Zdrada z prostytutką czy romans - co gorsze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada z prostytutką czy romans - co gorsze

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

1

Temat: Zdrada z prostytutką czy romans - co gorsze

Może to przeżyłyście, a jeśli nie, to przynajmniej spróbujcie sobie wyobrazić, że zostałyście zdradzone. Która zdrada jest dla Was gorsza, bardziej upokarzająca - romans z emocjonalnym zaangażowaniem czy płatny seks z prostytutką?
Czy którąś można uznać, ocenić jako lżejszego kalibru?

Nie myśl za dużo. Stworzysz problem, którego przed chwilą jeszcze nie było.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdrada z prostytutką czy romans - co gorsze

Emocjonalny romans z seksem, prostytutkę jakoś bym wytłumaczyła, niemniej boli to i to.

3

Zdrada to dalej zdrada, a zastanawianie się, który format jest większy to moim zdaniem po prostu dziecinada.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

4 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-08 23:22:02)

Co to w ogóle za porównanie?!!!
Postaram się wyjaśnić moją bulwersacje.
Zostałam kiedyś zdradzona z emocjonalnym zaangażowaniem, czy wolałabym żeby to był płatny seks z kobieta która robi to zawodowo bez emocji? Oczywiście że tak.
Ale. jeśli zapytasz kobietę która została zdradzona z prostytutką może odpowiedzieć że wolałaby żeby to był romans, nieważne zaangażowanie, ale przynajmniej nie była to specjalistka w tej dziedzinie i nie świadczyłoby o brakach i niespełnionych fantazjach jej faceta. Jaki z tego wniosek. To i to jest wulgaryzm.

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia. /Kathleen Norris /

5

Azaia napisał/a:

Może to przeżyłyście, a jeśli nie, to przynajmniej spróbujcie sobie wyobrazić, że zostałyście zdradzone. Która zdrada jest dla Was gorsza, bardziej upokarzająca - romans z emocjonalnym zaangażowaniem czy płatny seks z prostytutką?

No nie wiem. Złamać rękę czy nogę? A może lepiej mieć połamane żebra. Które zło jest mniejsze? A może żadne. Może po prostu zdrada to zdrada i każdą należy zakończyć w ten sam sposób?

6

To pytanie z cyklu: Wolisz się utopić w Adriatyku czy Bałtyku? Adriatyk cieplejszy więc chyba przyjemniej... smile

7

Wiem, że pytanie aż się prosiło o te ironiczne komentarze, które się pojawiły, ale mi naprawdę nie jest do śmiechu.

Kilka lat temu przeżyłam zdradę, mój wieloletni partner zwany mężem urządził sobie romans. Wykazał skruchę, wybaczyłam, jakoś tam sobie żyliśmy, w sumie nie najgorzej. Niestety w piątek zdradził mnie po raz kolejny - tym razem z prostytutką. Twierdzi, że skoro wtedy dałam mu szansę, to teraz przecież nic takiego się nie stało, bo nie było w tym emocjonalnego zaangażowania. Wykrzyczałam mu czy w ogóle słyszy to co mówi, dla mnie było to tak głupie.

No cóż, wychodząc za niego za mąż myślałam, że przejdę przez życie z odpowiedzialnym mężczyzną, a okazał się niedojrzałym dupkiem. Moim zdaniem nie ma tu już czego zbierać. Oczywiście wciąż jestem w szoku, bo to kawał mojego życia, naprzemiennie płaczę, wręcz wpadam w rozpacz, a potem jestem na niego wściekła.
Świat mi się zawalił, ale chyba już od jakiegoś czasu powinnam była się tego spodziewać, bo zaczął się coraz dziwniej zachowywać. Myślę nawet, że to nie był ten jeden raz, teraz po prostu przyciśnięty się posypał.

I tylko nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem? Niestety kocham tego padalca, ale to za mało, żeby chcieć z nim nadal być.

8

Azaia napisał/a:

Wiem, że pytanie aż się prosiło o te ironiczne komentarze, które się pojawiły, ale mi naprawdę nie jest do śmiechu.

Kilka lat temu przeżyłam zdradę, mój wieloletni partner zwany mężem urządził sobie romans. Wykazał skruchę, wybaczyłam, jakoś tam sobie żyliśmy, w sumie nie najgorzej. Niestety w piątek zdradził mnie po raz kolejny - tym razem z prostytutką. Twierdzi, że skoro wtedy dałam mu szansę, to teraz przecież nic takiego się nie stało, bo nie było w tym emocjonalnego zaangażowania. Wykrzyczałam mu czy w ogóle słyszy to co mówi, dla mnie było to tak głupie.

No cóż, wychodząc za niego za mąż myślałam, że przejdę przez życie z odpowiedzialnym mężczyzną, a okazał się niedojrzałym dupkiem. Moim zdaniem nie ma tu już czego zbierać. Oczywiście wciąż jestem w szoku, bo to kawał mojego życia, naprzemiennie płaczę, wręcz wpadam w rozpacz, a potem jestem na niego wściekła.
Świat mi się zawalił, ale chyba już od jakiegoś czasu powinnam była się tego spodziewać, bo zaczął się coraz dziwniej zachowywać. Myślę nawet, że to nie był ten jeden raz, teraz po prostu przyciśnięty się posypał.

