Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 71 z 71 ]

56

Odp: Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

no dobrze, ale trzeba też zabezpieczyć się na sytuacje awaryjne, podpaski, wkładki albo coś takiego

Zobacz podobne tematy :

57

A możecie mi coś więcej powiedzieć na temat tych ćwiczeń?

58 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-03-20 17:09:01)

Dziewczyny a leczenie farmakologiczne? Widziałam tabletki na nietrzymanie moczu na [spam] bo tam kupuję sobie mgiełki do higieny intymnej i w sumie to zastanawiałam się nad kupieniem mamie właśnie bo wspominała, że zaczyna mieć problemy z tym. Miałyście już z tym do czynienia?

59

Czy mogę prosić o informację, gdzie można kupić wkładki tena lady i w jakiej są cenie? Z góry dziękuję

60

Małpa69 napisał/a:

Nie prościej zamiast męczenia się z wkładkami i ćwiczeniami (które wcale nie muszą pomóc) pójść na zabieg, choćby laserowy? Koszt to około 1200 zł zwykle wystarcza jeden, jest bezbolesny i od razu po nim można iść do domu.

no dokladnie, takie rzeczy teraz leczy sie zabiegami. sama ciesze sie, ze uzbieralam kase i sie zdecydowalam na niego, bo roznica jest ogromna smile  a fajnie nie musiec sie martwic ze popuszcze w gatki przy śmianiu sie wsrod znajomych ... wrr, nie znosilam tego ;/ ale dobrze jest porzucic te wszystkie wkładki raz na zawsze big_smile tylko ostroznie trzeba dobierac klinike, ja robilam w [spam], zastrzezen nie mam zadnych wink wszystko elegancko wink

61 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-10-31 11:27:51)

Zuzkaaa napisał/a:

Ja też po ciąży miałam problem z nietrzymaniem moczu, jednak lekarz polecił mi elektrostymulację. Zakupiłam medyczne urządzenie BioBravo i efekt jest powalający. Stosuję od 2 miesięcy i jestem mega zadowolona. Polecam wszystkim.

Znam ten problem. Ciężko sobie z nim poradzić. Szczególnie jeśli nie przełamiemy bariery psychicznej. Kilka sprawdzonych sposobów znalazłam w internecie na [link usunięty przez moderatorkę]. Warto też zgłosić się do lekarza i opowiedzieć o problemie. Nie ma się czego wstydzić. To dotyczy bardzo dużej liczby kobiet.

62

Stokrootka, jak Twój problem? Czy leki z biegiem czasu pomogły?

63

Nie przy każdym schorzeniu związanym z nietrzymaniem moczu zabieg laserowy może pomóc.

64

to niestety nie jest takie proste. Ćwicząc mięśnie kegla możemy starać się nie dopuścić do problemu ale jak już jest to chyba tylko zabieg jest nam w stanie pomóc. Teraz zresztą w vesunie w krakowie są darmowe konsultacje w tym temacie. Z tego co widzę to 8 i 15 maja ale trzeba się umawiać telefonicznie bo liczba miejsc ograniczona. Dostałam info mailem ale widzę że piszą o tym też na facebooku

65

tylko, że jak po zabiegu nie będzie się nadal o to dbać, tylko się uzna, że zabieg wystarczy, to przykro mi, ale efekty zabiegu mogą się cofnąć do czasu sprzed zabiegu i zatoczymy koło.

66

Witam. Prowadzę badania potrzebne do napisania pracy magisterskiej na temat nietrzymania moczu u kobiet. Wiele kobiet mimo nietrzymania moczu nie zgłasza się do specjalistów, dlatego też skala tego problemu nie jest dokładnie znana. W swojej pracy chciałabym podkreślić wagę tego problemu. Aby to zrobić potrzebuję Państwa pomocy. Bardzo proszę o wypełnienie w tej sprawie ankiety. Zawiera ona metryczkę, kwestionariusz Gaudenza i ankietę IIQ7. Z góry dziękuję za pomoc. Niestety jako nowy użytkownik nie mogę na forum podać linka do ankiety ale jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o maila i wyślę na maila link smile

67 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-21 11:52:04)

Sorry ale jeśli ktoś stosuje wkładki i uważa, że w ten sposób sobie radzi z problemem to chyba nie rozumiem na czym polega leczenie.

