Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 77 ]

39

Odp: Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Witam serdecznie. Poszukuję modelki na szkolenie z leczenia nietrzymania moczu i rewitalizacji pochwy z wykorzystaniem lasera. W zamian za udział modelka będzie miała przeprowadzony zabieg bezpłatnie (standardowa cena 1700 zł). Szkolenie prowadzi doświadczony lekarz ginekolog. Szkolenie 26 maja br. w Warszawie w klinice Medifem. Proszę o kontakt na nr 601 857 417.

Zobacz podobne tematy :

40

No ciekawe czy się zgłosiła modelka smile
Moja mama radzi sobie z nietrzymaniem moczu specjalnymi wkładkami urologicznymi, bo nawet przy kichnięciu coś tam jej wypływa. Przyznam szczerze, że czasami ja też jej podkradam wkładki, zwłaszcza jak wychodzę z domu, z tym, że ja częściej zakładam Tena lady mini, bo rzadko mi się to zdarza, ale zdarza i czuję się bezpieczniej w towarzystwie, zwłaszcza w tym gdzie śmiechu jest dużo smile

41 Ostatnio edytowany przez mama2011 (2015-06-01 21:50:26)

też je stosuje:)

42

A jakie dokładnie stosuje twoja mama?? Bo moja mama też ostatnio ma z tym problem??/ a zwykłe wkładki nie są zbyt dobre ;(

43

Tu się nie ma z czego podśmiewać, problem może dotknąć każdą z nas - choćby nawet po porodzie czy jeszcze przed. Sama miałam problem w 9 miesiącu plus podciekające wody płodowe w ostatnim tygodniu i te tena lady sprawdziły się bardzo dobrze, bo mają właśnie wysoką chłonność.  @kobieta - jeśli Twoja mama ma taki problem, to porozmawiaj z nią o nim otwarcie i zaproponuj właśnie te, o których wspomniała wyżej janja z tym, że warto dobrać rodzaj do skali problemu a jest z czego wybierać, bo podobnie jak ze zwykłymi podpaskami masz do wyboru wiele stopni chłonności, skrzydełka, różne długości itd. więc na pewno uda Wam się znaleźć coś optymalnego. Ale przede wszystkim wspieraj mamę, bo to dla niej na pewno bardzo trudne i krępujące.

44

Nie prościej zamiast męczenia się z wkładkami i ćwiczeniami (które wcale nie muszą pomóc) pójść na zabieg, choćby laserowy? Koszt to około 1200 zł zwykle wystarcza jeden, jest bezbolesny i od razu po nim można iść do domu.

45

Małpa69 może nie każdego stać na zabieg.

Aby zna­leźć miłość, nie pu­kaj do każdych drzwi. Gdy przyj­dzie two­ja godzi­na, sa­ma wej­dzie do twe­go do­mu, w twe życie, do twe­go serca.  smile
Nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

"czasami trzeba sięgnąć dna, żeby się od niego odbić".

46 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-06-06 21:59:08)

Jeśli zliczyć koszty wkładek, dyskomfort, problemy zdrowotne (większa podatność na infekcje) i leczenie tych infekcji to 1200 zł to nie jest dużo jak za pozbycie się problemu zwykle całkowite, przecież można odkładać, to nie jest operacja za kilkanaście tysięcy i jak sądzę można uzyskać refundację na leczenie jeśli nie laserem to na zabieg z użyciem taśm.

"Kwestię refundacji zabiegów reguluje Zarządzenie Prezesa NFZ nr 12/2006 z dn. 23 lutego 2006 r. Operacyjne leczenie nietrzymania moczu jest w 100% refundowane przez NFZ (wyjątek stanowią materiały wstrzykiwane i neurostymulatory, które nie są refundowane w ogóle). Implantacja lub wymiana hydraulicznego zwieracza cewki moczowej to zabieg wprowadzony do katalogu procedur refundowanych przez NFZ dopiero jesienią 2005 roku - wcześniej zgodę na refundację można było uzyskać po zaakceptowaniu przez NFZ wniosku indywidualnego."

Także nie wiem po co się męczyć skoro można szybko i skutecznie pozbyć się problemu. To nie są jakieś poważne zabiegi po laserze tego samego dnia wraca się do domu, po taśmach niestety nie wiem, ale jeśli nie od razu to po kilku dniach, to jaki jest sens męczenia się latami?

47

Poblem z mnie dopadl, ale o innym podlozu. W zwiazku ze zmianami w kregoslupie szyjnym czynnosc ta staje sie coraz trudnejsza do kontroli. Robie cos jak cwiczenie m. Kegla, starajc sie "poczuc" jak to sie robi, przywrocic kontrole. Ale jest coraz gorzej. Nawet mi sie inne rzeczy poprawily gdy jestem na chorobowym, ale nie to.