I tylko nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem? Niestety kocham tego padalca, ale to za mało, żeby chcieć z nim nadal być.

Ups... przykro mi... A myślałem że to tylko takie hipotetyczne pytanie... sad

9

Bo niestety są ludzie na tyle głupi, że przebaczenie traktują jak słabość..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

10

Oczywiście, że go kochasz bo jest silnym samcem, który nie liczy się z twoim zdaniem i uczuciami.

Działa to na kobiety jak magnez na metal. Przyciąga jednym słowem.

Facet obrał słuszną strategię zachowania się - nic się nie stało, to normalne.

Dodatkowo wzbudził w Tobie emocje. No i pojawiła się 2 kobieta. Prostytutka co prawda ale kobieta. Więc napewno podswiadoma zazdrość u Ciebie wystąpiła.

Słabo, że z prostytutką. Powinien z normalną kobietą, ładniejszą od Ciebie to jeszcze bardziej byś się zakochała i nie odeszła.

Są dwie opcje:
1. Zaakceptować jego wybryki byłe i te co będą w przyszłości, ale jeśli nie ma dzieci to nie ma też powodu aby tak robić. Stracisz szacunek w jego oczach. Będzie Cię zdradzał i smiał sie z tego.

2. Odejść bo lepiej nie będzie.

11

Ja jestem po zdradzie fizycznej, nie wydaje mi się żeby była emocjonalna. Dałam szansę tylko dlatego, że byłam w ciazy i tylko dlatego, ze facet od razu przepraszal, staral się i zgodził się na wszystko. Nie chciałam dziecku zabierać ojca i wiem, że dobrze zrobiłam, bo facet jest ojcem idealnym, partnerem hmm, jest dla mnie dobry, nie ma kłótni spiec, ale to juz nie to samo. Nigdy nie będzie tak jak dawniej bo ja mu nigdy nie zaufam, nie wierzę, że osoba która zdradza kocha osobę zdradzana, a skoro nie kocha to i na miłość nie zasługuje. Zdrada to zdrada, zdrady się nie zapomina, ponoć można wybaczyć, ja nie chcę wybaczyć i nie wybacze. Gdybym nie była w ciąży, albo nie miała małych dzieci to bym go zostawiła, a tak myślałam o dziecku, nie o sobie. Wiadomo, gdyby facet był beznadziejny, byłyby awantury, albo byłby do dupy ojcem bym go zostawiła bez żalu. U ciebie zdrada się pojawiła drugi raz, pozamiatana sprawa. Mój mąż wie, że gdyby kolejny raz to zrobił sentymenty by się skończyły, a ja jego życie zamieniłabym w pieklo, tak jak on zmienił moje. Jestem ciekawa czy kiedyś zaryzykuje. Myślę że tak, bo zdradzacz zawsze będzie zdradzał, szczególnie jak dostał druga szansę.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

12

Nirvanka

Jakbyś zamieniła życie męża w piekło?

Bardzo jestem ciekaw co musiała byś zrobić bo jedyna rzecz, która mi przychodzi do głowy to zrobienie z dziecka broni do krzywdzenia ojca ale ty zawsze piszesz tyle o tych dzieciach, że chyba byś się do tego nie posunela.

13

Hrefi napisał/a:

Nirvanka

Jakbyś zamieniła życie męża w piekło?

Bardzo jestem ciekaw co musiała byś zrobić bo jedyna rzecz, która mi przychodzi do głowy to zrobienie z dziecka broni do krzywdzenia ojca ale ty zawsze piszesz tyle o tych dzieciach, że chyba byś się do tego nie posunela.

To nie jest temat o mnie i moim mężu, ważne że mąż wie co bym zrobiła, no przynajmniej się domyśla. I nie, dzieci nie byłyby bronią nigdy. Pozatym uważam, że w każdej relacji można się dogadać, ja np. Lubię swojego męża i wiem, że on mnie też. Ale tak jak pisałam nie temat o mnie, ja rad nie potrzebuje więc i o swoich planach pisać nie zamierzam

14 Ostatnio edytowany przez Azaia (2019-07-09 02:24:25)

Hrefi napisał/a:

Są dwie opcje:
1. Zaakceptować jego wybryki byłe i te co będą w przyszłości, ale jeśli nie ma dzieci to nie ma też powodu aby tak robić. Stracisz szacunek w jego oczach. Będzie Cię zdradzał i smiał sie z tego.

2. Odejść bo lepiej nie będzie.

Dzieci na szczęście w naszym domu nie ma. Kocham, ale już dziś wiem, że dla obojga lepiej będzie odejść. Oboje sobie zaoszczędzimy tego, co będzie potem. Boli mnie, że wiedział, że kolejnej szansy nie będzie, dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że zrobił to będąc świadomym tego co nastąpi. I niby mogło się nie wydać, ale ryzyko było spore, więc tym bardziej.   