Podstawą jest udanie się do lekarza: ginekologa lub urologa. Grunt to trafić na dobrego specjalistę. Bo uczciwie trzeba przyznać, że nie każdy się na tym zna. Zabieg też nie jest lekiem na całe zło, bo to ostateczność i najpierw pacjentka powinna być skierowana do kompetentnej osoby na ćwiczenia. Położna lub fizjoterapeuta z odpowiednią wiedzą (są kursy dla personelu medycznego specjalizującego się w tym temacie) zbada ponownie i dokładnie oceni czy ćwiczenia są prawidłowo wykonywane czy nie. Jeśli nie, nauczą pacjentkę jak je wykonywać efektywnie. Niektórzy polecają również kulki. Dopiero jeśli kulki czy ćwiczenia nie przyniosą efektu (warunkiem jest regularność) to pacjentkę kieruje się na zabieg. Efekty zabiegu może zniszczyć ciąża i/lub poród nieprawidłowo poprowadzony. CC też nie jest gwarancją, że problemu nie będzie, bo już sama ciąża najbardziej nadwyręża mięśnie dna miednicy. Poród może doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń, które są już raczej bezwzględnym wskazaniem do zabiegu.

Laser o którym ktoś tu wyżej wspomniał ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Tu się nie wypowiem ale moje osobiste zdanie jest takie, że podeszłabym do tego sceptycznie. Mnie przekonują tylko taśmy.

Jeśli ktoś się boryka z tym problemem polecam bardzo kompetentnego lekarza ginekologa z reklama na forum jest płatna Oczywiście nie trzeba gnać pół Polski by się z nim spotkać, warto szukać specjalistów bliżej swojego miejsca zamieszkania, niemniej jednak jeśli jesteście z tamtych okolic waśnie, to BARDZO polecam.

68

Jak inne sposoby nie pomagają, to można pomyślec o zabiegu wszycia taśmy podtrzymującej cewkę moczową. Jest to zabieg darmowy na NFZ, nie trzeba po jego wykonaniu pozostawać w szpitalu i podobno zalicza sie do bardzo bezpiecznych zabiegów (jakkolwiek przy każdej operacji jest możliwość jakichś powikłań, wiadomo). Znam osobę, która przechodziła taki zabieg. Musiała jednak spędzić w szpitalu cały dzień poprzedzający tą operację. Nie wiem czemu, może jakoś tam przygotowują wcześniej do zabiegu, jakaś dieta itp, chyba nie można pić wlasnie cały dzien wczesniejszy. Tyle tylko wiem w temacie. Ale można sobie poczytać o wszystkich szczegółach na necie, na roznych stronkach, czy forach, gdzie ludzie piszą o swoich doświadczeniach, zawsze jest masa informacji o takich rzeczach (ten zabieg jest wydaje mi się dość często robiony). A najlepiej spytać u swojego lekarza.
Ja natomiast osobiście w zetknięciu z takim problemem to bym już raczej wolała lać po nogach, bo się od dziecka bardzo boję wszelkich zabiegów chirurgicznych, no tchórz jestem, co tu ukrywać wink Ale ja to ja, a normalnie, to jak ktoś się nie boi, to może małym kosztem rozwiązać swój problem na lata. (Zapomniałam jeszcze dodać, że tam po kilkunastu latach zdaje się trzeba wymienić tą taśmę, niestety ten zabieg nie działa dożywotnio).

69 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-06-27 10:21:06)

o, ja też robiłam laserowy zabieg w spam i reklamy na naszym forum są niezgodne z regulaminem, jeśli chcesz pozostać w naszym gronie - nie rób tego proszę/ IsaBella77 big_smile
Po ciąży mnie dotknęła ta przypadłość, ale nie wyobrażałam sobie życia z jakimiś wkładkami. Też się dziwię, że kobiety tak robią, choć to stare wpisy, więc mam nadzieję, że obecnie nie są praktykowane takie rozwiązania. Warto odłożyć trochę kaski, żeby sobie pomóc.

70 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-23 11:50:46)

Jesli by wykluczyć podłoże zdrowotne, a i ta najlepiej udac się do lekarza, to na komfort najlepsze są wkładki higieniczne spam z apteki spam. MOżna dostac darmowe próbki i wybrac co dla kogo najlepsze

71

Zgadzam się z którąś z powyższych wypowiedzi, że dobre efekty przynosi trening dna miednicy. Nietrzymanie moczu nie jest wyrokiem, który zmusza kogokolwiek do pozostania w domu i wstydu. Poczytajcie czym jest BeBo trening. Zdrówka życzę.

Posty [ 56 do 71 z 71 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018