48

bluepearl napisał/a:

Tu się nie ma z czego podśmiewać, problem może dotknąć każdą z nas - choćby nawet po porodzie czy jeszcze przed. Sama miałam problem w 9 miesiącu plus podciekające wody płodowe w ostatnim tygodniu i te tena lady sprawdziły się bardzo dobrze, bo mają właśnie wysoką chłonność.  @kobieta - jeśli Twoja mama ma taki problem, to porozmawiaj z nią o nim otwarcie i zaproponuj właśnie te, o których wspomniała wyżej janja z tym, że warto dobrać rodzaj do skali problemu a jest z czego wybierać, bo podobnie jak ze zwykłymi podpaskami masz do wyboru wiele stopni chłonności, skrzydełka, różne długości itd. więc na pewno uda Wam się znaleźć coś optymalnego. Ale przede wszystkim wspieraj mamę, bo to dla niej na pewno bardzo trudne i krępujące.

Zgadza się nie ma sie z czego śmiać. Sama jak widzę mamę jak się z tym meczy i denerwuje to jest mi jej żal:( Ale co zrobić my w ich wieku za parę lat tez tak możemy mieć. Postaram się porozmawiać z mama ale nie wiem zbytnio jak zacząć:( A mama nie chce zbytnio o tym rozmawiać. A gdzie mogę kupić takie wkładki? bo może jak bym jej pokazała to sama się przekona smile

49

Z dostępnością to akurat problemu nie ma. Kupowałam w aptece, hipermarketach, więc na pewno znajdziesz. Można też sobie na stronie u nich zamówić próbki bezpłatne. To akurat dość mądre moim zdaniem.

Małpa69, ja Ciebie rozumiem oczywiście i masz wiele racji, ale weź wytłumacz leżącej 83-latce, żeby sobie poszła zrobić operację laserową za 1200 zł...

50

przecież to się leczy teraz laserowo !!!

51

Kamoa, wiemy, nie krzycz. Ale przeczytaj sobie posty wyżej. Nie każdy przypadek jest taki sam, a poza tym nawet czekając na taki zabieg, trzeba się przecież zabezpieczyć, prawda?

52

kobieta020 napisał/a:

A jakie dokładnie stosuje twoja mama?? Bo moja mama też ostatnio ma z tym problem??/ a zwykłe wkładki nie są zbyt dobre ;(

Moja mam chłonne wkładki tena lady stosuje, ale pamiętaj, że nie likwidują one jednak przyczyny problemu. W tym celu należy skonsultować się najpierw z lekarzem.

53

Nie likwidują, wiadomo. Ale na pewno ułatwiają normalne funkcjonowanie. Takie specjalistyczne wkładki mają wyższą chłonność i dostosowane są do pochłaniania zapachu, dzięki czemu ma się jakiś komfort i nie trzeba obawiać się, że ktoś wyczuje nasz problem, obrazowo mówiąc.

54

Zuzkaaa napisał/a:

Ja też po ciąży miałam problem z nietrzymaniem moczu, jednak lekarz polecił mi elektrostymulację. Zakupiłam medyczne urządzenie BioBravo i efekt jest powalający. Stosuję od 2 miesięcy i jestem mega zadowolona. Polecam wszystkim.

Cóż za reklama.
Należy wytrwale ćwiczyć i można się pozbyć nietrzymania moczu.

włosomaniaczka smile

55 Ostatnio edytowany przez kalkanoj (2015-08-12 13:02:48)

u mnie cioteczka skarżyła się mamie na nietrzymanie moczu, jakieś zapalenie czy infekcja, no nie pamiętam. zanim poszła do lekarza to też używała wkładek, które pomogły jej w utrzymaniu higieny. a teraz jak jest tak gorąco to chyba nie trudno o infekcje. macie jakies szczególne sposoby żeby się przed tym obronić?:)

56

Ja bym jednak poszła do lekarza, bo przyczyn może być wiele. Jedynie co można zrobić bez konsultacji ze specjalistą to zacząć ćwiczyć mięśnie dna miednicy, bo to bardzo ważna sprawa, która może pomóc skutecznie i uwolnić od tej choroby.

57

no dobrze, ale trzeba też zabezpieczyć się na sytuacje awaryjne, podpaski, wkładki albo coś takiego

58

A możecie mi coś więcej powiedzieć na temat tych ćwiczeń?

59 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-03-20 18:09:01)

Dziewczyny a leczenie farmakologiczne? Widziałam tabletki na nietrzymanie moczu na [spam] bo tam kupuję sobie mgiełki do higieny intymnej i w sumie to zastanawiałam się nad kupieniem mamie właśnie bo wspominała, że zaczyna mieć problemy z tym. Miałyście już z tym do czynienia?