Zostając z nim byłoby tak jak napisałeś - straciłabym w jego oczach szacunek, do samej siebie także. Wiedziałby też, że moje słowa nie mają pokrycia, co jest zwyczajnie żałosne, bo doszedłby pewnie do wniosku, że wystarczy się trochę pokajać, postarać, pozabiegać i tak do następnego razu. Poza tym raz już przez to przechodziłam i wiem, że każde spóźnienie, każdy wyjazd, każde nieplanowane wyjście - to wszystko stałoby się nie do zniesienia. Ja po prostu nie mam siły przez to przechodzić wiedząc co mnie czeka, zwłaszcza, że tego obłędu pozbyłam się wcale nie tak dawno. Co prawda niemal od początku starałam się, żeby nie był moim więźniem, nie grzebałam w komórce, nie przeszukiwałam laptopa, nie zadręczałam, a jednak każda sprzeczka, nagłe wyjście z domu, dłuższe spóźnienie - w mojej głowie od razu rodziła się wiadoma myśl. Nie, ja nie chcę już przez to przechodzić. Szkoda tylko tych lat, które zmarnowałam, bo gdybym wtedy nie dała szansy, to pewnie dziś miałabym już zupełnie nowe życie.

Widzę, że przestraszył się tego co zrobił, ale wcale nie dlatego, że to zrobił, ale dlatego, że nie będzie już tak komfortowo jak było bez względu na to jakie podejmiemy decyzje. 

Nirvanka87 napisał/a:

Mój mąż wie, że gdyby kolejny raz to zrobił sentymenty by się skończyły, a ja jego życie zamieniłabym w pieklo, tak jak on zmienił moje. Jestem ciekawa czy kiedyś zaryzykuje. Myślę że tak, bo zdradzacz zawsze będzie zdradzał, szczególnie jak dostał druga szansę.

Mój, jak widzisz, też wiedział, a nic sobie z tego nie zrobił. W tym punkcie naszego małżeństwa nie mam już złudzeń, że mnie zwyczajnie nie kocha, a układy, bo za taki należałoby uznać dalsze wspólne życie, mnie nie interesują. Ja po prostu nie chcę być z kimś kto tak depcze moje uczucia, nie docenił tamtej szansy i tego przez co wówczas przeszłam.
Teraz, kiedy to piszę, jestem spokojna, ale wylałam tyle łez, że już mi się chyba skończyły. Poza tym im bardziej wszystko układam sobie w głowie, tym mi łatwiej. Pewnie tylko na chwilę, ale teraz i te chwile są ważne.

Dopisuję:
Właśnie dotarła do mnie myśl, że zarejestrowałam się na tym forum dla rozrywki, a wylądowałam w dziale, w którym bym się zupełnie tego nie spodziewała sad.

15

Wg mnie w małżeństwie zdradzić można tylko raz i koniec, nie ważne z kim. Jestem pełen podziwu dla kobiet które dają drugą szansę.

16

Azaia napisał/a:

W mojej odpowiedzi nie było cudna ironii. No może cień był, ale bardziej chodziło o to że ani jedna ani druga możliwość nie jest lepsza. Obie są do kitu.

Współczuję ci sytuacji w której się znalazłaś. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak bardzo boli jak człowiek z którym chcesz iść przez życie okazuje się karaluchem. Podziwiam ze umialas wybaczyć romans, ale za tekst "przecież już raz wybaczyłaś" to bym gnojowi obciął jaja.

17 Ostatnio edytowany przez ulle (2019-07-09 07:26:40)

Ela210 napisał/a:

Bo niestety są ludzie na tyle głupi, że przebaczenie traktują jak słabość..

W samo sedno Elu, nic dodać, nic ująć. Można to tylko trochę rozwinąć. Rzeczywiście tak jest, że niektórzy ludzie są tak durni, iż uważają, że jeśli coś im wybaczysz, to jesteś frajerem.
Przytoczę ulubiona opowiastkę o pewnym złodzieju, który ukradł coś z domu przyjaciela. Ten mu wybaczył, więc złodziej przyszedł do jego domu znowu  i ukradł mu więcej. Przyjaciel znowu wybaczył, a co na to złodziej? Otóż pomyślał on sobie " ależ ty jesteś głupi, przyszedłem do ciebie, ukradłem ci, a ty mi wybaczyles, przyszedłem więc znowu i ukradłem ci więcej, a ty też mi wybaczyles, a skoro tak, to ja przyjdę do ciebie znowu i ukradnę ci wszystko, a ty głupku znowu mi wybaczysz". Taka jest właśnie mentalność złodzieja.
Autorko zwiazalas się z kretynem. Współczuję.

