może nie koniecznie będzie dotyczył "pięknych zakątków", ale na pewno tych owianych pewną tajemnicą. Mianowicie polecam zwiedzanie miasta Borne Sulinowo, które znajduje się w woj. zachodniopomorskim nad jeziorem Pile. Aktualnie jest to miejscowość odwiedzana głównie latem ze względu na bliskość jeziora i wiążących się z tym atrakcji. Na co dzień zaś to miejsce gdzie osiedliło się bardzo dużo górników z Dolnego i Górnego Śląska. Miasto o tyle specyficzne, że położone w lesie i nim też otoczone. Co roku też miejsce zlotów militarnych. Jedną z atrakcji jest natomiast podwodny las tj. część wyspy, która zapadła się do jeziora. W obrębie miasta znajduje się też ścieżka turystyczno- spacerowa obejmująca 21 obiektów. Należy bowiem zwrócić uwagę na fakt, że dużą część miasta jest wciąż mocno zdewastowana stąd też liczna oferta biesiad w stylu CCCP i PRL.

Jest to miasto, które na mapie Polski pojawiło się stosunkowo niedawno - bo dopiero w 1993 roku. Wcześniej natomiast w latach 1933- 1945 teren ten zajmowali Niemcy - był tam poligon, później obóz jeniecki. W 1945 Niemcy opuścili teren i zajęła go Armia Czerwona - wówczas też teren te zostały włączone do Polski jednak w ewidencji gruntów figurowały jako "teren leśny".  W październiku 1992 roku obszar został opuszczony przez wojsko rosyjskie (stacjonowało tu 15 tyś. żołnierzy). Przez cały ten okres drogi wiodące do miasta w pewnym momencie się urywały a kierowcy napotykali na szlaban przy którym stali czerwonoarmiści i "proponowali" zawrócenie. "Mini-miasteczko było samowystarczalne. Znajdowało się tam wszystko, co było potrzebne do normalnego funkcjonowania: budynek dowodzenia, koszarowce, garaże, hydrofornia, sklepy, kino i bloki mieszkalne. Dzieci dowożono codziennie do szkoły w Bornem Sulinowie. W tej elitarnej jednostce stacjonowało około 300 żołnierzy oraz oficerowie z rodzinami. Budowę obiektów w "środku lasu" rozpoczęto w 1972 r. Prace trwały bez przerwy przez sześć lat. Teren otoczono wysokim potrójnym płotem i zasiekami z drutu kolczastego pod napięciem. Obszar patrolowali uzbrojeni żołnierze. Nikt nie mógł zbliżyć się do ściśle tajnej bazy. Jak się okazało po wyjeździe wojsk rosyjskich - bazy rakietowej, gdzie oprócz typowych zabudowań, pozostały także silosy po ruchomych wyrzutniach rakiet dalekiego zasięgu z głowicami atomowymi."

Do dziś ostatecznie nie udało się wyjaśnić czy badania radiestezyjne przeprowadzone przez inż. Jana Kasińskiego, które wykazały, że pod miastem zlokalizowane są m.in. kolej wąskotorowa, zakład produkcyjny, podziemny magazyn oraz szereg ciągów komunikacyjnych mówią prawdę. Poza tym istnieć miałyby kompleksy schronów, tuneli i wiele innych pomieszczeń.

Miasto to zatem wciąż kryje wiele tajemnic i dlatego gorąco polecam zapoznanie się z jego dziejami jak też oczywiście jego odwiedzenie.


http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Borne_Sulinowo_2.jpg
http://x.garnek.pl/ga8501/02a860e32df391a4153577a3/borne_sulinowo_dom_oficera.jpg
http://www.mati.home.pl/img/bornewillaguderiana.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1078/cms/szablony/504/zdjecia/widok.jpg
http://x.garnek.pl/ga3996/e2e21379cdca6ba2927980a3/borne_sulinowo.jpg

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021