60

Czy mogę prosić o informację, gdzie można kupić wkładki tena lady i w jakiej są cenie? Z góry dziękuję

61

Małpa69 napisał/a:

Nie prościej zamiast męczenia się z wkładkami i ćwiczeniami (które wcale nie muszą pomóc) pójść na zabieg, choćby laserowy? Koszt to około 1200 zł zwykle wystarcza jeden, jest bezbolesny i od razu po nim można iść do domu.

no dokladnie, takie rzeczy teraz leczy sie zabiegami. sama ciesze sie, ze uzbieralam kase i sie zdecydowalam na niego, bo roznica jest ogromna smile  a fajnie nie musiec sie martwic ze popuszcze w gatki przy śmianiu sie wsrod znajomych ... wrr, nie znosilam tego ;/ ale dobrze jest porzucic te wszystkie wkładki raz na zawsze big_smile tylko ostroznie trzeba dobierac klinike, ja robilam w medicover, zastrzezen nie mam zadnych wink wszystko elegancko wink

62 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-10-31 12:27:51)

Zuzkaaa napisał/a:

Ja też po ciąży miałam problem z nietrzymaniem moczu, jednak lekarz polecił mi elektrostymulację. Zakupiłam medyczne urządzenie BioBravo i efekt jest powalający. Stosuję od 2 miesięcy i jestem mega zadowolona. Polecam wszystkim.

Znam ten problem. Ciężko sobie z nim poradzić. Szczególnie jeśli nie przełamiemy bariery psychicznej. Kilka sprawdzonych sposobów znalazłam w internecie na [link usunięty przez moderatorkę]. Warto też zgłosić się do lekarza i opowiedzieć o problemie. Nie ma się czego wstydzić. To dotyczy bardzo dużej liczby kobiet.

63

Przed każdym zabiegiem warto jednak spróbować treningu mięśni miednicy. Mi udało się uniknąć zabiegu, dzięki skutecznemu treningowi i pomocy  specjalisty z rehafit we wrocławiu.

64

Stokrootka, jak Twój problem? Czy leki z biegiem czasu pomogły?

65

Nie przy każdym schorzeniu związanym z nietrzymaniem moczu zabieg laserowy może pomóc.

66

Polecam wykonanie zabiegu eliminującego nietrzymanie mocZu u Lekarza urologa Witolda Smolenskiego z kliniki Bonadea. Całość przebiegła szybko i bezboleśnie. Komfort niesamowity a cena to 4 tys

Polecam zabiegu u Lekarza urologa Witolda Smolenskiego,  bezboleśnie i szybko, cena ok 4 tys i zrobione w klinice Bonadea. Na prawdę warto smile

Polecam zabieg u Lekarza urologa Witolda Smolenskiego.  Bezboleśnie i szybko, cena ok 4 tys, zrobione w klinice Bonadea.

69

Problem jest poważny, ale zabiegów czy operacji moim zdaniem należy unikać jak tylko można. Większość kobiet może uporać się ćwicząc mięsnie Kegla. Wiadomo, że trzeba wiedzieć jak i wytrwać w codziennym treningu. Ciekawą i skuteczna metodą jest domowa elektrostymulacja. Polecam poczytać ten artykuł: ortomoda.pl/nietrzymanie-moczu-i-elektrostymulacja-miesni-kegla

70

to niestety nie jest takie proste. Ćwicząc mięśnie kegla możemy starać się nie dopuścić do problemu ale jak już jest to chyba tylko zabieg jest nam w stanie pomóc. Teraz zresztą w vesunie w krakowie są darmowe konsultacje w tym temacie. Z tego co widzę to 8 i 15 maja ale trzeba się umawiać telefonicznie bo liczba miejsc ograniczona. Dostałam info mailem ale widzę że piszą o tym też na facebooku

71

tylko, że jak po zabiegu nie będzie się nadal o to dbać, tylko się uzna, że zabieg wystarczy, to przykro mi, ale efekty zabiegu mogą się cofnąć do czasu sprzed zabiegu i zatoczymy koło.

72

Witam. Prowadzę badania potrzebne do napisania pracy magisterskiej na temat nietrzymania moczu u kobiet. Wiele kobiet mimo nietrzymania moczu nie zgłasza się do specjalistów, dlatego też skala tego problemu nie jest dokładnie znana. W swojej pracy chciałabym podkreślić wagę tego problemu. Aby to zrobić potrzebuję Państwa pomocy. Bardzo proszę o wypełnienie w tej sprawie ankiety. Zawiera ona metryczkę, kwestionariusz Gaudenza i ankietę IIQ7. Z góry dziękuję za pomoc. Niestety jako nowy użytkownik nie mogę na forum podać linka do ankiety ale jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o maila i wyślę na maila link smile

73 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-21 12:52:04)

Sorry ale jeśli ktoś stosuje wkładki i uważa, że w ten sposób sobie radzi z problemem to chyba nie rozumiem na czym polega leczenie.