18

Współczuję.
Ja bym nie dała rady wybaczyć nawet po pierwszym razie.
Nie potrafiłabym żyć w niepewności, ze może to zrobić kolejny raz.
A najczęściej tak się zdarza, że winowajca rani po raz kolejny, co widać w twoim przypadku.
I nieważne, że to tylko prostytutka. Zdrada jest zdradą.
Wystąpiłabym o rozwód z jego winy i o zadośćuczynienie za zmarnowane lata.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

19

W myśl tego stwierdzenia, że "przecież już raz wybaczyłaś" - Twój mąż równie dobrze może powiedzieć - "przecież już 100 razy wybaczyłaś".
On zdaje się zupełnie nie doceniać wybaczenia, i szansy jaką dostał od Ciebie kiedy zdradził po raz pierwszy.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

20

IsaBella77 napisał/a:

W myśl tego stwierdzenia, że "przecież już raz wybaczyłaś" - Twój mąż równie dobrze może powiedzieć - "przecież już 100 razy wybaczyłaś".
On zdaje się zupełnie nie doceniać wybaczenia, i szansy jaką dostał od Ciebie kiedy zdradził po raz pierwszy.

Niektórzy ludzie uważają, że wybaczenie jest słabością, a to potrzeba tyle siły.

W każdym bądź razie ludzie są ludźmi, popełniają błędy i czasem można wybaczyć, gdy ma się pewność, że OBIE strony wyciągnęły wnioski. Ale tutaj coś ewidentne poszło nie tak.

21

Nie macie dzieci więc żaden dylemat. Pogonic gościa i tyle. I może doprecyzuje z tym "piekłem". Chodziło mi nie o sam fakt kolejnej zdrady, wiadomo byśmy się rozstali i ok. Natomiast jeżeli mąż nie zgodziłby się na moje warunki rozstania, poniosłby surowe konsekwencje swoich poprzednich czynów, a trochę tego było. Ja bym się chciała rozstac w zgodzie dla dobra dzieci, ale jeżeli by kozaczyl i kombinował to po prostu wywleke wszystkie jego przewiny. To inteligentny facet będzie wiedział, że lepiej iść ze mną na ugodę niż ponosić karę za to co nawywijal.

22

Nirvanka87 napisał/a:

To inteligentny facet będzie wiedział, że lepiej iść ze mną na ugodę niż ponosić karę za to co nawywijal.

Jaką karę jesteś wstanie mu wymierzyć? No jaką? Co możesz zrobić oprócz straszenia? Chyba tylko liczyc na to, ze facet slaby i sie fakrycznie ciebie boi.

Bardzo mnie to ciekawi bo moim zdaniem nic nie jesteś wstanie mu zrobić.

Mogę sobie wyobrazić następujące kary:

1. Rozwód i próba dojechania go finansowo.
2. Wrobienie go w niebieska karte (skrajnie pedofilie).
3. Próba zniszczenia mu opinii w pracy i wsrod znajomych/rodziny.
4. Użycie dziecka aby się zemścić.

Ad. 1. To walka prawników. Kto będzie miał lepszego ten wygra. Zresztą im bardziej będziecie się kłócić o majątek tym sami więcej stracicie a prawnicy zyskaja.

Ad. 2. Do tego trzeba miec mocne dowody inaczej sama narazisz sie na zarzut o falszywe oskarzenia.

Ad. 3. Marne szanse. Łatwo to obrócić przeciw tobie i wyjdzie, że jesteś wariatką.

Ad. 4. Jedyna skuteczna metoda aby go ukarać  , ale jednocześnie skrzywdzisz dziecko.

Tak więc nie wiem co mogłabyś zrobić aby go ukarać jednocześnie sama nie dostając rykoszetem.

23

Hrefi napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

To inteligentny facet będzie wiedział, że lepiej iść ze mną na ugodę niż ponosić karę za to co nawywijal.

Jaką karę jesteś wstanie mu wymierzyć? No jaką? Co możesz zrobić oprócz straszenia? Chyba tylko liczyc na to, ze facet slaby i sie fakrycznie ciebie boi.

Bardzo mnie to ciekawi bo moim zdaniem nic nie jesteś wstanie mu zrobić.

Mogę sobie wyobrazić następujące kary:

1. Rozwód i próba dojechania go finansowo.
2. Wrobienie go w niebieska karte (skrajnie pedofilie).
3. Próba zniszczenia mu opinii w pracy i wsrod znajomych/rodziny.
4. Użycie dziecka aby się zemścić.

Ad. 1. To walka prawników. Kto będzie miał lepszego ten wygra. Zresztą im bardziej będziecie się kłócić o majątek tym sami więcej stracicie a prawnicy zyskaja.

Ad. 2. Do tego trzeba miec mocne dowody inaczej sama narazisz sie na zarzut o falszywe oskarzenia.

Ad. 3. Marne szanse. Łatwo to obrócić przeciw tobie i wyjdzie, że jesteś wariatką.

Ad. 4. Jedyna skuteczna metoda aby go ukarać  , ale jednocześnie skrzywdzisz dziecko.

Tak więc nie wiem co mogłabyś zrobić aby go ukarać jednocześnie sama nie dostając rykoszetem.

Nie mowie o karze za zdradę i dalej tematu nie będę rozwijać. Dodam tylko, że totalnym chamstwem, a raczej dosadniej powinnam to nazwać jest wrabianie kogokolwiek w cokolwiek, tym bardziej w pedofilie. Obrzydlistwo.

24 Ostatnio edytowany przez Lucy-on-the-roof (2019-07-09 19:57:28)

Azaia napisał/a:

Jako "zdrada" to taka sama ranga.

