Pomysły na prace plastyczne z dzieckiem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Pomysły na prace plastyczne z dzieckiem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Pomysły na prace plastyczne z dzieckiem

Ratunku mordunku wink Moja córka od jakiegoś czasu bardzo polubiła wszelkie prace plastyczne. Zazwyczaj nie brakuje mi ani chęci, ani kreatywności w wymyślaniu zabaw, ale z plastyki w szkole miałam dwóję, moje dzieła były ochoczo wyśmiewane, a co gorsza moje własne dziecko chichocze do upadłego na widok moich rysunków hmm big_smile

Ostatnio w przedszkolu widziałam świetne jesienne drzewka - namalowany na kartce pień, a liście z zabarwionych pestek dyni smile Takich pomysłów potrzebuję - prostych, efektownych, nie do zepsucia przez matkę o dwóch lewych wink Pomożecie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2016-10-22 11:08:32)

Odp: Pomysły na prace plastyczne z dzieckiem

Ja z moją córką gdy była w wieku Twojej robiłam różne wydzieranki.To znaczy rysowałam na dużej kartce np. dzbanek z łodyżkami,serce,słońce z chmurami ( jeśli sądzisz,że nie dasz rady możesz wydrukować z netu) a następnie darłyśmy kolorowy papier i wyklejałyśmy nim obrazek.Wychodzi efektownie a jest bardzo proste.
Malowałyśmy także zebrane liście farbą a następnie przykładałyśmy jeszcze mokre na karton od farby i odbijałysmy je. Jak wyschną można coś na nich domalować np. flamastrem-jakieś kropeczki,paski.
Możesz też pozbierać ciekawe gałązki i pomalować je z córką np. lakierami do paznokci albo plakatówkami.
A w wycinanki albo lepienie z plasteliny się bawicie? Jakieś nawlekanie makaronu czy pestek z jabłek i robienie naszyjników,bransoletek? smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

Rany, Gojka, bardzo Cię przepraszam. Dwa miesiące na odkrycie odpowiedzi, brawo ja hmm

Makarony i jabłka były, nietrwałość surowców doprowadza dziecko do łez. Wydzieranki i witraże lubimy, ale już nam się przejadły, a ciastolina jest super, ale najlepiej wychodzi mi "malowanie" nią na papierze, wszelkie kształty trójwymiarowe to porażka big_smile

Ale muszę się pochwalić, zrobiłam na Święta kulę z padającym śniegiem i domek z ciastek, z szybkami! <samozachwyt>

4 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2016-12-26 19:53:16)

BabieOsiadłej chyba nie do końca o takie rzeczy chodzi, ale jest taka fajna zabawa w której włącza się utwór muzyczny, a dziecko po wysłuchaniu go, a najlepiej w trakcie drugiego odsłuchania rysuje to co zobaczyło oczami wyobraźni podczas słuchania. Potem następny itd. Po wykonaniu rysunku dziecko tłumaczy dlaczego narysowało to a to, i czemu w ten, a nie inny sposób.
Można też pokazywać dziecku obrazy różnych malarzy, i pytać jakie uczucia w nim wzbudzają.

5 Ostatnio edytowany przez Husky (2016-12-26 20:20:32)

Nie mam dzieci, ale pamiętam jak ja się bawiłam w wieku przedszkolnym:
Dobre jest origami - można kupić książkę, gdzie są obrazkowe tutoriale i jak dziecko się wkręci to może wymyślać własne kombinacje.
Mama robiła mi też takie klasyczne lekcje plastyki, że układała mi martwą naturę (z zabawek, błyskotek i innych atrakcyjnych rzeczy) i ja sobie to próbowałam nabazgrać.

No i często dostawałam jakieś nowe materiały twórcze, to od razu chce się pokombinować co z tym można zrobić ( stempelki, przyklejanie do kartki wszystkiego co się da, rysowanie z krzywikami, szablonami dla dzieci itp)

Była też taka super seria książek, którą uwielbiałam "każde dziecko to potrafi" i tam jest masa pomysłów na twórczość wszelaką - dużo rysunków, więc bez czytania też da się zorientować, a trudniejsze rzeczy można robić razem (chociaż wszystkie są do wykonania w takim mniej więcej wieku)

Myślę też, że nie ma co unikać dawania materiałów "dla dorosłych". Bo nawet jak ktoś dobrze umie malować czy rysować, to robienie tego badziewnymi środkami, które zwykle sprzedaje się jako "dla dzieci" jest ultra trudne. Potem dzieci się frustrują, że nie ma takich efektów jakie by chciały i że im nie wychodzi.
Kupić ołówki różnej twardości. Dobre pędzle, węgiel (tu jest masa radości big_smile ), sangwine, porządny papier czy tabliczki.