Podstawą jest udanie się do lekarza: ginekologa lub urologa. Grunt to trafić na dobrego specjalistę. Bo uczciwie trzeba przyznać, że nie każdy się na tym zna. Zabieg też nie jest lekiem na całe zło, bo to ostateczność i najpierw pacjentka powinna być skierowana do kompetentnej osoby na ćwiczenia. Położna lub fizjoterapeuta z odpowiednią wiedzą (są kursy dla personelu medycznego specjalizującego się w tym temacie) zbada ponownie i dokładnie oceni czy ćwiczenia są prawidłowo wykonywane czy nie. Jeśli nie, nauczą pacjentkę jak je wykonywać efektywnie. Niektórzy polecają również kulki. Dopiero jeśli kulki czy ćwiczenia nie przyniosą efektu (warunkiem jest regularność) to pacjentkę kieruje się na zabieg. Efekty zabiegu może zniszczyć ciąża i/lub poród nieprawidłowo poprowadzony. CC też nie jest gwarancją, że problemu nie będzie, bo już sama ciąża najbardziej nadwyręża mięśnie dna miednicy. Poród może doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń, które są już raczej bezwzględnym wskazaniem do zabiegu.

Laser o którym ktoś tu wyżej wspomniał ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Tu się nie wypowiem ale moje osobiste zdanie jest takie, że podeszłabym do tego sceptycznie. Mnie przekonują tylko taśmy.

Jeśli ktoś się boryka z tym problemem polecam bardzo kompetentnego lekarza ginekologa z reklama na forum jest płatna Oczywiście nie trzeba gnać pół Polski by się z nim spotkać, warto szukać specjalistów bliżej swojego miejsca zamieszkania, niemniej jednak jeśli jesteście z tamtych okolic waśnie, to BARDZO polecam.

74

Jak inne sposoby nie pomagają, to można pomyślec o zabiegu wszycia taśmy podtrzymującej cewkę moczową. Jest to zabieg darmowy na NFZ, nie trzeba po jego wykonaniu pozostawać w szpitalu i podobno zalicza sie do bardzo bezpiecznych zabiegów (jakkolwiek przy każdej operacji jest możliwość jakichś powikłań, wiadomo). Znam osobę, która przechodziła taki zabieg. Musiała jednak spędzić w szpitalu cały dzień poprzedzający tą operację. Nie wiem czemu, może jakoś tam przygotowują wcześniej do zabiegu, jakaś dieta itp, chyba nie można pić wlasnie cały dzien wczesniejszy. Tyle tylko wiem w temacie. Ale można sobie poczytać o wszystkich szczegółach na necie, na roznych stronkach, czy forach, gdzie ludzie piszą o swoich doświadczeniach, zawsze jest masa informacji o takich rzeczach (ten zabieg jest wydaje mi się dość często robiony). A najlepiej spytać u swojego lekarza.
Ja natomiast osobiście w zetknięciu z takim problemem to bym już raczej wolała lać po nogach, bo się od dziecka bardzo boję wszelkich zabiegów chirurgicznych, no tchórz jestem, co tu ukrywać wink Ale ja to ja, a normalnie, to jak ktoś się nie boi, to może małym kosztem rozwiązać swój problem na lata. (Zapomniałam jeszcze dodać, że tam po kilkunastu latach zdaje się trzeba wymienić tą taśmę, niestety ten zabieg nie działa dożywotnio).

75 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-06-27 11:21:06)

o, ja też robiłam laserowy zabieg w spam i reklamy na naszym forum są niezgodne z regulaminem, jeśli chcesz pozostać w naszym gronie - nie rób tego proszę/ IsaBella77 big_smile
Po ciąży mnie dotknęła ta przypadłość, ale nie wyobrażałam sobie życia z jakimiś wkładkami. Też się dziwię, że kobiety tak robią, choć to stare wpisy, więc mam nadzieję, że obecnie nie są praktykowane takie rozwiązania. Warto odłożyć trochę kaski, żeby sobie pomóc.

76 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-23 12:50:46)

Jesli by wykluczyć podłoże zdrowotne, a i ta najlepiej udac się do lekarza, to na komfort najlepsze są wkładki higieniczne spam z apteki spam. MOżna dostac darmowe próbki i wybrac co dla kogo najlepsze

Posty [ 39 do 76 z 77 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018