Seks z prostytutką jest dla mnie potencjalnie gorszy z tego powodu, że może to być ofiara handlu ludźmi, ktoś zmuszony do tej pracy groźbą/ podstępem/ przemocą. Brzydzą mnie mężczyźni, którzy czerpią przyjemność z wykorzystywania, upokarzania, przymuszania kobiety.

25 Ostatnio edytowany przez Azaia (2019-07-10 03:58:07)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, są dla mnie ważne i każdą czytam uważnie.

Dziś przeprowadziliśmy bardzo długą rozmowę, bo uznałam, że wyjaśnienia mi się należą. Chciałam przynajmniej wiedzieć dlaczego, co nim kierowało, czy choć przez chwilę pomyślał o mnie i zwyczajnie dlaczego zrobił mi takie sku*****stwo. Tłumaczył się mętnie, że był pijany, że to ciekawość, impuls. Mówił to z takim spokojem, jakby naprawdę kupił sobie w restauracji posiłek, a nie seks w agencji. Poza tym kłamie, bo to było zwyczajnie zaplanowane. Był na imprezie firmowej, która skończyła się przed 22.00, a on już ok. 20.00 napisał, że mam po niego nie przyjeżdżać (tak się umówiliśmy), bo się z kimś zabierze.

Okazało się, że przyjechali jakimś busem pod firmę, a potem we dwóch zamówili taksówkę i pojechali do klubu nocnego do pobliskiego miasta. Obaj wzięli sobie po godzinie. Najpierw wszedł kolega, potem on, ale każdy miał inną. Kiedy kolega się zabawiał, to on siedział i patrzył na tańczące panie. I o czym on do mnie mówi twierdząc, że tak naprawdę to nie wie dlaczego??? Miał jeszcze dużo czasu, żeby to sobie przemyśleć, a zrobił to, bo chciał! Bo jest niedojrzałym gnojkiem! Zrobił z premedytacją, świadomie. Jakim trzeba być idiotą, żeby tłumaczyć się, że... nie wie dlaczego?! I jeszcze, że tak drogo (800 zł za jakieś drinki, pokój i panienkę), bo ten lokal to górna półka. Z jego słów przebijał cynizm i próby bagatelizowania tego, co się stało. Naprzemiennie robiło mi się słabo i chciało rzygać na samą myśl.

W żadnej mierze nie poczułam jego skruchy, jakiegoś prawdziwego, przekonującego żalu, było za to sporo prób obciążania mnie winą. Paradoksalnie nie za seks - jego jakość czy jego brak, bo ja naprawdę nigdy nie szukałam wymówek i jestem otwarta na nowości, to raczej on od jakiegoś czasu nie był nim ze mną zainteresowany, ale że nie umie się ze mną dogadać. To dlatego kazałam mu się wyprowadzić.

Jest środek nocy, siedzę tu i wyję, choć jestem na proszkach uspokajających. Jest mi naprawdę ciężko, również ze świadomością, że okazałam się taką frajerką, bo on nie docenił szansy, którą otrzymał. Zmarnował mi tyle lat, bo gdybym wtedy podjęła inną decyzję, być może byłabym dziś szczęśliwa.

26

Azaia napisał/a:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, są dla mnie ważne i każdą czytam uważnie.

Dziś przeprowadziliśmy bardzo długą rozmowę, bo uznałam, że wyjaśnienia mi się należą. Chciałam przynajmniej wiedzieć dlaczego, co nim kierowało, czy choć przez chwilę pomyślał o mnie i zwyczajnie dlaczego zrobił mi takie sku*****stwo. Tłumaczył się mętnie, że był pijany, że to ciekawość, impuls. Mówił to z takim spokojem, jakby naprawdę kupił sobie w restauracji posiłek, a nie seks w agencji. Poza tym kłamie, bo to było zwyczajnie zaplanowane. Był na imprezie firmowej, która skończyła się przed 22.00, a on już ok. 20.00 napisał, że mam po niego nie przyjeżdżać (tak się umówiliśmy), bo się z kimś zabierze.

Okazało się, że przyjechali jakimś busem pod firmę, a potem we dwóch zamówili taksówkę i pojechali do klubu nocnego do pobliskiego miasta. Obaj wzięli sobie po godzinie. Najpierw wszedł kolega, potem on, ale każdy miał inną. Kiedy kolega się zabawiał, to on siedział i patrzył na tańczące panie. I o czym on do mnie mówi twierdząc, że tak naprawdę to nie wie dlaczego??? Miał jeszcze dużo czasu, żeby to sobie przemyśleć, a zrobił to, bo chciał! Bo jest niedojrzałym gnojkiem! Zrobił z premedytacją, świadomie. Jakim trzeba być idiotą, żeby tłumaczyć się, że... nie wie dlaczego?! I jeszcze, że tak drogo (800 zł za jakieś drinki, pokój i panienkę), bo ten lokal to górna półka. Z jego słów przebijał cynizm i próby bagatelizowania tego, co się stało. Naprzemiennie robiło mi się słabo i chciało rzygać na samą myśl.