jak coś jeszcze sobie przypomnę to dam znać:)

6

Wydzieranki, wyklejanki. Możesz użyć gotowych wydrukowanych rysunków.
Polecam też watę do wyklejania, ryż, kaszę.
I uwaga, uwaga, u nas hit sezonu! Naboje do pióra vel atrament. Robisz kleksa na kartce, składasz, rozcierasz. I patrzysz, co wyszło.
My jeszcze do tych kleksów wymyślamy zabawne historyjki.
Namawiaj latorośl do robótek ręcznych typu korale z jarzębiny, ludziki z kasztanów, różne prace z liśćmi.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

Ile to dziecię ma lat?
To ma byc zajecie bardziej dla mamy, czy dla dziecka?

8

Lilly - ależ z tym utworem muzycznym to jest świetny pomysł, dziękuję!

Husky - dzięki za kopalnię pomysłów smile Zupełnie wyparłam z pamięci traumę pod tytułem "martwa natura" (same dwóje sad ), a to może być przecież super zabawa!

Cyngli - i Tobie dziękuję za pomysły i za inspirację, bo te kleksy przypomniały mi, drogą baaardzo luźnych skojarzeń, o wyklejaniu obrazków z owoców, warzyw i bakalii na dużych, prostokątnych waflach smile

Iceni - dziecię pięcioletnie. Zajęcie ma być dla córki, ale wystarczająco proste dla matki fajtłapy, gdyż:
a) nowy pomysł warto zademonstrować
b) czasem dziecko uznaje, że mama nie marzy o niczym innym, jak tylko o przyłączeniu się do zabawy big_smile

9

Trochę za późno, ale na przyszłość: łańcuchy i inne ozdoby choinkowe smile Plus kartki świąteczne z różnych materiałów.

A tak na co dzień, z pogranicza plastyki i techniki:
1. flakoniki do kwiatów: bierzesz słoik dowolnej wielkości, oblepiasz go z wierzchu plasteliną. Cały ma być pokryty kilkumilimetrową warstwą. I potem dekorujecie toto z zewnątrz wciskając w plastelinę co wyobraźnia podpowie smile Najlepiej tak, żeby jak najmniej plasteliny było widać. Fajnie wychodzi z łupinek pistacji (z innych skorupek nie robiłam), piasku, makaronu, maku, muszelek, koralików, ziaren kawy. Im drobniejszy materiał, tym trudniejsze wykonanie.
2. pomponiki. Pamiętasz? Dwa kółka z tektury z otworem w środku. Owija się kolorową włóczką, potem rozcina i związuje. W pokoju mojego dziecka (starszego, ale od dawna je tworzy jak ma "nalot" co jakiś czas) jest ich niezliczona ilość.
3. obrazki z kaszy: smarujesz kartkę klejem i posypujesz drobną kasza. Potem, jak wyschnie, można na niej malować i powstaje fajny efekt. Można też "malować" klejem określone wzory - wtedy po posypaniu kaszą na kartce zostaną tylko te wzorki.
4. a tradycyjne stempelki z ziemniaków? smile
5. malowanie woskiem - czyli maluje się świeczką (najlepiej taką o klasycznym kształcie) prosty obrazek, potem całość należy zamazać farbą. Farba nie pokrywa wosku, więc zostaje bezbarwny wzorek.
6. serwetki. To na pewno tez zdażyło Ci się na jakimś etapie robić smile Skłądana wielokrotnie kartka papieru, wycina się jakiś rąbki na złożeniach i podziwia wzór po rozłożeniu smile
7. kwiatki: słomka do napojów (lub jakiś patyk), bibuła. Skręcasz z bibuły jakieś różyczkopodobne coś i przyklejasz do słomki. Słomkę owinąć zieloną bibułką, żeby różyczka bardziej kwiatek przypominała smile

10

Vinnga - dziękuję za świetne pomysły smile Ta świeczka to ma być roztopiona, czy tak normalnie, jak kredką?

11

Możesz zamówić mix kolorowych guzików z Aliexpress i też zrobić drzewo wink
malowanie palcami;) można zrobić jadalne farby z np buraka, marchewki itp plus jogurt naturalny wink
Zerknij na Pinterest - tam jest mnóstwo pomysłów wink

12

Rany, na te jadalne farby nigdy bym nie wpadła, to będzie hit! I rączkami można malować, i noskiem, i stópkami... Dziękuję! smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Pomysły na prace plastyczne z dzieckiem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018