W żadnej mierze nie poczułam jego skruchy, jakiegoś prawdziwego, przekonującego żalu, było za to sporo prób obciążania mnie winą. Paradoksalnie nie za seks - jego jakość czy jego brak, bo ja naprawdę nigdy nie szukałam wymówek i jestem otwarta na nowości, to raczej on od jakiegoś czasu nie był nim ze mną zainteresowany, ale że nie umie się ze mną dogadać. To dlatego kazałam mu się wyprowadzić.

Jest środek nocy, siedzę tu i wyję, choć jestem na proszkach uspokajających. Jest mi naprawdę ciężko, również ze świadomością, że okazałam się taką frajerką, bo on nie docenił szansy, którą otrzymał. Zmarnował mi tyle lat, bo gdybym wtedy podjęła inną decyzję, być może byłabym dziś szczęśliwa.

Co z tym zrobisz? Zostajesz czy kończysz z tym człowiekiem?

27

Azaia napisał/a:

To dlatego kazałam mu się wyprowadzić.

ulle napisał/a:

I co z tym zrobisz? Zostajesz czy kończysz z tym człowiekiem?

Myślę że odpowiedziała na twoje pytanie. A co będzie dalej, czas pokaże.
@Azaia. Życzę siły i wytrwałości, bo jeszcze milion razy najdą cię wątpliwości. Nie ulegaj im. Skoro skrzywdził cię już dwa razy, to zrobi to ponownie. Skoro do tej pory cię nie szanował, to ewentualne ustępstwa nie popraywia waszego związku i nie odbudują szacunku.

28 Ostatnio edytowany przez ulle (2019-07-10 08:45:27)

Lagrange napisał/a:
Azaia napisał/a:

To dlatego kazałam mu się wyprowadzić.

ulle napisał/a:

I co z tym zrobisz? Zostajesz czy kończysz z tym człowiekiem?

Myślę że odpowiedziała na twoje pytanie. A co będzie dalej, czas pokaże.
@Azaia. Życzę siły i wytrwałości, bo jeszcze milion razy najdą cię wątpliwości. Nie ulegaj im. Skoro skrzywdził cię już dwa razy, to zrobi to ponownie. Skoro do tej pory cię nie szanował, to ewentualne ustępstwa nie popraywia waszego związku i nie odbudują szacunku.

To o niczym nie świadczy, bo po pierwsze nie wiadomo czy on w ogóle się wyprowadzi/ wyprowadził i na jak długo ewentualnie i czy będzie chciał utrzymać to małżeństwo, a autorka prędzej czy później znowu go przyjmie. Ta kobieta ciągle go kocha, boi się zmiany w swoim życiu, cierpi więc jest słaba i podatna na manipulacje.
Tylko osobom patrzącym z boku wszystko wydaje się jasne i proste. Dlatego zapytałam autorkę czy ma całkowita pewność co do dalszych swoich kroków mimo cierpienia i strachu przed przyszłością.

29

Odpowiadając na pierwsze pytanie. Moja partnerka mówiła mi że romans, to zagrożenie dla związku, bo oznacza skłania do podejrzeń, że braki są nie tylko w łóżku. Za to z prostytutką, może domniemywac, że tylko w łóżku są braki. Dla P. to klient, dla kochanki, potencjalny obiekt do przejęcia, tak czy siak, ma zaplecze emocjonalne.

Szczęście żonatego mężczyzny zależy od kobiet, których nie poślubił.

30

Przykro mi, Azaia.
Ile macie lat? Aż trudno uwierzyć, że można być tak pozbawionym uczuć...
Wybaczyłaś za pierwszym razem, teraz po prostu uciekaj! Jak najdalej od manipulatora, zniszczy Cię, zresztą już to zrobił.
Takie wątki pokazują jasno, że po zdradzie należy się rozstać, nie ma zmiłuj się.

31

Jest trudno, cholernie trudno sad

Oboje jesteśmy przed czterdziestką, 18 lat po ślubie, miałam nadzieję się z tym człowiekiem zestarzeć, a to co mi teraz urządza, to jest jakiś hardkorowy rollercoaster.

Ja mimo wszystko próbowałam jeszcze z nim rozmawiać, nawet mówiłam, że jestem w stanie przez to przejść, ale on musi być przy mnie i mi w tym pomóc, stwierdził, że to dla niego za trudne. Uniósł się honorem (brzmi co najmniej kuriozalnie) i dziś w południe podpisał umowę najmu, w poniedziałek będzie się wyprowadzał. Jego zdaniem to że po poprzedniej zdradzie nie umiałam przejść nad nią do porządku dziennego i łatwo ze mną nie było (a jak, k***a, miało być???), powoduje, że teraz już mu się nie chce.
Dziś widzę, że głupia byłam strasznie, bo zdrowie mi się rozsypało, a on już wtedy kazał mi sobie znaleźć przyjaciela, żebym jemu się zwierzała, bo ma dosyć mojego trucia. To jest chore, ja wiem, ale pomimo wszystko nadal go kocham. Z drugiej strony rozum mówi, że to naprawdę nie ma już sensu, nie ma czego zbierać. Mało tego, słuchając co mówi i patrząc w jaki sposób się zachowuje, jestem w szoku, bo chwilami odnoszę wrażenie, że to psychiczne maltertowanie mnie sprawia mu przyjemność. Jest zimny, cyniczny, wyrachowany. Dla mnie odpychający.

Pozbieram się, bo innego wyjścia nie mam, ale teraz mam całą twarz spuchniętą od płaczu, czuję się emocjonalnie przeorana, fizycznie zmęczona. Nie zasługuje na to. Ja też nie zasłużyłam, wiem to na pewno.
I wiem, że jeszcze będzie dobrze, a bez niego może być tylko lepiej.

32

Azaia napisał/a:

Jest trudno, cholernie trudno sad

Oboje jesteśmy przed czterdziestką, 18 lat po ślubie, miałam nadzieję się z tym człowiekiem zestarzeć, a to co mi teraz urządza, to jest jakiś hardkorowy rollercoaster.

Ja mimo wszystko próbowałam jeszcze z nim rozmawiać, nawet mówiłam, że jestem w stanie przez to przejść, ale on musi być przy mnie i mi w tym pomóc, stwierdził, że to dla niego za trudne. Uniósł się honorem (brzmi co najmniej kuriozalnie) i dziś w południe podpisał umowę najmu, w poniedziałek będzie się wyprowadzał. Jego zdaniem to że po poprzedniej zdradzie nie umiałam przejść nad nią do porządku dziennego i łatwo ze mną nie było (a jak, k***a, miało być???), powoduje, że teraz już mu się nie chce.
Dziś widzę, że głupia byłam strasznie, bo zdrowie mi się rozsypało, a on już wtedy kazał mi sobie znaleźć przyjaciela, żebym jemu się zwierzała, bo ma dosyć mojego trucia. To jest chore, ja wiem, ale pomimo wszystko nadal go kocham. Z drugiej strony rozum mówi, że to naprawdę nie ma już sensu, nie ma czego zbierać. Mało tego, słuchając co mówi i patrząc w jaki sposób się zachowuje, jestem w szoku, bo chwilami odnoszę wrażenie, że to psychiczne maltertowanie mnie sprawia mu przyjemność. Jest zimny, cyniczny, wyrachowany. Dla mnie odpychający.

Pozbieram się, bo innego wyjścia nie mam, ale teraz mam całą twarz spuchniętą od płaczu, czuję się emocjonalnie przeorana, fizycznie zmęczona. Nie zasługuje na to. Ja też nie zasłużyłam, wiem to na pewno.
I wiem, że jeszcze będzie dobrze, a bez niego może być tylko lepiej.

Azaia oczywiście że nie zasluzylas sobie niczym na takie traktowanie przez jm. Zanim uwolnisz się emocjonalnie od typa   zacznij  juz działać kierując się do prawnika i składając wniosek o rozwód z orzeczeniem o jego winie.
Jego szybkie wyprowadzenie od ciebie wskazuje na to że chce korzystać z życia i być może kogoś ma a jego tłumaczenia że spędził czas z prostytutką może być kłamstwem. Przypuszczam że   on znów ma romans i to od dłuższego czasu. .. przykro mi że cierpisz przez osobę która nie jest juz twoim przyjacielem. Będzie dobrze,  masz przed sobą cały świat i jesteś młoda . Głowa do góry to twoja szansa na lepsze ,szczesliwe życie.

Miłość szanuje. Kocham cię, więc w ciebie wierzę. Wiem, że jesteś wystarczająco silny, mądry, dobry, żebyś
dokonywał własnych wyborów. Nie muszę za ciebie decydować.
Sam to potrafisz.

33 Ostatnio edytowany przez Azaia (2019-07-12 18:03:34)

Iwona40 napisał/a:

Jego szybkie wyprowadzenie od ciebie wskazuje na to że chce korzystać z życia i być może kogoś ma a jego tłumaczenia że spędził czas z prostytutką może być kłamstwem. Przypuszczam że   on znów ma romans i to od dłuższego czasu. ..

Wykrzyczałam mu to samo, ale zapiera się, że nie. Jednak tyle razy już mnie okłamywał, że dziś nie wierzę w żadne jego słowo.

Jakiś czas temu zauważyłam i zwracałam mu na to uwagę, że pije w taki bardzo niebezpieczny sposób, a moim zdaniem to już jest uzależnienie. Podczas którejś z rozmów zareagował na taką sugestię bardzo agresywnie, zarzucając, że chcę mu odebrać wszystkie przyjemności. Potem nie odzywał się do mnie prawie przez miesiąc, a jeśli już, to tylko urzędowo. Istnieje więc jeszcze taka opcja, że rzeczywiście ma problem, a że ja mu w tym przeszkadzam, bo raz że po prostu jestem, a raczej byłam, a dwa nie jestem specjalnie imprezowa, to ustawił to sobie jako priorytet stawiając wszystko na jedną kartę i dążąć do kawalerskiego, rozrywkowego trybu życia.
Sądzicie, że jest to możliwe?

Nie wiem, na dzień dzisiejszy zupełnie tego nie ogarniam, ale fakt jest taki, że całą tą sytuacją bardzo dobitnie pokazał jak bardzo nie jestem dla niego ważna i jak lekko przychodzi mu wyrzucenie mnie ze swojego życia i podeptanie tego co razem budowaliśmy, pomimo że to nie ja, ale on nawalił i to bardzo poważnie. Strasznie trudno jest zmierzyć się ze świaodmością, że oddałam mu swoje najlepsze lata, właściwie całą siebie oddałam, ale to nie ma dla niego żadnego znaczenia.

34

Ja po zdradzie nauczyłam się jednego. Ze zdradzaczem nie ma co o zdradzie rozmawiać, bo żadna odpowiedź nas nie u satysfakcjonuje. Nie ma też co ustalać ze zdradzaczem. Zdradzacz na zawsze pozostanie kłamca i osoba niegodna zaufania. Ja po zdradzie ze sobą ustaliłam zasady typu jak zrobi to jeszcze raz to ja zrobię tak i tak. Jak okaże się beznadziejny ojcem to zrobię to i to. Ty się rozstajesz z mężem i dobrze, po prostu nie ustalaj z nim niczego, ustal sama ze sobą i z adwokatem jak chcesz się rozstać z mężem. A tak swoją drogą najbardziej mnie dziwi, że kobiety po zdradzie nadal kochają, jak można kochać kogoś kto nas skrzywdzil? Jak ktoś kocha to nie krzywdzi, zdrada jest wyrzadzeniem krzywdy, zatem ktoś kto zdradza nie kocha, a co za tym idzie o sam na miłość ze strony osoby zdradzonej nie zasługuje.

35

No to jak chciałaś się zestarzeć z nim, to musisz sobie jeszcze to starzenie odłożyć.
Co Ci mogę poradzić, to unikać z nim kontaktu osobistego. Zobaczymy co za miesiąc napiszesz.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

36 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-12 18:50:32)

Nirvanka87 napisał/a:

A tak swoją drogą najbardziej mnie dziwi, że kobiety po zdradzie nadal kochają, jak można kochać kogoś kto nas skrzywdzil? Jak ktoś kocha to nie krzywdzi, zdrada jest wyrzadzeniem krzywdy, zatem ktoś kto zdradza nie kocha, a co za tym idzie o sam na miłość ze strony osoby zdradzonej nie zasługuje.

A Ty kochasz za to, że ktoś Ciebie kocha, że niepojęte dla Ciebie jest to, że można kochać kogoś bez wzajemności?
Zwykła urażona duma i zranione ego przez Ciebie przemawia i tyle. Racjonalizujesz sobie i intelektualizujesz to, ze sama zostałaś z osobą, która Cię zraniła i upokorzyła i odgrywasz się na innych zdradzonych osobach zamiast na osobistym zdradzaczu. Żałosne.

37

Byłabym w stanie wybaczyć seks z prostytutką, gdyby zdarzyło się to raz. Byłabym w stanie wybaczyć przygodny seks po alkoholu na przykład.

Ale długotrwałego romansu, nieważne czy opartego tylko na seksie, czy już na miłości i seksie - nie wybaczyłabym nigdy.

Każdy ma inny system wartości, inne granice. Musisz sama zdecydować, co dla Ciebie jest „znośne” i możliwe do wybaczenia, a co już nie.
Do niczego się nie zmuszaj. Daj sobie czas.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

38

MagdaLena1111 napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

A tak swoją drogą najbardziej mnie dziwi, że kobiety po zdradzie nadal kochają, jak można kochać kogoś kto nas skrzywdzil? Jak ktoś kocha to nie krzywdzi, zdrada jest wyrzadzeniem krzywdy, zatem ktoś kto zdradza nie kocha, a co za tym idzie o sam na miłość ze strony osoby zdradzonej nie zasługuje.

A Ty kochasz za to, że ktoś Ciebie kocha, że niepojęte dla Ciebie jest to, że można kochać kogoś bez wzajemności?
Zwykła urażona duma i zranione ego przez Ciebie przemawia i tyle. Racjonalizujesz sobie i intelektualizujesz to, ze sama zostałaś z osobą, która Cię zraniła i upokorzyła i odgrywasz się na innych zdradzonych osobach zamiast na osobistym zdradzaczu. Żałosne.

Myśl sobie o mnie co Ci się zywnie podoba smile ja się na nikim nie odgrywam, na żadnym zdradzającym, czy zdradzonym, czy nikim w ogóle. Po prostu pisze jakie jest moje zdanie ktoś kto kocha nie krzywdzi tylko chroni. Jak krzywdzi to nie kocha i już. I tak, kocham ludzi bezwarunkowo, dokładnie dwóch ludziów, a dokładniej to trzech. I co istotne, tak, zraniono mnie, ale na pewno nie czuje się upokorzona. Upokorzony powinien się moim zdaniem czuć człowiek, który krzywdzi innych. Upokarza go jego negatywne działanie.

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada z prostytutką czy romans - co gorsze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018